Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    93
Yaaa iki isim Dr güzel bence ama ben hep hazal ismini çok sevmişimdir

İki isme karşı çok katıyım ya. 😅 "Bir insanın bir adı olur" deyip çıkıyorum konusu açılınca.

Ailede akrabalarda iki isimli tek bir kişi bile yok.
Hele kızlar evlenince kendi soyadlarını da tutunca iki isim iki soyad. Bürokratik yük vallahi :))
Koyana saygı duyuyorum ❤️

Yabanci anneler de en çok Hazal dedi :)

İki isme karşı çok katıyım ya. 😅 "Bir insanın bir adı olur" deyip çıkıyorum konusu açılınca.

Ailede akrabalarda iki isimli tek bir kişi bile yok.
Hele kızlar evlenince kendi soyadlarını da tutunca iki isim iki soyad. Bürokratik yük vallahi :))
Koyana saygı duyuyorum ❤️

Yabanci anneler de en çok Hazal dedi :)
İki isim de güzel derken yani hazal da demsal da ayrı ayrı güzel isimler😁

Merhaba ben hamileliğin başında kan vermiştim bir sıkıntı yoktu. Ancak riskli gebelik olarak geçtiği için gebeliğim sağlık ocağında iki haftada bir kan vericeksen dediler ama aç tok birşey söylemedi bende sormayı unuttum. Yarın sabah gideceğim aç mi tok mu olmalıyım bilgisi olan var mi ? Diğerinden tokken vermiştim normal muayeneydi kan vericeğimi de bilmiyordum o zaman.

Merhaba ben hamileliğin başında kan vermiştim bir sıkıntı yoktu. Ancak riskli gebelik olarak geçtiği için gebeliğim sağlık ocağında iki haftada bir kan vericeksen dediler ama aç tok birşey söylemedi bende sormayı unuttum. Yarın sabah gideceğim aç mi tok mu olmalıyım bilgisi olan var mi ? Diğerinden tokken vermiştim normal muayeneydi kan vericeğimi de bilmiyordum o zaman.
Ne için kan vereceksin canım alt ast tiroid protein falan bakılacaksa aç ver kanı

16 gün geçti ikili tarama sonucum çıkmadı devlette yaptırdım sizinde böyle mi oldu? Ben mi sabırsızım

Ne için kan vereceksin canım alt ast tiroid protein falan bakılacaksa aç ver kanı
Bilmiyorum ki riskli gebelik olarak dosya açıldı ama diğer kan ölçümümde hiçbir sıkıntı çıkmamiştı. Sadece şekeri sordu biraz farklı çıkmış dedi hemşire, bende toktum dedim o zaman o yüzden öyle olmuş olabilir dedi ama sıkıntı yok dedi. Yarım rahimliyim ben ve 1.5 ay lekelenme yaşadım. Hem lekelenme yüzünden hemde yarim rahim yüzünden düşük riskim ve erken doğum riskim var bu yüzden riskli gebelik olarak kaydedildim.

Bilmiyorum ki riskli gebelik olarak dosya açıldı ama diğer kan ölçümümde hiçbir sıkıntı çıkmamiştı. Sadece şekeri sordu biraz farklı çıkmış dedi hemşire, bende toktum dedim o zaman o yüzden öyle olmuş olabilir dedi ama sıkıntı yok dedi. Yarım rahimliyim ben ve 1.5 ay lekelenme yaşadım. Hem lekelenme yüzünden hemde yarim rahim yüzünden düşük riskim ve erken doğum riskim var bu yüzden riskli gebelik olarak kaydedildim.
Anladım canım çok geçmiş olsun gününde gelsin inşallah bebiş sen aç git o zaman

Kızlar travel sistem içinde ağır diyorlar ben hiç mağazaya gidip denemedim açıkçası hiçbir modeli ama ben de şuna daha yakınım sanki almak için. Sizce?

Evet ben de hep agir dediklerini duyuyordum ama alinca soyle soyleyim surusu gayet kayiyor gibi ve asla agir degil. ben zaten minyonum. beni zorlayacak birseyi almazdim. ama su var carrycot dedigimiz yatak gibi olan yenidogan kismi agir cikarip tasimaya kalksaniz. disardayken cikarip elle tasimaya kalkasiniz agir baya evet. arabayla gidecekseniz de otokoltugu da bebek arabasina takabiliyorsunuz onlar zaten hafif. ama travellari iste tek elle kapatip bi yere koyamazsiniz. benim ihtiyacim o yonde olmadigi icin memnunum terchimden. ben daha cok guvenlik ve soguktan korumaya odakliyim. zaten muhtemelen 1-2 yaslarinda degisecek araba. herkesten oyle duydum.

Bende gidiyorum doktor tansiyonumu bi ölçüyo tansiyonum tavan bebeğe bakıyo rahatlıyorum sonra hiç aklıma bişey gelmiyo😂😂
Doktorun kapıdan çıkarken ben bidaha gelirim haftaya diyorum ama gitmiyorum oda gelince soruyor hani gelecektin bebekle konuştuk söz verdim kaygılı anne olmayacağım dedim diyorum gülüyor gel bakalım tansiyon diyor hemşire bi bakıyor iyi ki kaygılı stresli olmayacaktın diyor 😀😀😀

En fazla 120 lerde tutuyorum cnm kilo kontrolü de olsun diye yapıyorum ama bakalım bu şekilde yersem biraz zor gibi 😪
Bu zamanlarda kiloya biraz dikkat edebilsek çok iyi olacak canım haklısın 🥹 ama insan da canı bir şey isteyince kendini frenlemek istemiyor 🙈 benim doktorum da spor yaparken max 120 olsun nabzın demişti, o şekilde başlayayım ben de 🙏🏻

X