2022 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    225
hangi şehirdesin canım
ben kararıszım izmir için 1 tog yeter mi 1,6 mı almalıyım
çok kararsız kaldım
İstanbul canım ev sıcaklığına göre bilgilendirme kartları oluyor üzerinde ben geçen sene 1.6 almıştım doğalgazı açınca sıcak geldi isilik oldu kışın da sadece kısa kol zıbınla giydirmeye içim rahat etmiyordu

Evet baktım bilgilendirme kartlarına. Muhtemelen bende kısa kol zıbınla yatıramam, 1 tog alsam yeterli olacak sanırım

Selam kızlar..
bir süredir iş gereği yurtdışındaydık. Bu pazar dönecektik ki geçen hafta oğlum ateşlendi ve ishal başladı. Orada hastaneye götürdük serum takıp ilaç verdiler ama çocukta hiçbir düzelme olmadı. Ctesi apar topar döndüm izmire. Hemen hast götürdüm. O kadar susuz kalmış ki damarları büzüşmüş damar yolu açıp kan bile alamadılar akmıyordu . Devlet hast yönlendirdiler orada açarlar tecrübeliler diye hemen gittik yüzümüze bile bakmadı doktor çocuk iyi serum takamam ben burada ölümcül hastalara serum takıyorum dedi geçti. Pazar sabah başka hast götürdüm hemen yatış yapıldı. Yavrumda salmonella,amip,dizanteri hepsi çıktı kanlı ishaldi zaten 15dkda bir yapıyordu. Çok çok zor açtılar damar yolunu 7-8 kez denediler en az. Çok şükür bugün taburcu olduk ama ömrümün 10 senesi gitti benim…
Doktorun dediğine göre salgın varmış aman hepiniz dikkatli olun.

Çok üzüldüm geçmiş gitmiş olsun. Geçti mi ishali ?

Ahh yaa kuzucuğa çok geçmiş olsun. Son zamanlarda dikkatimi çeken su oldu genelde yurtdışı tatil vs giden bebekler mutlaka bı dönüşte ya da tatilde ishal ve ateşlenme yaşıyor. Bağışıklıkla alakalı olabilir gerçi de bilemiyorum. Çok dikkat etmek lazım. İnşallah kısa sürede toparlar annesi, çok çok geçmiş olsun tekrardan canım

Yeni gördüm canım çok geçmiş olsun yurt dısında salgın var görümcem amerikada onun da amip oldu 11 aylık cocugu kendilerine de gecti rota virusu demişler ishal öksürük ateş ve sürekli kusma vardı hiç ilaç bile vermemiş doktor sadece beslenmesine dikkat ettirmiş mideyi yormayacak seyler yemesi için liste vermiş hatta emzirme demiş mideyi yorar diye sonra gecti cok şükür 1hafta sürmedi kusmadı zaten 1 gün sonra düzelmişti umarım sizin de bişeyiniz kalmaz

T temmuzekim kuzum çok çok geçmiş olsun şimdi okudum ben çok üzüldüm..
Allah dermansız dert vermesin insan anne olunca sağlığın kıymetini çok daha iyi anlıyor gerçekten. Sağlık olsun da diğer her şey çözülür diyor.
Allah tekrarını göstermesin.

Teşekkür ederim kızlar.. zorlu bir süreçti ama çok şükür iyi artık ishalide iki gündür falan bitti .
Her şeyi keşfettikleri için yalıyor hep yerlerde sürünüyor oynuyor ona bağlıyorum ama bilemiyorum tabii. Ama bir salgın olduğuda kesin bence. Birde uyuz salgını varmış Allah korusun yavrularımızı

T temmuzekim çok geçmiş olsun Rabbim beterinden korusun inşallah
Kızlar bizde de aşırı diş huysuzluğu var jel vs kullanmadım hiç tetagil yada jel kullanıp deneyimleyen var mı?

Amin çok teşekkür ederim. Ben dentigel sürüyorum etki ediyor mu bilmiyorum ama yinede belki rahatlıyordur diye
Canım çok geçmiş olsun Rabbim beterinden korusun şimdi nasıl kuzucuk hiç kıyamıyor insan onları öyle görünce

Canım çok geçmiş olsun Rabbim beterinden korusun şimdi nasıl kuzucuk hiç kıyamıyor insan onları öyle görünce
Çok sağ ol mavişcim. İyi çok şükür hala karnu ağrıyor gibi ama doktoru normal dedi bugün kontrolde. Bağırsakları için vitamin falan başlattı çabuk toparlasın diye bir ayı bulur dedi

Selam kızlar ben de işe basladım 2hafta oluyor, bakıcı buldum cocuga da malesef annem ve kv bakamıyor, biraz endişeliydim ama iyi gibi sadece sanki bana cok daha saldırmaya basladı memeye de ozlediği için diye düşünüyorum sizde nasıl olmustu hersey yolunda gitti mi?

Yaaaaa inanmıyorum ne yaptın.?

Oiiy kızlar nerelerdesiniz, hamileydik doğurduk bebelerden buraya bakamadık keşke burası bi app olsa anlık konuşabilsek biz 15 aylık olmak üzereyiz zor dönemler aşırı huysuz uyumayan asabi bi kızım var

Herkese selamlar kızlar benim oğlum aşırı ötesi hareketli asla durmuyor desem yeridir. Yemek yerken bile mama sandalyesi de kitaplara bakarak oturuyor yoksa mümkün değil. Dışarıda bizi perişan ediyor sürekli etrafı gezmek,dokunmak vs istiyor. Gerçekten artık tahammül edemediğim kızdığım zamanlar oluyor. Sizde durumlar nasıl?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…