2024 Şubat Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Ben anlatırsam taşlanırım ya🤣benim bebiş uykuyu seviyor çok şükür nerde nasıl oduğunun önemi yok onun için söylenip seviç çığlıkları atarken birden uyuyuveriyor mesela yorulduysa. Ama atak zamanıymış bayramda başladı ne gece ne gündüz uyuyamadı sürekli kucakta ağlama halindeydi. Eyvah noluyor derken bitti bol kahkahalı güncelleme geldi🥰 sizinkide geçer inşallah çok amin ☺
Benim miniğim de uykuyu çok severdi çok rahat uyurdu bayramdan beri çok düzensiz uykularımız menenjit asısından sonra huzursuzlandı iki gün daha hala geçmedi o uykusuzluğu kaldı üzerinde bir haftadır 😫

Benim miniğim de uykuyu çok severdi çok rahat uyurdu bayramdan beri çok düzensiz uykularımız menenjit asısından sonra huzursuzlandı iki gün daha hala geçmedi o uykusuzluğu kaldı üzerinde bir haftadır 😫
Ben o dönemde sık banyo yaptırdım ilk günler çok ağladı 3 kez banyo yaptırdığım oldu gün içinde uykuya geçişte yardımı oldu daha çabuk yorulup uykuya daldı en azından bi deneyin.

Evet 6ay öncesi kullanılmıyor

Böyle zamanlarda uyku beslenmesi yapmayı deneyin ben büyük kızımda 3 ay meme reddi yaşadım 3 ay boyunca sadece uyku beslenmesi yaptım. Krizli anlarda sizi kurtarır minnak aç kalmaz. Gece uykusu bölünmez emer devam eder. Uyku beslenmesi candır bir deneyin ☺
Sabah uykusunda yalanıyordu aldım yavaşça memeye emdi 🙂 öyle deneyeceğim artık

Hay Allah ya neden öyle yapıyor sıpa 😞
Bazen biz de yaşıyoruz
Ben diline damağına bakıyorum pamukcuk mu olmuş
Atak haftasında mıyım
Ateşi mi var
Bunları kontrol ediyorum eğer değilsek az bekliyorum yarım saat falan sonra tekrar teklif ediyorum çoğunlukla kabul ediyor 😊 insallah geçici bir durumdur 🙏 hemen geçer gider 🙏
Pamukçuk bir süredir car ama sadece dilinde
Atak haftası gösteriyor ama düzeltilmiş tarihte değil doğduğu tarihte ateş yok. Deneyeceğim değişik şeyler bakalım inşallah geçer 🙏

Kızlar kaç haftalık ki bebekleriniz atak haftasi oldu 12. Haftada olmuyor mu atak eğer oluyorsa bnmki daha 10. Haftada yaa gündüzleri 10 dk anca uyuyo gece de 5 saat uyuyordu kesintisiz onu da 4 e düşürdü. Yani soyleyken (uyuma saatleri 9-2 1 saat uyanık 4-5 uyku gerisi yarım saatlik uykular 2 saatte birken ) 8 de yatiyo 1 de kalkiyo sonra 2 de yatip 4 te kalkiyo zar zor 5 te uyuyup 6 olmadan uyaniyo sonra da uyku yok 4 5 saat olursa da memede aliyo uykuyu koyunca uyaniyo😢😥 napcam ben atak haftasi diye mi oluyo acayip bozuldu uykusu

Bide çığlık çığlığa ağlıyor öyle gecijo uykuya😢

Hay Allah ya neden öyle yapıyor sıpa 😞
Bazen biz de yaşıyoruz
Ben diline damağına bakıyorum pamukcuk mu olmuş
Atak haftasında mıyım
Ateşi mi var
Bunları kontrol ediyorum eğer değilsek az bekliyorum yarım saat falan sonra tekrar teklif ediyorum çoğunlukla kabul ediyor 😊 insallah geçici bir durumdur 🙏 hemen geçer gider 🙏
Yanlış yazmışım düzeltilmiş tarihte atak haftası gösteriyor

Ben anlatırsam taşlanırım ya🤣benim bebiş uykuyu seviyor çok şükür nerde nasıl oduğunun önemi yok onun için söylenip seviç çığlıkları atarken birden uyuyuveriyor mesela yorulduysa. Ama atak zamanıymış bayramda başladı ne gece ne gündüz uyuyamadı sürekli kucakta ağlama halindeydi. Eyvah noluyor derken bitti bol kahkahalı güncelleme geldi🥰 sizinkide geçer inşallah çok amin ☺
Maşallah 🧿 şimdi kaç günlük peki ve gece ilk uykusu ne kadar ?

Biz de bugün 2. Ay aşılarımızı olduk. Özel aşıları da sipariş verdim rotarix varmış ellerinde ayırdılar bana günü gelince alırsınız dediler ama orda da bozulursa diye tedirgin oldum. Bir de bizim aşı takvimimiz böyle düzenlendi ama rotarixten emin olamadım çoğunluk sanırım 5. Ayda yaptıracak sizin takvimleriniz nasıl

Eklentiler

• IMG_5857.jpeg
    IMG_5857.jpeg
    88,7 KB · Görüntüleme: 38
2/3 hafta önce buralar sessizleşti grup mu kuruldu demişti peki senin var mı şuan WhatsApp grubun bunu merak ediyorum inatla cevap vermek istemiyorsun ?
Whhatsap grubum yok canım ama o dediğini 2-3 hafta önce yazdım sadece ondan sonra konuyu kapatmıştım ısıtıp ısıtıp önünüze koymadım aynı şeyleri

Ya hala benim hakkımda ona buna yazıyorsun bana yazsana 😀 benim hakkımda konuşursan ateşin alasını görürsün zaten . Buradaki insanlar için susuyorum artık.
Sen de benle ilgili konuşmayı bırak kendinle ilgilen
İnan bana bende senin seviyene inmemek için susuyorum senin hakkında konuşan ben değilim sen kendin salça oluyorsun bana

Biz de bugün 2. Ay aşılarımızı olduk. Özel aşıları da sipariş verdim rotarix varmış ellerinde ayırdılar bana günü gelince alırsınız dediler ama orda da bozulursa diye tedirgin oldum. Bir de bizim aşı takvimimiz böyle düzenlendi ama rotarixten emin olamadım çoğunluk sanırım 5. Ayda yaptıracak sizin takvimleriniz nasıl
Rotarix 2. Ay olduk, bir de 4te olacak.
Bence ne kadar erken olursa o kadar iyi
En erken 6. hafta yapılabiliyor bu aşı.
5. Ay çok geç geldi hiç duymadım

Maşallah 🧿 şimdi kaç günlük peki ve gece ilk uykusu ne kadar ?
79günlük olmuşuz siz sorunca baktım bi yerden sonra saymayı bırakmışım☺akşam 7-9 arasını uyanık geçiriyor babayla özlem gideriyorlar o saatlerde acıkıp yorulunca alıyorum emip uyuyor bazen 1 bazen 2 saat en geç 11de uzun gece uykusuna yatmış oluyor bazen 3 gibi acıkıp istiyor emip devam ediyor bazen 5e kadar uyuyor. 5de uyanınca emip gazını çıkarıp varsa kakasını yapıp yine uyuyor. Gün içinde ne kadar uyuduğuna hiç takılmıyorum. Bazen yarım saat bazen 2 saatlik uykular yapıyor büyüdükce gündüz uyanık kaldığı süreler artıyor

Biz dün 2. Ay asilariyla birlikte yaptırdık diğer doz 4.ayda

79günlük olmuşuz siz sorunca baktım bi yerden sonra saymayı bırakmışım☺akşam 7-9 arasını uyanık geçiriyor babayla özlem gideriyorlar o saatlerde acıkıp yorulunca alıyorum emip uyuyor bazen 1 bazen 2 saat en geç 11de uzun gece uykusuna yatmış oluyor bazen 3 gibi acıkıp istiyor emip devam ediyor bazen 5e kadar uyuyor. 5de uyanınca emip gazını çıkarıp varsa kakasını yapıp yine uyuyor. Gün içinde ne kadar uyuduğuna hiç takılmıyorum. Bazen yarım saat bazen 2 saatlik uykular yapıyor büyüdükce gündüz uyanık kaldığı süreler artıyor
Maşallah bizim de gece ilk uyku uzamıştı 5-6 saatlere kadar ama iki gündür 4 saate geri düştü. Acaba aşı yüzünden mi aşı oldu iki gün önce. Umarım geçicidir

Maşallah bizim de gece ilk uyku uzamıştı 5-6 saatlere kadar ama iki gündür 4 saate geri düştü. Acaba aşı yüzünden mi aşı oldu iki gün önce. Umarım geçicidir
Aşı etkilese genel huzursuzluğunu hissederdiniz bence. Daha çabuk acıkmış uyanmıştır. Annemin bir sözü vardır bebekler güle benzer bigün açar bi gün solar diye. Her gün bir olmayabiliyor. Çok takılmayın saatlere 4 saat kısa bir süre değil ikiniz içinde. Bende ilk bebeğimde çok takılırdım ama size stresten başka bişey katmıyor anın tadını çıkarmaya çalışın

Bugün 2. Ay aşımızı olduk , rotarix için tam bugünden itibaren 21. Gün getir dedi ebemiz canlı aşı olduğu için arada 21 gün olsun dedi
3. Ayda olmuş olacak

X