2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    221
Cnm sen süt sağim yaptın mı hiç ? Bebeğin tam haftasına uygun kilo almiş . Sağim yaptıysan saat bası ne kadar bebiş içiyordu ?
En başta sağım yapıp veriyordum canım 3. Gün kontrolünde 2500 grama düştüğünü gördük. Yanlış olmasın 7. Gün kontrolüne kadardı sanırım emzirme üzerine 10-30 ml arası bebek ne kadarını içebilirse sağıp vermemi istedi. Kilo almaya başlayınca sadece emzirmemi söyledi. 1. Ay kontrolünde gazlı bebekler daha çok kilo alır gazdan dolayı sürekli emmek isterler dedi. Bizimkisi çok gazlı damla, masaj yağı falan kullanıyoruz.

Nasıl 1 ayda 1 bufuk kılo mu aldı hey maşallah benım kızım 800 gram aldı
2850den mi saymak gerek 2500den mi bilemedim. Nazar değmesin inşallah 😂 bizimki memekuşu olunca böyle oldu sanırım. Ağladıkça emzirdim, çok gazı vardı. Dr da gazı olan bebekler çabuk kilo alır hep emmek ister dedi

Merhaba 16 mayısta 35+3 günlükken sezeryanla doğum yaptım.Sezeryan olmasam doğum 5 6 gune gelecekmis rahim incelmis.Cocuk doktoru tam zamanında almissiniz demis kadin doğum hocama.Kan gaz seviyesi sinirdaymis Allah korusun kaybedebilirdik bebeği demis.Allah yüzümüze bakti diyor kadın doğum hocam.4 gün küvezde kaldı bugün taburcu oldu kızım çok şükür.2260 gr inşallah kilo alır büyür güzelce 🙏🥰
Çok şükür cnm 🥰 Allah analı babalı büyütsün hızlıca büyüyorlar merak etme 🙏

Benim doktorum da pazartesi çatı muayenesi yapıcak 39. Haftaya girmiş olacağız, 40. Haftayı bekletmek istemiyorum bebek için riskli olabiliyor dedi, suni sancı verebiliriz dedi öyle de nasıl olucak bilmiyorum bebeğe ya da bana zararı olur mu düşünüyorum

23 Mayıs ta sezeryan oldum bende..bebeğim küvozde 1950 Gr doğdu şimdiki kilosu 1870..sütüm bugün gelmeye başladı , göğsümu kavrıyor,içiyor ama mama yi atıyor, hemşire de mamayı da alması lazım diyor..şimdi de sarılık değeri 14,1 çıktı ,foto terapiye geçtiler,sık sık kuvozden çıkarıp emzirdigim için hapsirmaya başladı bugün,sanki burnu da tıkandı bu minnacık haliyle..kendi agrilarimi unuttum valla yeter ki iyileşsin bir an önce ...

Benim bu akşam ilk defa oldu o şekilde ağrım.Ama o da geçti şuan sadece karnım taş gibi sert
Benimde sancı oluyor karnım sertleşiyor ama dinleniyorum geçiyor, ya da aşırı gaz oluyor, bu arada doğuma giderken nasıl yapacaksınız benim hastane ile ev arası 40 dk sürüyor ailelere haber vericek misiniz giderken nasıl yapıcaksınız

23 Mayıs ta sezeryan oldum bende..bebeğim küvozde 1950 Gr doğdu şimdiki kilosu 1870..sütüm bugün gelmeye başladı , göğsümu kavrıyor,içiyor ama mama yi atıyor, hemşire de mamayı da alması lazım diyor..şimdi de sarılık değeri 14,1 çıktı ,foto terapiye geçtiler,sık sık kuvozden çıkarıp emzirdigim için hapsirmaya başladı bugün,sanki burnu da tıkandı bu minnacık haliyle..kendi agrilarimi unuttum valla yeter ki iyileşsin bir an önce ...
Allah şifa versin inşallah canım tez zamanda geçsin bu günler güzellikler yaşayın inşallah

2850den mi saymak gerek 2500den mi bilemedim. Nazar değmesin inşallah 😂 bizimki memekuşu olunca böyle oldu sanırım. Ağladıkça emzirdim, çok gazı vardı. Dr da gazı olan bebekler çabuk kilo alır hep emmek ister dedi
Benım bebişte sürekli uyumak istemişti ondan sanırım şimdi de sürekli emmek istiyor 😫 buzde ıkıncı ayda cok alıcaz o zaman

Kızlar bebekleriniz bir ayda kaç kilo aldı? Ve kilo alma hesabı yaparken hastane çıkışı düştüğü kilodan mı üzerine sayacağız?
golden-snitch golden-snitch medusaa medusaa gulumsebebek gulumsebebek sulti tutti sulti tutti
Benimki iki haftada 350 gr civarı almış doktor alt sınırda dedi de ondan merak ettim.
Benim ilk ay cok kotuydu.2700 ciktik.2550 e dustu odem sonrasi.30 gunde 2900 e cikmisti.ben son 1 haftada mama ile kilo aldirdim 3.220 oldu cok sukur.hala siki takipteyiz.

Canım benim sarılık değeri aslında fototrrapilik değil ama doktor ne olur ne olmaz diye vermiştir hiç sıkma sen canını. Stres sütünü de azaltır kalitesini de azaltır, şu an o bebeğin en çok ihtiyacı olan sensin, senin moralin yüksek olsun ki sütün kaliteli olsun onun tek ilacı da senin sütün ❤️ bol bol incir dut ye, bestlak kullan bir de kesinlikle dereotu ye. Sütünü ver devamlı sağım yap ver merak etme hiç ikiniz de iyi olun inşallah 🙏🏻 ❤️

En başta sağım yapıp veriyordum canım 3. Gün kontrolünde 2500 grama düştüğünü gördük. Yanlış olmasın 7. Gün kontrolüne kadardı sanırım emzirme üzerine 10-30 ml arası bebek ne kadarını içebilirse sağıp vermemi istedi. Kilo almaya başlayınca sadece emzirmemi söyledi. 1. Ay kontrolünde gazlı bebekler daha çok kilo alır gazdan dolayı sürekli emmek isterler dedi. Bizimkisi çok gazlı damla, masaj yağı falan kullanıyoruz.
Ne kullaniyorsunuz canim? Benim bebegim de asiri gazla durmadan gaz sancisindan agliyor sabah 4ten bu saate durmadan gaz sancisindan agliyor surekli

Eczane mantar bu dedi bize :KK43:
Aa ciddi misin fotoda benimkiyle aynı gibi duruyordu
İnşallah tez zamanda kavuşursun bebeğinle canım 🙏🏻🌸
Chen31 Chen31 sizin bugündü sanırım doktor kontrolü tiroid değerine baktılar mı?
Evet 8 den 5 e düşmüş değer ama hala üst sınırın üzerinde sınır 4 tü. Doktor pazartesi arayın sonuç için dedi bakalım ne diyecek. Sizin tekrar bakıldı mı?

Evet evet muhtemelen sizin de ikinci ay çok olacaktır 😍 bizimkinin uyku süresi biraz arttı ilk ay gibi hızlı ilerlemeyiz sanırım 😅
Benimki de sürekli memede aslında ama doktor bunu kötü olarak yorumladı 😢 uyumak için memede duruyormuş aktif emmiyormuş. İnşallah biz de toparlarız ya ilk hafta 200 gr almış ikinci hafta 130 gr almış o düşüş neden oldu anlamadım.

Kızlar bebeğin dili böyle. Acaba yara mı bu ? Ben süt lekesi sanıyordum ? Birde bunun için damla varmış hiç oldu mu sizde
@melegim can @Begonya2 gulumsebebek gulumsebebek Chen31 Chen31
Eki Görüntüle 3432430
Bana doktor yada ebe söyledi gazlı bezi parmağına sarıp maden suyuna batiriyormussun ve onunla dilini temizliyormussun.. Bana annem şey yaptırdı bir çay kaşığı su verdim bebeğe zaten bebek icmiyo tükürüyor o ağzı temizleniyor ve hemen hemen her emzirdikten sonra yaptık 2 günde iyileşti

Kizlar kafayi yiyeceğim ya bebegim gazliydi ama geceleri sabah 10a kadar surekli aglardi en fazla 20 dakika uyur ikinarak aglar uyanirdi ama bugun bu saate kadar bu durum gecmedi ne yapacagimi bilmiyorum nbl probiyotik kullaniyordum biraz etkisi oldu sonra yine siddetlendi bu sefer maflor kullaniyorum iki gundur ama hicbir sekilde azalmadi giderek artiyor ne yapacagimi sasirdim. Lutfen gaza bir cozumu olan soylesin yoksa deliricem

X