4.5 yaşındaki kızımın takıntıları..

Çoğu çocuk böyle galiba yorumlardan okuduğum kadariyla :s
Anne olmayı hiç istemiyorum ya Sevemem ki ben böyle çocukları gözümde canlandırınca bile sinir bastı aşırı itici geldi bir de onun annesi olup hep onla yaşamak korkunccc .
Gerçekten herkes anne olmamalı bir kez daha anladım konuyu okuyunca.
Annelere saygım arttı.bir de öğretmenlere

Korkunç nasıl bi tabirdir? Yapmayın lütfen kendi çocuğunuz da böyle olursa sevemem ne demek. Evlât bu her türlü seviyorsun evet bazen huyları çileden cikartabiliyor. Ama canım,kanım benim . Onun her halini seviyorum . Annelik sabretmek, fedakarlık demek işte. Herkes yapamaz dogru.

:))) hey allahım güldüm istemsizce. Yukseleni basakmis kızımın. Calisiyormusunuz?

evet çalışıyorum:) kendimi görmüş gibiyim, küçükken bi akrabamıza kalmaya gitmişiz, ben yastığa yatmışım geri elime alıp annecim ben bu yastıkta yatmam kokuyo değiştirsinler demişim yaş 4 , tabi herkes şok:) şimdi de ilginç takıntılarım vardır, takıntı olarak görmüyorum artık benle yaşıyor, şahsıma münahasır..bence şanslısın böyle bi kızın var..

pardon neresi itici çok merak ettim, el kadar çocuk..siz bana itici geldiniz niyeyse!

İşte o yüzden annelige saygı duyuyorum ya zaten. Başkasının asla tahammül edemeyeceği şeylere hatta itici bulacağı şeylere anne oldugunuz için son derece normal yaklasiyorsunuz bunun için çok çok büyük bir sevgi gerekir.
Ben de olmayan bu sabır, fedakarlık vb. Duygulara sahip kadınlara saygı duyuyorum işte.

Saçmalamış boşverin

Bazen içimden yaa sabir geçse de saçımı başımı yolarken sinirden tam o an bi laf diyor ya da bi hareketi oluyor nasıl guluyorum ya var mi annelik gibi kızsak da yorulsak da anneyiz ya insan nasıl kiyar gerçekten aksini düşünen zaten anne olmamali

Bence çocuğun kendi tercihleri olması güzel bişey.. Youtube dan çocuktan al haberi diye program vardı ordaki Çakıl Nisan'ın videolarını ve sonra annesiyle market alışverislerini izledim.. Çocuk kendi ıslak mendillerini kendi alacağı şeyleri annesi onunla konuşurken kendi seçip alıyor.. Annesi de onunla konuşuyor onu alma kızım o şu fiyatta şu daha iyi diye en ufak bir müdahale bile etmiyor.. Para var huzur var galiba.. Çocuğun tercih etme hakkı olmalı ve onun kendi tercihler olmalı.. Madem o kadar titiz o konularda gece de kendi üstünü kendi örtsün kızım sen kendine bakmayı biliyorsun öğrenmelisin beni uyandırma kendin ört üstnü kıyafetini kendin seç madem beğenmiyorsun diyin.. Ayrıca da bu ders azmıyle ben ileride başarılı olacağını düşünüyorum..

Iyiki anne olmuşum. Iyiki benim dünyalar güzeli kizim olmuş. Kızsanda bi anlik gelip geçiyor işte. Annelerimizde bizi böyle büyütmedi mi? O zaman farkına varmıyorsun işte büyüyüp de anne olunca anlıyorsun şuan da annemin ellerini yanaklarini öpüyorum bizim için yaptığı fedakarliklari daha iyi bi anliyosun anne olunca.

Çok teşekkür ediyorum güzel ve tatlı yorumunuz icin:)
Sen ört diyorum bazen ama uykulu uyuşuk oluyor ya yapamıyor yorgan da ağır kıyamıyorum ben örtüyorum

Reactions: mb1
Ya dimi annelerimiz ne fedakarmis anne olunca anlıyor insan. Bir de bizde tek çocuk yani bende öyle annemde 4 tane varmış ne yapmış kadın diyorum nasıl zordur kimbilir. Gerçi torun bakiyor siz çok kolaydınız diyo yeni nesil fena sanirim biraz da.

Merak etmeyin büyüdükçe bütün bunlar geçiyor.Benim kızıminda küçükken böyle ufak tefek takıntıları vardi.Mesela gece yarısı beni uyandırır çarşafının bir yeri biraz kırıştıysa düzelt bunu duzduzgun olsun diye cırlardı.Nerdeyse her gece temiz ve ütülü yeni çarşaflar takardım yatağına.
Kıyafetlerini kendi seçmek isterdi.Sacma sapan giyinsede sesimi çıkartmazdım karakteri güçlü olsun ne istediğini bilsin kendi karar versin diye.
Ve şimdi kocaman bir genç kız oldu..her konuda kendinden emin ve kararli bir kız oldu.

Kiz cocuklari daha teferruatli oluyor sanirim. Oglum oyle degil. Gerci biz kadinlar da detayciyizdir. Guzel birsey aslinda. Sadece iki saat ne giyecegine karar verememesi biraz sizi uzer. Yine de ne istedigi bilen bir kiziniz var. Umarim hep oyle kalir...

Ahahaha canim yaaa kiyamam. Bilemem pes ediyorum ama bisi var . Bilemiyorum tip litererunde nedir :)))
Allah bagislasin size

Öyleyiz herhalde . Benim annemde 3 cocuk bakmış. Hele anneanne babaanne 6 7 cocuk. gittikçe azalıyor kardeş sayısı ben kızımın kardeşleri olsun 3 4 çocuğum olsun isterdim ama maalesef şartlar koşullar...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…