2021 Temmuz Anneleri Gebelik, Ultrason, Testler, Gebelik Takibi

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    289
Halledecem inşallah önceden kalbi kırılmasın büyük diye bişey söylemiyordum şimdi lafımı esirgemiyorum eşim zaten 12 saat çalışıyor görmüyor duymuyor ailesi de eşimden korkuyor o yüzden diyemezler de bişey dediğinde ben de kızlarının bana söylediklerini yaptıklarını akrabalarının sandığı gibi onları çok da sevmediklerini tüm açıklarını yüzüne vuruyorum
İnşallah bir an önce halledersin canım yoksa bu iş böyle devam etmez zaten.konuyla ilgili bi gelişme olursa haber et

Ayyy minnoşunu yenemeyen birtek ben çıktım sanırım
Ne emzirme danışmanları
Ne hemşireler
Kimse başaramadı bu kızı yenmeyi

Ama sütü sağınca löp löp içio sütü :işsiz::işsiz::işsiz:
Silikon göğüs ucuyla emzirmeyi denedin mi canım belki biberon gibi yapay olunca ister. Bende ilk bebeğimle okadr ugrasmistimki bizede hemşireler hiç yardım edememişti emmiyirdu bir turlu. Ama hic pes etmedim cok sukur alıştı 2 sene emdi sonra. 2.de sorun yaşamadım ama :)

Silikon göğüs ucuyla emzirmeyi denedin mi canım belki biberon gibi yapay olunca ister. Bende ilk bebeğimle okadr ugrasmistimki bizede hemşireler hiç yardım edememişti emmiyirdu bir turlu. Ama hic pes etmedim cok sukur alıştı 2 sene emdi sonra. 2.de sorun yaşamadım ama :)
Denedim cnm yok tutmuor uyanık

Merhaba Hanımlar.5 Temmuzda doğum yapmıştım..Bebegimin 1.ay aşısını yaptırdık biraz önce.Kilo ve boyuna da bakıldı.Kilosu az dedi hemşire.3500 doğmuştu.4100 olmuş.
Sürekli emziriyorum ama yetmiyor demekki.Sağ göğüs ucum geride biraz.Ondan da pek emmiyor sağı.
Bide çok az uyuyor, emerken uyuyakalıyor sürekli.Birakinca 5 dk sonra uyanıyor.
Döngü bu şekilde...
Kilo alması ve uyuması için ne yapabilirim sizce?

Eşim günde 12 saat çalışıyor evde ne olduğundan haberi yok annesi 7 çocuk doğurmuş deneyimli ya ona bişey diyemiyor çok yıprandım zaten kimse bana sormuyor gelecez diyorlar geliyorlar kalacaz diyorlar kalıyorlar sen necisin diyen yok yakında kıyamet kopacak gibi duruyor büyük diye susuyorum ama artık patlama noktolasındayım
Canım seni cok iyi anlıyorum benim eşimde sehir dışında çalışıyor o yokken bebek küçük guya ben bilmiyorum kaynana gelip yanimda duruyor ama ne faydası vardı bana zararları daha cok ma aile gelip kalırlardı kafayı yemek üzereydim evim 1 +1 yatak odasına beşik sığmıyor bebegi mecbur yanimda yatmıyorum artik olmuyordu kaynim gece kalıyor bende bebege mama hazırlıyorm mecbur etek bas örtüsü takıyorum ev sıcak durulmuyor en son annemlere gidicem dedim geldim kafam rahat agladıgında annem uyutuyor bende dinlenebiliyorum

Dun 1 aylik oldu. Peki bu 150cc yi gunde kac kez veryorsnz? Bna dr kusana kadar dynce cok garp geldi emzrme dansmanina sordum o maksmum 90 ver dedi doymzsa eklersn tabi dedi..ustnde yazan da o seklde yanls bilmiyorsam..3 kere 90 cc geriye kalan dger acikmalarda 60ar veryorz. 3 gun boyle...sonra azaltcgz. Ise yarar insallah mama hazrlmk hele de eds ile vermk bi yerden sonra biktryo
Benim sütüm yetmiyor her emzirmeden sonra 120 150 yaparım bazen 120 yi bitirir bazen 15 bırakır dedigim gibi bebek benden aldıgıyla biberondakini ayarlıyor bitirincede 30 cc yaparım ama bitirmez yani yani 135 cc yemis oluyor bazen duruma göre degisiyor sen emzir iki gögsü sonra 90 ver bitirirse 30 daha yap

Kızlar 1 ay sonunda bebisleriniz kaç kilo almıştı kaç kilo olmuslardi
Benim bebeğim 1900 dogdu 1800 e düştü hastanede 29 gün kaldı 2330 la çıktı hastaneden 3 haziranda çıktı 7 haziranda 2200 e düştü cok kilo verdi diye tekrar yatış yapıldı benimde sütüm hic gelmiyordu nerdeyse mamaya basladık hastanedeyken 3 kere süt götürdüm 30 cc tek gelmişti 9 haziranda 2314 le aldık daha sonra emzirme mama ile kilo aldı vermedi suana kadar hic suan 3 aylık 27 temmuzda 4700 dü bakalım artık pramatüre dogdu benim bebegim bu arada

Kızlar bebeğinize gaz damlası ve d vitamini hangisini kullanıyorsunuz ? Memnun olan ?
Gaz damlası biogaia veriyorum. Çok sıkışırsam da sab simplex veriyorum. Vitamin de acd3 ver dedi doktorumuz. Ondan önce monovit veriyorduk prematüre doğdukları için acd3 daha iyi dedi.

Merhaba Hanımlar.5 Temmuzda doğum yapmıştım..Bebegimin 1.ay aşısını yaptırdık biraz önce.Kilo ve boyuna da bakıldı.Kilosu az dedi hemşire.3500 doğmuştu.4100 olmuş.
Sürekli emziriyorum ama yetmiyor demekki.Sağ göğüs ucum geride biraz.Ondan da pek emmiyor sağı.
Bide çok az uyuyor, emerken uyuyakalıyor sürekli.Birakinca 5 dk sonra uyanıyor.
Döngü bu şekilde...
Kilo alması ve uyuması için ne yapabilirim sizce?
Mama veriyor musun canım? Karnı açsa da uyumaz.

Kızlar bebeğinize gaz damlası ve d vitamini hangisini kullanıyorsunuz ? Memnun olan ?
Gaz damlası kullanmıyorum canım şimdilik bişey yok gibi ama d vitamini olarak doktorumuz devit-3 vermişti ama sağlık ocağı onu kullanma dedi monovit-d3 verdi onu kullanıyorum ben

Gaz damlası olarak nurse harveys önerdi doktor kızlar. Eczacı da onu önerdi. Bakalım işe yarayacak mı. Kullanan var mı burada nurse harveysi

Kızlar bir elimde rezeneli kaşık bekliyorum tereddutte versem mi vermesem mi . Bir kulağıma teyzeler aman ver biz verdik bir şey olmadı diye fısıldıyor. Bir kulağıma doktorların kendinden emin ses tonuyla zararlı sesleri geliyor 😅

X