2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Ben de ayni durumdayim sütyenlerden taşıyor gördükçe moralim bozuluyor. Emzirince daha da şişiyor dediler bana iyice moralim bozuldu ama sonra geri küçülüyormuş. Bu göğüsler yaklaşık 1 yıl daha bizimle 😕
Allahım üzüldüğünüz şeyi bekliyorum ben 😬 bir gram değişmedi. Küçücğktü hala küçücük

Resim açılmıyor hangi model acaba.sallamadan uyuyan bebek varmi ya 😄 bana denk gelmedi. Ben beşik almıştım ama ayakta uyutmak kolayima geliyordu hep ayakta salladım kizimi
Sallamadan uyuyan bana da denk gelmedi🤦‍♀️ sallayarak bile 30 dk uyuyordu buyuk kizim. Simdi surekli dua ediyorum misil misil uyuyan, uykuyu seven bir bebek olsun diye🤗

Ya ben çok memnunum keşke böyle olsa hep 😅 hatta emzirmeyi ömür boyu surdurebilirim sırf bu yüzden 🤪 Allahim bizim gibi olmayanlara versin 😊 70-75 ten 80 e çıktı. Az daha çıksın hatta hep böyle kalsin nooolur diye dua ediyorum. 🥺
Keşke benim de 1 gram bile büyümüş olsa ama nerdeeee

Sallamadan uyuyan bana da denk gelmedi🤦‍♀️ sallayarak bile 30 dk uyuyordu buyuk kizim. Simdi surekli dua ediyorum misil misil uyuyan, uykuyu seven bir bebek olsun diye🤗
Bence bu ilk günler ile alakalı gaz sancısı olunca mecbur ya sallayip rahatlatma isteği oluyor yada kucuga alışıyor. Ağlayan çocukta şaşırıyor insan ne yapacağını mecbur ilk akla gelen sallamak 😂😂

Kızlar selamlar

Uyarı olarak birşey yazayım istedim çünkü burada okudum bu şekilde olanlar vardı geçen sayfalarda bende de olunca normal herhalde dedim ama değilmiş bu sebeple doktorlarına bilgi versinler diye yazıyorum.
Karında sertleşme top gibi olma vs durumu rahmin kasılmaymış ve doktorum bu haftada olmaması gerekiyor dedi.
Ben bugün kontrole gittiğimde ultrason ile bakarken oldu tesadüfen ve doktor hemen ilaç yazdı. 3 gün sonra tekrar gel olmadı başka ilaçlar vereceğim serum bağlayıp dedi.
Bu sebeple böyle bir durumunuz varsa mutlaka gidince doktorunuza bilgi verin lütfen.

Resim açılmıyor hangi model acaba.sallamadan uyuyan bebek varmi ya 😄 bana denk gelmedi. Ben beşik almıştım ama ayakta uyutmak kolayima geliyordu hep ayakta salladım kizimi
B BaSa86 birdahaki kontrolün nezaman çok heyecanlı ya nasıl gostermez resmen yumulmus saklamis heryerini minik sıpa :)
Kontrolum bu defa 3 hafta sonra... Aynen neler yedim girmeden önce, yine fayda etmedi...

Evet benim çocuklari hiç salamadim. Hala kendileri uyurlar. Uyana kadar yataktan çıkmazlar. Iyiki böyle yapmışım. Çok rahat.

Kızlarrr nasılsınızz ♥️ Giriyorum ama pek sohbetlere katılamadım nasılsınız bebişler nasıl ☺️
Ay çok erken ama beni iki üç gündür bi heyecan bastı cinsiyeti bilmiyorum kendime zar zor engel oluyormm bime bebekle ilgili çok güzel şeyler geliyor yarın gidip alıcam çok heyecanlıyımm 😍 bide ben hastane oda süslerimi kendim yapmak istiyorum yada sipariş olsa bile siyah beyaz istiyorum mavi veya pembe olmasın öyle bi site bilen var mı acaba ♥️ Mesela kızsa pembe gri süzlerim erkekse siyah beyaz 🥰 sizce nasıl fikir sizede danışmak istedim😊

Kızlarrr nasılsınızz ♥️ Giriyorum ama pek sohbetlere katılamadım nasılsınız bebişler nasıl ☺️
Ay çok erken ama beni iki üç gündür bi heyecan bastı cinsiyeti bilmiyorum kendime zar zor engel oluyormm bime bebekle ilgili çok güzel şeyler geliyor yarın gidip alıcam çok heyecanlıyımm 😍 bide ben hastane oda süslerimi kendim yapmak istiyorum yada sipariş olsa bile siyah beyaz istiyorum mavi veya pembe olmasın öyle bi site bilen var mı acaba ♥️ Mesela kızsa pembe gri süzlerim erkekse siyah beyaz 🥰 sizce nasıl fikir sizede danışmak istedim😊
Erkekse mavi gride güzel olur. Siyah beyaz biraz Beşiktaş gibi olur

Kızlar selamlar

Uyarı olarak birşey yazayım istedim çünkü burada okudum bu şekilde olanlar vardı geçen sayfalarda bende de olunca normal herhalde dedim ama değilmiş bu sebeple doktorlarına bilgi versinler diye yazıyorum.
Karında sertleşme top gibi olma vs durumu rahmin kasılmaymış ve doktorum bu haftada olmaması gerekiyor dedi.
Ben bugün kontrole gittiğimde ultrason ile bakarken oldu tesadüfen ve doktor hemen ilaç yazdı. 3 gün sonra tekrar gel olmadı başka ilaçlar vereceğim serum bağlayıp dedi.
Bu sebeple böyle bir durumunuz varsa mutlaka gidince doktorunuza bilgi verin lütfen.
Bu aralar bende de çok olmaya başladı benimde aklıma takılıyordu. İlkinde son aylarda olmuştu hep. Bende doktoruma sorayım teşekkür ederim bilgilendirdigin için.

Erkekse mavi gride güzel olur. Siyah beyaz biraz Beşiktaş gibi olur
Evet yaaa ama eltim doğum yapmıştı farklı bir kadın odasını süslemişti o kadar hoşuma gitmişti ki tek farklı oydu 🤣 bende gold gir falan yaparım herhalde ☺️

Kızlar selamlar

Benim doktor kontrolünde olmuştu ama doktorum hiç öyle bir şey demedi tabi ben de direk sormadım neden top gibi olur diye. Sadece kafası aşağıda bak şuan diye usgde gösterdi ve kafası olan yer top gibiydi. Neden öyle olur acaba stresten mi yoksa rahim bağımsız olarak mı kasılır ? Magnezyum da kullanıyorum aslında kasılma için başka ne yapılabilir

Ayy çok sevindim 🥰 inan hiç aklımdan çıkmadın ya ben biliyordum gerçi çünkü doğruluk payı pek yok ondan yani çok şükür senin adına çok çok sevindim ♥️🖤 bence şükür namazı kılmalısın ♥️
Allah razı olsun arkadaşım🤲 iyiki siz varsınız 🤲 kan akıttım sadaka çıkardım. Şükür namazı kılmak gelmedi aklıma ama kılarım o kadar çok duanızı aldım ki Allah bin kere razı olsun sizden🙏

Uzun süre gostermiyosa kız büyük ihtimalle. Ama sen cok sık kontrole gitmiyorsun zaten o yüzden belli de olmaz canım hayırlısı olsun sağlıklı olsun da. Benim komşum 8 aylık hamile şimdiye kadar erkek diye biliyordu dün kız demiş doktor şok olduk 🤭
Detaylı ultrason girmismiydi komşun orda mi erkek deyip sonrası kız dediler

Allah razı olsun arkadaşım🤲 iyiki siz varsınız 🤲 kan akıttım sadaka çıkardım. Şükür namazı kılmak gelmedi aklıma ama kılarım o kadar çok duanızı aldım ki Allah bin kere razı olsun sizden🙏
Olur mu ya hepimiz insanız hepimizde vicdan duygusu var ♥️Kardeşlik duygusu var tabikide elimizden gelen duaydı onuda yaptık Allah razı olsun 😍 artık bebişle mutlu olma zamanı inşallah 🖤

Kizlllaaar geldim ve sonuç yine birsey göremedi doktorum resme bakın anlarsınız ne demek istediğimi.

304 gr olmuşuz. Gitmeden şu içtim. Çikolata yedim yürüdüm. Yok yine göstertmediiiiii. İki elinizde kafasına koymuş bırakın beni rahat diyor sanki. İnatçıii yaaaEki Görüntüle 2790053
Size sürpriz yapmak için göstermiyor demek ki bizimkine daha 10-11 haftasında doktor % 51 erkek diye tahmin etmişti o gün bu gündür açık açık gösteriyor ama bizimki de sürekli yüzünü kapatıyor artık sağlıklı olsun da kız erkek bir gün gösterir inşallah

Size sürpriz yapmak için göstermiyor demek ki bizimkine daha 10-11 haftasında doktor % 51 erkek diye tahmin etmişti o gün bu gündür açık açık gösteriyor ama bizimki de sürekli yüzünü kapatıyor artık sağlıklı olsun da kız erkek bir gün gösterir inşallah
Aynen sağlık önemli. Kıvrılmış yatiyordu iki elide kafasindaydi. Beni rahat bırakın dercesine. Napalim artık beklicem. Aç birakayimda aklı başına gelsin 😂😂😂

Benim kızım da yeğenim de hiç ayağımda sallamadan uyudular. Kızım memede uyurdu, keşke beni emzik niyetine kullanmasaydi.. yeğenime de ben baktim bı süre. Ağzına emziği verirdim, gözüne mendil kapatirdim. Telefonda bi uygulama vardı. Kolik bebekler için tren, saç kurutma, su sesi falan diye. Onların içinden tren sesini açınca rahatlayıp uyurdu sıpa 😅 yani deneye deneye öğrenmiş olduk. Bi de bu yöntemi deneyin derim

X