2022 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    242
Mesela baba tarafımda herkeste varis problemi var benim de. Ben babamdan geçtiğini düşünüyorum pıhtılaşmanın. Muhtemelen yaş ilerledikçe de bende de çıkacak hepsinde öyle oldu 🤦🏼‍♀️

Kuzum çok dikkat et, hamilelikte çıkabiliyor varis.

Oturarak çalışıyorsun ya, alarm kur telefonuna. Yarım saat, kırk dakikada bir kalk yürü.

Çatlaklarla uğraşıyoruz, bir de varisle uğraşmayalım. 🙈

Benim 2 arkadaşım varis çorabıyla gezdi hamilelikte.

Hele bi de bizim yaza geliyo, çok zor. 🙈

.

Kuzum çok dikkat et, hamilelikte çıkabiliyor varis.

Oturarak çalışıyorsun ya, alarm kur telefonuna. Yarım saat, kırk dakikada bir kalk yürü.

Çatlaklarla uğraşıyoruz, bir de varisle uğraşmayalım. 🙈

Benim 2 arkadaşım varis çorabıyla gezdi hamilelikte.

Hele bi de bizim yaza geliyo, çok zor. 🙈

.
Ayyy asla çekilmez o varis çorabı çok haklısın. Umarım kimse yaşamak zorunda kalmaz.

Dediğin gibi ben daha fazla dikkat edeyim hareket etmeye✌️

Ay bilmiyorum kuzu ya yanlış bir şey mi yapıyorum diye düşündüm de dediğin gibi doktorla muhabbeti bile geçmedi aslında.

Hamilelik hassasiyeti bu mu oluyor tam olarak 😂😂😂

O hassasiyet bende şu ara hat safhada. 🙈

Benden 2 hafta geriden geliyorsun, 2 hafta sonrası daha hassas olabilirsin, hazırlıklı ol. 😂

Dayım rahatsız, annemde kalıyo şimdi.

Her gün konuşuruz annemle, geçen yoğunluktan arayamamış.
O aramadı diye 2 gün hiç aramadım. 🙈

Bi ara ben uyurken aramış, eşim açmış telefonu. Uyanınca yine aramadım. 😂

Şimdi anlatınca çok komik geliyo ama o zaman oturdum ağladım nasıl aramaz beni diye. 🙈🙈🙈

.

Benden 2 hafta geriden geliyorsun, 2 hafta sonrası daha hassas olabilirsin, hazırlıklı ol. 😂

Şimdi anlatınca çok komik geliyo ama o zaman oturdum ağladım nasıl aramaz beni diye. 🙈🙈🙈

.
Yaa desene bunlar daha iyi günler 😂

Bu akşam eşimden tarhana çorbası istemiştim söylememden 15 dk sonra yapmaya başladığı için küstüm adama 🙈😂😂

Anlamadı da garibim neye trip yaptığımı. Neyseki anlık gelip geçiyor bu ruh hali 😅😅

Bu arada kuzum geçmiş olsun Allah şifa versin inşallah.

.

bende de inanılmaz bir gamsızlık var mesela 🤷‍♀️
amaan ben hamileyim deyip hiçbir şeyi takmıyorum salla baş bi insan oldum 😇

neye ağlıyorum bak allah aşkına;
murphy'ye yazdığım sen çok cesursun mesajına gözlerim doldu çok acayip benimki
onun dışında çok gamsız oldum🙄

faktör 2 heterozigot mutant.. venöz trombozla ilişkili bir faktör..
şimdi her gittiğimde farklı kan tahlilleri istiyor bir tanesine sürekli bakıyor ama hatırlayamadım..

Hatırlarsan söyler misin canım, ben Hematoloji’ye gitmedim çünkü.
Bana kadın doğumcu verdi iğneyi.

En azından bu tahlili yapmak istiyorum derim.

.

Bu akşam eşimden tarhana çorbası istemiştim söylememden 15 dk sonra yapmaya başladığı için küstüm adama 🙈😂😂

Anlamadı da garibim neye trip yaptığımı. Neyseki anlık gelip geçiyor bu ruh hali 😅😅

Çok teşekkür ederim canım. 🤗

Yaaa, yazık ama eşine de. 😂😂😂

Gerçekten gelecek günlerdeki halim korkutuyor beni. 🙈

Bakalım daha kimlere kimlere trip atıcam. 😂

.

bende de inanılmaz bir gamsızlık var mesela 🤷‍♀️
amaan ben hamileyim deyip hiçbir şeyi takmıyorum salla baş bi insan oldum 😇

neye ağlıyorum bak allah aşkına;
murphy'ye yazdığım sen çok cesursun mesajına gözlerim doldu çok acayip benimki
onun dışında çok gamsız oldum🙄

Oyyyyyy kuzum benim, senin hassasiyetin de bir başka güzel ama. ❤️🥰💞

Bak Cumartesi benim randevumu unutursan acayip trip atarım. 😂

2 gün konuşmam. 😂😂😂

.

Canım hangi faktörler yaa bu. Bunlardan biri mi?
Bana en son salı gittiğim doktora sonucu gösterdim coraspin başlattı belki 20 haftadan sonra iğneye geçeriz dedi. Yani bir risk varsa niçin önceki doktorlar önemli değil dedi anlamıyorum tıp dünyasını ben hiç😫😫😫
cnm benim doktorum pai-1 ve faktör5 gebelik için önemli olan faktörler diğerleri pozitif gelse bile bizim için önemli değil dedi. pai-1 de benim pozitif geldiği için iğne ilaç kullanıyorum başından beri..
senin benden başka faktörlere de bakmışlar bilgim yok onlardan.perinatoloğa gideceksin ya birde ondan ikinci görüşü al bende soracağım gidince görüş almak için..

Eklentiler

• f066305a-c7ce-4803-b258-4e7bec003734.jpg
    f066305a-c7ce-4803-b258-4e7bec003734.jpg
    57,3 KB · Görüntüleme: 18
Kuzum heterozigotlar için ciddi pıhtılaşma demiyorlar benim de heterozigotta pıhtılaşma var. Daha önce bir düşüğüm olduğu için önlem amaçlı kullanıyorum ben kan sulandırıcı iğne. Doktorum kullanalım dedi.
bende senin gibi biliyordum cnm.ama hematoloji doktoru da faktör 2 heterozigot mutant olanı önemsiyor..her doktor farklı konuşuyor..

Oyyyyyy kuzum benim, senin hassasiyetin de bir başka güzel ama. ❤️🥰💞

Bak Cumartesi benim randevumu unutursan acayip trip atarım. 😂

2 gün konuşmam. 😂😂😂

.

asla unutmamm 🧡🧡

biz bu hafta başı Christmas'a girdik şirket full izinde, ben yine arada bakıyorum ama keyfimden bakıyorum işler birikmesin diye✌️ şu an yoksa boşum😍 herkesin tarihini not tuttum vallaa unutur muyum, seni yazdım hatta yanlışlıkla yanına K kdv 'yi de yazmışım ama bi daha böyle hatalar olmayacak efenim✌️😂

cnm benim doktorum pai-1 ve faktör5 gebelik için önemli olan faktörler diğerleri pozitif gelse bile bizim için önemli değil dedi. pai-1 de benim pozitif geldiği için iğne ilaç kullanıyorum başından beri..
senin benden başka faktörlere de bakmışlar bilgim yok onlardan.perinatoloğa gideceksin ya birde ondan ikinci görüşü al bende soracağım gidince görüş almak için..
Canım çok teşekkür ederim. Her gün bişi öğreniyorum sizden😇 salı gittiğim perinatolog doktora gösterdim o bunları görünce acil coraspin başla dedi. Önceki doktorlar önemli değil demişti.

Sen de sorarsan ne dediğini söylersin yine bana olur mu

Ahhh hormonlar çok inişli çıkışlı bende dün 7 yaşında ki kızım bişey dedi gücüme gitti oturdum ağladım 🙈🙈🤦🏻‍♀️ Artık akıllandım ama bu saçma tuh hali iniş çıkışlarımı kendim yaşıyorum wc de ağladım kocam olsa acımam da 😂😂
kızıma kıyamam çocuğun ne suçu var 🥰

aynen cnm rahim ağzı karından ve ve vajinal bakılabiliyor.
bugün benm karından ölçtü 42mm gayet iyi dedi.
rahim açıklığından kasıt çatı muayanesiyse o zaten elle muayane edilir🙈
Bende öyle biliyorum ay kadın olmak ne zor her yerini elliyorlar🙈

Mesela baba tarafımda herkeste varis problemi var benim de. Ben babamdan geçtiğini düşünüyorum pıhtılaşmanın. Muhtemelen yaş ilerledikçe de bende de çıkacak hepsinde öyle oldu 🤦🏼‍♀️
muhtemelen babdandır öyleyse cnm.genetik bir durum ya babadan ya anneden geçiyor bayağı araştırmıştım..

😂 Valla sorma cinsiyet ögrenmek icin bekleriz sabirla. Sonra ögrenincede değişecek mi acaba diye bekleriz 🤷🏼‍♀️ Bir dahaki kontrolün ne zaman senin
7 ocak canım. Benim şafak çok..
Kızlar saolun hepiniz sormuşsunuz. Sabah Çok kötüydüm. Baya kanamam oldu pıhtılı. Ayağa kalktıkça sürekli oluyordu. Sonra ameliyata aldılar. Kanamanın nedeni, maalesef kese dışarı çıkmış eliyle itip dikiş atmış doktor. Çok şükür kese patlamamış bir sıkıntı olmadı dediler. Ama keseyi yerine koyarken ayaklarını gördük dedi ☹️☹️ bundan sonra vücuduma ve ilaçların etkisine kaldı ilerisi için başarı sağlanıyormuş genelde ama yinede belli olmuyor tabi. Bundan sonra allaha emanetiz 🙏
Canım başarılı geçmesine çok sevindim. Bak zor şeyler olumsuz şeyler yaşıyorsun ama Allahın mucizesi hep seninle ve bebeğinle.
Dualarımız hep seninle bak bu kadar hamileyiz hamilelerin duası çok makbul olurmuş. Sağlıkla kavuşacaksın inşallah bebeğine. Biz dualarımızla hep senin yanındayız canım. Zor kısmı atlattın. Artık pozitif olup vücuduna ve bebeğine güç verme zamanı.✌🏼💕🌸 Ne zaman umutsuz hissedersen yaz bize konuşalım. Yatmak çok zor süreç biliyorum. Ama başarıcaz birlikte. Sana kocaman sarılıyorum♥♥

X