Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    126
Kizlar 2 gun öncesine kadar bebegimin hareketlerini cok yogun hissediyordum dünden beri hareket gissetmiyorum ya gögus agrim da bitti cok korkuyorum suan. Baska gogus agrusi kesilen var mi bu haftada?
19+4 bugün
Semptomlar ara ara kesilir veya yoğunluğu değişir demişti doktorum benim de 12. Haftamda aniden göğüs ağrım geçmişti korkup hastaneye gittik

Kizlar 2 gun öncesine kadar bebegimin hareketlerini cok yogun hissediyordum dünden beri hareket gissetmiyorum ya gögus agrim da bitti cok korkuyorum suan. Baska gogus agrusi kesilen var mi bu haftada?
19+4 bugün
Ben 17+2'deyim hareket zaten henüz hissedemiyorum. Ancak göğüs hassasiyeti/ağrısı da bayaaağı bir önce geçmişti zaten. İçinizi ferah tutun lütfen. :) :KK200:

yaa gerçekten mi :KK43: üzdü bn bi haftada geçen bişidir die düşünmüştüm alttan asla gelmiyo kanama içeride devam ediyor neyseki erken fark ettim ilk 3 ay 2 haftada bir giderim dedim kendi kendime belki bnun faydasi vardir birazda olsa en azından kendimi yormuyorm şuan pztsi bakalım ne dicek doktorum bir an evvel pztsi olsun istitorum çnki bana pruluton yazdi uzaktan dpktorum yazmadi onuda al diyo sağlık ocağinda yaptir diyo sağlık ocaği reçetesiz iğne yapar mi yapmaz kendisi şuan izinde olduğu için böyle diyo kanama alani kaç mm kanama mı var alttan bilmeden bnu dedi bnde pztsi ye kdr 200 olarak devam ediyim sabah aksam pztsi gidim bi fiil kendisi anlatsin diye beklemedeyim
Hiç endişe etme kanaman olmamış bile. Fitil yeter sana. Benim kanamam olduğu halde iğneye gerek yok dedi. Sadece ilk kanama olduğu gün 1 tane yapıldı. Progestan 200 fitil kullan 1 hafta dedi. Kahverengi akıntım 1 haftadır devam ediyor. Bugün bildirdim doktora için rahat etsin gel bakalım istersen dedi, akşam 5 te gidicem. 16+4 bugün.

Hiç endişe etme kanaman olmamış bile. Fitil yeter sana. Benim kanamam olduğu halde iğneye gerek yok dedi. Sadece ilk kanama olduğu gün 1 tane yapıldı. Progestan 200 fitil kullan 1 hafta dedi. Kahverengi akıntım 1 haftadır devam ediyor. Bugün bildirdim doktora için rahat etsin gel bakalım istersen dedi, akşam 5 te gidicem. 16+4 bugün.
cok geçmiş olsun beni de haberdar eder msn doktor ne dediyse 🌸İnşallah geçmiş olmuştur inşallah bn ama fitil kullanmiyorum hap olarak aliyorum sbah aksam 200 mg aynı etkidddir heralde dimi

Benim en büyük parçam ateş ölçer kaldı ona da bir türlü karar veremedim herkes braun diyor ama bana aşırı pahalı geldi ya
sağlık bakanlığı onaylı "jumper fr410" modele bakabilirsin. bunlardaki tüm şikayetler aynı, bu saglık bakanlıgından onaylı ama ben olsam her ihtimale karşı manuel ateş ölçerlerden de alırdım. Elektroniğe güven olmaz.

cok geçmiş olsun beni de haberdar eder msn doktor ne dediyse 🌸İnşallah geçmiş olmuştur inşallah bn ama fitil kullanmiyorum hap olarak aliyorum sbah aksam 200 mg aynı etkidddir heralde dimi
Haberdar ederim seni de. Umarım herşey yolundadır. 🙏 Progestan tableti vajinana da koyabiliyorsun, içebiliyorsun da. Bana kanaman olmadıkça vajinal koy dedi. Kanama olması durumunda içersin dedi. Vajinadan emilimi daha hızlı etkili oluyormuş.

Haberdar ederim seni de. Umarım herşey yolundadır. 🙏 Progestan tableti vajinana da koyabiliyorsun, içebiliyorsun da. Bana kanaman olmadıkça vajinal koy dedi. Kanama olması durumunda içersin dedi. Vajinadan emilimi daha hızlı etkili oluyormuş.
bana en basından beri ağizdan verdiler öyle de devam ediyor valla senin ne kdr süredir var kanama alanı canım

bana en basından beri ağizdan verdiler öyle de devam ediyor valla senin ne kdr süredir var kanama alanı canım
Bebeğin kalp atışlarını duyduğumuz muayenede rahim çevrende çok küçük kanama alanın var demişti dr. Bunun kanama yapacağını pek sanmam demişti. 7+3iken. 16. Haftamda kanamam oldu. Muayenede yine küçük kanama alanı var dedi. Yani bişey değişmemişti.

kızlar bir şey soracağım. Normalde güneş kremi solante kullanıyorum ama eşimin geçen gün gönderdiği bir reelsle gebeyken kullanıma uyup uymadığını hiç sorgulamadığımı farkettim. Şimdi daha fazla kullanmadan değiştirmek istiyorum. Güneş kremi olarak ne kullanıyorsunuz siz? Önerisi olan var mı? Eşim eczaneye sordu mustelanın kremini önermişler. Bir size de sormak istedim yine de. Siz neler kullanıyorsunuz? Önerebileceğiniz bir krem var mı?
Canım dikkat etmen gereken şey mineral (fiziksel) filtreli olması. Kimyasal filtreli güneş kremleri cilt tarafından emiliyor çünkü. Arama yaparken buna dikkat edebilirsin. Benim geçen sene keşfettiğim bir marka var ismi Syorell Türk markası hayvanlar üzerinde test edilmiyor, temiz içerikli ve fiziksel filtreli. Bunu tavsiye edebilirim.

Kızlar bugün öyle bir olay yaşadım ki hala elim ayağım titriyor evden çıktım köşeye döndüğümde zarrafa ateş actilsr pompaliyla olduğum yerde kala kaldim soymaya çalıştı lar resmen adamlar tam taksiye binerken zarrafci saldırdı çantayı kurtardı adamın biride tekeri kesti resmen ama.adamlar kaçtı ben olduğum yerde resmen afedersiniz mal gibi kala kaldim izledim kipirdayamadim ateş yüzünden şuan ben ne yaşadım diyorum resmen

Kızlar bugün öyle bir olay yaşadım ki hala elim ayağım titriyor evden çıktım köşeye döndüğümde zarrafa ateş actilsr pompaliyla olduğum yerde kala kaldim soymaya çalıştı lar resmen adamlar tam taksiye binerken zarrafci saldırdı çantayı kurtardı adamın biride tekeri kesti resmen ama.adamlar kaçtı ben olduğum yerde resmen afedersiniz mal gibi kala kaldim izledim kipirdayamadim ateş yüzünden şuan ben ne yaşadım diyorum resmen
Ayyy çok gecmis olsunn su ic sakinlesmeye calis stres olma cok kıyamam

X