2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    221
Kızlar ya sabahtandır 2 göz 2 Çeşme:KK43: süt varken bebeğe mama veriyorum :KK43: onun alması gereken tek şey anne sütüydü hani doğduktan sonra tek ihtiyaçları bizdik ? Neden yetmiyor ben düşün düşün kafayı yiyorum. Sabahtandır inat ettim mama vermeyecem diye ama çocuk hala doymuyor süt de gelmiyor sıkıyorum bir damla:KK43: çocuk emerken bitince sütüm hemen kıyamet koparıyor. Anne sütü artıran içecekler aldım lactamilin anne sütü içeceğini içtim still çay bestlak damla. Bunları günde 3 defa yapayım inşallah artar . Çocuk ağlıyor mecbur mama hazırlayacam. Verirken ağlaya ağlaya veriyorum zaten
Canım neden bu kadar üzüyorsun kendini, önemli olan bebeğin iyi olması beslenmesi. Sütün gelecek sen iyi düşün gelmese bile emzir düzenli sağım yap inan gelecek.
Mama olayınada bu kadar takılma bebeğin bu zamanlar beslenmesi önemli olan tabiki yetmezse mama vericeksin.
Ben dün gece sırf uyusun diye 30luk mama verdim düşün.

golden-snitch golden-snitch canım bizim 40 kontrolü doğum paketinin içinde miydi ben o kağıdı çöpe atmışım birde randevu almaya gerek var mı 😘
40 kontrolü yok canım, 1. Ay kontrolu var kalça ultrasonu için. Bebek izlem kitapciginda yazıyor onun tarih saati. Hastane almış yani, paketin içinde değil ücretli. O gün aşısını da vurdurmak istersen vuruyorlar. Asmde yaptirabilirsin dedi Dr. Tekrar oraya gitmeye uğraşmak istemedim. Şimdi 2. Ay kontrolünü bekliyoruz

Canım neden bu kadar üzüyorsun kendini, önemli olan bebeğin iyi olması beslenmesi. Sütün gelecek sen iyi düşün gelmese bile emzir düzenli sağım yap inan gelecek.
Mama olayınada bu kadar takılma bebeğin bu zamanlar beslenmesi önemli olan tabiki yetmezse mama vericeksin.
Ben dün gece sırf uyusun diye 30luk mama verdim düşün.
Üzüntüden mamayı da yanlış hazırladım. 90 lık suya 1 ölçek koymuşum fark edince hemen çektim ama 10 cc çoktan yutmuştu..

40 kontrolü yok canım, 1. Ay kontrolu var kalça ultrasonu için. Bebek izlem kitapciginda yazıyor onun tarih saati. Hastane almış yani, paketin içinde değil ücretli. O gün aşısını da vurdurmak istersen vuruyorlar. Asmde yaptirabilirsin dedi Dr. Tekrar oraya gitmeye uğraşmak istemedim. Şimdi 2. Ay kontrolünü bekliyoruz
Bana doktorum 40.gun gel kontrol edelim dedi o yüzden sordum canım aynen bebek için 1.ay ücretli var cengizhan beye değiştirdim hayır kitapçıkta onun adı var kadın doktora vermişler 🤣🤣

Evet canım 15. Gün çağırdı 1 aylık aşısını hastanede yaptirdik biz gitmedik o yüzden
Bu kontroller her yerde neden aynı değil ya böyle olunca hep bi şeyler yanlışmış gibi geliyo. Sarılık çıkmasaydı doktor da bi daha gelmenize gerek yok 1.aya kadar demişti sağlık ocağı da direkt 1 ay dedi

Bildiğin tenis topu gibi canım. Biraz netten baktım da enfeksiyon da oluyormuş dışarıdan etkilerle bebeğin ağzındaki bakterilerle. O göğsüm kabuk gibi delik gibi olmuştu oradan enfeksiyon mu kaptı acaba dedim 🥺
Sıcak duş, sıcak su torbası, masaj yapmak iyi geliyor bu duruma.
Hatta emzirme hemşiresi sıcak uygulama-sağım- soguk kompleks demişti bana.

Bende yasıyorum bu durumu basta hafif dokunmayla bile agrı, şişme, kızarıklık olmuştu sonrasında elledikçe elime pütürcükler gelmeye başladı. Önce hastanenin emzirme hemsiresine danıştım sonrasından doktora da gittim. Doktor henüz mastit olmamışsın ama ilerlerse olursun, ilaç vermiycem sütüne geçer sana iyi gelen geleneksel yöntemlerle devam et dedi 😅
Sıcak ve masaj gercekten iyi geliyor.
Başlarda her sağım yapmadan önce duşa girip öyle süt sağıyordum yatarkende gögsüme sıcak su torbası dayıyordum baya hafifletti durumu

Birde benim bebeklerim yogun bakımda emziremiyorum maalesef. Ama doktor bebeklerin yanında olsaydı bol bol emzir derdim dedi.
Sağımı sıklaştırdım bende o zamandan beri daha iyi oldu

Kızlar ya sabahtandır 2 göz 2 Çeşme:KK43: süt varken bebeğe mama veriyorum :KK43: onun alması gereken tek şey anne sütüydü hani doğduktan sonra tek ihtiyaçları bizdik ? Neden yetmiyor ben düşün düşün kafayı yiyorum. Sabahtandır inat ettim mama vermeyecem diye ama çocuk hala doymuyor süt de gelmiyor sıkıyorum bir damla:KK43: çocuk emerken bitince sütüm hemen kıyamet koparıyor. Anne sütü artıran içecekler aldım lactamilin anne sütü içeceğini içtim still çay bestlak damla. Bunları günde 3 defa yapayım inşallah artar . Çocuk ağlıyor mecbur mama hazırlayacam. Verirken ağlaya ağlaya veriyorum zaten
Canım annelik sadece süt vermekle gaz çıkarmakla olmuyor ki. O aç değilkende göğüsünü istiyor kokunu duymak için. Hala tek ihtiyacı olan sensin. Dilini sen anlarsın hissedersin sıkıntısını hala senden başka kimsesi yok hala sadece seni tanıyor yüzünü sesini teninin kokusunu. Varsın sütünü de almayıversin sağlığı yerinde olsun karnı doysun da gerisi önemli değil. Bende kaç gündür taktım kafayı süt az diye diye artık bugün iyice azaldı. Takıntı yaptıkça morel bozdukça daha da azalıyor. Bende dün verdim artık mama. Yapacak bişey yok öyle de büyüyorlar böyle de. Ama her türlü anneye ihtiyaçları var

Sizleri sağlık ocağı ilk kontrole 15.gün mü çağırdı? Ben telefonla görüştüm doğum yaptığımı söyledim 1.ay aşılarınız var o zaman gelin dedi bana
Yok canım herkes 3 yada 5.gün gitti burda. Topuk kanına bakmaları lazım boy kilo ölçümü bide kayıt açmaları lazım. Biz 4.gün bide 15.gün çağırdılar

Benim de göğsün altına doğru resmen elimle tutabiliyorum. Tarağı bilmiyorum canım nasıl oluyor. Ben yumrugumla bastirarak ileri yönlü hareket ettiriyordum
Duşun altındayken hatta su biraz sıcağa yakın olsun tarakla yukarıdan aşağıya göğsünü tarıyorsun canım o bezelerin açılmasını sağlıyor bir de onu dene bakalım faydası olur belki
Evet bitmemiş canım. 2 3 gün beyaz mı geliyor?
Yok hiç gelmiyor yani ped takıyorum beyaz geliyosa da farketmedim ama işte sonra yine kanamaya dönüyor
Kuzum üzme kendini bak çoğumuz mama veriyoruz ama geçici bu durum merak etme bebekler toparlayacak sütümüz artacak inşallah gerek kalmayacak bir süre sonra
Canım neden tsh’ına baktılar ki? Chen31 Chen31
Rutin kontrol dedi doktor canım 6 tüp kan aldılar 😢 her şeyine baktılar

Teyzeler biz uyumuyoruz🥹
Karnımız tok, altımız temiz, gazımız yok ama illa anne kucağında olmak istiyoruz🌸

Eklentiler

• IMG_1039.jpeg
    IMG_1039.jpeg
    86,6 KB · Görüntüleme: 51
X