4.5 yaşındaki kızımın takıntıları..

Bi yerimin ağrıdığını soylıyım dur annecim ben ovalayim diyor:) yada hadi hastaneye git diyor:) şimdiden bakıyor annesine kuzucum

Yasina gore buyumus:))
Bos verin islaks degissin.benim oglumda asortmana karsi duyarli gunde defalarca islandi diye değişiyor idare ediyorum
Zaman zaman cok degisik takintilari oluyor.inanin zor oluyor ogluma uzuluyorum ustune gitneden cozmeye calisiuorum
Kismen cozuyoruz.
Sabir basaridir diyorum

hmmm

Hmm acaba ilgi eksikligi mi hissediyor. Internette uzmanlarin bu tarz konusmalarini dinleyebilirsiniz bir pedagog a goturme imkaniniz suan yoksa. Ama bana ilgi bekliyormus gibi geldi.
Gerçekten ilgiliyim gün içinde yaptıklarımı anlatsam sasarsiniz. Genelde hafta sonları tüm gün birlikte oluyoruz ama günü dolu dolu geçiriyoruz. Bazen mutfakta isim oluyor bi süre yanına uğrayamıyorum. Sonra yanına gidiyorum noldu annecim napıyon diyom "benimle kimse ilgilenmiyyoorr " diyor. O yüz mimiklerini ifadelerini bi görseniz mahsus numara yapıyor sevelim diye

Benim kızıminda takintilari vardir o yaslardan beri.Kot pantalon giyemez devamli arasini duzeltir o tarz pantalonlarda.Etiketleri keseriz hep coraplarda parnak uclarindakidikisler parmak ucuna gelmeyecek sekilde giyilir.Sac baglatmaz falan filan.Simdi 10 yasinda cani cok kiymetli bir yerine bir sey olmasin tepkileri abartili olur.Bende oyleydim kucukken.Boyle cocuklar obsesif olabiliyorlar buyuyunce ve kaygi bozukluklari anksiyeteye cok yatkun oluyorkar.Yani hic bir zaman rahat insan olmuyorlar.

Uzaktan bakınca cok tatli geldi..kararli bi kiz işte. Ne istediğini biliyo,ona göre davraniyo:)

Beni tarif ettiniz sandım inanın küçüklüğümden beri böyleymişim özellikle havlu konusunda, hala eğer elim ıslak kalmışsa çıldırıyorum , halbuki evde kim var ben ve eşim , havlu nerdeeee diye bağırıyorum, kaç yaşındayım , gece üstüm açılsa eşimee üstümüü örtüüün yaaa diyorum, dersler konusunda da öyleydim minicikken plan yapardım, şu saatte şunu çalışcam diye:) aynı ben, başak burcu değil sanırım ben başağım..Korkmayın bence, kendimden biliyorum geçmiyor bu özellikler , aslında çok kötü özellikler de değil fazla titiz ve çalışkan bi kızınız var bence:)

Benim kızımda 4 yaş 4 aylık :) Rehber öğretmeni bana böylr sorular yönelttiğinde kendimin farkına vardım bende Evet ama insanız sonuçta biyonik değilim ki, bak şuna dikkat et diye önceden uyarmama rağmen bazen bir bakıyorum sanki hiç duymamış gibi hareketler... Doğal olarak sesim yükseliyor. Uyarmasam anlayacağım da uyardığım için kendi kendime daha çok sinirleniyorum, buna krndini kurmak deniyor herhalde... :)))) Evde ki bu yaklaşım da bu takıntılı davranışları tetikliyormuş çünkü herşeyi daha iyi yapmalıyım yeterince iyi değilim psikolojisi oluşuyor sanırım... Ben çocuktan önce kendim mi psikolojik destek alsam diye düşünmeye başladım artık. :))) Lakin saçma sapan davranışlara tahammül etmek zor benim için Şaka bir yana bunu öğrendiğimden beri kendi kendime içsel motivasyonumu sağlayıp bir yutkunuyorum sinirlenmeden önce :)) sonra tatlı tatlı uyarmaya çalışıyorum hatta bazen içimde patlasa bile, “olsun tatlım önemli değil olur böyle şeyler” şeklinde yaklaşıyorum artık :)) ama inan bana çok şey farketti kızımda... baktım geçen gün oyuncaklarını topluyor. Boya yapmış boyalarını kalem kutusuna koyuyor... inanamadım... halasına demiş ki bunları toplayıp düzenli olmalıyım yoksa her yer dağılır, öyle olunca annem çok yoruluyor... iyiliğe iyilik geldi yani karşılık olarak. Sağolsun! :)))

:))) hey allahım güldüm istemsizce. Yukseleni basakmis kızımın. Calisiyormusunuz?

Ne mutlu size o zaman:) bende kesinlikle denicem bunu. Arada tutuyorum bende sizin gibi geçen gün tam 4 kere okulun nasildi bugün diye soruyorum cvp yok soruyorum cvp yok. Artık kızdım biraz sonrada dedim ki hayır hayır ben kesinlikle sana kızmak istemiyorum kavga etmek istemiyorum annecim o yüzden ben sana soru sorduğumda cvp ver dedim. Sen bana soru sorsan ben sana cvp vermesem nasıl olur dedim. Biraz anlattım dikkat etmeye Başladı ama yine de bazen saldığı oluyor. Sabredememiz gerekiyor anne demek sabir demek gerçekten

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…