Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    125
Merhaba benimde bebeğim adete göre 8 hatfa olması gerekirken 6 haftalık çıktı.sizin kaç hafta geriden geliyordu.Ara kapandimi
Merhaba. 5 gün geriden geliyordu bebeğim. Son kontrolde bir gün ileride olduğunu öğrendik. Ama daha dün doktor kontrolünde kafa karın çevresi falan ölçülürken bir bölge yine geride bir bölge haftamıza göre ilerdeydi. Doktorumla bu konuyu konuştuk ve 2 haftaya kadar bu tip durumların normal kabul edildiğini ve bu ileride olma geride olma durumunun bebek için çok ciddi sorunlara işaret etmediğini söyledi. İçinizi ferah tutun. Doktorunuzun söylediklerini dinleyin. Her bebek kendi hızında ilerliyor belli ki. Tüm kalbimle sürecinizin harika geçmesini diliyorum. 🙏🏻🌼

Çok ciddi ve/veya herhangi bir soruna işaret etmediğini yani☺️
Merhaba. 5 gün geriden geliyordu bebeğim. Son kontrolde bir gün ileride olduğunu öğrendik. Ama daha dün doktor kontrolünde kafa karın çevresi falan ölçülürken bir bölge yine geride bir bölge haftamıza göre ilerdeydi. Doktorumla bu konuyu konuştuk ve 2 haftaya kadar bu tip durumların normal kabul edildiğini ve bu ileride olma geride olma durumunun bebek için çok ciddi sorunlara işaret etmediğini söyledi. İçinizi ferah tutun. Doktorunuzun söylediklerini dinleyin. Her bebek kendi hızında ilerliyor belli ki. Tüm kalbimle sürecinizin harika geçmesini diliyorum. 🙏🏻🌼

Ay hemşiresiniz madem bir sorum olacak. Doğumda illa koldan serum takılmasa olur mu el üzerinden takılmasını istesek takıyolarmı ? Ben koldan iğneye kan aldırmaya seruma falan ölüp bitiyorum yok oluyorum yani foıbim var😏
Öyle bir şart yok aslında. Kol içi görüntüleme yöntemlerinde zorunlu kılınıyor hani kontrastlı tomografi veya diffüzyon mr gibi. Onun dışında bir zorunluluk yok diye biliyorummm

Selam kızlar,
Bugün kanamalardan sonra muayenemi oldum. Bebek haftasına göre 5 gün öndeydi 16+1 yerine 16+6 çıktı. 175 gr. 🙏 kıpır kıpırdı. Dr aferin ona çok hareketli dedi. Kanama ile ilgili görünürde hiçbir sorun yok dedi. Progestan fitiller için 1 haftayı tamamla bırak dedi. Proluton iğneye hiç gerek yok dedi. Zaten 12. Haftadan sonra vücut harıl harıl progrsteron üretiyor dedi. Hepsi iç rahatlatmak için kullanılıyor bu tip durumlarda dedi. Tedbir amaçlı ve kendimi iyi hissetmem adına 1 hafta çalışma evde dinlen dedi. 20. Haftanda detaylı ultrasona bekliyorum dedi. Haberler iyi anlayacağınız. 🥰
gecmiş olsun kanama alani mi vardi sizin kese de ya da çevresinde

Ayy bende 30 a aldım. Özelemi aldınız kızlar ben devlette bulamadım☺️
Doktoruma sordum kızlar erken dönem bazı anomalilerin daha rahat tespiti için de 20+1'deki ultrason randevumu olumlu buldu. 30'unda nasipse detaylı ultrason randevumuz var :anneadayı:
Ben bu gün özel klinikten aldım randevuyu, kadın doğum doktorum yönlendirdi detaylıyı yapacak doktoru. Özellikle 21. hafta için al dedi. Tam 21+0 için randevu verdiler ayın 4'üne. Şansıma detaylı için gideceğim doktor da annem bana hamileyken annemin takibini yapan doktormuş 😂😂

Ben bu gün özel klinikten aldım randevuyu, kadın doğum doktorum yönlendirdi detaylıyı yapacak doktoru. Özellikle 21. hafta için al dedi. Tam 21+0 için randevu verdiler ayın 4'üne. Şansıma detaylı için gideceğim doktor da annem bana hamileyken annemin takibini yapan doktormuş 😂😂
Aaaaa şansa bak ya ne hoş bir tesadüf bu :KK200: Dilerim bu güzel tesadüf sana şahane haberler ve müjdeler getirir :dua:

Biraz öyle cnm bende ilk gebeliklerde geç hissediliyor 18+4 benimde ben hissediyorum belki ediyor kendini 🤣🤣🤣 merdivenden inerken göbeğim sallanması yokmu kopuyorum buna 🤣🤣🤣 iş yerindekilerde halime gülüyor en sonunda bebeği uyutuyorum sesizlik diyorum 🤣🤣
Oooo maşallah kız kocaman olmuş göbüşün yicem şimdi çok tatlı 🥰🥰🥰🥰🥰

Aynne öyle valla yeterki saglikli iyi olsun yeter geçen sene bu zamanda oğlanın herşeyini net hissediyordum mesela ama kız olunca fazla hissetmiyorum
Benim oğlanda fotolarıma bakıyorum bu zamanlar baya büyük göbeğim varmış top gibi bide hissediyordum o zamanlar ama bu kız hiç anlamadım ne göbiş var ne bi hareketlilik anlamadım gitti

gecmiş olsun kanama alani mi vardi sizin kese de ya da çevresinde
Çok teşekkür ederim. Kanama alanım yoktu aslında. Fakat 2 gün önce muayene olduğumda doktor kese çevresinde minik kanama alanları var dedi, belki onlar kanama yaptı belki de plasenta ağza biraz yakın bitiyor o yaptı dedi. Benim işim spor. Bundan sonra daha dikkatli hareket edeceğim. Gerçi kanama tam tatil haftasına denk geldi ama yine de tedbirli olmam gerekiyor, baya yol aldık bundan sonra yaşanacak olumsuzluklar derinden etkiler.

Biraz öyle cnm bende ilk gebeliklerde geç hissediliyor 18+4 benimde ben hissediyorum belki ediyor kendini 🤣🤣🤣 merdivenden inerken göbeğim sallanması yokmu kopuyorum buna 🤣🤣🤣 iş yerindekilerde halime gülüyor en sonunda bebeği uyutuyorum sesizlik diyorum 🤣🤣
Yaaaa ne kadar tatlı göbişinn😍

Yaaaa çok teşekkür ederim🙏 ❤️ 2 gebeligimdede hiç böyle bir şey yaşamadım o yüzden endişelendim.Doktor çok rahattı.pek üstünde durmadi.Haftaya gel. 10 günü geçirme dedi.Haftaya inşallah güzel haberlerle gelirim🙏

Benim oğlanda fotolarıma bakıyorum bu zamanlar baya büyük göbeğim varmış top gibi bide hissediyordum o zamanlar ama bu kız hiç anlamadım ne göbiş var ne bi hareketlilik anlamadım gitti
Canım benim oğlanda da daha çok kilo almıştım bunda kilo az aldım ve 2. Gebelik olmasına rağmen 17 deyim ben hala hareket hissetmedim, önemli değil biliyorum ama niye hareket hissetmiyorum diye pimpirikleniyorumda

X