3 ayda evlenilir mi? evlenince annem gerçekten evime gelmez mi?

Ailenizi 6 aydır sevgili olduğunuz adam için mi karşınıza alıyorsunuz?

3 ayda evlilik yetişir.
Ama aile bu kadar karşı iken bir şeyleriniz yarım,eksik olacaktır göze alıyor musunuz?

Öyle de güzel bir yetişir ki :) yeter ki isteyin. Bizde tamamen din farkı var. Ben müslüman değilim, eşim müslüman. Bizimkiler de karşı çıktı, hatta hüngür hüngür ağladılar. Zaten bu ülkede azınlıktayız. Çok tepki verdiler ama öyle bağrış çağrış değil, sabahlara kadar ağladılar. Hatta bana dini nikah yapmadılar. Nikahıma da gelmediler. 1 yıl oldu evime de gelmediler. Üzgünüm ama mutsuz değilim. Sonuçta evlilik gibi önemli bir kararda Allah'ın dediği olur. Kararı veren kişilerin kendisi değildir.Rabbin istediğidir

Esim kaptan oldugu icin Subatta nisanlanip mayista evlendim:) nisan derken istemeyle bir oldu. dugunde yaptim. Annenizde tovbe yarabbi damat tarafi ateistmis gibi tepki vermis. Kim neciymis sormuyorum bile beni ilgilendirmez. Ailelerin anlasmasi tabiki onemli rizalarinin olmasi da ama bazen onlarda yanilabiliyor. Konu farkli ama benim annemde basta olumsuz bakiyordu simdi cok seviyor esimi. İnsallah gonlunuze gore olur her sey.

3 ayda evlilik yetişir.
Ama aile bu kadar karşı iken bir şeyleriniz yarım,eksik olacaktır göze alıyor musunuz?
Bak ben 2 ayda karar verdim eşimin ailesi karşı çıktı önce sonrasında bizimkiler, sonuç evlendim mutluyum İnan bana mezhep hiç sorun olmadı..
genel de kavga sebebleri evliliğin içinde olan sorunlar oldu. Bir kere olsun 4 sene içinde mezhepten dolayı sorun yaşamadık.
Aileler biraz ön yargılı yaklaşıyor.

Bak ben 2 ayda karar verdim eşimin ailesi karşı çıktı önce sonrasında bizimkiler, sonuç evlendim mutluyum İnan bana mezhep hiç sorun olmadı..
genel de kavga sebebleri evliliğin içinde olan sorunlar oldu. Bir kere olsun 4 sene içinde mezhepten dolayı sorun yaşamadık.
Aileler biraz ön yargılı yaklaşıyor.
Elbette olabilir,iki türlü örnekleri de vardır bu durumun.
Konu sahibinin de ailesi gelecek mi,küsecek mi bilemeyiz.
İnşallah olumlu olur ama yaşanmadan da bilinmez.

3 ayda evlilik yetişir.

ailemi başka hiç bi konu hakkında fikrimi ve yaşantımı sormadan sadece mezhepten dolayı hayır dedikleri için karşıma aldım.

bundan iyisi gibi bi kavramla ilişki yaşamıyorum. şu an yaşadığım şey bana iyi geliyor, o ayrı tabi.
yaşım geçti gibi bi düşüncem de yok, tam aksine ailemin vardı ve iki yıldır evlenmem konusunda baskı vardı. umursamadım.
6 ay kısadır. doğru buna bişey diyemem. ama 27 oldum, kör topal bunla idare edeyim diye düşünerek almadım bu kararı.

el oğlu için değmez demişsiniz. bence, sırf mezhep farklı diye beni mutsuz etmeye de değmezdi.

ne gelirse allahtan, yaşayıp göreceğiz.

Aynen onu bilemeyiz ki zaten mezhebi aynı olur kötü çıkar farklı olur iyi olur ama iyi düşünmek gerekiyor bir kaç ufak ipuçları verir onları iyi değerlendirmek lazım bir senin için değil dediğim her evlenecek kıza tavsiyem aile de önemli bir yerde bunu inkar edemeyiz

Sevgili konu sahibi,

Annenizin size uzak duracagini sanmiyorum. Eninde sonunda yumusar ve sizi yanliz birakmaz. 3 aylik sure zarfinda evlenmekte sorun olmaz. Benim kizkardesimde 3 ay icinde evlendi. Onlarda oyle dugun falan olmadi zaten, aile arasinda toplanildi.

Siz ve sevgiliniz icin mezhep bir onem teskil etmiyorsa ve bunun gunluk hayatinizda bir sorun olacagini dusunmuyorsaniz evliliginizin onunde bir engel göremiyorum. Sahsen benim icin bu fark ayrilik sebebi olurdu cunku ben günlük hayatimi da inancima gore sekillendiren bir insanim ama herkes farkli yasiyor. Fakat acaba ilerde cocuklariniz olunca sevgilinizin ailesi cocuklar bu sekil yetisecek gibi seyler soylerler mi? Anladigim kadariyla siz baya ilerisini dusunuyorsunuz. Cocuklarinizi nasil yetistireceginizi de sevgilinizle konustunuz mu? Hangi inanca veya mezhebe gore? Ailelere ters dusme durumu olur mu? Bu beni dusundururdu acikcasi.

ailemi başka hiç bi konu hakkında fikrimi ve yaşantımı sormadan sadece mezhepten dolayı hayır dedikleri için karşıma aldım.
Siz de haklısınız.
Ailenizin yaşantısını bilemem ama mesela ben de farklı mezhepten biri ile evlenmezdim.Dindar bir insanım,eşimle farklılığım olsun istemezdim.
Ama bu tamamen yaşayışımızla alakalı.
Sizin tercihiniz,siz önemsemiyorsanız saygı duymalılar.
Onları da anlamak lazım,belki çekinceleri vardır.
Tanımak için şans verirler umarım.

Cebinizde bir miktar paranız ya da evlenirken gereken (gerçekten ihtiyaç olan şeylerden bahsediyorum) şeyleri alıp taksitle ödeme imkanınız var ise olur.

Mezhep konusunu sorun haline getirme işini ise son derece saçma buluyor, 2 yetişkin insanın saygı sevgi çerçevesinde bir birliktelik yürütme becerisinin her zaman ön planda olmasını temenni ediyorum.

Hakkınızda hayırlısı.

Benim de ailem eşimi istemedi sigara iciyor die.. biz malatyaliyiz eşim kütahyalı kültür farkimiz da çok siyasi görüşleri de farkli.. evlendk 4. Senemizdeyiz ailem hala eşimi sevmiyor ama benim cocuklari ailem cok seviyor yakiniz ve her aksam geliyorlar haliyle ic ice bir durum soz konusu oluyor ister istemez ve ufacik bir seyde tartisma cikiyor her seferinde de annem soyler sevmiyorum die.. ama cocuklardan da vazgecemiyorlar biz evlenince herkesin kapisi ayri olur bir araya cok sık gelinmedikce sorun olmaz die düşündük sizin gibi ama nerden bilebilirim ki 4uz cocuklarim olacagini ailelere cok ihtiyacimiz olacagini ..
Hayat ne getirir bilemeyiz anneler dayanamiyot evet ama bir araya geldikce sorun cikmasi kacinilmaz oluyor esimle cok severek evlendik mutluyuz da ama bir araya gelindikce hep bin diken uzeri durum oluyor
demem o ki annen belliki sevememis isinamamis mustakbel eşinize mezhebi bahane ediyor yaptigi her sey de ileride annenize batacak insalllah benimki bir durum olmaz anneniz zamanla sever mutlu olursunuz inşallah

konu başlığı saçma oldu ama ;

evlenince annem gerçekten evime gelmez mi?

önceki konumda bahsetmiştim. annem damat adayını istemiyor diye. babam sorun etmiyordu. zar zor ikna ettik, geldiler tanıştılar. annem yine olmaz dedi. babamı da kendi tarafına çekti. büyük kavgalar ettik, araya dayılar vs girdi ama geri adım atmadım. rest çektim. annemin tüm dramatik söylemlerine kulak tıkadım. bayram günü bayramlaşmadım vs baktılar bende yumuşama yok tamam dediler yine. bu hafta içi erkek arkadaşım tek gelecek bizim eve.

istememe sebepleri mezhep farkı. karşı tarafın ailesi bu farkı sorun etmiyor. ben de etmiyorum. kim hangi mezhepten vs bundan bahsetmeyeceğim çünkü benim için önemsiz, hem de burada tartışma çıksın istemiyorum. ama şunu belirteyim, iki taraf da ailesine uzak birbirine yakın olduğu için sorun olacak bi din ya da kültür farkı yok arada. olay aslında tamamen benim ailemin dar görüşlü olması ile alakalı.

yine de bu kavgalar arasında annem bana şunları söyledi;
ben insanlara böyle böyle diyemem, itibarım düşer.
evine gelemem. ablan da gelemez belki, akrabalar arasında sorun olur.
ben ölene kadar üzülürüm, kahrolurum.

bu laflara rağmen rest çektiğim için vicdansız gibi duruyor olabilirim ama el üstünde tutulduğum, kavgasız dövüşsüz, sevdiğim sevildiğim bi ilişkiyi -ki ailem sorana kadar mezhep farkı olduğunu bile bilmiyordum- bitiremezdim. sonrasında annem teyzeme, ben o lafları vazgeçsin diye dedim demiş. öyle işte.

yine de tüm bunlara rağmen içimde bi korku var. erkek arkadaşım olayları biliyor. ama hep ben geleyim ikna edeyim dedi. ben olsam uğraşmazdım ama o hep ılımlı yaklaştı, asla bu konuda bi laf söylemedi. ama çok yakın ve sevgi dolu bi aile olmamamıza rağmen gerçekten evime gelmezler mi koparlar mı korkusu var.

tüm çevrem diyor ki olmaz merak etme. kızlar kaçarak evleniyor da sonradan barışıyolar vs vs.

3 ayda evlenilir mi?

şimdi. biz hep ekim gibi evlenelim dedik. eylülde kuzenimin düğünü var, o geçsin diye. ama işte bu kavga dövüş sebebiyle 2 ay kaybettik ve ekime 3 ay kaldı.

öyle büyük nişan, kına vs istemiyoruz. düğün de istemiyoruz ama annem diretecek muhtemelen ve lanet olsun, tamam düğün yapalım dersek de özenmeyip kuru pastalı kolalı basit bişey yaparız.
salon+yatak odası+mutfak düşünüyoruz sadece. ekstra oturma odası vs istemiyoruz. salonda da büfedir, 10 sehpadır vs istemiyoruz. az eşya düşünüyoruz hep.

acele etme sebebimiz hem aşktan, hem de askerlik. 2021 ocak ayına kadar tecil hakkı var. ama ben 27 yaşındayım. bu işler planlı olmaz ama 30 gibi bi çocuk olsa fena olmaz. doğal olarak evlenelim, bi süre durumu toplayalım, askere gitsin gelsin ki çocuk yapabilelim. o yüzden beklemek istemiyoruz. bedelli çıkarsa ne ala ama o 25 yaşında. umudumuz az.

ne diyorsunuz, yetişir mi?

Öncelikle hakkınızda hayırlısı olsun diyorum. Bence ailene damat adayını bari tanıma hakkı ver derim ailen büyük ihtimalle hem aniden çıkan evlilik konusu hem onlara göre farklı mezhep hemde daha tanımadıkları adamla kızının 2-3 ay içinde evlenme isteği ile karşı karşılar. Zira düğün ekim gibi değil de seneye Mart sonu Nisa'n başı gibi düşünseniz aileniz de damat adayını yakından tanıma fırsatı bulsa içine sindirse damadı tanısalar belki çok sevecek mezhepmiş o bu sorun etmeyecek belki. Dünya hali belli olmaz burda neler okuyoruz dışarda neler duyuyoruz 1-2 sene sonra eşinle ilgili bi sorun olsa başına kalkmazlar mı biz istemedik sen 3 ay içinde düğün yaptık biz zaten sevmemiştik sen sevdin sonucuna katlan demezler mi?? Aşk sevgi güzel şey ama ailelerce karşılıklı anlaşıp da gönül rahatlığı ile o gelinliği giymek bambaşka bi duygu emin ol. Yanlış anlaşıldıysam veya telaffuzumda sıkıntı olduysa affola umarım gönlünüzce olur herşey

Bende zamanında ailemin istemediği biri ile evlendim aynı senşn dediğin gibi full anlayışlı gözümün içine bakan biriydi senin annen istememesi için sebep sunabiliyor benim annem sebep bile bulamıyordu ama istemiyordu sonuçta başıma gelenleri biliyorsun diye tahmin ediyorum :) tabii ki aynıları başına gelmez inşallah çok mutlu olursun ama işler sarpa sardığında insan çok utanıyor zamanında rest çektiği ailesine karşı bence acele etme askere gidip gelsin önce sonuçta yaşın genç 27 yaş ne ki iyice tart iyice etraflı karar ver şimdi hiçbirşeyi sorun etmemeleri de garip gelmedi mi sana ?

Yeterli para olsun elbette yetişir,zaten öyle şaşaalı şeyler istemiyormuşsunuz...

Bu mezhep olaylarını çoğu insan aştı artık ailen hep belli çevrede takılıyor sanırım. Benimde eski erkek arkadaşımla mezhep farklılığı vardı bizimkiler bir şey demediyse kimseyle demez derdim...

biz birbirimizi bile tanımadan 3 ayda evlendik ,

yeter ki iste neler yetişmez ki

ama aile sıkıntı çıkarıyorsa ileride illa bir pürüz çıkıyor bunuda demeden geçemedim kusura bakma ,

hayırlı olsun şimdiden

Yetisir yetisir merak etme :)
Benimle esim arasinda 7 saat mesafe vardi. Son ay hallettik cogu seyi
Sadece esyaya hemen karar verin yoksa teslimat sikintisi olabiliyo
En once yatak odasinda acele edin, bi yatak olsa samanlik seyran oluyo zaten :KK66: benim halilarim falan dugunden tee 1 ay sonra gelmisti, ölmedim cok sukur halisizkiktan :KK70:
Gelinlik falan da hazir alirsiniz, gerci benim gelinlikcim 2 provada 2 haftada dikti gelinligimi ama sart diil tabii
Dugun salonu ekim gibi rahatlamaya baslar ama yine de elinizi cabuk tutun derim
Bence 3 ayda yetisir, ben yetistirdim valla :)
Allah mesut bahtiyar etsin C captain price

Keşke aksini söyleyebilseydim ama ana baba rızası olmayan hiçbir iş rast gitmiyor doğru bilinen yanlışlardan birini düzelteyim islamiyette 4 mezhep var maliki şafi hanbeli hanefi bunlar arasında evlilik olur ailenizin karşı çıktığı başka bir durum hakkınızda hayırlısı olsun üzülmeyin herşey yoluna girer siz yeter ki birbirinizi sevmekten vazgeçmeyin

3 ayda degil 3 gunde bile yetisir onsorun degil ama bence askerlik sorun. Kisa donem yapsa 6 ay evden uzak. Sikinti. Kaldi ki o donemde hepsi sacma bi psikilojide oluyor. Iliski acisindan zor.

X