2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    221
Havalar bir anda soğudu fark etmeden terledi de usuttuk mu dedim ya 🥺 sıcağın derdi de başka terliyor soğuyor falan
Benim büyük kızım hastalandı ondan hepimize bulaştı. Miniğede benden geçti büyük ihtimalle 🥺
Ankara sel seli götürdü çok soğuk 😞 sizinde büyük ihtimalle hava değişiminden olmuştur

Benimkinin burnu tıkalı ya belli 🥺 dr'umuza yazdık serum fizyolojik ile temizlememizi söyledi. Ateş ve kusmayı takip edip duruma göre yarın getirirsiniz dedi. Şükür ateşi yok. Nefes almada sorun yasayinca uykusu da sorun oluyor yavrumun
Yenidoğanda ateş kaç olursa tehlikeliymiş 37-37 buçuk filan mı? Ay herşeyi unutmuşum ben 🤦🏻‍♀️ Ateş şükür bizde de yok kusma arada sızdırma şeklinde oluyor iki gündür daha sık

Havalar bir anda soğudu fark etmeden terledi de usuttuk mu dedim ya 🥺 sıcağın derdi de başka terliyor soğuyor falan
Doktorlar açık hava soğuk hava terlemek soğuk su içmek vs hasta etmez yakın temaslı enfeksiyon taşıyan birinden bulaşır diyor. Aynı havayı soluması gibi yanı odada olması gibi 🤔

Kızlar ben bu bebenin derdini anlamıyorum ya gerçekten ikinci çocuk güya ama yok yani bilgiler sıfırlanmış bende. Bir arkadaşım benden 10 gün önce doğum yaptı, geceleri 90 cc mama veriyorum dedim çok fazla veriyorsun bebek sindiremez dedi. O 30 veriyormuş.
Ama aç olmasa yine de içer mi? Dün yine iki göğsü 20 şer dk emdi hala aranıyordu ben de mama verdim, 30 30 veriyorum 90 ı birden içirmiyorum yani 1 saat falan sürüyor bitirmesi ama yanlış mı yapıyorum sizce?
Bazen gün için kalkanda biriken sütleri dolaba koyuyorum mamadan önce onu içiriyorum 60 içiyo mesela hala aranıyo 30 da mama veriyorum. Çok mu veriyorum diye üzüldüm şimdi. Mamadan sonra yine zor uyuyor ama sonra uyanması zaman alıyor 4-5 saat uyuyor mama etkisi ile. Bana bir fikir verin 😢😢
melegim can melegim can canım sen de mama veriyorsun ya ben çok mu abartmışım?
Ben geceleri 30 cc mama veriyorum ama benım bebiş 19 günlük daha. Doktor 30 cc yeter dedi . Anne sütü ile besleniyor normalde, 20 dk alıyor sonra otomatik kendi bırakıyor

Ben de sağ sol demek ki öyle senle aynı gün mü olmuştuk sanki nasılsın şimdi yatarken nasıl yatıyorsun sırtına destek mi koyuyorsun dümdüz yatabiliyor musun
Ağrım yok derece az canım ama sadece yatarken zor. Gebelikte olduğu gibi yatınca kalkamıyorum etlerim ağrıyor. Hafif oturur pozisyonda yatıyorum Hareketsiz kalınca da öyle sürekli yürüyüp iş yapıyorum.
Bugün bant acısı yok. Sıcak duş iyi geldi bilmiyorum esnetti sanki.
Benim 21 mayısta oldu doğum

Benim büyük kızım hastalandı ondan hepimize bulaştı. Miniğede benden geçti büyük ihtimalle 🥺
Ankara sel seli götürdü çok soğuk 😞 sizinde büyük ihtimalle hava değişiminden olmuştur
Evin içi sıcak, cam falan açılmıyor. Dün gece eşim uyaninca cam açtı mutfağa gitti buz gibi geldi. Yatakta kucağımdaydi pikenin altına soktum bebisi orada uyudu sıcacık. Ev sıcak dışarısı firtina. Giydirsem terliyor çıkartsam usuyecek diye endişeliyim :KK43:

Yenidoğanda ateş kaç olursa tehlikeliymiş 37-37 buçuk filan mı? Ay herşeyi unutmuşum ben 🤦🏻‍♀️ Ateş şükür bizde de yok kusma arada sızdırma şeklinde oluyor iki gündür daha sık
Benim sızma mi bilmiyorum ama yatağında epeyi bir kusmuk vardı :KK43: 38 üzeri sıkıntıliymis uzaktan ölçtüm. Koltuk altından temaslı ateş olcerle ölçün dedi Dr

Doktorlar açık hava soğuk hava terlemek soğuk su içmek vs hasta etmez yakın temaslı enfeksiyon taşıyan birinden bulaşır diyor. Aynı havayı soluması gibi yanı odada olması gibi 🤔
Eşim taa gecen hafta hastaydı odaları ayırdık daha başlangıçta serum yedi. Hatta dr'a evde yenidogan var demiş serum ona göre hazırlanmış. Zaten hemen de toparladı şükür. Evde hasta olan yok şu an inşallah sadece burun tıkanıklığıdir🙏🏻

Ben geceleri 30 cc mama veriyorum ama benım bebiş 19 günlük daha. Doktor 30 cc yeter dedi . Anne sütü ile besleniyor normalde, 20 dk alıyor sonra otomatik kendi bırakıyor
Benimki de 14 günlük, ben de 30 veriyorum gaz çıkarıyorum derken yarım saat geçiyor yine aranıyor bi 30 daha veriyorum yine aynı gaz çıkarma uyutmaya çalışma derken yine acıkıyor yani 1- 1 buçuk saatte 90 içmiş oluyor, çok mu veriyorum bilmiyorum ama verince içiyor

Aay kızlar bebisi hasta mı ettik bilmiyorum inşallah yalnızca burnu dolduğu içindir. Havalar bir anda soğudu burada ev sıcak ama cam acmiyoruz artık. Bebeğimin nefes alış verişinde sıkıntı olduğunu fark ettim. Serum fizyolojik kullanmadık daha önce bilmiyoruz. Burun aspiratöruyle eşim cekmeye çalıştı kıyameti kopardı katı gibi arkalarda sümük vardı. Bugün doyurdum gazını aldım yatırdım mizirdandi alınca fark ettim ki kusmus epeyi yatağı da kolu da kusmuk. Normalde pek huyu degil. Üstünü değiştirdim uyuttum. Kısa süreli uyudu uyandı kucağıma aldım yatağıni da almak istedim uzanırken bir anda öksürüp ogurmeye baslaid ödüm koptu ters çevirdim nefes alisini kontrol ettim. Sonra kvnin yanına gittim. Uyuttu çocuğu bir süre uyudu. Uyanınca emzirdim yine bir öksürük öğürme gibi bir şey yaptı. Banyo yaptıralım en azından sumukler çıksın dedik banyodan sonra burnunu çektim yine kıyamet koptu ama çıktı bir şeyler. Şimdi yine nefes alırken eskisi gibi olmasa da hırıltılı gibi. Hastayken genzimiz tıkanır ya öyle bir hissiyat verdi bana :KK43: sadece burnu tıkanmıştir dimi ya hasta olmamıştır yavrum 🥺
Geçen çocuk doktoru hıçkırık hapşırma normal şeyler dedi.Ama öksürme tehlikeli dedi , bebek oldukları için direk ciğerlere iniyor dedi.Allah korusun devam ederse doktora gösterin isterseniz

Benimki de 14 günlük, ben de 30 veriyorum gaz çıkarıyorum derken yarım saat geçiyor yine aranıyor bi 30 daha veriyorum yine aynı gaz çıkarma uyutmaya çalışma derken yine acıkıyor yani 1- 1 buçuk saatte 90 içmiş oluyor, çok mu veriyorum bilmiyorum ama verince içiyor
Bebekler şu an duyduklarını bilmiyor dedi hemsire.Ne kadar verirseniz o kadar içiyor diyor
Bizim bebek zayıf 40 cc den 50 cc ye çıkardı hoca.3 saatte 50 cc anne sütü ya da mama

Bebekler şu an duyduklarını bilmiyor dedi hemsire.Ne kadar verirseniz o kadar içiyor diyor
Bizim bebek zayıf 40 cc den 50 cc ye çıkardı hoca.3 saatte 50 cc anne sütü ya da mama
Bana gündüz 2 saatte bi besle dedi doktor 20 dk emiyor, artık kaç cc oluyordur bilemiyorum. Gece de bir kez mama veriyorum o şekilde. Bugün daha az vereyim bakalım. Ama uyumuyor işte bi türlü dalamıyor ellerini emiyor aranıyor açlık işaretleri gösteriyor. Çözemedim

Bir seferde 60cc ver canım en azından kesintisiz 2 saat uyur öyle dene

40 ı çıkanlar yada çıkmaya yakın olanlar bebeler taö görmeye başladımı sizi dinleyip gülüyolar mı 😍
Benimki dinliyor laf istiyor yanından gidince aglıyor bizde konuşan çok lafcı oldu dün ilk defa konuşurken güldü kalkıp gittigimde takip ediyor seslenen olunca sese dogru bakıyor ama daha tam net görmezler canım

Sarılığımız 15.25’ten 14.75’e düşmüş hala yüksek ama doktor sarılık bir kez pik yapar sonra düşüşe geçer düşüşe geçtikten sonra tekrar yükselmez dedi. O yüzden bi daha bakmamıza gerek yok dedi. Siz ne düşünüyosunuz bi bilginiz var mı bu konuda kızlar
Süper canım yükselmez artık biraz daha düşene kadar aç kalmasın

Kizlar sezaryen sonrasi korse kullanan var mi? Bana korse linki atar misiniz? Doktorum tak ya da takma dememisti ama kullanmak istiyorum ben. Satin alayim dedim baktim bi bilemedim. Onerir misiniz bana bi korse

X