6 yıllık sevgiliyiz daha ailesiyle tanıştırmadı ( sizce neden ? )

Bu ekonomik şartlarda bir birikimi olmayan, maddi güvencesi olmayan ve işi olmayan bir insanla evlenilmez. Öyle evlenince ekonomik gerçeklikler sihirli bir değnek sayesinde çözülmüyor.
Ama okul bitmiş, askerlik yapmamış bu tercih işte. Hayatını kurmak isteyen insan en azından askerliğini yapar ve hayatını kurmaya çalışır.
O sizin kadar hevesli değil demek ki konfor alanından çıkıp sorumluluk altına girmeye.

Valla ben sizi çok aklı başında bulamadım.
Ailenize ne diyeceksiniz?
2 yıldır askerlik olayını halletmedi işi gücü de yok ailesinin de durumu yok.
Ama ben evlenmeye o kadar kafayi taktım ki her ne pahasına olursa olsun evlenmek istiyorum mu diyeceksiniz?

Yani askerlik çok basit basvuruyosun ve gidiyorsun 6 ay yapıp geliyorsun.
Anlamadım niye gitmediğini.
Gelince de işe güce bakabilir.

6 yıldır sevgiliyiz ailesiyle tanıştırmadığı için son zamanlarda sürekli tartışıyoruz , daha doğrusu ben söyleniyorum o susuyor okul zamanında dediki önce mezun olalım , mezun olunca dedi önce işim olsun , mezun olalı 2 yıl oldu daha askerlik yapmadı , ne işi var nede güçü , ailesiyle köyün en derinlerinde yaşıyorlar , maddı durumları pek iyi değil , o yuzden her zaman çok anlayışlı oldum hiç bi zaman parayı konu etmedim , bazen ne doğum günlerimde nede sevgililer gününde bişey alamadığı oldu olsun dedim geçiştirdim , ben hayatına girdiğim günden beri sosyal medya kullanmıyor , kız arkadaşlarıyla arasına mesafe koydu , 6 yıldır 1 kere kötü söz söylemedi küfürlü konuşmadı bana ,kavga ettiğimizde sürekli çözüm odakli davranıyor hemen çözmeye çalışıyo , 6 yıldır hergün en az 10 kere görüntülü arıyo hiç değişmedi , yazsaydın dediğimde olsun yüzünü görmek istedim diyor , bu yüzden sevmiyormu acaba diye hiç düşünmedim , şu ekonomide para gerçekten sıkıntı oldugu için ona yıllardır düğün istemediğimi , sacede nihah yeterli olacağini söyleyip durdum , ailesinin durumu olmadıgı için bana hiç bişey takamayacaklarını ilerde kendinin işi oldugunda fazla fazla alacağını söyledi ben gerek yok bişey takmalarına yanımızda olsun yeter dedim , vazgeçebileceğim herşeyden vazgeçtim artık onun için ne yapabilirim bilmiyorum , dugunden bahsettiğimde neyle evlenecez para yok pul yok seni görmeye gelmek için bile babamdan para istmemek çok zor geliyor , neden biraz sabretmiyosun , beni neden anlamıyosun diyo önce bi işim olsun hemen zaten söz nikah hepsini bi arada yaparım diyo , bu arada ailesinin benden haberi varmiş bi kaç kere annem gönderdi diye bişeyler getirmişti , iki gün önce onu denemek için dedimki bi kaç güne seni görmeye köye gelecem kapıdan seni görür giderim dedim , köy yeri burası laf olur komşular laf eder , biz tarlada olacaz evde kimse yok falan tarzi bişey soyledi kapadım telefonu ve iki gündür arıyor açmadım , ben ne yapmalıyım ne dusunmeliyim bilmiyorum yardım edin lütfen
TAnistirmakta ne var ya. Tanisinca hemen evlenilmesi mi lazim. Tanismak guzel bisey bence. Senindr ailesini tanimakta hakkin vsr. Nekadar cahil insanlar var hala anlamiyorum

Çekiniyor olabilir. Maddi durumları iyi değil, tarlada ekip biçen emekçiler. Köy ortamında ne uzarsın ne kısalırsın. İşi gücü yok dediğiniz maaşlı işi yok ama tarla işlerine bakıyor. Yani gelir var ama kişiye değil eve ortak giriyor.

Taşı sıkıp suyunu çıkaranlardan değil. Yani hayat onu nereye götürürse gidiyor, planı hedefi yok. Bence ikiniz birbirinize göre değilsiniz. Siz fedakarlıkları yaparken bir gün düzelecek değişecek ümidiyle yapıyorsunuz ama sevgiliniz hayatı böyle kanıksamış.
Ee o zaman gitsin sigortalı işe girsin.Ne kadar süre atanmayi bekleyecek.

Her ailenin dinamiği farklı. Tanıştırsam sonrasında evlilik beklentisi hızlanacak diye düşünüyordur o sebeple de bunu erteliyordur.
Ancak iş meselesi, köyde yaşam, kültür farkının evliliğe yansıması gibi durumları tekrar değerlendirseniz keşke.

Adam hemen gidip geleceği, askerliği bahane edip işe girmiyor,ise girmediği için evlilik için adım atmıyor bu kısır döngüde tek derdiniz ailesiyle tanişmamanız......
Aman evlenelim,diye feragat ede ede bir hâl olmuşsunuz neden??? Evlenince iki sevisince herşey bitiyor,halloluyor mu???
Evlenince bu işsiz adamla nerde otururum,ne yerim ne içerim,sosyal hayata nasıl karisirim diye düşünmek yok, hormonlarla düşünmeyi bırakın,sizin de bir aileniz çevreniz var ilerde taştan taşa vuracaginiz kafayı şimdiden çalıştırın pişman olmayın........

Peki 6 yıldır beni tanıştırmaması normal mi , son zamanlarda kendimi hiç güvende hissetmediğim için en azından ailesiyle tanıştırma adımını atarsa ben yine beklemeye razıydım

Bence hiç normal değil. Herşeye çözüm odaklı yaklaşıyor diyorsunuz fakat hiç birşeyi çözememiş. 6 sende ne askerlikğini yapmış ne düzgün bir iş bulmuş ne ailesiyle tanıştırmış.
Ama sizi oyalama işini iyi çözmüş.
Yaşlarınız kaç bilmiyorum fakat bir 6 sene daha beklemek istemiyorsanız rest çekin.

6 yıldır sevgiliyiz ailesiyle tanıştırmadığı için son zamanlarda sürekli tartışıyoruz , daha doğrusu ben söyleniyorum o susuyor okul zamanında dediki önce mezun olalım , mezun olunca dedi önce işim olsun , mezun olalı 2 yıl oldu daha askerlik yapmadı , ne işi var nede güçü , ailesiyle köyün en derinlerinde yaşıyorlar , maddı durumları pek iyi değil , o yuzden her zaman çok anlayışlı oldum hiç bi zaman parayı konu etmedim , bazen ne doğum günlerimde nede sevgililer gününde bişey alamadığı oldu olsun dedim geçiştirdim , ben hayatına girdiğim günden beri sosyal medya kullanmıyor , kız arkadaşlarıyla arasına mesafe koydu , 6 yıldır 1 kere kötü söz söylemedi küfürlü konuşmadı bana ,kavga ettiğimizde sürekli çözüm odakli davranıyor hemen çözmeye çalışıyo , 6 yıldır hergün en az 10 kere görüntülü arıyo hiç değişmedi , yazsaydın dediğimde olsun yüzünü görmek istedim diyor , bu yüzden sevmiyormu acaba diye hiç düşünmedim , şu ekonomide para gerçekten sıkıntı oldugu için ona yıllardır düğün istemediğimi , sacede nihah yeterli olacağini söyleyip durdum , ailesinin durumu olmadıgı için bana hiç bişey takamayacaklarını ilerde kendinin işi oldugunda fazla fazla alacağını söyledi ben gerek yok bişey takmalarına yanımızda olsun yeter dedim , vazgeçebileceğim herşeyden vazgeçtim artık onun için ne yapabilirim bilmiyorum , dugunden bahsettiğimde neyle evlenecez para yok pul yok seni görmeye gelmek için bile babamdan para istmemek çok zor geliyor , neden biraz sabretmiyosun , beni neden anlamıyosun diyo önce bi işim olsun hemen zaten söz nikah hepsini bi arada yaparım diyo , bu arada ailesinin benden haberi varmiş bi kaç kere annem gönderdi diye bişeyler getirmişti , iki gün önce onu denemek için dedimki bi kaç güne seni görmeye köye gelecem kapıdan seni görür giderim dedim , köy yeri burası laf olur komşular laf eder , biz tarlada olacaz evde kimse yok falan tarzi bişey soyledi kapadım telefonu ve iki gündür arıyor açmadım , ben ne yapmalıyım ne dusunmeliyim bilmiyorum yardım edin lütfen
nasıl yani işsiz güçsüz, durumu olmayan, ailesinin de durumu olmayan biriyle evlilikten ne beklentiyle evleniyorsunuz? çocuğunuza bakabilecek misiniz mesela, taş mı yiyceksiniz anlamadım. evlenmemelisiniz, mümkün olan en kısa sürede ayrılmalısınız. bi de bu tipin ailesiyle tanışamadım diye kafanıza mı taktınız. sözün bittiği yer gerçekten...

İş yerleri askerlik şartını öne sürüyorsa bir an önce askere gitmesi lazım. Mezun olalı 2 sene olmuş şimdiye kadar 4 sefer askerliğini tamamlamıştı. Evin en büyük çocuğu olduğu için köy işleri hep onun sırtında ise köyden kopamaz kolay kolay, size köyde yaşayacağız derse kabul eder misiniz önemli olan o

Ailesi seninle tanıştırdığında hemen evlenmenizi isteyebilirler. Adamın da zaten maddi durumu yokmuş şuan evlilik için belki bu yüzden tanıştırmıyodur.

Buradaki tüm bayanlar aynı şeyi yazmış. Ben de hepsine katılıyorum. Siz suan ailesi ile tanismayi takıntı haline getirmissiniz. Bu hedefe kilitlenmişsiniz resmen. Bu adam daha askere gitmemis. Asla is bulamaz. Köyde ailesiyle yasayip sizi de oraya kapatir en iyi ihtimalle. Ya da tmm askere gitsin is bulsun sonra. Ee ilk maasiyla hemen ev mi düzülecek. E biraz da para biriktirse derken bi 6 sene daha gecer. Bakın buradaki yazılanlara kulak verin. Ben 2 çocuklu 35 yasinda bi bayanım ve eminim burada benim gibi evli çocuklu çok insan var ve size diyorum ki bu adamla olmaz. İlk 1 yıl belki çok iyi gecer. Ama emin olun her gun ayni evin içinde surekli askim cnm bitanem olmuyor. Bi yerden sonra kiraya bu ay para yetecek mi, cocuklarin okul masrafi, bebegin bez masrafi, e tabi disarida gezme masrafi, arabaya benzin masrafi. Bu masraflar uzar gider. Dizifilmlere ozenmeyin 😁 ben olsam çok çok seviyorsam ve onun da sevgisinden eminsem askere git, güzel bi ise gir. Maaşı da iyi olsun. Seni çok sevdiğimden 6 yıl daha beklerim. Yavaş yavaş çeyizimizi düzeriz derdim. Ama çok sevip karşımdakinin de sevgi ve sadakatinden emin olmam lazım. Yoksa size de yazık bu kadar beklemeye karpuz kelek çıkmasın sonra 😊

Askere gitsin bir işe girsin evlenmek istiyorursa bari sigortası olur.Ama adamda tık yok bu ne ya içim daraldı.konu sahibi siz çalışıyor musunuz?

İş resmiyete binmedikten sonra aile ile tanışmaya gerek yok yani zaten resmiyete binince tanışacaksınız sürekli hayatınızda olacaklar.tek engel iş bulması ve askerlikse ikinizde evlenmek istiyorsanız sen çok beklemişsin evlenme niyeti varsa 2 yılda çoktan bir şekilde askere gitmesi lazımdı en azından.yani geçinemeyecekseniz evlenmeyin aşk sevgi biter sonuçta aynı eve girince geçim derdide olunca.

Bi 6 yıl daha beklemek istemiyorsanız ayrılın

İş bulacak da askere gidecek de evlilik için birikim yapacak da ohoooo

Nedense ben sevgilinize güvenemedim siz 6 senedir nasıl ona hala güveniyorsunuz?

Çok ütopikte olsa aklıma köyde evli olabileceği bile geldi 🤷🏼 Hani küçük yaşta evlendirirler gözü açılmasın diye öyle 🤦🏼

Ay yazdım yine senaryo ama ne biliyim bi kıllandım sevgilinizden. Hem para yok diyor hem çalışmıyor. Çalışmasına bahane askerlik diyor 2 senedir gitmiyor. İlginçmiş 🙈

İlişkiniz zor görünüyor . Yani okurken tanıştırmamasını bir nebze anlarım ama evlilik için bir adımı yok . Herhangi bir iş arayışı yok gibi . Mesleği nedir bu arada ne okudu ve bitirdi ? Askere gidebilirdi belki sonrasında askerde bile kalabilirdi . Yani hayatını kurup kurmama konusunda bile kararsız sanki . Şimdiye çoktan somut adımlar atardı . Ve evli biri olarak bir öneri , ne kadar taviz verirsen yarın o kadar pişman oluyorsun . Bizim gösterdiğimiz hoşgörüler onlar için alışkanlık oluyor . Hatta sen çalışırsın , bir yanda evinle ilgilenirsin çocuk olur çocuğa da sen bakarsın o ise sadece emeklerini görmezden gelir . Ve evlenirken onunla değil sadece ailesi ile de evleniyorsun . Tatillerinde köye gitmeyi orda yaşamayı göze alabilecek misin ? İnan evlenmek Herşey değil . Kendini biraz geri çek sana önerim . Ve karşındakinde bir çaba göremiyorsan yoluna bak demekki seni haketmiyordur .Umarım gönlünce hayırlısı olur .

Askerliğini neden yapmıyor?
Başka bir iş neden aramıyor?
Yakın gelecekteki hedefi nedir, ne ile para kazanmayı düşünüyor?

Sizi tanıştırmak demek evlilik sürecini hızlandırmak demektir ona ve ailesine göre. Bundan yeltenmiyordur.

X