2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    221
sulti tutti sulti tutti canım sana doktor 700 gr aldı diye mi mama vermişti bir de günde kaç öğün veriyorsun
Yok canım ondan vermedi. Mememde ağlıyor çığlık atıyor içmek istemiyordu akşama kadar zorlanıyorduk öyle olunca mama verdi ama sağlık ocağında kilo alımı normal dedi ebe doktor da öyle kötü yorum yapmadı kilosu hakkında

sulti tutti sulti tutti canım sana doktor 700 gr aldı diye mi mama vermişti bir de günde kaç öğün veriyorsun
Canım dün mesela süt sağdım hep sağdığım sütleri verdim akşam olunca memede süt kalmadı mecbur mama verdim. Dün bir defa verdim ondan önceki gün 2 defa verdim. Doktor günde 3-4 dedi ben o kadar mamaya alıştırmak istemiyorum ama mecbur veriyoruz . Artık neredeyse her bebek mamayla destekleniyor mamaya zehir diye bakıyordum da biraz daha kabullendim çocuk en azından anne sütü de alıyor diye

1.30 da emmeye kalktı 2.5 saattir uyanık sağ sol sağ sol derken süt bitti yine bence şimdi mama verdim. Nasıl artacak bu süt ya doysa uyur dimi uyumadığına göre doymuyor. Mamadan sonra da uyutmak 1 saat sürüyor gerçi pışlaya pışlaya
Chen sen hiç dere otu denedin mi? Dün kahvaltıda yedim öğlen mememden kendiliğinden sütler döküldü hemen sağım yaptım

1.30 da emmeye kalktı 2.5 saattir uyanık sağ sol sağ sol derken süt bitti yine bence şimdi mama verdim. Nasıl artacak bu süt ya doysa uyur dimi uyumadığına göre doymuyor. Mamadan sonra da uyutmak 1 saat sürüyor gerçi pışlaya pışlaya
Canım eşim aktardan lohusa şerbeti almıştı. Sulandirilarak yapılıyor. Dün içtim sabah uyandığımda memem çok şişmişti ben dün ne yedim diye düşünmeye başladım😅 lohusa şerbeti de epeyi arttırıyor

Bir memeden diğerine göre az süt geliyorsa ne yapabiliriz ya. İlk o memeyi veriyorum. Bitince diğerine geçiyoruz en son uyarmak için pompayla çekiyor gibi yapıyorum yeniden var mı bir fikri olan bu konuda.

Kızlar günaydın hiç bakamadım buraya,doğum yapanlar belli bir süre yazmıyordu çok iyi anladım😄 Size bir sorum olucak annem doğumdan bir hafta önce gelmişti bugün de gidicek kv kalıcak yanımda o da doğumdan 2 gün önce gelmişti.Açıkçası evde kv daha çok çalıştı iş gördü annemdense.Ama kv çok çok alıngan…Ben de bunu bildiğim için hep dikkat ederim.Hastanede kaldığımız gün eşimle ikisi vardı ben uyusam mı dedi siz bilirsiniz ayarlayın aranızda dedim.Siz bilirsiniz ne demek kızım nasıl yani nasıl yani diye söylenmeye başladı.Ben de anne aranızda ayarlayın bir kişi kalsın odada dedim.Hala siz bilirsiniz ne demek diyor.Sonra sen bi şey diyorsun oğlum bana kızıyor zaten annen de kaçtı gitti yattı dedi.Zaten doğum zor geçti hala o an gözümün önünde atlatamadım bi de hastanede böyle tatsızlık oldu.Eşim sonra bir ara dışarı çıktığında kv geldi öptü özür diledi ama sen öyle deyince falan dedi hala.Ben de sen yanlış anlamışsın dedim kapattım. Bütün gece ağlama geldi sütüm etkilenir diye tedirgin oldum.Neyse eve çıkınca her şey düzeldi.şöyle mi yapayım böyle mi yapayım sürekli peşimde soru soruyor yardımcı olmaya çalışıyor.Annem ise ilaçlar kullanıyor gidiyor uyuyor.Bu süreçte ilk başta yardımcı olan birilerinin olması iyi oluyor.Kızlar siz ne Ne kadar süre yardıma ihtiyaç duydunuz ?Bir de bende şu an evde tek kalma korkusu oldu.Tek başına bebeğine bakan var mı? Kaç günlük bebek?

Biraz fazla uzun yazmışım.Ama çok doldum…Kv için biz hiçbir zaman çocuğu yerinde olamıyoruz bunu anladım.Kendi kızı olsa aman yeni doğum yaptı hastanede canını sıkmayayım hiç, alttan alayım alınganlık yapmayayım derdi belki.Ama gelin olunca mı böyle oluyor.Şimdi de pervane ama ben unutamıyorum olanları,unutmuş gibi yapıyorum sadece.

Kızlar günaydın hiç bakamadım buraya,doğum yapanlar belli bir süre yazmıyordu çok iyi anladım😄 Size bir sorum olucak annem doğumdan bir hafta önce gelmişti bugün de gidicek kv kalıcak yanımda o da doğumdan 2 gün önce gelmişti.Açıkçası evde kv daha çok çalıştı iş gördü annemdense.Ama kv çok çok alıngan…Ben de bunu bildiğim için hep dikkat ederim.Hastanede kaldığımız gün eşimle ikisi vardı ben uyusam mı dedi siz bilirsiniz ayarlayın aranızda dedim.Siz bilirsiniz ne demek kızım nasıl yani nasıl yani diye söylenmeye başladı.Ben de anne aranızda ayarlayın bir kişi kalsın odada dedim.Hala siz bilirsiniz ne demek diyor.Sonra sen bi şey diyorsun oğlum bana kızıyor zaten annen de kaçtı gitti yattı dedi.Zaten doğum zor geçti hala o an gözümün önünde atlatamadım bi de hastanede böyle tatsızlık oldu.Eşim sonra bir ara dışarı çıktığında kv geldi öptü özür diledi ama sen öyle deyince falan dedi hala.Ben de sen yanlış anlamışsın dedim kapattım. Bütün gece ağlama geldi sütüm etkilenir diye tedirgin oldum.Neyse eve çıkınca her şey düzeldi.şöyle mi yapayım böyle mi yapayım sürekli peşimde soru soruyor yardımcı olmaya çalışıyor.Annem ise ilaçlar kullanıyor gidiyor uyuyor.Bu süreçte ilk başta yardımcı olan birilerinin olması iyi oluyor.Kızlar siz ne Ne kadar süre yardıma ihtiyaç duydunuz ?Bir de bende şu an evde tek kalma korkusu oldu.Tek başına bebeğine bakan var mı? Kaç günlük bebek?
İlk hafta annem altını aldı ben yapamıyordum. Annem eve ugrayacak olsa hemen işini halledio geliyordu ve gittiği de haftada 1 fslan hemen gel diyordum. İkinci hafta alıştım altını almaya başladım ama hala annem kalsın istiyordum ilk 2 hafta alışma süreciydi. 3. Hafta artık alıştım kendim bakabilirim dedim. O ara annem gitti kvler geldi. KV benimle kalmak istedi ama ben istemedim eşimle bakalım bı duruma dedik. O günden beri kendim bakıyorum. 3 hafta fazlasıyla yetiyor bence

Biraz fazla uzun yazmışım.Ama çok doldum…Kv için biz hiçbir zaman çocuğu yerinde olamıyoruz bunu anladım.Kendi kızı olsa aman yeni doğum yaptı hastanede canını sıkmayayım hiç, alttan alayım alınganlık yapmayayım derdi belki.Ama gelin olunca mı böyle oluyor.Şimdi de pervane ama ben unutamıyorum olanları,unutmuş gibi yapıyorum sadece.
Kvdeler öyle hepsi aynı en azından etrafında 4 dönüyor benimki sadece çocuğu pohpohladi sezaryenin 10.gunu canım acıyarak kendi işimi kendim yapmak zorunda kalmıştım en basiti çamaşır makinesine eğilirken zorlaniyordum, ara öğün olsun kisacasi her şey zor oldu ama o sayede vücudum hızlı topladı ve 4 gün kaldılar sonra ben kendim baktım bebeğime.. İlk günü atlatinca aslında sadece bebeğin sana ihtiyacı olduğunu anlıyorsun ama çok yoruluyorsun eşin yardımcı oluyorsa sana evet gidebilir artık ama eşin yardımcı olmazsa zor.. yemek yapma işi çok zor oluyo kimi zaman disardan yiyiyoruz eşimle.. ama alinganligini kvnin bi kenara bırakıp senin işlerini gerçekten kolaylastiriyorsa kalabildigi yere kadar kalsın çünkü insan bi nefes alsa sütü artıyor dinlenmek istiyor.. benimki bana sadece yük olduğu için ben istemedim

X