2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    221
Maşallah güzel kilo almış ama canım. Bizim iki günde 5 gr almamız kötü biraz.. doktor da 10 günde doğum kilosuna gelmesi lazım dedi o yüzden 15.gün sağlık ocağına götürücem tartmaya inşallah hızlanmıştır alması
Sağlık ocağıyla hastane fark ediyordu bizde. Sizin nasıl bilmiyorum ama biz evde tartiyorduk. Önce kendim çıkıyordum sonra bebisle aradaki farktan da 200-300 gram çıkartıyorduk gün gün artış var mı bakıyorduk. Yine arada yapıyorum tam kiloyu tutturamasak da artışı gorebiliriz en azından az cok

Benimde sancı oluyor karnım sertleşiyor ama dinleniyorum geçiyor, ya da aşırı gaz oluyor, bu arada doğuma giderken nasıl yapacaksınız benim hastane ile ev arası 40 dk sürüyor ailelere haber vericek misiniz giderken nasıl yapıcaksınız
Benim aileme haber vereceğiz annem yanımda kalacağı için.eşimin ailesine ne zaman haber veririz bilmiyorum

Kızlar konuya bodoslama giriyorum ama benim bebeğim 2 gündür 2 numaralı bezde idrar sızıntısı oluyordu ve kaka sırtına çıkıyordu.. evde de 3 numaralı bez vardı taktım rahat ettim yemin ediyorum küçük geldiği içinmiş ama şok oldum

Başlarda bu gaz çıkartma işi beni çok yoruyordu bebek uykuua geçiyor gaz çıkartmaya çalışıyorum uyanıyor çok sinirim bozulmuştu. Açıkçası ben gaz çıkartması için sırtina vuruyorum ama çıkmıyorsa da yatırıyorum. Her zaman çıkmıyor. Bazen emerken kendisi çıkartıyor ben bir şey yapmadan. Hastanede de pat pat vuruyorlardi böyle yapacaksini diye yazık yavrum nasıl alistiysa pat pat vursam da uyuyor kucağımda bazen korkarak uyanıyor 😅 ben biraz da yemek yedi direkt yatmasin modunda gaz çıkartma yapıyorum aslında. Çok da çıktığı söylenemez. Bizimkisi gazı varken net belli ediyor emerken çok huzursuz o zamna mecburen gaz masajı yapıyorum alttan çıksın diye
Bende eğer çıkmıyorsa zorlamıyorum dediğim gibi çoğu zaman çıkmıyor hazır uyuyan çocu uyandırıyoruz.
Burun tıkanıklığı nasıl oldu?

Canım mama içtikten sonra benimkindede oluyor mamadan sonra bidahaki beslenmeye bak ağzına yine varsa pamukçuktur. Yoksa mamadandır
Her beslenmede öyle canım hiç geçmiyor büyük ihtimalle pamukçuk :KK43:
Kizlar kafayi yiyeceğim ya bebegim gazliydi ama geceleri sabah 10a kadar surekli aglardi en fazla 20 dakika uyur ikinarak aglar uyanirdi ama bugun bu saate kadar bu durum gecmedi ne yapacagimi bilmiyorum nbl probiyotik kullaniyordum biraz etkisi oldu sonra yine siddetlendi bu sefer maflor kullaniyorum iki gundur ama hicbir sekilde azalmadi giderek artiyor ne yapacagimi sasirdim. Lutfen gaza bir cozumu olan soylesin yoksa deliricem
Bizim doktor metsil yazdı canım bize onu da bir araştır istersen

Benim bebegin dilide boyle..mantar miymis..ben mamadan sandim..ne yapmak lazim?
Ay seni alıntıladım dondu kk 🤣
Seninki de memede ağlıyordu bak ağzındaki yaraya bizim memeler değince acıyor ondan ağlıyor olabilirler. Biz sütümüz az sanıyoruz bugün sağdım gayet güzel süt ama çocuk hala ağlıyor. Sağdığım sütü verince ağlamıyor memede ağlıyor; ağzındaki bu pamukcukmuş ben süt içtikten sonra leke sanıyordum da. Etrafımdaki çoğu annede olmuş mikostatin damla aldık 3 güne geçer diyor herkes ; ilaç kullanmadan da 2 hafta karnonatla temizlersek geçiyormuş ama ben çocuğun ağzına gazlı karbonatlı bezle haşur huşur temizlemek istemediğim için ilaç kullanıyorum. İnşallah geçer de bol bol emer yavrularımız 🙏🏻

İlaçtan çok karbonatla yap cnm . Doktor öyle önermişti . Her emzirmeden önce yap . Sürekli tekrarlamasan pamukcuk . Seninki ilaclik değil ama sen bilirdin . Karbonatla rahat halledersin
Bebeğim çok sinirli bir bebek, ağzına d vitamini damlatırken ağzını açıyoruz zorla, sinirleniyor ağlıyor. Hele o karbonatlı bezi ağzına koysam dili geride ağlar hiç temizleyemem :KK43:

Yok biz daha baktırmadık bana 15 gün sonra gel demişti cumartesi gidicez inşallah bizimde düşmüştür. İyi çok şükür düşmüş ama baya zamanla dahada düşerde risk kalmaz inşallah.
İnşallah düşer sizin de 🙏🏻
Canım 3810 doğdu. 5.gün 3670 7.gün 3675 çıktı doğum kilosuna gelemedi ki 😔
Seninki iri bebek ya canım doğum kilosuna 15 günde de ulaşabilir benim de oğlumda öyle olmuştu. Ama minnak kızım neden kilo alamadı bilemiyorum. Sütüm yağlı değil benim ilkinde de öyleydi o yüzden sanırım minimum düzeyde kilo alıyorlar 🥲 sağlıklı olsunlar da napalım.

23 Mayıs ta sezeryan oldum bende..bebeğim küvozde 1950 Gr doğdu şimdiki kilosu 1870..sütüm bugün gelmeye başladı , göğsümu kavrıyor,içiyor ama mama yi atıyor, hemşire de mamayı da alması lazım diyor..şimdi de sarılık değeri 14,1 çıktı ,foto terapiye geçtiler,sık sık kuvozden çıkarıp emzirdigim için hapsirmaya başladı bugün,sanki burnu da tıkandı bu minnacık haliyle..kendi agrilarimi unuttum valla yeter ki iyileşsin bir an önce ...
Canım benim bebeğim 1620 gr doğdu aynı yollardan geçtik eminim çok zor bi süreç 19 gün hastaneye gidip gelmekten tüm acılarımı unuttum iyileştim ama çok şükür şuan iyi sarılığı geçti güzel emiyor hızlı kg alıyor korkma bizim evde 24.günümüz çok şükür bugünümüze

Sağlık ocağıyla hastane fark ediyordu bizde. Sizin nasıl bilmiyorum ama biz evde tartiyorduk. Önce kendim çıkıyordum sonra bebisle aradaki farktan da 200-300 gram çıkartıyorduk gün gün artış var mı bakıyorduk. Yine arada yapıyorum tam kiloyu tutturamasak da artışı gorebiliriz en azından az cok
Aradaki farktan 200-300 niye çıkartıyodunuz canım anlamadım o kısmı

İnşallah düşer sizin de 🙏🏻

Seninki iri bebek ya canım doğum kilosuna 15 günde de ulaşabilir benim de oğlumda öyle olmuştu. Ama minnak kızım neden kilo alamadı bilemiyorum. Sütüm yağlı değil benim ilkinde de öyleydi o yüzden sanırım minimum düzeyde kilo alıyorlar 🥲 sağlıklı olsunlar da napalım.
Haftalık ne almaları gerekiyo ben bilmiyorum ama bak sultanın da bebeği 1 ayda 700 civarı almış öyle yazmıştı sana demek ki normal gidiyo seninki de. Canını sıkma alıyor en azından

O zaman yarın çıkıp sudocrem alayım ebebek ya da civilde oluyordu sanırım
Evet canım e bebekte var eczanelerde de var küçük boyunu al istersen bayağı yoğun kıvamı uzun süre yetiyor ❤️
Haftalık ne almaları gerekiyo ben bilmiyorum ama bak sultanın da bebeği 1 ayda 700 civarı almış öyle yazmıştı sana demek ki normal gidiyo seninki de. Canını sıkma alıyor en azından
Aynen benimki de öyle ve mama içmesine rağmen. Bazı bebeklerde yapı meselesi demekki canım hiç sıkma canını Chen31 Chen31

X