5 aylık evliliğim sonlanıyor..

Evet eşimle tek sorunum onun ailesi. Her allahın günü görüntülü arıyorlar mesela pat diye. Ben belki müsait değilim yeni evliyim değil mi? Yok acılacak illaki o telefon. Açmıyor musun normalden arıyor eşimi kapatıyor beni arıyor yetmiyo mesaj yağdırıyo. Daha nası anlatayım bilmiyorum

annesiyle kavga da etse o kadının ağzını bantlayamaz ama sizin annesiyle iletişim kurup kurmamayla ilgili kararı alma özgürlüğünüz var buna asla ve asla müdahale edemez.

Durmazki mutfakta. Evimde sigara içmiyor mecbur eşim onu balkona yönlendirecek e yine tepemde olacak. Kapısı kitlenen bi odaya geçtim. Lanet ede ede.
Eşinize ben çalışıyorum ve mesai saatlerinde evimde misafir istemem diyemiyor musunuz?
Mesela ben cat kapi gelinmesini sevmem eşim dahi olsa benden habersiz ve izinsiz evimize birini çağırsın istemezdim. Anne dahi olsa evin ferdi degil, emrivaki gelemez. Ayrica ben de evden çalışan idari izinli personelim. Bilgisayarı acarim, işim yoksa bile basinda beklerim, yiyecek icecek icin bile mutfaga gider alir gelir pc basinda yerim cok afedersiniz tuvalet icin bile cok oyalanmam is yerinde nasilsam evde de aynıyım mesai saatlerinde. Siz de misal salonunuzda evden calismaya uygun bir alan oluşturun esinize de mesai saatlerinde beni rahatsiz etme ses istemiyorum diyin kimseyi de o saat araliginda kabul etmeyin.

annesiyle kavga da etse o kadının ağzını bantlayamaz ama sizin annesiyle iletişim kurup kurmamayla ilgili kararı alma özgürlüğünüz var buna asla ve asla müdahale edemez.
Bunu anlamıyor işte. Mecburum sanki onunla konuşmaya gibi davranıyor. Sahte sahte gülümseyemiyorum ya içimden selam vermek bile gelmiyor neden allahın bildiğini kuldan saklayayımki. Nefret ediyorum hatta.

Ah demez olur muyum?
Kaç yüz kere dedim.
sürekli gelmek istediler yok dedim.
Ama durmuyolar gerçekten böyle tipler işte. Gelecekler illaki.
Bunun kendilerinin düşünmesi gerekmiyor mu illaki ben mi diyeyim gelmeyin rahatsız oluyorum diye.
Hafta içi ben uygun olmuyorum diye defalarca söyledim.
anlamak istemiyorlarki

Ne yapacak mış 3 tane evi ahiretemi götürecekmiş hayret ediyorum şöyle insanlara kınamiyorum ama söylenecek söz yok cidden. Aynı kaynana bende de var malesef bulduğum tek çözüm arayıp sormamak gelip gitmeme cahil lerle münakaşa etmiyorum aldığım bir kararla ayrıca bilmem kaç yaşında kadını terbiye mi edeceğim diyorum eşime söylüyorum oda annesini uyarıyor ama biliyorum yine aynısını yapmaya devam edecek. Annemin bir sözü vardır eli uslandiramazsin yavrum der bence boşanmayı erteleyin ilk yıl evlilikler henüz oturmuyor kendimden biliyorum 3 yıllık evliyim ilk yıl çok boşanma kararı aldım şimdi iyiyiz çok şükür acele etmeyin bence.

Bitmeyecek bu kadının sacmalıkları ama her gunum huzursuz geciyor. Baska kavga sebebimiz yok hep annesi yüzünden. Ahirete götürecek sanırım biz zorluk içindeyken şimdi sefa sürüyor ama rabbim görüyor ne diyeyim

Eşinle konuş bosanacagim böyle devam ederse sıkıntılarını anlat dinlemiyorsa kağıda yaz ver yeter ki anlat o ne diyecek bakalim

Kendi annenmiş gibi düşün.
Hayat bu kadar çekişmeyle geçmez.
Biraz içini yumuşat.
biraz daha samimi davran.
Söylediklerini ciddiye alma.
Senin elektriğin ona da geçer.
Hepiniz daha huzurlu olursunuz.

Kirayla geçiniyorsa neden evlerinden birini size versin ayrıca? Bu beklentiler yüzünden bileniyorsun sanırım.

Birini sevdik evlendik diye hiç hoşlanmadığımız , bizi rahatsız eden , psikolojik şiddet uygulayan insanlara tahammül etmeye zorlanmamız gerçekten çok saçma. Tabi ki eşimizin ailesidir, saygılı davranırız, mesafeler çerçevesinde bir ilişki yürütürüz ama karşı taraf ısrarla sınırlarımızı yok sayıp kişiliğimize saldırıyorsa "annemle görüşeceksin" ısrarını anlayamıyorum. Ben hiç maruz kalmadım şimdiye kadar, eşimin bi ablasından hoşlanmıyorum, görüşmek istemediğimi bir defa söyledim tamam dedi hep yalnız gitti görüştü. Ha, sonradan tavrı değişir mi, elbette değişebilir. Ama ben tahammül edemem sanırım ya. Ben de onu zorlayamam ki illa ailemle görüşeceksin, illa samimi olacaksın diyemem. Şu aslında ailesiyle evleniyorsun lafından nefret ediyorum. Ben kimsenin ailesiyle evlenmedim, evlenmek de istemiyorum. 30 küsür sene sonra tanıdığım, kültürlerini, yaşam biçimlerini hiç bilmediğim insanları "ailem" diye benimseyemem. Ha iyi insanlar olursa elbette benimserim ama bi de üstüne kocaman kadından trip yiyip duruyorsam kocamın hatrı diyip susamam. Koskoca insanlarız, birey olarak kendi ailemizle tek başımıza görüşebiliriz. Eşimizi neden ezdiriyoruz ki. Benim annem eşime kötü davransa ben eşimi ezdirmem, kendim görüşürüm annemle. Umarım eşiniz sizi anlar, anlamazsa da aman yuvamdır diyip oturup kayınvalide şiddetini sindirmektense yolları ayırmak en doğrusu.

Son düzenleme:
Aman bacim patla sende bir kere. Hep mi altdan alacaksin. Ben cok netim böyle konularda. Maddi acidan kimseye karsi bir beklentim asla yok. Hatta mümkünse kimseyle alisverisim olmasin. Amaaaa canimi sıkana da yolu gösteririm. Bir aileye gelin geldigimiz kisiligimizi baba evinde biraktik anlamina gelmez. Bir durusumuz olmali..calisma saatinizde eve almayin..esiniz surat yapacaksa gitsin kendi görsün annesini

Eşinle konuş bosanacagim böyle devam ederse sıkıntılarını anlat dinlemiyorsa kağıda yaz ver yeter ki anlat o ne diyecek bakalim
Sen hangi kafayla bana boşanalım dersin . Ağzından o kelime çıkıyorsa boşan zaten sen kafana koymuşsun belliki aferin sana gibi saçma saçma seyler söylüyor.

Annesi ev vermek ya da evlenirken maddi destek saglamak zorunda değil
Ben belli yasa gelene kadar ellerinden geleni yapmışlar diye düşünürüm ailem için, aynısı evlenecegim adam icin de geçerli. Okutup meslek sahibi yapmislar, evleniyorsam evimi kurmak, bu ugurda yapılan masrafi üstlenmek benim sorumluluğumdadir, annemin ya da kayinvalidemin değildir. Bu tur beklentilere girmeyin ama evinize gelip gitmesini istememe hakkına sahipsiniz orasi ikinizin ortak alani. Ne bileyim mesai dışı aksam caya gelse neyse de gunduz siz çalışırken gelmesi hoş degil, acikca musait degilim çalışıyorum ve kimseyi kabul etmiyorum diyebilmelisiniz. Hem bu koronada ne bu icli disli gel gitler anlamiyorum korona korkusu bi bende mi var!

Yani mesafe koyacaksınız sevmek zorunda değilsiniz ama saygı duymalısınız. Evine gelip gitme sıklığına siz çalışırken gelip gitmesine ayar çekeceksiniz. Birde 3 evi varsa var kendi malı değil mi ? Ahirete mi götürecekmiş falan hoş laflar değil. Malını vermek zorunda değil ister satar ister parasıyla rahat geçinir. Oğlu bile karışamaz buna oğlununda malı değil sonuçta burada biraz beklentilerinizi düşürün

Hayır kira ile geçinse başım üstüne ek gelirleri o.
kendi annemmiş gibi görmem mümkün değil. Evliliğimde O ay harçlık ayıramamıştım kendime ayyy yazıkkk ya şunu alın bize dedim hala alacaksınız paranız mı yok sizinn diye kahkaha atışları hala kulağımda

Fatih civelekoglu var soru cevap yazpiyor kızı ile..mutlaka youtubeden aç izle.boşanma düşüncen en son şey olsun.biraz bekle evliliği kolaymi sanıyorsun eşin iyi biriyse sabret

Kayınvalideniz size geldiğinde müsait değiliz diyip hafta sonu çağırsanız ve kayınvalideniz geldiğinde kendi annenizi vs çağırsanız . Hatta bazen hafta sonunu da almasanız .
Önemli olan eşiniz . Onunla bu konuları konuştunuz mı ? Size ne diyor ? Öyle yada böyle annesi atsa atamaz ama en azından sizin için annesi ile konuşabilir .
Ben buradaki duvarın eşler olduğunu düşünüyorum. Eşler ne kadar dik ve kararlı durursa laflar sözler geçmiyor , ağzından çıkamıyor birlikte

Ne güzel yazmıssınız aynen bu düşüncedeyim ama benim sevgili eşim aman sus boşver dinleme kafasında her zaman

Canım ilk beş ay ben hep küsüp annemlere gidiyordum neler yaşadım neler darp raporum bile var bir yıl geçti şimdi eşim sözümden çıkmıyor biraz bekle aceleci olma erkekler 1 yıl geçince değişiyor benimki İnan aniden değişti iyi ki boşanmamışım şimdi daha çok değişeceğine inanıyorum not:kadınlığını kullanmayı ihmal etme

Durmazki mutfakta. Evimde sigara içmiyor mecbur eşim onu balkona yönlendirecek e yine tepemde olacak. Kapısı kitlenen bi odaya geçtim. Lanet ede ede.
Akilli kadinmis vesselam kayinvalideniz! Evine gittigimde bana lanet ede ede baska odaya gecen geline bir de evimi mi vericem Kendi kirasini alir çatır çatır yer..Sen de al 3 ev sen de ye kirasini..Bence sizin tek sorununuz kv nin size para vermemesi!! Ne düşündünüz evlenirken " evlerin birinde otururum digerlerinin de kirasini yerim" mi?? Calisiyorum ona muhtac degilim demeyin sakin bana!! Madem calisiyorsunuz ne diye yanliz bir kadinin malindan medet umuyorsunuz? Derler sonra....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…