Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    155
bu tam olarak ne için kullanılıyor acaba? biraz tuhaf bir soru mu oldu bilmiyorum ama 😅 kanama vs olduğunda normal bir ped kullanmak yeterli olmuyor mu ya da bilmediğim başka bir şey mi var 😬 kusura bakmayın ilk hamileliğim
Ben sınava giricem 7 aylikken her ihtimale karsi bundan kullanicam🤭

Kızlar ben çıktım detaylıdan minik kızım gayet sağlıklıymış bir problem yok elleri hep yüzündeydi ve sürekli ağzını kocaman açıp esneyip durdu 😅 aynı anasına çekmiş 😅 detaylıyı yapan doktor dedi çok hareketli hiç durmuyor bu diyor 🤣 neler yaptık ama tam yüzünden elini çekti bu sefer kordon yüzüne denk geldi gene alamadık ah benim tatlı kızım ısrarla göstermiyor tek gördüğüm köfte dudak olduğu 🙈 28 cm 497 grammış 🥹
Maşallah benim kızım da yüzünü göstermedi🥹

Canım doğumdan sonraki bi hafta çok yoğun kanaman oluyor ve topak topak düşüyor normal pedle asla baş edemezsin 40 çıkana kadar sıkıntı yani son iki hafta azalıyor ama ilk iki hafta çok yoğun oluyor normal bi kanama değil yani o i
anladım, çok teşekkürler canım 💕 ben de alayım öyleyse bir paket ne olur ne olmaz 😬

Kızlar ben çıktım detaylıdan minik kızım gayet sağlıklıymış bir problem yok elleri hep yüzündeydi ve sürekli ağzını kocaman açıp esneyip durdu 😅 aynı anasına çekmiş 😅 detaylıyı yapan doktor dedi çok hareketli hiç durmuyor bu diyor 🤣 neler yaptık ama tam yüzünden elini çekti bu sefer kordon yüzüne denk geldi gene alamadık ah benim tatlı kızım ısrarla göstermiyor tek gördüğüm köfte dudak olduğu 🙈 28 cm 497 grammış 🥹
Benım kiz gibi gostermıs desene alın bakın der gibi 😍😀😀😀

Kızlar benim ayaklar şişmeye başladı 🙁 aşırı tuzlu da tüketmiyorum ama dün biraz uzun yol gittim arabayla trafikte kaldık falan balon oldu 🤯 bugün de yine ondan hallice çok geçmemiş buz falan koyuyorum 🥺

Kızlar 1 ay sonra seker yüklemesi yaparız dedi dr. Ben kararsızım yaptırmayacak olan varmı siz ne düşünüyorsunuz
Şeker yuklemesi yaptırmıyorsanız sürekli kontrol edilip bakılması lazım. Açlık tokluk falan yapılması lazım. Hiçbirini yaptırmamayı düşünmüyorsanız o cok tehlikeli. Cocukta şeker var ve farkedilmezse cok kötü oluyor dogumda. Benim kardeşim cocuk doktoru yenidogan yogun bakımda cok gorev yaptı doğumlara girdi. Şeker koması dogdugu an başlayabiliyor ve ölüme kadar gidiyor.

Neden uzun bir süre dediler ki iğnede 1 gün yatiriyorlar normalde
Daha önceki yatışımda su gelme testi pozitif çıktığı içinmiş canım.Bu salı günü yattım iğne yapacaklar diye. Tekrar test yaptılar su geliyor mu diye negatif çıktı çok şükür, suyu da iyi olduğu için ciger geliştirici iğneye gerek duymadı hastanenin profları. Bugün taburcu oldum. 🙂

Kızlar şimdi birşey soracağım doktorum bi kağıt verdi 50 gr glikoz felan yazıyor bunları sağlık ocağında yaptırırsın bir ay sonra da kontrole bekliyorum dedi sağlık ocakları yapıyor mu şeker testi hiç duymadım da bide bugün zaten ben sabah sağlık ocağında kan vermiştim ama neyin kan testini yaptı hemşire bilmiyorum 🤷‍♀️ Şimdi bunun için bi daha mı kan vericem sağlık ocağında of
31DF22C6-F62F-4195-BC40-0427B5DFBE60.jpeg

Az önce aşı olmak için sağlık ocağına uğradım hem ebe hem doktor rengimi beğenmediler sabah gel kan ver bi bakalım dediler şaşırdım 🥺🥺 Düzenli içmiyorum kan ilacını sanırım ondan oldu

Kızlar şimdi birşey soracağım doktorum bi kağıt verdi 50 gr glikoz felan yazıyor bunları sağlık ocağında yaptırırsın bir ay sonra da kontrole bekliyorum dedi sağlık ocakları yapıyor mu şeker testi hiç duymadım da bide bugün zaten ben sabah sağlık ocağında kan vermiştim ama neyin kan testini yaptı hemşire bilmiyorum 🤷‍♀️ Şimdi bunun için bi daha mı kan vericem sağlık ocağında ofEki Görüntüle 3431451
50 grmalıgı saglık ocagı yapıyor kuzu. Eczaneden 50 lik cozelti al gazoz gibi bişey. Onunla gidiyorsun içtikten tam 1 saat sonra kan alıyor. Ebeyle konus hemen seni yonlendirir beklemezsin

Az önce aşı olmak için sağlık ocağına uğradım hem ebe hem doktor rengimi beğenmediler sabah gel kan ver bi bakalım dediler şaşırdım 🥺🥺 Düzenli içmiyorum kan ilacını sanırım ondan oldu
Kuzu düzenli iç ya o ayar kaçtıgında eksildiginde demir falan yerine koymak cok zor oluyor koyamıyoruz da zaten o sebeple kan degeri düsmeden depo doluylen baslıyorlar takviyeye. Hani benim depom dolu gerek yok deme yani. Ben de depo dolu baslıyorum mesela ama onceki gebeligimde 20. Haftada demirim hemoglobinim baya dusmeye baslamıstı. Ki ben 12. Haftada baslamıstım takviyeye. Baya depo üst sınırda oldıgu halde bile düstü. Gec başladam demekki hastanelerde surunecekmişim. Ya da dogumda toplarlayamam

Kuzu düzenli iç ya o ayar kaçtıgında eksildiginde demir falan yerine koymak cok zor oluyor koyamıyoruz da zaten o sebeple kan degeri düsmeden depo doluylen baslıyorlar takviyeye. Hani benim depom dolu gerek yok deme yani. Ben de depo dolu baslıyorum mesela ama onceki gebeligimde 20. Haftada demirim hemoglobinim baya dusmeye baslamıstı. Ki ben 12. Haftada baslamıstım takviyeye. Baya depo üst sınırda oldıgu halde bile düstü.
Ya Bilmiyorum bu şekilde olduğunu bazen 2 bazen 3 günde bir içiyordum üzüldüm

Ya kızlar kardeşimin sözlüsü beyin kanaması geçirdi bikaç gündür yanına gidiyoruz kollarında serumlar takılı oluyor bayılacak gibi oluyorum elim ayağım birbirine dolaşıyor dogumdan dahada korkmaya başladım, fobim var koldaki damardan kan aldırmaya serum takmaya daha önce hiç serum yemedim ama çok fena korkum var tansiyonlarım düşüyor, ya banada dogumda elden değilde koldan serum takarlarsa diye düşünmekten uyku uyuyamıyorum artık dahada etkilendim serum çok acıtıyor mu isteğime göre elden takılır mı baya bir kişilerde görüyorum elden takıldıgını off :KK43:😒🤦‍♀️
Kolumun burasına açtılar damar yolunu salı günü. Hiç sıkıntı çekmedimyok gibiydi. Bence eline taktırma, el derisi ince acıtır.

Eklentiler

• 20240523_160310.jpg
    20240523_160310.jpg
    59,7 KB · Görüntüleme: 44
50 grmalıgı saglık ocagı yapıyor kuzu. Eczaneden 50 lik cozelti al gazoz gibi bişey. Onunla gidiyorsun içtikten tam 1 saat sonra kan alıyor. Ebeyle konus hemen seni yonlendirir beklemezsin
Aç karna da kan alıcak mı yoksa sadece içtikten sonra mı alcak ya daha bugün gittim kan verdim artık pazartesi giderim diyorum sağlık ocağına bide ben şuan 22+0 ım şeker için daha erken değil mi ?

X