2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Kızlar size birse, anlatacağım. İki gündür bebeğimi hissetmedim. Bende acile gittim.iki saat bekledikten sonra doktor aldı beni ve daha bebeği hissedemediniz 17+1 de dedi. Hissediyorum dedikçene, imkansız dedi. Oturduğum yerde iki saniye kalbine baktı. Tm kalbi çalışıyor dedi ve yolladı beni. Ben şok oldum ilk defa böyle birseye karşılaştım.
Güler misin aglarmisin

Kızlar size birse, anlatacağım. İki gündür bebeğimi hissetmedim. Bende acile gittim.iki saat bekledikten sonra doktor aldı beni ve daha bebeği hissedemediniz 17+1 de dedi. Hissediyorum dedikçene, imkansız dedi. Oturduğum yerde iki saniye kalbine baktı. Tm kalbi çalışıyor dedi ve yolladı beni. Ben şok oldum ilk defa böyle birseye karşılaştım.
Güler misin aglarmisin
Evet bazı doktorların bu sert tavırlarına ben de çok kızıyorum hissediyorum diyorsam hissediyorumdur değil mi yani. Bazı günler ben de hissetmiyorum endişeleniyorum. Mesela Perşembe günü hiç hissetmedim dikkatimi çekti, her gün hissederdim. Dün bir kaç kez hissettim rahatladim. Bugün de henüz hiç hissetmedim arada dürtüyorum ama tık yok insan merak ediyor illa ki anlıyorum yani.

Evet bazı doktorların bu sert tavırlarına ben de çok kızıyorum hissediyorum diyorsam hissediyorumdur değil mi yani. Bazı günler ben de hissetmiyorum endişeleniyorum. Mesela Perşembe günü hiç hissetmedim dikkatimi çekti, her gün hissederdim. Dün bir kaç kez hissettim rahatladim. Bugün de henüz hiç hissetmedim arada dürtüyorum ama tık yok insan merak ediyor illa ki anlıyorum yani.
Gıcık etti beni doktor. Hissediyorum diyorum ısrar ediyorum yok diyor bana. Alla alla. Tip'en mümkün değilmiş. 😂😂😂Ben tip dışındayım.

Hergün bende hissediyordum dün bütün gün ve bugün tik yok. Gittim, bekledim ve sonuç böyle doktor. Sinir oldum

Gıcık etti beni doktor. Hissediyorum diyorum ısrar ediyorum yok diyor bana. Alla alla. Tip'en mümkün değilmiş. 😂😂😂Ben tip dışındayım.

Hergün bende hissediyordum dün bütün gün ve bugün tik yok. Gittim, bekledim ve sonuç böyle doktor. Sinir oldum
Buradaki çoğu kişi tıp dışında o zaman 😂 Ben de muz falan yiyip biraz daha dürteyim benim oğlanı bakalım ☺️

Kızlar size birsey sormak istiyorum 12.01de kan tahlili vermiştim tsh 2.3 serbest t4 11.50 çıkmışti doktor normal demişti. Dün tetonoz olurken yine kan tahlili verdim sağlık ocağında tsh 3.8 çıkmış şimdi sonucu gördüm bu konuda bilgisi olan var mı?

Kızlar size birsey sormak istiyorum 12.01de kan tahlili vermiştim tsh 2.3 serbest t4 11.50 çıkmışti doktor normal demişti. Dün tetonoz olurken yine kan tahlili verdim sağlık ocağında tsh 3.8 çıkmış şimdi sonucu gördüm bu konuda bilgisi olan var mı?
Yani yükselmiş korkulacak birsey mi bilemedim

Nasi tip ta imkansız ya, senin 3. Bebiş 13 den sonra hissetmen normal

Ilk gebelik mi szn?
4. Gebelik cnm. 2 kızım var çok sükür
Buradaki çoğu kişi tıp dışında o zaman 😂 Ben de muz falan yiyip biraz daha dürteyim benim oğlanı bakalım ☺️
Yaaa inanamadım birde kesin konusuyorki anlatamam 🙈kendimden şüphe ettim
Nasi tip ta imkansız ya, senin 3. Bebiş 13 den sonra hissetmen normal
Benim 4. Gebelik. İlk hamileligimde kürtaj olmak zorunda kaldım.
Yani ben 10+6 dan beri pit pit hissediyorum. Aynı şekilde yumurtlama zamanınızda hissediyordum.
Öyle imkansız konuştuki. Bu doktor gerçek mi dedim icimden

4. Gebelik cnm. 2 kızım var çok sükür

Yaaa inanamadım birde kesin konusuyorki anlatamam 🙈kendimden şüphe ettim

Benim 4. Gebelik. İlk hamileligimde kürtaj olmak zorunda kaldım.
Yani ben 10+6 dan beri pit pit hissediyorum. Aynı şekilde yumurtlama zamanınızda hissediyordum.
Öyle imkansız konuştuki. Bu doktor gerçek mi dedim icimden
E yani hissetmnz cok norml ya ne garip insanlar var. Diyolar ya Allah muhtac etmesin,yokluklarini da gostrrmesin insallah..
Bu arada saglik ocagnda da ultrasona bakiliyor mu ?

Ben de aynı şekilde iğne kullanıyorum.Kaçıncı hafta hamilelikte.İnşaallah sağlıkla kucağımıza alırız yavrularımızı :)
İnşallah canım tam haftami ben bile net bilemiyorum artık.Farkli çıktı en son normalde 13+4 ama en son kontrolüne göre gidersem 14+2 sen kaçıncı haftadasin😊

Güler misin aglarmisin
Gerçekten sinir bozucuymus böyle insanlara bazen kendime hakim olamayıp bende ters cevaplar verebiliyorum🤦🏼‍♀️ tıpben mümkün olmasa bile hastaya güzellikle anlatılması gerektiğini bilmeleri gerekir. Benim ilk gebeliğim daha neyi hissedip neyi hissetmediğimi anlayamıyorum Gaz mı acaba fln diyorum 😞 Kızlar ilk gebeliği olup da bebeği hissedenler ilk kaçıncı haftada nasıl hissettiniz?:anneadayı:o_O

Canım benim geçen ay 3.2 çıkmıştı ve tekrar ölçüm istemişti bende ancak bu ay gidebildim doktora ve 6 ya yükselmiş doktorum olması gerekenin 2.5 olduğunu söyledi ve beni direk dahiliyeye yönlendirdi ilaç içmeye başladım

Gerçekten sinir bozucuymus böyle insanlara bazen kendime hakim olamayıp bende ters cevaplar verebiliyorum🤦🏼‍♀️ tıpben mümkün olmasa bile hastaya güzellikle anlatılması gerektiğini bilmeleri gerekir. Benim ilk gebeliğim daha neyi hissedip neyi hissetmediğimi anlayamıyorum Gaz mı acaba fln diyorum 😞 Kızlar ilk gebeliği olup da bebeği hissedenler ilk kaçıncı haftada nasıl hissettiniz?:anneadayı:o_O
Benim ilk hamileliğim canım 16.haftada hissetmeye başladım ben

Canım ben 14. Haftadan sonra pıt pıt kalp seklinde yada ufak dokunmalar seklinde his ettim ilk gebeligim 18. Haftadan sonrada yer degistirdigini dahi his ettim bu gün yürüdüm dısarda biraz evin yakınında eve geldim oturdum tatlı birsey yedim kıpır kıpırdı insandan insana değişiyor 20. Haftaya kadar bekleyin his etmezseniz doktora sorarsınız dün hic hisetmedim bu gün iki kere tekmeledi 😊

Benim ikinci gebelik ilk bebeğimi 3 aylık kaybettim karnımda onu his etmemiştim ama bu bebeğimi 12+4 haftada seyrilme şeklinde his etim şimdi 16 ya girdim yeni dün akşam normal hareket ediyor artık net his ediyorum çok şükür 😍🥰 ama daha dıştan anlaşılmıyor bir kaç haftaya dıştanda anlaşılır herhalde 😃

Ben 16-17 arası ilk hissettim ama hergün üst üste düzenli değil 2 gün var 1 gün yok sonra 19 dan sonrada net hissetmeye basladım

Benim ikinci gebelik ilk bebeğimi 3 aylık kaybettim karnımda onu his etmemiştim ama bu bebeğimi 12+4 haftada seyrilme şeklinde his etim şimdi 16 ya girdim yeni dün akşam normal hareket ediyor artık net his ediyorum çok şükür 😍🥰 ama daha dıştan anlaşılmıyor bir kaç haftaya dıştanda anlaşılır herhalde 😃
İlkini neden kaybettiniz acaba😞 Allah şimdikini kucağınıza almayı nasip etsin 🙏

Ay çok kötü his ediyorum kızlar 😔 çok üzüldüm kendimi çok bencil his ettim düşüncesiz 😔 bu gün oruç tuttum bebeğim çok hareketliydi ona rağmen çok aşırı aç ta değildim aslında sonra arladaşlarım çok kızdı benek aç ondan hareket ediyor yemek ye diye düşüncesizlik yapma iki canlısın falan diye baskı yedim eşimde biraz kızdı 😔 ben istermiyim bebeğime zarar gelsin 🥺

X