2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Canım bende elektrıklı yok Manuel var zorla 30 25 çıkıyor artı takılmıyorum inan bır ara yıyecektım kafayı emıyorsa emıyor emmıyorsa verıyorum mamayı şöyle çocuk durup sakın emmıyor kı bıse sur olsun yedıklerıö ıctıklerım hepsi 6 kg olarak gerı döndü bana benım ilk oğlumda emmedı o ırı bır bebektı 4200 gram doğmuştu bıde hastanede yatma surecı olmuştu 3 gebelıgım oldu 2 sağ 1 ölü hıc bır zaman benım csmasırım ıslanması bırını emerken diğerinden akmadı nasıp lefı bu kadar dedim ve, artık ssgmıyorum
sağmak arttırır diyorlar ben hiç sağmadım sizce faydası var mı doktorum nasip işi gerek yok dedi

Aman ne uzadı bu whatsap muhabbeti ya. Kuran kurdu giden gitti. Dünden beri izliyorum bir çok kişi @Porodica ya grup halinde yüklenip duruyo. Herkes gibi o kızda emziriyodur ve bir kişi ile değil bi çok kişi ile tartışmaya maruz kalıyor. Düşüneceksek böyle de düşünelim. Ve illa bi günah keçisi ilan edecekseniz de beni de asin. Bende şikayet ettim derim. Hadi bakalim. Oklarinizi birazda bana saplayin da bitsin gitsin hıncınız.
Bu kızı da savunuyorum evet. Birazda isteyen benimle uğraşsın.
Asmak,saplamak, hınç nasıl ifadeler?kimin kime hıncı ok attığı, astıği belli oluyor bir senedir burada hep beraber yeri geldi ağladık yeri geldi güldük birbirimizin zor anlarında duacısi olduk tecrübelerimizi aktardik kafamızdaki sorulara cevap bulduk bir şeyler düzgün gittiyse belki de buradaki birilerinin duasıyla oldu bilemezsin bilemeyiz. Birileri grup kurdu, ortalık sessizleşti yazmak, şikayet etmek arkadaşın ceza almasını sağlamak yakışmadı aynısını kendi yapmışken kul hakkı denen şey hepimiz için geçerli unutmamak lazım.

Siz neden takılıyorsunuz ki. ? Hakkını helal ederler etmezler karşılıklı olarak kendi bilecekleri durum bu. Buna neden takildiniz. Kaçırmış olabilirim ama sizde mi tartistiniz porodica ile? Yani çünkü disardan bakıldığında bariz bi gruplasma ve grup halde yüklenme var. Minnosu hesap sormaya etiketleyip msj attı hurraaa ardından bi çok kişi kıza yüklendi. Savaş oacaksa teke tek savasilsin. Yoksa ben de porodica tarafında olurum. Hedef almak isteyen beni de alabilir..
Bu grubata ortaya birşey neden takılmayayım ki böyle mesaj yazarak herkesi zan altında bırakamaz kimsenin de bir taraf olduğu yok. ortaya herkesi ilgilendirecek bir mesaj atıyorsa bu gruplardan üstüme alınırım tek teke olsun istiyorsanız ben size birşey yazmadım araya girmeyin lütfen

Aman ne uzadı bu whatsap muhabbeti ya. Kuran kurdu giden gitti. Dünden beri izliyorum bir çok kişi @Porodica ya grup halinde yüklenip duruyo. Herkes gibi o kızda emziriyodur ve bir kişi ile değil bi çok kişi ile tartışmaya maruz kalıyor. Düşüneceksek böyle de düşünelim. Ve illa bi günah keçisi ilan edecekseniz de beni de asin. Bende şikayet ettim derim. Hadi bakalim. Oklarinizi birazda bana saplayin da bitsin gitsin hıncınız.
Asmak,saplamak, hınç nasıl ifadeler?kimin kime hıncı ok attığı, astıği belli oluyor bir senedir burada hep beraber yeri geldi ağladık yeri geldi güldük birbirimizin zor anlarında duacısi olduk tecrübelerimizi aktardik kafamızdaki sorulara cevap bulduk bir şeyler düzgün gittiyse belki de buradaki birilerinin duasıyla oldu bilemezsin bilemeyiz. Birileri grup kurdu, ortalık sessizleşti yazmak, şikayet etmek arkadaşın ceza almasını sağlamak yakışmadı aynısını kendi yapmışken kul hakkı denen şey hepimiz için geçerli unutmamak lazim

Evet bu whatsapp mevzusu bir hayli uzadı. İsteyen istediğiyle grupta kurar özelde konuşur. Hamilelikten beri whats app’larda gruplarda takılan insanlar gelipte burda buralar sessizleşti galiba gruplar kuruldu vs diye boş yapmasın. Ayrıca hepimiz yetişkiniz kimsenin kimseyi savunmasına ihtiyacı olduğunu düşünmüyorum. Bir çok kişi ile tartışmaya maruz kalmamak için ona göre davranmak gerekiyor. Ben kendi adıma konuşayım günah keçisi aramıyorum porodicanın iki yüzlü tavırlarına sessiz kalamadım sadece.

Bebeklere 6 ay öncesi güneş kremi kullanmıyoruz diye bir şey var mıydı?
Cuma doktora sorucam ama bilgisi olan var mı?
Evet 6ay öncesi kullanılmıyor
Az önce sağıp yumuşattım memeyi ama yine istemedi az emdi uyuyor şimdi🤷‍♀️
Böyle zamanlarda uyku beslenmesi yapmayı deneyin ben büyük kızımda 3 ay meme reddi yaşadım 3 ay boyunca sadece uyku beslenmesi yaptım. Krizli anlarda sizi kurtarır minnak aç kalmaz. Gece uykusu bölünmez emer devam eder. Uyku beslenmesi candır bir deneyin ☺

Böyle zamanlarda uyku beslenmesi yapmayı deneyin ben büyük kızımda 3 ay meme reddi yaşadım 3 ay boyunca sadece uyku beslenmesi yaptım. Krizli anlarda sizi kurtarır minnak aç kalmaz. Gece uykusu bölünmez emer devam eder. Uyku beslenmesi candır bir deneyin ☺
ben denedim ama hiç uyandıramadım ağzını açmıyor:KK43:

Uyku beslenmesi nasıl oluyor canım?
Emerken uyuya kalıyor öyle mi oluyor?

Bizde 10 haftalık olduk bayramda tatile gittik geldik artık çığlık çığlığa ağlıyor normal zamanlarda durur gülerdi arada bişey oluyo ve basiyo çığlığı meme de almiyo o zman sinir geliyo bana da😢

Sonra yoruluyo mu ne uyuya kalıyor, gdce 5 saat uyuyuordu 4 e düştü uykuya aşırı direniyo napcam ben

Her gün alarm kurulmuş gibi 5 te kalkıp 7 e kadar ayakta durmamız da cabası😥

Bugün 2. Ay aşısına gidiyoruz biraz anksiyetem tuttu doktor da ateşlenirse fitil yap dedi nasıl olcak bilmiyorum gece rüyalarıma bile girdi ya aşı sonrası

ben denedim ama hiç uyandıramadım ağzını açmıyor:KK43:
Uyandırmadan vermek lazım zaten. Eğer kucağa aldığınızda uyanıyorsa yatırırken kendi yatağınıza koyun acıktığını düşündüğünüzde sizde yanına uzanıp memeyi burnuna yaklaştırın dudaklarına değdirin açsa kokuyu alınca hemen kapıyorlar. Gıdıdan uyarı vermeyide deneyin

Bugün 2. Ay aşısına gidiyoruz biraz anksiyetem tuttu doktor da ateşlenirse fitil yap dedi nasıl olcak bilmiyorum gece rüyalarıma bile girdi ya aşı sonrası
Olumlu düşün belki ateş bile olmayacak. Olsa bile her bebek bu süreçten geçiyor. Bir şekilde üstesinden geleceğiz. Bizimki de 2 gün sonra 🥲

Uyku beslenmesi nasıl oluyor canım?
Emerken uyuya kalıyor öyle mi oluyor?

Bizde 10 haftalık olduk bayramda tatile gittik geldik artık çığlık çığlığa ağlıyor normal zamanlarda durur gülerdi arada bişey oluyo ve basiyo çığlığı meme de almiyo o zman sinir geliyo bana da😢

Sonra yoruluyo mu ne uyuya kalıyor, gdce 5 saat uyuyuordu 4 e düştü uykuya aşırı direniyo napcam ben

Her gün alarm kurulmuş gibi 5 te kalkıp 7 e kadar ayakta durmamız da cabası😥
Canım benim bebeğim sadece memeyi değil toptan beni reddediyordu🤣 kucağımda durmak bile istemiyordu. Kucağımda sadece sırtı dönük sırtını bana yaslamadan dururdu. Saatlerce öyle gezer uykuya dalarsa hemen yatağa koyar yanına uzanır memeyi önce burnuna sonra ağzına değdirirdim. Aç olduğundan hemen alırdı. 3ay boyunca beni sadece uykuda emdi.

Oğlumada gece uykusu bölünmesin diye yapıyorum şimdi. Yatağından alıyorum uyanmıyor memeyi veriyorum alıp emip işi bitince çıkarıyor ağzından. Emme sırasında hiç uyanıyor.

Güzel düşün güzel olsun 🤲 bende stresliydim ama şükür ne ateşi oldu ne ekstra bir huzursuzluğu ilaç içmeden atlattık. Senin de öyle olur inşallah 🤲

X