2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    221
Kızlar biz 10 günlük olduk . Maşallah ne gaz sorunumuz var ne uyku . Gece tuvalete falan kalktığımda uyandırıp emzirmeye çalışıyorum ama uykusu çok ağır hep başarısız oluyorum. Sabah 5 gibi de çok aç uyanıyor. Süt yetmiyor çok aç olduğu ve gece boyu uyanmadığı için mecburen biraz emzirdikten sonra mama veriyorum uyumaya devam ediyor. Gece ara ara emse aslında hiç gerek kalmayacak mamaya bence ama asla uyandıramıyoruz uyurken😅 burnunu falan sıkıyorum ama nafile. Nasıl emzirebilirim gece 😅 ya da böyle devam edip rahatıma mı bakayım😅

Kızlar biz 10 günlük olduk . Maşallah ne gaz sorunumuz var ne uyku . Gece tuvalete falan kalktığımda uyandırıp emzirmeye çalışıyorum ama uykusu çok ağır hep başarısız oluyorum. Sabah 5 gibi de çok aç uyanıyor. Süt yetmiyor çok aç olduğu ve gece boyu uyanmadığı için mecburen biraz emzirdikten sonra mama veriyorum uyumaya devam ediyor. Gece ara ara emse aslında hiç gerek kalmayacak mamaya bence ama asla uyandıramıyoruz uyurken😅 burnunu falan sıkıyorum ama nafile. Nasıl emzirebilirim gece 😅 ya da böyle devam edip rahatıma mı bakayım😅
Maşallah ne güzel gazı yok ve uyuyo😳

Çok şükür canım benimki emememişti o kadar tuhaf şişmiştiki uç kısmı kahverengi bölgeye gömülmüş gibi olmuştu ne emebildi nede sagabildim sabahı sabah etmiştim
Aay senin iyice ilerlemiş benim göğsün yan tarafında koltuk altına doğru giden bir kitleydi elimle tutabiliyordum tenis topu gibiydi. Sağınca gitmeyince çok korktum kalıcı sandim da zorla da olsa emzirdim şükür duzeldi 🙏🏻

sulti tutti sulti tutti hiç üzülme canım en azından senide emiyor ona şükret. Sadece mama öncesi bolca emzirmeyi ihmal etme. Mamayla doyup seni istemez bu sefer sütün azalır.
İlk kızımda bunu yaşadım önce emzirmem lazımdı ama istemedi göğüs ucum yoktu her yöntemi denemiştim.mamayla doyunca beni istemedi 3 ay savaşarak emzirdim meme reddinin alasını yaşadım. Okadar çok üzülmüştüm ki. Her emziren gördüğümde iç çekiyodum. Ama bak kızım 7 yaşına girecek elhamdulillah hepsi gelip geçti tek iyi olsunlar sağlıklı olsunlar da 🤲🏻
Kesinlikle çok haklısın en azından beni de emiyor doğru söylüyorsun canım, lohusa olunca işte insanın psikolojisi izin vermiyor sanırım mamaya
Kızlar erkek anneleri sünnet mevzusunu ne yaptınız? Yöntem ve zaman olarak ne düşünüyorsunuz?
Galiba biz 28 günlük olunca yaptiricaz? Klips yöntemi varmis, onu yaptıralım dedi eşim.
O yöntemi istediğimizde yapar mı doktorlar canım biz de daha yaptırmadık
sulti tutti sulti tutti bak bebeğim düzenli çişini yapmaya başladı, çişindeki pembe lekelenmeler gitti, sarı rengi biraz açıldı çok şükür inşallah yarın da değerimiz düşmüş olacak. Mamadan yardım almasaydım böyle olmayacaktı belki de. Onun iyi olması dışında hiçbi şeyin önemi yok lütfen canını sıkma daha yolun çok başındayız sütlerimiz elbet yetecek♥️
Evet ben çok zorlandım mama olmadan bayağı bir sarı kaldı aklıma da geliyordu acaba mama mı denesek diye ama beynimde mama kötü diye kodlamışım sanırım:KK43: bebekler iyi olsun da hiç önemli değil önemli olan onların sağlığı 🙏🏻

Benimki ıslak mendili sevmiyor , uyandırmak istediğimde ıslak mendil sürüyorum vücuduna . Sen de böyle bir şey bulabilirsin canım grupta birisi yüzüne su değdiriyordu sanırım hafifçe. Birisi altını açınca uyanmış bebeği. Dene bakalım kombinasyonları

Kızlar bugün bebegin kafasında böyle bir şey gördüm ne olabilir iltihap gibi aynı konak felan degil mantar olabilir mi yaaa

Eklentiler

• IMG_9988.jpeg
    IMG_9988.jpeg
    73,8 KB · Görüntüleme: 44
  • IMG_9987.jpeg
    IMG_9987.jpeg
    60,5 KB · Görüntüleme: 45
Kızlar ya sabahtandır 2 göz 2 Çeşme:KK43: süt varken bebeğe mama veriyorum :KK43: onun alması gereken tek şey anne sütüydü hani doğduktan sonra tek ihtiyaçları bizdik ? Neden yetmiyor ben düşün düşün kafayı yiyorum. Sabahtandır inat ettim mama vermeyecem diye ama çocuk hala doymuyor süt de gelmiyor sıkıyorum bir damla:KK43: çocuk emerken bitince sütüm hemen kıyamet koparıyor. Anne sütü artıran içecekler aldım lactamilin anne sütü içeceğini içtim still çay bestlak damla. Bunları günde 3 defa yapayım inşallah artar . Çocuk ağlıyor mecbur mama hazırlayacam. Verirken ağlaya ağlaya veriyorum zaten
Canım üzüldükce sütün etkilenir sakın böyle düşünme en azından sütün var. Artma ihtimali var. Sütü hiç gelmeyenler de var. Bebeği memeyi reddedip emziremeyen de var. Her türlü annesin sen en iyisi olsun bebeğin icin. Sen elinden geleni yapiyorsun zaten. Moralini yüksek tut bol bol dinlen. Yemeklerini sütüne göre yaparsın bir süre. Dereotu, bulgur pilavı,hoşaf vs psikolojik olarak da olumlu düşündün mü tamam bu iş 🌸

Canım üzüldükce sütün etkilenir sakın böyle düşünme en azından sütün var. Artma ihtimali var. Sütü hiç gelmeyenler de var. Bebeği memeyi reddedip emziremeyen de var. Her türlü annesin sen en iyisi olsun bebeğin icin. Sen elinden geleni yapiyorsun zaten. Moralini yüksek tut bol bol dinlen. Yemeklerini sütüne göre yaparsın bir süre. Dereotu, bulgur pilavı,hoşaf vs psikolojik olarak da olumlu düşündün mü tamam bu iş 🌸
Tamam canım doğru söylüyorsun moral de çok önemli dereotu arttırıyor mu sütü bak hiç bilmiyordum

Kızlar erkek anneleri sünnet mevzusunu ne yaptınız? Yöntem ve zaman olarak ne düşünüyorsunuz?
Galiba biz 28 günlük olunca yaptiricaz? Klips yöntemi varmis, onu yaptıralım dedi eşim.
Biz 1 ay kontrolünde doktoruyla görüşcez önce canım yönlendirmesine göre hareket etmeyi düşünüyoruz. Ama dönmeye başlamadan yaptırmalı gibi geliyor

X