2022 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    265
doğum tarihiniz 12 ocak gözüküyor ama farklı tarih mi, benim de 13 ocak beklenen tarih, 6sı 7 si gibi gelse ne güzel olur diyorum:)
12 ocak ama aralığın sonu 39.haftaya denk geldiği için sezaryen planlamaları da genelde 38-39.haftalarda olduğundan ocağa bırakırlar mı bilmiyorum. Sağlıkla gelsinler de tarih çok mühim değil 🥰

Valla kimsede anlamıyor canım ben böyleyim ya yedigim eleştirilerin haddi hesabı yok bir hamile senmisin sanırsın bize ne doğuracak çok nazlı flan filan birde benim rahatsızlıklar çıktı gebelikte ona rağmen kimseden bişey beklemem istemem yinede laf yerim. Kalpte sıkıntı çıktı kapakçıkta doğumdan sonra ameliyat olabilirim, magnezyum potasyumum sürekli düşüyor oda kalbimi etkiliyor kusmayla birlikte reflüm azdı oda öksürük yapıyor bi yandan astım krizleri arttı şeker ve tansiyonda çıktı çok zorlu ve tehlikeli bir hamilelik geçiriyorum saolsun kaç tane kadın doğumcuyq gitsem en iyisine hiç pozitif birşeyde diyemiyorlar ölüm riski çok yüksek ya çocuğuma ya bana bişey olacak iyice depresyona girdim resmen ona rağmen kimse anlamıyor birde eleştiri yiyorum valla öyle rahat gebelik geçirenlere çok özeniyorum rabbim saglıkla sıhhatle kucağımıza almayı nasip etsin inşallah
Hamile kadının ahını almayacaksın.. Sen iyi ol ki bebeğinde olsun. Allah şifa versin canım, inşallah sağlıkla kucağımıza alırız hepimiz :)

allah yardımcınız olsun sağlıkla kucağınıza alın bebeğinizi, insanları anlamak çok zor ya bu kadar hassas bi dönemde hele ki sağlık sorunları olan bi hamileye bunlar denecek şeyler mi..
Aminnn çok teşekkür ederim sizde saglıklı kucagınıza alın inşallah Herkeste vicdan bulunmuyor malesef o kadar şeyler duyuyorum ki artık umursamamaya çalışıyorum

Çok geçmiş olsun, umarım bu süreci en kısa sürece atlatırsınız..o eleştiriler çok gıcık oluyor ama umursamamayı zamamanla zorla öğretiyorlar insana.. benim de ilk 4 ay zor geçti, hala da bulantı arada baş ağrısı çekiyorum. Ve ben o haldeyken eşime ‘herkes karnı burnunda hop hop geziyor, siz niyegelemiyorsunuz, hasta değilsiniz’ diye çıkışılmıştı, hem de bir erkek tarafından. O zaman karar verdim, insanlar anlamayacak beni ve ben kimseye durumumu anlatmak için çabalamıcaktım, öyle de yaptım, çünkü kafada ‘nazlı bu, abartıyor’ imajı var, yıkamazsın, uğraştıkça da yıpranırsın.
Aynen öyle canım bende artık rahatsın incitmiyor kendini nazlı denildiği zaman evet öyleyim çokta iyi yapıyorum diyorum geçiyorum, baş edemiyorum bana bu lafı edenler hem kendi ailem hem eşimin ailesi ve hepside kadın olması ayrı üzüyor

Ra

Rabbim şafii ismi hürmetine şifa versin sağ salim bebeğini kucağına alırsın inşallah benimde 3ayım zor geçti annem bile kendini dinleyip durma hep ondan diyordu şaka gibi kardeşimin karısı da hamileydi o hamileliğin in farkında bile değildi annem beni onla kıyaslıyor du sürekli çok sinir bozucu Bi durum seni çook iyi anlıyorum kimseye aldırma senin çektiğini sadece sen bilirsin, seni yeri gelir eşin bile anlamaz canım benim rabbim yardımcın olsun inşallah ♥️
Aynı benim annem zaten destek yok köstek maşallah çok canım Allah ragzı olsun rabbim sağ Salim kucagına almayı nasip etsin seninde canım🌺

Hamile kadının ahını almayacaksın.. Sen iyi ol ki bebeğinde olsun. Allah şifa versin canım, inşallah sağlıkla kucağımıza alırız hepimiz :)
Valla o kadar Alan oldu ki duamdan daha çok canımı yakan oldu ki Allah’a havale ettim hepsini, amin canım inşallah hepimiz saglıkla kucağımıza alalım yavrularımızı güzel günlere kavuşalım

Kızlar detaylı ultrason için doktora yapılan diğer ultrasonlari kan tahlillerini götürdünüz mü? Unutmuşum ben uzun zaman olmuş .Genetik test sonucunu yanima alırım ama onun harici bir şey götürmeye gerek var mı acep ?
Önceki tahlil sonuçlarına bakmadı, hiç onları sormadı detaylı ultrasonu yapan doktor. Belki doktordan doktora değişiyordur ama.

X