Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    155
Günaydın hanımlar şimdi kan tahlili sonuçlarıma baktım açlık kan şekeri 76 çıkmış normal diyor üç tane düşük değerim var aranızda bilgi sahibi olan var mı ? Eritrosit RGB 3.70 düşük ünlem işareti vermiş trigliserit aç karna 202 yüksek demiş hemoglobin 11 düşük demiş hematokrit 33.1 düşük demiş bir de ben kan ilacı yan etki bende çok yaptığı için içemiyordum doktora değiştirttim dün ilacı ama daha başlamadım içmeye
Canım özetle kansızlık çıkmış kan ilacıyla toparlamaya çalışır doktor tekrar test ister 1 ay sonra falan toparlamazsa kan yüklemesi yapar muhtemelen. Trigliserit dediği de iç yağlanma diyorlar ya o değer biraz yüksek çıkmış ama tam sınır bence üst değer 200 gibi hatırlıyorum. Yağlı besleniyorsan onu kesmeni ister doktor muhtemelen.

Kızlar 1 ay sonra seker yüklemesi yaparız dedi dr. Ben kararsızım yaptırmayacak olan varmı siz ne düşünüyorsunuz
ben 24+2deyim, az önce muayeneden çıktım. doktor doğrudan şeker yüklemesi yapmaya gerek görmüyorum ben, önce bir açlık tokluk şekerine ayrı ayrı bakalım eğer onlarda bir sorun görürsek yükleme yaparız dedi. zaten o 50 gr yüklediğimiz şeker aşağı yukarı senin bir kahvaltıda alacağın şekere denk geliyor, boş yere şekerli su içmene gerek yok dedi. açıkçası ben de biraz rahatladım çünkü normalde şekerli şeyleri seven biri değilim ve o içeceği içmekte zorlanacağımı düşünüyordum ama riskli gebe olduğum için doktor yap deseydi yapardım sanırım 😬 bu arada ben 52 kiloyken hamile kaldım, şu an 55im biraz da ondan dolayı riskli görmemiş olabilir. siz de isterseniz önce bir açlık-tokluk şekerine baktırın sonra içiniz daha rahat bir karar verirsiniz🌸

Kızlar size bişey anlatıcam . Benim bi tane eltim var eşim tek kardeş abisi var aralarıda çok iyi bende çok seviyorum abimi, eltimde iyi ama biraz fazla hadsiz konuşuyor. Zamanında hamileyken eşi bunu aldatmış. Bana eşimden bahsediyor hamileyken cinsl ilişki için korkuyorum falan derse inanma öyle diyolar dokunmuyolar sonra başkalarına gidiyolar diyor erkek işte ihtiyacını giderme gibi düşünüp kendini dışarda buluyor diyor. Benim bunda ne gibi bi iyi niyet aramam gerek ? Eşimle karşılıklı olarak cinsel ilişkiden de uzağız bu dönemde bunu biliyor ve söylüyor. Aklıma hiç düşünmiceğim şeyler sokuyor

Canım özetle kansızlık çıkmış kan ilacıyla toparlamaya çalışır doktor tekrar test ister 1 ay sonra falan toparlamazsa kan yüklemesi yapar muhtemelen. Trigliserit dediği de iç yağlanma diyorlar ya o değer biraz yüksek çıkmış ama tam sınır bence üst değer 200 gibi hatırlıyorum. Yağlı besleniyorsan onu kesmeni ister doktor muhtemelen.
Teşekkür ederim canım Trigliserit için internette gebelik zehirlenmesi preelamsi felan şeyler yazıyor korktum ya üst değer 150 diyor benim 202 çıkmış

Kızlar size bişey anlatıcam . Benim bi tane eltim var eşim tek kardeş abisi var aralarıda çok iyi bende çok seviyorum abimi, eltimde iyi ama biraz fazla hadsiz konuşuyor. Zamanında hamileyken eşi bunu aldatmış. Bana eşimden bahsediyor hamileyken cinsl ilişki için korkuyorum falan derse inanma öyle diyolar dokunmuyolar sonra başkalarına gidiyolar diyor erkek işte ihtiyacını giderme gibi düşünüp kendini dışarda buluyor diyor. Benim bunda ne gibi bi iyi niyet aramam gerek ? Eşimle karşılıklı olarak cinsel ilişkiden de uzağız bu dönemde bunu biliyor ve söylüyor. Aklıma hiç düşünmiceğim şeyler sokuyor
Canım onun kocası yaptı diye senin kocan da yapacak diye birşey yok yani ay ne saçma şeyler söylemiş sinir oldum sırf moral bozmak istemiş resmen boşver sen onu sallama banada bazı kişiler dedi doktor izin veriyorsa erkeği boş bırakma ver dediler kusura bakmayın dedim bebeğim daha değerli eğer gözü dışardaysa afedersin s. Gitsin yani yapacak olan her türlü yapar zaten bu tarz şeyler söyleyenlere ayar oluyorum ya

Günaydın. Düşük şeker sorunu yaşayan var mı aranızda? babam yüksek şeker hastası, ailede çok var. bende henüz şu yaşıma kadar bir sorun çıkmadı ama uzun zamandır bakmadım bir ölçeyim dedim, açlık şeker 68 çıktı. 2 saat sonrasındaki tokluk şekerim de 83 çıktı. doktora mesaj attım şimdi, cevap bekliyorum.
Benim de sağlık ocağında yapılan testlerde açlık şekerim 65 çıktı. Referans dışı görünüyodu aile hekimi normal dedi burda kanlar hemen işlenemiyo 55 olan değer 45 çıkar mesela dedi🧐 siz yorumlamayın yani dedi o zaman neden kan alınıyor yanlış çıkıyosa anlamadım. Benim ilk hamileliğimde de açlık şekerim 69-70 çıkardı yani düşmeye eğilimli açlığı çok tolere edemiyorum sen de öyle misin? İnşallah bebeğe bir zararı olmuyodur ilk hamilelikte olmadı

Kızlar kan tahlillerini kendiniz mi yaptırdınız doktorunuz mu istiyor? Benim sadece ilk zamanlar tüm değerlere bakılmıştı şimdi şeker yüklemesi yapılırken Dr hemogram baktı sadece ve bundan sonra her ay hemograma bakılacağını söyledi. Ama d vitamini vs gibi değerlere hiç bakılmadı. Takviye kullanıyorum 3. Aydan beri demir ve omega3 bir kontrol etmesi gerekmez mi? Bende sağlık ocağına falan mı gitsem acaba diyorum.

Günaydın. Düşük şeker sorunu yaşayan var mı aranızda? babam yüksek şeker hastası, ailede çok var. bende henüz şu yaşıma kadar bir sorun çıkmadı ama uzun zamandır bakmadım bir ölçeyim dedim, açlık şeker 68 çıktı. 2 saat sonrasındaki tokluk şekerim de 83 çıktı. doktora mesaj attım şimdi, cevap bekliyorum.
Canım hamilelerde tokluğa 1 saat sonra bakılıyormuş doktorum bana öyle baktırıyor. İlk lokmandan itibaren 1 saat tut öyle bak tokluğa.

Ya ne sacma şeyler bunlar hayır bunlara benim eşim yapmaz /yapmadı dersen de senin haberin yoktur cevabını alırsın. Bosver bişey deme yurek acısı var zaten bosaltcak yer arıyo sen takma öyle bi dunya yok yani o yaptı diye herkes yapmıyor. Zaten yapacak olan hamileligi beklemıyor.

Benim de sağlık ocağında yapılan testlerde açlık şekerim 65 çıktı. Referans dışı görünüyodu aile hekimi normal dedi burda kanlar hemen işlenemiyo 55 olan değer 45 çıkar mesela dedi🧐 siz yorumlamayın yani dedi o zaman neden kan alınıyor yanlış çıkıyosa anlamadım. Benim ilk hamileliğimde de açlık şekerim 69-70 çıkardı yani düşmeye eğilimli açlığı çok tolere edemiyorum sen de öyle misin? İnşallah bebeğe bir zararı olmuyodur ilk hamilelikte olmadı
ben hamilelikten önce de özellikle kahvaltıdan 1 saat sonra hemen acıkıyorum alakası var mı bilmiyorum. doktorla konuştum çok iyi çıkmış dedi. yüksek olsa problem oluşturabilirdi değerlerin gayet iyi dedi.

Canım hamilelerde tokluğa 1 saat sonra bakılıyormuş doktorum bana öyle baktırıyor. İlk lokmandan itibaren 1 saat tut öyle bak tokluğa.
yarın bir de o şekilde ölçeyim bakalım. teşekkürler.

ben hamilelikten önce de özellikle kahvaltıdan 1 saat sonra hemen acıkıyorum alakası var mı bilmiyorum. doktorla konuştum çok iyi çıkmış dedi. yüksek olsa problem oluşturabilirdi değerlerin gayet iyi dedi.

yarın bir de o şekilde ölçeyim bakalım. teşekkürler.
Ben de kahvaltıdan 2-3 saat sonra acıkırım beyaz ekmekli tatlı içeren kahvaltı yaptıysam özellikle. Bu da bizi ilerde şeker hastası yapıyor canım inşallah olmayız ama bu dengesizlik de normal sayılmıyor yine de şu aşama için yükselmesinden iyi yaşlılıkta bakarız😅

Ben de kahvaltıdan 2-3 saat sonra acıkırım beyaz ekmekli tatlı içeren kahvaltı yaptıysam özellikle. Bu da bizi ilerde şeker hastası yapıyor canım inşallah olmayız ama bu dengesizlik de normal sayılmıyor yine de şu aşama için yükselmesinden iyi yaşlılıkta bakarız😅
evet haklısın, babam şeker hastası, dedem de öyleydi. babamın doktoruna gittiğimde çok yüksek ihtimal sen de şeker hastası olacaksın demişti. o yüzden minik bir panik yaptı bende. neyse çok şükür ki sorun yokmuş içim rahatladı.

Ahh ah kuzu sana yine elalem diyor beni direkt öz annem zorbalıyor kendi ebe olduğu için 🥶 Kendi hep 50’li kilolarda hamile kalmış ve hiç kilo almamış maksimum 60’la doğuma girmiş tüm hamileliklerinde. 🙄 Her hafta kilo ve mezura kontrolü yapıyor valla stres oluyorum artık almamışımdır inşallah diye 🫠 Bu arada maşallah gayet iyisin kilon da iyi kimseyi takma öz annen de olsa dahi😜
Yok yok başta annem ve anneannem diyordu bana bunları 😂😂 Instagram'dan diyet postları atan kişi sadece elalemdi. Kilom bu arada pek de iyi sayılmaz. 6. ayıma giriyorum +3 kilo az. Diyetisyenden yemek listesi aldım ancak listedekilerin tamamını tüketemiyorum. Çok fazla geliyor. Bu da benim ister istemez aç kalmama, aç kalmamdan dolayı şekerimin düşmesine, şekerim düşünce de ani tatlı yeme isteğine, tatlı yiyince de ani şeker yükselmesi ve ani düşmesinden dolayı şeker hastalığı riskine yol açıyor malesef 😔 Yani onlara doktorumun kilo almam gerektiğini söylediğini söylerken tamamen dürüst davrandım 🥲
Ama senin mezura olayın da gerçekten ayrı bir olaymış, Allah kolaylık versin bacım 😁

Böyle insanlar kendi başına bi şey gelince istiyolar ki herkesin başına gelsin. Bizim de cinsel hayatımız yok bu dönemde çünkü karnım büyüdü ve ikimiz de rahatsız oluyoruz. Eşine güveniyosan asla umursama içini rahat tut🙏

Yok yok başta annem ve anneannem diyordu bana bunları 😂😂 Instagram'dan diyet postları atan kişi sadece elalemdi. Kilom bu arada pek de iyi sayılmaz. 6. ayıma giriyorum +3 kilo az. Diyetisyenden yemek listesi aldım ancak listedekilerin tamamını tüketemiyorum. Çok fazla geliyor. Bu da benim ister istemez aç kalmama, aç kalmamdan dolayı şekerimin düşmesine, şekerim düşünce de ani tatlı yeme isteğine, tatlı yiyince de ani şeker yükselmesi ve ani düşmesinden dolayı şeker hastalığı riskine yol açıyor malesef 😔 Yani onlara doktorumun kilo almam gerektiğini söylediğini söylerken tamamen dürüst davrandım 🥲
Ama senin mezura olayın da gerçekten ayrı bir olaymış, Allah kolaylık versin bacım 😁
Çok bilen de kötü işte yavrum anamız napalım he diyoruz mecbur :halay:Aa ama evet listeni tamamla mutlaka bebek için değil senin için zararlı depodan yiyorsun gibi düşün şu an

Ay sen bakma onlara çok biliyor herkes 😂 bence çok tatlısın çokta yakışmış hamilelik 🥰 sen sağlıklısın bebiş sağlıklı doğumdan sonra verilir kilolar 🥰
Aaa gönlü güzel olan güzel görürmüş, çok teşekkür ederiiiim 🥰🥰🥰 sorun şu boyum uzun ve balık etli olduğum için herkes hamilelikte şişmanlayacağımdan korktu hatta ben de korkmuştum yalan yok 😂 ama benim hamilelikte iştahımın kapanacağını, erken dönemden itibaren gebelik reflüsü yaşayacağımı ve aynı şekilde erkenden bebeğin ve rahmin mideme baskı yapıp bütün bunların mide kapasitemi küçülteceğini hesap etmedik 😂😂

Çok bilen de kötü işte yavrum anamız napalım he diyoruz mecbur :halay:Aa ama evet listeni tamamla mutlaka bebek için değil senin için zararlı depodan yiyorsun gibi düşün şu an
Evet bitanem farkındayım. Öyle bir durum ki 1 kase çorba veya yarıdan biraz fazla tabak yemek yesem midem doluyor. Yavaş sindiriyorum ve bi süre sonra normal olarak vücudum tekrar acıkıyor, vücudum acıkıyor dememin sebebi de şu, şekerim düşüyor, yemek yemem lazım ama şişkin olduğum, tok hissettiğim için yiyemiyorum. Saçma bir durum içerisindeyim malesef 😔

Kızlar selam bir süredir yazamadım pazartesi günü ayrıntılı ultrasonum vardı. Bebekle ilgili her şey yolunda çok şükür. Doktor herhangi bir aksilikten bahsetmedi. Benim doktorum maalesef biraz pimpirikli. Büyük bir myomum olduğu için kan sulandırıcı kullanıyorum. İLiac damara baskı yapıyormuş. 0.4 enox+ecoprin 150 mg kullanıyorum. Ama her gittiğimde böyle bir hastam vefat etti diyor :KK43: pıhtı atmış ve vefat etmiş. Myom boyutum da 9x10 cm. Yine ayrıntılı USG de beni myom ile ilgili korkuttu. Biraz tartıştık hatta. Doktorum prof ve bulunduğum ilde myomu onun kadar başarı ile çıkaracak cerrah maalesef ki yok. TArtışmamızdan sonra doktora gidip gitmeme konusunda kararsızım. 23+2 deyim şuan. Başka doktora güvenemem. Myom kaynaklı yola da izin vermiyor. Devam edersem 12 Haziranda şeker yüklemem var.

İnsan çok korkuyor ama o an bi anda geçip gidiyor anlamıyorsun ben sezeryandan ödüm kopuyordu dikişler beni kesecekleri felan aklıma gelince hep kötü oluyordum acil bişey oldu ve hemen sezeryana almak istediler o an korkuyorum diye sürekli bağırmıştım ama bi şekilde gelip geçiyor ameliyathane de bile hemşireye sarılıp ben çok korkuyorum diye sayıklaya sayıklaya atlattım sakinleştirici verdiler sonra ama dediğim gibi o an gelip geçiyor başa gelince bide ben panik atak hastasıyım mesela şimdi gene sezeryan olucam bide bu sefer nasıl bişey olduğunu da gördüm ama yapıcak bişey yok yeterki çocuğum sağlıklı doğsun ben herseye katlanmaya razıyım 8.5 aylık çocuk kaybettim ben keşke yaşasaydı da acısaydı
canım tecrübeni paylaştığın için çok teşekkür ederim iyi geldi, kaybın içinse çok üzüldüm umarım bundan sonra her şey iyi gider hepimiz için. bakalım ben de belki ''boşa korkmuşum'' derim, yani inşalalh :)

X