2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Yapiyormus doktorun soylemesine gore canim
Bana sağlık ocagindaki hemşire sadece açlık tokluk şekerine bakabiliriz demişti kuzum, şeker yüklemesi yapamayız demişti bir sor yine de istersen
Galiba hergun cikolata gofret basta olmak uzere
Çikolata yine iyi ya arada benim canım cips kola çok istiyor
Valla çok zormuş canım ben vicdan azabı çekiyorum yerken çünkü bebeğe zerre faydası yok sadece nefsim için 🥺
Ben de sürekli yemek istemiyorum ama bazen aşırı canım çekiyor dayanamiyorumm

Kesinlikle ☹️ Sizinki normal seker mi yoksq gebelik sekeri mi. Insulinsiz duzelme olmadi mi ben henuz baslamadim diyete 16. Haftadayim ve 6 kilo aldim. Diger kizimda hemen baslmaistim diyete toplam 7 kilo ile bitmisti hamileligim🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ Bakalim nasil duzenleyecegiz bu sefer. Allah beterinden korusun
Gebelik şekeri. Ben dikkat ederek düşüremedim. Açlık şekerim yüksek çıkıyordu. İnsüline başlayınca düştü şimdi en fazla 2 haftada bir kontrole gidiyorum. Bana da liste verdiler ona göre öğünlerimi yiyince sorun olmuyor. Ne eksik ne fazla yeme dediler. 4 tane ara öğün var ve saatleri geciktirmiyorum. 1 saat geç kahvaltı yapsam şekerim yüksek çıkıyordu. Böyle beslenmeye de alıştım keşke doğumdan sonra da devam edebilsem😊

Genelde evde evcil hayvan varsa hemen istiyorlar sanrm bizden oyle istenmsti. Aslnda tabi yesilliklerden bile geçebilen bisey..insallah bi sorun olmaz arkdsnz icin. Allah yardmcisi olsun. Szn de icnz rahat etmyorsa yaptrn. Zaten her seye tedrgn oluyoruz malum..
Teşekkür ederim canim. Pazartesi kontrol randevusunda yaptiricam inşallah.

Bir ogunde en fazla 30 gr karbonhidrat alacak sekilde istedigini yiyebilirsin. Gerisi protein ve sebze. Ara ogunlerde de kuruyemis ve peynir yine en fazla 30 gr karbonhidrat iceriginer meyve olacak sekilde ayarlamaya calsiiyordum. Suan henuz diyete baslamadim bu hamileligimde nasil baslayacagim bilmiyorum cunku hala mide bulantim var her seyi yiyemiyorum. Onceki gebeliklerim boyle degildi en gec 12. Haftada bitmisti bulantilar 😩
Hmm anladım canım tahmin edebiliyorum 🤦🏻‍♀️benimde 6.haftada başladı bulantılarım ara ara istifralarım 4 5 gündür olmuyor yeni yeni geçti yani umarım tekrarlamaz 🤲🏻 diğer gebeliğimde 8.haftada başlayıp 12.haftada geçmişti ama nedense bu bebek beni baya zorladı 🥴

O yaramazligi bende az once yaptim napayim canim istiyo her gun icmiyoruz ya ona bakarsan yedgimiz ictgimiz hersey zararli cunku %100 organik degil bahcemizden kndimiz toplamiyorz 🤣die avutyrum kndimi
Aynen öyle valla 😄 ben bulantılardan dolayı doğru düzgün bişey yiyip içemedim daha yeni yeni geçiyor bulantım ama hala çay kahve kola meyve suyu gibi içecekleri içemiyorum.kaldıki çok severim bu içecekleri ama yok yani midem almıyo 🤷🏻‍♀️

Kizlar cahilligim icin affedin ama bn bu seker isini bi türlü anlamadim 15 gun kadar once bnmde dr istedi ac gittgimi soyledim glükoz degerim 65 cikti o gun bi sebepten dolayi sonuc gostermeye gidemedim ertesi gunu gittigimdede dr izne ayrilmis ozeldeki dr uma sonuclari msj attm hic bi problem yok gayet ii dedi bnde hocam glukoz 65 yaziyo normal deger 70 105 arasi dedim onemli degil o biraz dusuk ama problem arz etcek kadar degil dedi siz konusunca dikkatimi cekti anlamadgm icinde iii mi kotu bilemedim dr problem yok dedi ama suphelendim simdi bak

Aynen öyle valla 😄 ben bulantılardan dolayı doğru düzgün bişey yiyip içemedim daha yeni yeni geçiyor bulantım ama hala çay kahve kola meyve suyu gibi içecekleri içemiyorum.kaldıki çok severim bu içecekleri ama yok yani midem almıyo 🤷🏻‍♀️
Allah yardimcin olsun kardesim mide bulantim olmadi denecek kadar az oldu 21×3um bu zamana kadar 3 4kez anca bulanmistir veya istifra etmisimdir ama cocuklugumdan beri cooookk korkarim bulantidan ins bundan sonrasini rahat gecirirsin

Kizlar ultrason fotosundan anlayan var mi? Son fotoyu özelden atmak istiyorum birine. Bu sitede malûm yazılanlar fotolar bidaha silinmiyor.. Pipisi mi yoksa o kolu mu çözemedim. 😅 Dr erkek dedi ama bana bak burasi pipisi falan demedi 🤭🤭 biliyorsunuz bu haftaya kadar kız zannediyorduk bebeği. Hâla ikna olamadim 🤦 birisi beni ikna edebilir mi?

Bana sağlık ocagindaki hemşire sadece açlık tokluk şekerine bakabiliriz demişti kuzum, şeker yüklemesi yapamayız demişti bir sor yine de istersen

Çikolata yine iyi ya arada benim canım cips kola çok istiyor

Ben de sürekli yemek istemiyorum ama bazen aşırı canım çekiyor dayanamiyorumm
Valla benim doktor eski devlet hastanesindeydi sordururum bi olmuyorsa doktorum yapar canim hic fark etmez yeri sıkıntı olmasin yetet😊

Valla benim doktor eski devlet hastanesindeydi sordururum bi olmuyorsa doktorum yapar canim hic fark etmez yeri sıkıntı olmasin yetet😊
Ben hala yaptırıp yaptırmama konusunda kararsizim kuzum ya ama heralde yaptırırım ne olur ne olmaz diye:) Ilk gebelik sonuçta

Kizlar cahilligim icin affedin ama bn bu seker isini bi türlü anlamadim 15 gun kadar once bnmde dr istedi ac gittgimi soyledim glükoz degerim 65 cikti o gun bi sebepten dolayi sonuc gostermeye gidemedim ertesi gunu gittigimdede dr izne ayrilmis ozeldeki dr uma sonuclari msj attm hic bi problem yok gayet ii dedi bnde hocam glukoz 65 yaziyo normal deger 70 105 arasi dedim onemli degil o biraz dusuk ama problem arz etcek kadar degil dedi siz konusunca dikkatimi cekti anlamadgm icinde iii mi kotu bilemedim dr problem yok dedi ama suphelendim simdi bak
İyi çıkmış o yüzden yüklemeye gerek duymazlar. Benim açlık şekerim 110 çıkmıştı canım takibe aldılar.

Gebelik şekeri. Ben dikkat ederek düşüremedim. Açlık şekerim yüksek çıkıyordu. İnsüline başlayınca düştü şimdi en fazla 2 haftada bir kontrole gidiyorum. Bana da liste verdiler ona göre öğünlerimi yiyince sorun olmuyor. Ne eksik ne fazla yeme dediler. 4 tane ara öğün var ve saatleri geciktirmiyorum. 1 saat geç kahvaltı yapsam şekerim yüksek çıkıyordu. Böyle beslenmeye de alıştım keşke doğumdan sonra da devam edebilsem😊
Bende insülin kullanıyorum. Senin açlık tokluk kaç çıkıyor canım. Ben iki gün önce kan verdim açlık 120 çıktı. Üç aylık şeker testi de 6 çıktı 8 den 6ya düşmüş. 100 normalde ama dikkatte ediyorum galiba üzüntüden yüksek çıktı

Kendime destekçi de buldum 😂😂 valla içtim kolayı bebek nasi oynuyor içimde 😂
Ztn ne yersen ye ne icersen ic herseyin cogu zararli bn normal hayatımdaki gibi devam ediyorum herseye sadece sigara bitki caylari ve maydanozu cikarttim hayatimdan yumurtayi ztn 2 yildir yiyemiyorum bide o var tabii bu 3 gebeligim 2 si düşükle sonuclandi sadece 2.de yumurtadan tiksindim bunda hic bi problemim olmadi cok sukur ztn digerleride dhil mide bulantimda yok denilcek kadar az olunca rahatim

Bende insülin kullanıyorum. Senin açlık tokluk kaç çıkıyor canım. Ben iki gün önce kan verdim açlık 120 çıktı. Üç aylık şeker testi de 6 çıktı 8 den 6ya düşmüş. 100 normalde ama dikkatte ediyorum galiba üzüntüden yüksek çıktı
Bana evde ölçtürüyorlar artık açlık 80-95 arası çıkıyor tokluk en fazla 135 çıkıyor. Üzüntü stres şekeri direk etkiliyor. Her gün aynı kahvaltıyı yapıyorum mesela amcamın covid olduğunu öğrendim çok üzüldüm 165 çıktı 😥 düşün yani.

X