2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    221
Ay vallahi hiç işe gitçek diye torpil geçemem gece kaldırmıyorum ona dua etsin hoş gerçi kendi kalkıyor oğlan öyle bi bağırınıyor ki uyanmamak elde değil🤣🤣

aynı sebepten sütüm azaldı. 3 gün annemde kaldım bi nebze rahatladım şimdi evdeyim maraton başladı yeniden

oohooo benimki beni en son görüyor önce kızı 😏 dünya bi yana kızı bi yana adam için. Önce kızı sonra oğlu en son ben işte vakit kalırsa 🤣🤣
Hamileyken kızlardan bana sıra gelmiyordu önce kızlarını öpüp kokluyordu bu dogmadan koydum tavrımı yoksa 5 kişiliık ailede yalnız kalacam 😂😂😂🤨

Chen31 Chen31 gulumsebebek gulumsebebek kızlar sapma payı varsa bile kıyafetle evde kıyafetli doktorda kıyafetsiz aynı çıktı bende o yüzden sizde doktora gitmeden evde kıyafetli tartin doktorda kiyafetsiz aradaki farka göre tartiniz hakkında yorum yapabilirsiniz
Oğlumda onu daha denemedim haftaya kontrol var ozaman denicem. Kızımda denemiştim tartı aynı tartı bu arada. Kızımda 300-400 gram fark çıkıyordu evdeki tartı daha fazla gösteriyordu. Haftaya da bi deneyeyim merak ettim 😂
Hamileyken kızlardan bana sıra gelmiyordu önce kızlarını öpüp kokluyordu bu dogmadan koydum tavrımı yoksa 5 kişiliık ailede yalnız kalacam 😂😂😂🤨
benimkine tavır da işe yaramıyor. O malum lafı yapıştırıyor sen el kızısın o benim kızım diye 🤣🤣

Evet anladı canım alttan aliyo 🤭 çok şükür..
Bu arada benim bebeğim 4750 çıkıyor kızlar şaka mı 🙄🙄 benim bebeğim gerçekten kocaman sizinkiler bana çok minik geliyo 🙈
Maşallah de annesi en çok senin nazarın deger. Benim bu bebiş aç kaldı şimdilik çok almadı ama yakalıcaz inşallah sizi 😇😇😇 dogdugu kiloya göre normal kuzum sütün yarıyor demekki benim ortanca kız 3250 dogmuştu 3 aya kadar fok gibi olmuştu yaşında da 12 kiloydu tam ısırmalık oluyorlar 🥰🥰🥰 bak burda tam 3 aylık minnoşum

Eklentiler

• IMG_9996.jpeg
    IMG_9996.jpeg
    126,4 KB · Görüntüleme: 60
Maşallah de annesi en çok senin nazarın deger. Benim bu bebiş aç kaldı şimdilik çok almadı ama yakalıcaz inşallah sizi 😇😇😇 dogdugu kiloya göre normal kuzum sütün yarıyor demekki benim ortanca kız 3250 dogmuştu 3 aya kadar fok gibi olmuştu yaşında da 12 kiloydu tam ısırmalık oluyorlar 🥰🥰🥰 bak burda tam 3 aylık minnoşum
Aay masallah minnosa böyle boğum boğum bebisler tam ısıtmalık😁

Benim bebek de prematüre 35+3 günlük doğdu.4 Gün yogun bakimda kaldı.8 günlük bugün.
Hemşire çıkışta sakin ziyaretçi kabul etmeyin influenza var salgın hastalık var bebek küçük riskli yoğun bakıma yatar 1.5 ay kalır dedi.Esim laf anlamıyordu teyzemler gelir vs diyordu
Hemşireye dedim eşimin yanında da söyler misiniz.Tabi dedi.Onun yanında da söyledi kafasına girdi.
Dün iş arkadaşım yazmış uygun musun bebek görmeye gelicez demis müdürümüz ile bir kaç kişi felan.Dedim canım kusura bakmayın prematüre doktor yasakladı ziyaretciyi dedim.Tamam canım dedi.
Önemli olan bebeğin zarar görmemesi zaten bakımı zor 4 gündür evde yatağımızda yatmadık annemle salonda başında sürekli takip ediyoruz dönerse şapkası yüzüne gelir nefes alamazsa diye kanepelerde uzaniyoruz.Uyku yok az bisey sızıp kalıyoruz arada.
Yarin da ev taşıma isim var anneme yakın taşınıyorum.Kaynanam eltim eşyalarımı toparladilar ben annemde kaliyorum.Şehrin bir ucundan diğerine taşınıyorum.Eltinin 2 çocuğu var 4 ve 8 yaşında simdi yarin taşınırken onlarda gelecekmis çocuklar taşınan evde olmaz.Mecbur annemin evine gelecekler
inş cocuga enfeksiyon geçmez kreşe okula gidiyorlar sürekli hastalaniyorlar zaten.
İnsanlar da yardıma geliyor çocuğu getirme demek de olmaz bakalım nasıl olacak
Canım aman çok çok dikkat et o domuz gribi çok sıkıntılı. Benim kızım prematüre böyle yenidoğan zamanında da değil 9 aylık filandı artık baya toparlanmış ele geliyordu okula giden kuzeniyle aynı ortamda durunca ondan kapmış. Sürüntü testinde anlaşılıyor doktor direk hergün gelip gideceksiniz kontrol etcem hastaneye yatış olabilir dedi tutuştum resmen elim ayağıma dolandı. Şükür hastaneye yatmadan atlattık ama yenidoğanda daha sıkıntılı tablo olabilir. Hele okul çocuklarına çok çok dikkat etmek lazım aynı odada bulundurmamaya çalış eğer yarın gelirlerse.

Maşallah suphanallah 😍😍😍🧿🧿🧿 zaten ilk üç ayda doğduğu kilonun 2 katına çıkarsa beslenmesi iyi oluyordu dimi yanlış hatırlamıyosam. Gerçi seninki baya katlamış gibi kiloyu 😍Bende bayılıyorum böyle boğum boğum bebişlere ilk çocukta hiç boğum boğum göremedim 940 gramlık bebeden ne beklicez bakalım bu sefer görebilcem mi🤣🤣

Hay maşallah 😍😍😍🧿🧿 ama o bogumlari insanın yiyesi geliyo💜 benimki de böyle senin bebis gibi olur kesin de nasıl tasidin canım şimdi bile çok ağır geliyo🙈

Yeni nesil bebeler böyle oluyor demek ki 😄 oğlum çok daha hareketliydi 2 günlükken tepinerek reflü yatağından aşağıya iniyordu tamamen. Kızım daha sakin sabit yatıyor en azından 😄
Ayy benimki de iniyo kaydırakta gibi kayıyo bi uyanıyorum en aşağısında reflü yatağının 😂😂😂 kafasını da düz yatırıyorum mesela arka bombesi düzelsin diye, kendisi mutlaka sağa sola dönüyo 🫠çocuklarımız normal dimi ya😂😂

40 ı çıkanlar yada çıkmaya yakın olanlar bebeler taö görmeye başladımı sizi dinleyip gülüyolar mı 😍
Biz 25 günlüğüz çok denedim hala refleks gülüşümü gerçekten gülüyor mu diye sanırım gülüyor ya. Yani tam gülmek sayılmaz onunla konuşunca filan yüzünde hoşnut bi ifade dudağını da hafif kıvırıyor gülümser gibi 🤣 ama refleks gülüşde baya sesli gülüyor bize gelince yooouuk🤣🤣

X