2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    221
Canım aman çok çok dikkat et o domuz gribi çok sıkıntılı. Benim kızım prematüre böyle yenidoğan zamanında da değil 9 aylık filandı artık baya toparlanmış ele geliyordu okula giden kuzeniyle aynı ortamda durunca ondan kapmış. Sürüntü testinde anlaşılıyor doktor direk hergün gelip gideceksiniz kontrol etcem hastaneye yatış olabilir dedi tutuştum resmen elim ayağıma dolandı. Şükür hastaneye yatmadan atlattık ama yenidoğanda daha sıkıntılı tablo olabilir. Hele okul çocuklarına çok çok dikkat etmek lazım aynı odada bulundurmamaya çalış eğer yarın gelirlerse.
Sağol canım dikkat edicem başka bir odaya oturturum
Aslında taşınan yere cocuk gelmez ama getirirlerse de oturma odasına tv açarım orda dursunlar.

Aaaaa çocuklar hasta değildir inşallah canım eğer hastaysa sen hiç yaklaşma çocuklara sonuçta senin bebeğin herkesten daha önemli 🧿🙏🏻
Öyle canım bebeğim iyi olsun da önemli olan o.Umarım hasta değillerdir.
Başka odada oturtuturum
İnsanların da kalbini kırmadan yarını atlatırız inşallah, sağlıkla 🙏

Ondan mı dersin arada bi mızırdanıyor ıkınıyor pancara dönüyor pırt yapıyor sonra devamke 🤣🤣
Hahahaa bizimki de gözünden uyku akıyor mızır mızır eşim uyku sersemi ayaklanıyor yat yat uyuyor o diyorum 😂 gözler kapalı ikiniyor😂 günicinde de yüzüstü yatıyorum bir yandan uyuyor bir yandan gaz çıkartıyor pırt pırt reis 😂

Hahahaa bizimki de gözünden uyku akıyor mızır mızır eşim uyku sersemi ayaklanıyor yat yat uyuyor o diyorum 😂 gözler kapalı ikiniyor😂 günicinde de yüzüstü yatıyorum bir yandan uyuyor bir yandan gaz çıkartıyor pırt pırt reis 😂
Aman maşallah tek çıkarsınlar da nasıl çıkarırlarsa çıkarsınlar. Çıkmazsa kötü oluyo çünkü 🤣🤣 bende dalga geçiyodum babası kılıklı diye şimdi pırt yapsın diye dua eder oldum 🤣🤣🤣

Aay kızlar bebisi hasta mı ettik bilmiyorum inşallah yalnızca burnu dolduğu içindir. Havalar bir anda soğudu burada ev sıcak ama cam acmiyoruz artık. Bebeğimin nefes alış verişinde sıkıntı olduğunu fark ettim. Serum fizyolojik kullanmadık daha önce bilmiyoruz. Burun aspiratöruyle eşim cekmeye çalıştı kıyameti kopardı katı gibi arkalarda sümük vardı. Bugün doyurdum gazını aldım yatırdım mizirdandi alınca fark ettim ki kusmus epeyi yatağı da kolu da kusmuk. Normalde pek huyu degil. Üstünü değiştirdim uyuttum. Kısa süreli uyudu uyandı kucağıma aldım yatağıni da almak istedim uzanırken bir anda öksürüp ogurmeye baslaid ödüm koptu ters çevirdim nefes alisini kontrol ettim. Sonra kvnin yanına gittim. Uyuttu çocuğu bir süre uyudu. Uyanınca emzirdim yine bir öksürük öğürme gibi bir şey yaptı. Banyo yaptıralım en azından sumukler çıksın dedik banyodan sonra burnunu çektim yine kıyamet koptu ama çıktı bir şeyler. Şimdi yine nefes alırken eskisi gibi olmasa da hırıltılı gibi. Hastayken genzimiz tıkanır ya öyle bir hissiyat verdi bana :KK43: sadece burnu tıkanmıştir dimi ya hasta olmamıştır yavrum 🥺

Aman maşallah tek çıkarsınlar da nasıl çıkarırlarsa çıkarsınlar. Çıkmazsa kötü oluyo çünkü 🤣🤣 bende dalga geçiyodum babası kılıklı diye şimdi pırt yapsın diye dua eder oldum 🤣🤣🤣
Ay evet kaka yapsın pırt yapsın gegirsin diye bakıyoruz resmen. Eşim dün aldı ben biraz gaz cikartiyim rahat uyusun dedi ben bayılmışım çocuğu yatağa koyarken uyandım 1-1.5 saat geçmiş aradan o gaz ancak çıkmış galiba 😅

Ay evet kaka yapsın pırt yapsın gegirsin diye bakıyoruz resmen. Eşim dün aldı ben biraz gaz cikartiyim rahat uyusun dedi ben bayılmışım çocuğu yatağa koyarken uyandım 1-1.5 saat geçmiş aradan o gaz ancak çıkmış galiba 😅
hayatımda hiç kimsenin pırt yapmasını bukadar beklemediğimi anne olunca anladım 🤣 sabah eşimde bişeyler yapıyordu dakika saat hakkında hiç bi fikrim yok baya derin uyumuşum 🤣🤣
Benimki de yapıyor merak edip bakmıştım normalmiş kendine ninni söylüyor sanki
Ay dedim acaba burnu mu tıkalı solunum da mı bişey var bi streslendim de normalse sorun yok ozaman ya. Dün eşim yıkadı açılmıştır burnu bide üstüne temizledim ama yine kafamda bin tane şey döndü

Biz 25 günlüğüz çok denedim hala refleks gülüşümü gerçekten gülüyor mu diye sanırım gülüyor ya. Yani tam gülmek sayılmaz onunla konuşunca filan yüzünde hoşnut bi ifade dudağını da hafif kıvırıyor gülümser gibi 🤣 ama refleks gülüşde baya sesli gülüyor bize gelince yooouuk🤣🤣
Benimki de dinliyor iyice yakınına gelince görüyor heralde pür dikkat bakıyor. Sabırsızlanıyorum beni dinleyip gülücük atacağı günleri 😍 yer bitiririrm heralde çocuğu 😍😂

Maşallah suphanallah 😍😍😍🧿🧿🧿 zaten ilk üç ayda doğduğu kilonun 2 katına çıkarsa beslenmesi iyi oluyordu dimi yanlış hatırlamıyosam. Gerçi seninki baya katlamış gibi kiloyu 😍Bende bayılıyorum böyle boğum boğum bebişlere ilk çocukta hiç boğum boğum göremedim 940 gramlık bebeden ne beklicez bakalım bu sefer görebilcem mi🤣🤣
Kuzum ilk 6 aya kadar zaten aldı aldı daha sonra yavaşlıyor alması ilk birinci ayda 1.5 kilo aldı daha sonra 1 kilo ile devam etti balık gibi oldu ilk bebegim aksine minikti seninde inşallah bu bebegin bogummbogum olur acısını çıkartırsın 🥰🥰

Hay maşallah 😍😍😍🧿🧿 ama o bogumlari insanın yiyesi geliyo💜 benimki de böyle senin bebis gibi olur kesin de nasıl tasidin canım şimdi bile çok ağır geliyo🙈
Taşıdım valla zaten her yere araba ile gidiyoruz çok sıkıntı yaşamadık seninkide olur maşallah böyle doktora da bakma sen diyet miyet besle beslendigi kadar ilerde atar kilosunu

hayatımda hiç kimsenin pırt yapmasını bukadar beklemediğimi anne olunca anladım 🤣 sabah eşimde bişeyler yapıyordu dakika saat hakkında hiç bi fikrim yok baya derin uyumuşum 🤣🤣

Ay dedim acaba burnu mu tıkalı solunum da mı bişey var bi streslendim de normalse sorun yok ozaman ya. Dün eşim yıkadı açılmıştır burnu bide üstüne temizledim ama yine kafamda bin tane şey döndü
Benimkinin burnu tıkalı ya belli 🥺 dr'umuza yazdık serum fizyolojik ile temizlememizi söyledi. Ateş ve kusmayı takip edip duruma göre yarın getirirsiniz dedi. Şükür ateşi yok. Nefes almada sorun yasayinca uykusu da sorun oluyor yavrumun

Benimki de dinliyor iyice yakınına gelince görüyor heralde pür dikkat bakıyor. Sabırsızlanıyorum beni dinleyip gülücük atacağı günleri 😍 yer bitiririrm heralde çocuğu 😍😂
Evet daha uzak mesafeyi görmüyorlar sanırım bi kaç aya net göreceklerdi galiba yanlış hatırlamıyorsam. O yüzden anneyi tanıyorlar zaten sadece emzirirken beslerken yakın mesafe durduğumuz için 😍😍 yatağının kenarına yakın mesafeye şu zeka kartlarından koydum arada bakıyor dikkatli dikkatli inceliyor 🤭
Kuzum ilk 6 aya kadar zaten aldı aldı daha sonra yavaşlıyor alması ilk birinci ayda 1.5 kilo aldı daha sonra 1 kilo ile devam etti balık gibi oldu ilk bebegim aksine minikti seninde inşallah bu bebegin bogummbogum olur acısını çıkartırsın 🥰🥰
maşallah ilk bir ayda 1.5 kilo 😍😍🧿🧿🧿 darısı başımıza 🤭🤭 12 aydan sonra kilo alımları yavaşlıyor şimdi ne aldılar yanımıza kâr 🤣

X