2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    221
Oof havada neden bir anda böyle oldu hiç anlamadım tam bir düzen tutturmustuk. Evin içi çok sıcak cam açamıyorum. Psikolojik olarak dışarısı soğuk olduğu için çocuğu zibinla bırakamıyorum halbuki ev sıcak. Ateşine falan bak canım Dr bana 3ten fazla kusma ateşte yükselme öksürük artışı ve beslenme sıkıntısını takip etmemi söyledi
Gerçekten havaya benimde canım sıkıldı:KK43: ben mutfağın camını ara sıra açtım evi serinletmek için bende zibinlsrini bitirdi bugün bez sürekli sızdırma yaptı garip bi şekilde tulum giydirdim ince napiyim ya çocuğun dengesi de sasacak hasta etmemek için direniyoruz.. bugün banyo günüydü sabah kusunca baya havada böyle olunca yaptırmicam korkuyorum hasta etmekten bugün ara sıra ateşine baktım çok şükür iyi suanlik ama akşam üstü ve gecede sıkıntı oluyo sıcaklık konusunda şu klimayı halledebilsem güzel olacaktı ama termostat ayarı var mı kendisinden bilmiyorum

golden-snitch golden-snitch canım burnunu nasıl temizledin? Görünürde bişe yok derinde dolu genzi nasıl yapcam bilmiyorum 😞
Serum fizyolijiyi bebeğin kafası hafif yan olacak şekilde baya sıkıyorsun sonra diğer deligede çocuğun kafasının yönünü değiştirerek çok hızlı olman gerekiyor.. daha sonra da sırtına yüzü aşağıya bakacak şekilde vuruyorsun bi manevra vsrdi ya boğaza cisim kaçınca yapılan ondan yapiyosun yani.. çocuğun burnundan geri geliyo aspiratorlere biraz çektiğinde gerideki sumuklerde geliyo yumusamis oluyo

Kızlar emziği nasıl verdiniz ilk verişinizde? Uykuya daldığında mı ağladığında mı yani önemli mi ilk nasıl vereceğimiz? Kafayı yicem öğlen 12 buçuktan beri ayakta sıyırmak üzereyim doktor şimdi verme dedi başka napabilirim yardım edin 😔😔😔

Kızlar emziği nasıl verdiniz ilk verişinizde? Uykuya daldığında mı ağladığında mı yani önemli mi ilk nasıl vereceğimiz? Kafayı yicem öğlen 12 buçuktan beri ayakta sıyırmak üzereyim doktor şimdi verme dedi başka napabilirim yardım edin 😔😔😔
Valla ilk gün verdim emziği can kurtaran koydum adını 😂. Ucunu damağına değdiriyo gibi yap. Direk verince öğürüyolar

Kızlar bebişimin doyduğunu nasıl anlarım sürekli emmek istiyor yerine koyunca uyanıyor acaba doymuyor mu diye düşünüyorum

Serum fizyolijiyi bebeğin kafası hafif yan olacak şekilde baya sıkıyorsun sonra diğer deligede çocuğun kafasının yönünü değiştirerek çok hızlı olman gerekiyor.. daha sonra da sırtına yüzü aşağıya bakacak şekilde vuruyorsun bi manevra vsrdi ya boğaza cisim kaçınca yapılan ondan yapiyosun yani.. çocuğun burnundan geri geliyo aspiratorlere biraz çektiğinde gerideki sumuklerde geliyo yumusamis oluyo
Ay ağlıcak birsürü ya 😭😭

Gerçekten havaya benimde canım sıkıldı:KK43: ben mutfağın camını ara sıra açtım evi serinletmek için bende zibinlsrini bitirdi bugün bez sürekli sızdırma yaptı garip bi şekilde tulum giydirdim ince napiyim ya çocuğun dengesi de sasacak hasta etmemek için direniyoruz.. bugün banyo günüydü sabah kusunca baya havada böyle olunca yaptırmicam korkuyorum hasta etmekten bugün ara sıra ateşine baktım çok şükür iyi suanlik ama akşam üstü ve gecede sıkıntı oluyo sıcaklık konusunda şu klimayı halledebilsem güzel olacaktı ama termostat ayarı var mı kendisinden bilmiyorum
Burnu çok tikaninca banyo yaptırdık canım sonrasında burnunu cektirdim biraz sümük çıktı ama tamamı çıkmadı tabii. Geçen sana demiştim ya klima açtık zıbın+tulum giydirdik diye. Tüm gece çalışmadi tabii klima soğuk olur diye kapatıp cam actik. Sabaha karşı uyandığında sırtı sırılsıklamdi 🤦🏼‍♀️ ne yapcaz ne giydircez ben anlamadım

Burnu çok tikaninca banyo yaptırdık canım sonrasında burnunu cektirdim biraz sümük çıktı ama tamamı çıkmadı tabii. Geçen sana demiştim ya klima açtık zıbın+tulum giydirdik diye. Tüm gece çalışmadi tabii klima soğuk olur diye kapatıp cam actik. Sabaha karşı uyandığında sırtı sırılsıklamdi 🤦🏼‍♀️ ne yapcaz ne giydircez ben anlamadım
İşte tam hastalık şeyi ya amaaan bu klimalar ne bicim ya hiç oda sıcaklığını kendi ayarlayan klima modu yok mu ben mi çok cahilim bu konuda.. Bende malesef şaşırıyorum bugün kısa kollu zibinla ayağında çorapla uyutmustum üstüne muslin bez örttüm sabah 5 civarı soğuk oldu bi ne yapacağımı şaşırdım.. dediğin şekilde de öğlene doğru da sıcak oluyo terliyor.. sürekli üstünü değiştirmekte hasta eder inan hiç bilmiyorum gıcık oluyorum ama kış annesi olsak klimayı sicaga aç 25e getir bitti gittiydi..

Kızlar kızımın kafasında konak olmuş. 2 yaşında hala ne konağı bu ya 🤦🏻‍♀️ neyse küçükken zeytinyağı filan sürerdim şimdi saçlar uzadı biraz yine aynı şeyi mi yapmalı yada başka alternatif var mı🤔
Canım ben bebeği kontrole götürdüğümde doktor konak çıkıcak bebekte belli dedi, öyle olursa yıkamadan 1 saat önce vazelin sür kafasına masaj yap banyodada güzelce arındır demişti.

Yogunbakimda yatarken 2 kere sarilik icin fototerapi uygulamislar.Bizim sarilik degeri çarşamba 14.20 idi.
Kanı zor aldılar bilekten bir daha kan aldırmak istemiyorum gözlemle dediler. Sariligi umarım bir an önce geçer.
Anne sütü sağıp veriyorum.

İşte tam hastalık şeyi ya amaaan bu klimalar ne bicim ya hiç oda sıcaklığını kendi ayarlayan klima modu yok mu ben mi çok cahilim bu konuda.. Bende malesef şaşırıyorum bugün kısa kollu zibinla ayağında çorapla uyutmustum üstüne muslin bez örttüm sabah 5 civarı soğuk oldu bi ne yapacağımı şaşırdım.. dediğin şekilde de öğlene doğru da sıcak oluyo terliyor.. sürekli üstünü değiştirmekte hasta eder inan hiç bilmiyorum gıcık oluyorum ama kış annesi olsak klimayı sicaga aç 25e getir bitti gittiydi..
Aynen öyle, nem alma ayarı denenebilir belki o çok uflemiyor diye hatırlıyorum. Hava çok garip cidden akşam soğuk sabah çok sıcak. Sırf bu üst değiştirme olayı yüzünden uykuya geçecekken uyandi ve saatlerce uyutamadım:KK43:

Kizlar cok sukur mama takviyesi ile bu hafta benim kiza 350 gr aldirmisiz❤️ benim yaralar icin silikon meme ucu aldim.bugun denedim emzirdim uzun uzun.hem canim acimadi hemde bebek can cekismedi.memede cok zor kavriyordu.mecbur boyle ilerleyecegim ikimizinde rahati icin❤️ bide sutum artmis.sagmak cidden cok etkiliymis..
Çok sevindim canım🙏🏻 ben de silikonu bıraktım dün sagarken bı memeyi kanattim bugün oğluşum da diğerini çekistire çekistire kan toplatmis 🥴

X