5 aylık evliliğim sonlanıyor..

Ve kv ne birşey deme gidince eşine de bak annen böyle yaptı ben birşey demedim vb

Ay pes artık.. sizede ne diyeyim gerçekten yazdıklarımdan bunu mu çıkardınız?
Kayınvalideme kendimi ifade etme zorunluluğum olmadığı gibi size de yok. İstediğinizi düşünmeye devam edin lütfen

Sen hangi kafayla bana boşanalım dersin . Ağzından o kelime çıkıyorsa boşan zaten sen kafana koymuşsun belliki aferin sana gibi saçma saçma seyler söylüyor.

Sen hangi kafayla bana boşanalım dersin . Ağzından o kelime çıkıyorsa boşan zaten sen kafana koymuşsun belliki aferin sana gibi saçma saçma seyler söylüyor.
Bence şikayet etme kocana yeni evlisin annesinin tarafını tutar odaya geç ağla görsün uzgunlugunu stres yapma kendine koçanı seviyorsan sabretmelisin bize boşan demekbkolay ama yeni evlisin

Bana göre ailenize söyleyin,sonuçta onlar sizin aileniz ne olursa olsun sizin yanınızda olurlar.Sonradan söylediğinizde sizin ne kadar zamandır bu çileyi çektiğinizi bilmediklerinden anlamakta güçlük çekeceklerdir...Flört döneminiz ne kadar sürdü bilmiyorum ama evliliğinizin daha yılı doldurmadan bu denli yaka silktirecek duruma gelmesi çok üzücü ve tehlikeli....O kaynanayla ömür geçmez.Bir kez daha düşünün....

kayınvalidenin tutumu davranışarı konusunda çok haklısınız tek haksız noktanız varlıklı da olsa size para ev vs. vermek zorunda değil.aileyi siz kendi imkanlarınızla kurup kendi imkanlarınızla devam ettireceksiniz.ayağınızı yorganınıza göre uzatacaksınız.diğer konuya gelirsek orası sizin eviniz ofis ortamı kurmuşsunuz işyerinizde sayılır artık.öyle kafasına göre istediği saatte habersiz gelmemeli geliyorsa da siz işinize bakın fazla ilgilenmeyin anlasın

Ne güzel yazmıssınız aynen bu düşüncedeyim ama benim sevgili eşim aman sus boşver dinleme kafasında her zaman

Diğer yorumlarınızı da okudum. Size gelince "ben senin arkadaşın değilim laflarına dikkat et" diyor ama kendisi yaşının olgunluğunu göstermiyor. Ondan küçüksünüz ve gelinisiniz diye sadece tek taraflı saygı bekleyemez hanımağamız, kusura bakmasın. Size, evliliğinize, çalışma saatlerinize, düzeninize saygı göstermek zorunda. Eşiniz de sorunları halı altına itekliyor, çözümü yok. Umarım çözersiniz, arkadaşlar güzel önerilerde bulunmuş, ben de katılıyorum, siz davet etmediğiniz müddetçe kafasına estiği an geldiğinde eşiniz hizmet etsin, yoksaymaya çalışın, işiniz olmasa bile işim var diyin odanıza çekilin.

Ay pes artık.. sizede ne diyeyim gerçekten yazdıklarımdan bunu mu çıkardınız?
Kayınvalideme kendimi ifade etme zorunluluğum olmadığı gibi size de yok. İstediğinizi düşünmeye devam edin lütfen
Kendinizi bir sorgulayin once..Bana ne ben sadece acilan konuya yorumumu yazdim!

O zaman senden çözüm bekliyorum sen annenle istediğin zaman görüş ama bu eve gelmesini istemiyorum burasi benim de evim ve ikimizin kurdugu aileye saygin olsun bana saygin yoksa o zaman boşanma kelimesinden de rahatsız olmazsin tarzi cümleler kurabilirsiniz
Bir de ben buyum diyen insanin gecinmeye gönlü yoktur, kimse kimsenin bozuk psikolojisini cekmek zorunda değil

Son düzenleme:
Düğünü falan kendiniz yaptınız diye mi maddi sıkışıklık?

Ben baya bir maddi sıkışık olmayan sıkışıklıkta evlendim. Ev kredisi diyelim evlenirken vadesi on yıl da olsa çok büyük bir borcum vardı. Annem ve kardeşim sizin anlattığınıza benzer şeyler yaptılar. Kardeşim evlenmeyi düşündüğü kıza evim için aşevi gibi bile dedi. Sanırım eşimle onları ağırlamamızı bir tür eziklik olarak gördüler, tepemize çıktılar.

Öncelikle borç sizin, kayınvalidenize yakınmayın. Sonra eşiniz de pek sizinle hemfikir durmuyor. Annesi için tartışmasın sizle. İlişkinizi düzgün bir zemine oturtun. Yani annen bize böyle yaptı. Kırgınız. Kendimizi korumak ama annelik hakkını da düşünmek zorundayız. Kaldırabileceğimiz ilişki sıklığı, durumu bu. Şeklinde ortak karar alın.

Size sorulmadan evinize misafir kabul etmemeniz lazım. Bu annem geliyor tarzı olmaz. Annem gelmek istiyor ne zaman müsaitsin şeklinde olur. Karşı tarafın hataları var. Belki sizin de kendinizi ifade edemeyişiniz vardır ilişkide bilemiyorum. Net olun. Net şekilde sınırlarınızı çizin.

5 aylık evlilik kayınvalide yüzünden biterse ( tek sebep buysa ) bence yazık olur. Zamanla köprünün altından çok sular akar. Bugün görünen herşey bambaşka olur. Kayınvalide siz birlik ve güçlü olursanız sorun olmaktan çıkacak. Burada önemli faktör eş tabi. O da yuvası yıkılsın istemiyordur. Sorun aşikar ama çözüm olmazsa adam da bunalır. Çözüm üretin, birbirinizi bunaltmayın.

İşte nedir bu borçla alınanlar

Yani borç belli kira belli borcu az tutmak lazımdı sizin tercihiniz derken bence haklı

Onun botoksu boyası vs onu ilgilendirir evet öğünmesi rahatsız eder hele de siz zordayken ama çözüm mesafedir

Yani kv ile zaten bu pandemide neden sık görüşülür ki

Evden çalışmanın amacı bu virüsten uzak durmak, bu durumda kv ye gitmemek lazım

5 ayda kaç kere gidip geldiniz de bu kadar içli dışlı oldunuz

Kendi anneme en son 2019 Aralık ta gittim aynı şehirdeki kv ye 2019 yazında

Mesafe candır

O cümleyi söyleyen konu sahibi kayınvalide değil

Durmazki mutfakta. Evimde sigara içmiyor mecbur eşim onu balkona yönlendirecek e yine tepemde olacak. Kapısı kitlenen bi odaya geçtim. Lanet ede ede.

Eşiniz durduracak o da onun sınavı olacaktı

Yani ben çalışırken annenle başka yerde oturun ya da sen ona git diyecektiniz

Kavga değil dirayetli durmak önemli

Kızmak çözüm değil kv bir dayatıyorsa siz beş dayatın ev sizin

O cümleyi söyleyen konu sahibi kayınvalide değil
"tepkiden kastınız ben rahatsız oluyorum bu şekilde davranma banaysa onu denedim. Cümlelerine dikkat et ben senin arkadaşın değilim dedi.
ben böyleyim kimse için değişemem dedi."

Kayınvalidesi demiş sanırım, konu sahibinin dediğinde de bi şey yok "rahatsız oluyorum" lafına vermiş o tepkiyi.

Bunun için mi bosaniyorsunuz??? Bence de bosanin eşinize yazık. Aynı şeyleri yaşıyoruz az çok benim kayinvalidem de şeytanın arkadaşi. Ama eşimle konustum sadece eşim ve oğlum için gidiyorum arada çaya çağırıyorum 0 samimiyet bitti gitti. Bosanin başkasıyla evlenin onun annesi iyi olacak mı? Babası görümce elti ohoo siz asla mutlu olamazsınız

Şimdi okudum. Çat kapı gelen, sınır bilmeyen bir kayınvalidenin üç evi olsa üçünü bana verse ben istemem geri veririm. Düşünün kirada bu kadar hadsiz kendi evine girse gelini bilmiyorum neler olur? Maddi bağımsızlığınız, manevi huzurunuzun teminatıdır. Böyle kayınvalideden bir çöp dahi kabul edilmemeli bence.

Aaa şimdi okudum dediğiniz gibiymiş.

Mesela çözüm asla açmamak

Ayy öldüm mü kaldım mı açmadınız diye sitem edecek ayılacak bayılacak

Olağan saatlerde ararsan birden aradığından açarız ama sen hep ısrarla ararsan yalancı çoban gibi düşünür ve açmayız denilecek

Yani ısrarla aradı bir sefer açtım önemli bir şey yoksa aynı kişi başka gün aynı tarzda tekrar aradığında benim için en uygun saatte arasa da açmam

Kv ye tabi olmaya gerek yok hatta gerekirse kapatın telefonları öğrenir arama adabını

Şu ben senin arkadaşın değilim kelimesini söyleyen kim anlamadım sen mi kv mi? Kv ise doğru demiş. Gerçekten de arkadaşı değilsiniz o yüzden benim tavsiyem siz diye hitap edin. Bu mesafeli ve ciddi olduğunuzu gösterir. Bir şey dediği zaman kendi olumlu özelliklerinizi öne çıkararak cevap verin. Benim arkadaşım evlenecek. Eşinin kardeşi bir konuda akıl vermeye çalışınca benim senin yaşında öğrencilerim var dediğini tabii ki düşündük fakat bla bla sebeplerden dolayı bunu uygun gördük demiş.
Evinize çat kapı gelirse istifinizi bozmayın. Bir şey derse de dik durarak, verin cevabını.

ben evlendikten sonra kendi aile ve ya kayınaileden maddi destek kabul etme taraftarı değilim, sonuçta ayrı bir aile olmuşuz. duruma güvenmesek aile olmazdık o konuda sizi haklı bulmuyorum. borç belki zor zamanda istenir ama destek beklemek ayrı bir olay fakat diğer konuda haklısınız. ben mesai saatlerimde ve oruçluyken eve kimsenin gelmesini istemem. geliyorsa da hizmet zaten beklemesin, tutmuyorsa da oruçlu insandan yiyecek, içecek hizmeti beklemek hoş bir şey değil. zaten iş saatleri içerisinde gelmek istemesi ve ya çat kapı gelmesi de hoş değil. orası sizin eviniz, size göre hareket etmek zorunda. bence eşiniz de artık ayrı bir aile olduğunuzun farkında değil. bu konuyu tekrar tekrar eşinizle konuşun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…