2022 Kasım Anneleri Paylaşım alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    273
Yaaaaa kizlaaarrr öf nasıl özledim ara ara girip bakıyordum yazan yok nasıl mutlu oldum 😊 kızım büyüdü de 14 aylık oldu o eski heyecanlar yerini yeni maceralara bıraktı şimdi yürüyor koşuyor konuşmaya calisiyor günler ne çok yoğun geçiyor.. Allah tüm bebeklere sağlık sihhat versin. İkinci bebiş benim icin uzak bir plan hamilelikte almadığım kiloyu yazdan beri öyle bir aldım ki size anlatamam veremiyorum da buralara diyet için geldim geri varsa diyet yapan beni dahil edebilir. Öpüyorum sizleri

Yaaaaa kizlaaarrr öf nasıl özledim ara ara girip bakıyordum yazan yok nasıl mutlu oldum 😊 kızım büyüdü de 14 aylık oldu o eski heyecanlar yerini yeni maceralara bıraktı şimdi yürüyor koşuyor konuşmaya calisiyor günler ne çok yoğun geçiyor.. Allah tüm bebeklere sağlık sihhat versin. İkinci bebiş benim icin uzak bir plan hamilelikte almadığım kiloyu yazdan beri öyle bir aldım ki size anlatamam veremiyorum da buralara diyet için geldim geri varsa diyet yapan beni dahil edebilir. Öpüyorum sizleri
Aynen bende ara sıra bakıyorum kimse yazmıyor yada yazamıyor😂. Malum tam dağıtma zamanları bizde aynı 14 aylık olduk hava güzel olursa parka gidiyoruz yoksa hep evdeyiz. Oyalamak zor biyeri düzeltirken arkandan dağıtmış oluyor. Kiloyu ben doğumdan sonraki aylardasut olsun diye herşeyi yiyip içip yattigim zaman aldım tartıya çıktığımda 94 kiloyu görünce hoooopp 😱 dedim kendime sıkı bir hamur işi ve karbonhidrat kesimi sonrası eski kilom olan 75e yakinim şuan 78 indim. Sadece emzirdim ve ekmek makarna pilav abur Cubur ve gazlı içecekleri şekerli icecekleri kestim. Bol su tukettim.Gerisini normal yedim bide saat 7-8 den sonra sadece su tuketttim. Kısa sürede verdim.

Aynen bende ara sıra bakıyorum kimse yazmıyor yada yazamıyor😂. Malum tam dağıtma zamanları bizde aynı 14 aylık olduk hava güzel olursa parka gidiyoruz yoksa hep evdeyiz. Oyalamak zor biyeri düzeltirken arkandan dağıtmış oluyor. Kiloyu ben doğumdan sonraki aylardasut olsun diye herşeyi yiyip içip yattigim zaman aldım tartıya çıktığımda 94 kiloyu görünce hoooopp 😱 dedim kendime sıkı bir hamur işi ve karbonhidrat kesimi sonrası eski kilom olan 75e yakinim şuan 78 indim. Sadece emzirdim ve ekmek makarna pilav abur Cubur ve gazlı içecekleri şekerli icecekleri kestim. Bol su tukettim.Gerisini normal yedim bide saat 7-8 den sonra sadece su tuketttim. Kısa sürede ve
Benim de ilk aylar emzirmeyle falan gitti uykusuzluk falan derken 75lere düşmüştüm sonra bi aldım 83um şimdi gerçekten çok zorluyor bu durum işin tuhafı uzun zamandır abur cubur yemiyorum ekmegi de baya azalttım zaten bebisten fırsat olmuyor ama veremiyorum da psikolojim berbat lohusa depresyonunu şimdi yaşıyorum adeta 🤣

Ah bende öyle ya hamilelikte almadım yazın aldım aynı durumdayız, diyete benide etiketlersen sevinirim canım ya hiç değilse biraz tanıdığım kişiler olur beraber moral motivasyon yaparız 😅

canim benim 3 farkli makinam var ama ben sagip biberonla veriyorum. o yuzden farkli farkli var.

Ana makinam spectra s2 gol , hastane tipi gbi motor gucu cok yuksek.
ikinci makinam medela pump in style ama bunu cok begenmedm , canimi cok yakti neden bilmiyorum.
ucuncu de giyebilir sarjli pompa , momcozy diye bir marka.

Sen eger sagim yapip buzluga aticam diyorsan, makina da almak istemiyorsan , direk hastane tipi kirala bir kac ay icin. bosuna o kadar para verme pompaya.
merhabalar şu an alsanız ne alırdınız bana ne tavsiye edersiniz 🙏

Kızlaarr 14 aylık oğlumdan sonra kardeş düşünmeye daha erken diyordum fakat bu ay adetim 4 gün gecikti 😕 eşim korunuyor yani ben herhangi bir ilaç falan almıyorum, çok tedirgin oldum ya test yapmayada cesaretim yok 😕 ne yapmalıyım sizce gerçekten sizle konuşmaya ihtiyacım var daha Eşimede söylemedim geciktiğimi çünki oda beklemiyor böyle bir duruma henüz ikimizde hazır değiliz 😕 oğlum çok zor bir bebek ondan ötürü 2. Beni korkutuyor 🥺 Desteklerinize ihtiyacım varr 1hafta bekleyeyim mi yoksa bugün testmi yapayım sizce tüm korkularıma rağmen🥺

Kızlaarr 14 aylık oğlumdan sonra kardeş düşünmeye daha erken diyordum fakat bu ay adetim 4 gün gecikti 😕 eşim korunuyor yani ben herhangi bir ilaç falan almıyorum, çok tedirgin oldum ya test yapmayada cesaretim yok 😕 ne yapmalıyım sizce gerçekten sizle konuşmaya ihtiyacım var daha Eşimede söylemedim geciktiğimi çünki oda beklemiyor böyle bir duruma henüz ikimizde hazır değiliz 😕 oğlum çok zor bir bebek ondan ötürü 2. Beni korkutuyor 🥺 Desteklerinize ihtiyacım varr 1hafta bekleyeyim mi yoksa bugün testmi yapayım sizce tüm korkularıma rağmen🥺
Yap bence test canım varsa vardır yani 4 gün gecikmeye cıkar zaten içinden ne geçiyorsa o olsun hayırlısı hakkında 🙏

Kızlar birşey sormak istiyorum. Oğlum 13 aylık. Alt dişler çıktı üst iki diş çoktı. Alt yan kesiciler çıktı üst yan kesicileri beklerken sanırım azılar patladı. Üst yan kesiciler daha gelmedi acaba sorun olur mu doktora gitsek mi bilemedim fikri olan var mıdır 🌸

Adetin duzenlimi. Benimde çok gecikmem oluyo ama emzirdigim için hormonlar düzene girmedi. Seninde öyle olabilirmi...

Kızlar birşey sormak istiyorum. Oğlum 13 aylık. Alt dişler çıktı üst iki diş çoktı. Alt yan kesiciler çıktı üst yan kesicileri beklerken sanırım azılar patladı. Üst yan kesiciler daha gelmedi acaba sorun olur mu doktora gitsek mi bilemedim fikri olan var mıdır 🌸
Ayniiiii benim bevekkk. Köpekler çıkmadan üst azilari çıkardı. Şimdi alt azimaei cikariyo çok norml canım olabilir.

Bende çok uzun zamndir hiç bakmiyordum
İş iki çocuk derken elime tel hiç geçmiyor.tatile çıkınca akilma geldi grup . Herkesee merabaaa

2022 Kasım anneleri merhaba:) zaman zaman buraya yazmak ve dönüş almak iyi hissettiriyor🪻size sormak istediğim bir konu var. 14 aylık olduk. Oğlum 4-5 kelime söyleyebiliyor. Sizde durum nedir? İletişimi gayet güçlü işaretle ıh ıh göstermeler var, söyleneni anlıyor taklit ediyor. Şunu söyle bunu söyle dediğimde sanırım ikimizde strese giriyoruz. Baskıyla olmuyo😂 doğal akışta gerçekleşmesi gerekli. Buna neden takıldın derseniz? İnstagramds birini gördüm kızı 15 aylık i love you diye annesini tekrar ediyordu. Tabi hemen bende panik hali😂 sizde durum nedir sormak istedim🪻

2022 Kasım anneleri merhaba:) zaman zaman buraya yazmak ve dönüş almak iyi hissettiriyor🪻size sormak istediğim bir konu var. 14 aylık olduk. Oğlum 4-5 kelime söyleyebiliyor. Sizde durum nedir? İletişimi gayet güçlü işaretle ıh ıh göstermeler var, söyleneni anlıyor taklit ediyor. Şunu söyle bunu söyle dediğimde sanırım ikimizde strese giriyoruz. Baskıyla olmuyo😂 doğal akışta gerçekleşmesi gerekli. Buna neden takıldın derseniz? İnstagramds birini gördüm kızı 15 aylık i love you diye annesini tekrar ediyordu. Tabi hemen bende panik hali😂 sizde durum nedir sormak istedim🪻
Canım daha çok küçükler. Üç dört kelime gayet yeterli bizimkiler için..benimkide anne abi baba mama meme bide bazı heceleri söylüyor. Önemli olan söylemini anlamasi. Çocuğa stres yapma bence 😀

Onemli olan söylediğini anlaması komut alması getir gel kapa aç otur gibi. Benimki 15 aylık anne baba meme mama al gel abla gibi bir kaç daha basit kelimeler söylüyor yerinde . Diğer kelimeleri papağan modunda . Normal yani ufak daha .

Ayy sosyal medya ya bakarsak halimiz duman orası uberr farklı🙂İnsanı yetersiz hissettirir. Her bebek farklı yaa kendi hızında ilerliyor bizler arkasından itmeyelim💃
Maşallah Allah korusun kuzularımızı🙂🙂

Kızlar selaam 🌸 sadece okur arada yorum yazardım ama bende sizinle aynı duyguları yaşıyordum ☺️
14 aylık oldu beni bıdık. Yalnız ben hala regl olmadım ya sizde durum nasıl ?
Randevu aldım kontrole gidicem ama bir durum yoklaması yapayım dedim. İyi akşamlar sevgiler 🫶🏻

Kızlar selaam 🌸 sadece okur arada yorum yazardım ama bende sizinle aynı duyguları yaşıyordum ☺️
14 aylık oldu beni bıdık. Yalnız ben hala regl olmadım ya sizde durum nasıl ?
Randevu aldım kontrole gidicem ama bir durum yoklaması yapayım dedim. İyi akşamlar sevgiler 🫶🏻
Selam normal bence bende 12 aylık iken Ekim'de oldum regl kasım olmadım aralik ve Ocak oldum sanırım düzene girdi . Fakat çok yoğun oluyor 5 gün boyunca.hergun ilk gün gibi Ben hiç böyle olmuyordum.

X