6 yıllık sevgiliyiz daha ailesiyle tanıştırmadı ( sizce neden ? )

Peki 6 yıldır beni tanıştırmaması normal mi , son zamanlarda kendimi hiç güvende hissetmediğim için en azından ailesiyle tanıştırma adımını atarsa ben yine beklemeye razıydım
Direk aileleri tanıştırırken tanisirsiniz ilerde. Once tanösmak yükten baska birşey değil

6 yıldır sevgiliyiz ailesiyle tanıştırmadığı için son zamanlarda sürekli tartışıyoruz , daha doğrusu ben söyleniyorum o susuyor okul zamanında dediki önce mezun olalım , mezun olunca dedi önce işim olsun , mezun olalı 2 yıl oldu daha askerlik yapmadı , ne işi var nede güçü , ailesiyle köyün en derinlerinde yaşıyorlar , maddı durumları pek iyi değil , o yuzden her zaman çok anlayışlı oldum hiç bi zaman parayı konu etmedim , bazen ne doğum günlerimde nede sevgililer gününde bişey alamadığı oldu olsun dedim geçiştirdim , ben hayatına girdiğim günden beri sosyal medya kullanmıyor , kız arkadaşlarıyla arasına mesafe koydu , 6 yıldır 1 kere kötü söz söylemedi küfürlü konuşmadı bana ,kavga ettiğimizde sürekli çözüm odakli davranıyor hemen çözmeye çalışıyo , 6 yıldır hergün en az 10 kere görüntülü arıyo hiç değişmedi , yazsaydın dediğimde olsun yüzünü görmek istedim diyor , bu yüzden sevmiyormu acaba diye hiç düşünmedim , şu ekonomide para gerçekten sıkıntı oldugu için ona yıllardır düğün istemediğimi , sacede nihah yeterli olacağini söyleyip durdum , ailesinin durumu olmadıgı için bana hiç bişey takamayacaklarını ilerde kendinin işi oldugunda fazla fazla alacağını söyledi ben gerek yok bişey takmalarına yanımızda olsun yeter dedim , vazgeçebileceğim herşeyden vazgeçtim artık onun için ne yapabilirim bilmiyorum , dugunden bahsettiğimde neyle evlenecez para yok pul yok seni görmeye gelmek için bile babamdan para istmemek çok zor geliyor , neden biraz sabretmiyosun , beni neden anlamıyosun diyo önce bi işim olsun hemen zaten söz nikah hepsini bi arada yaparım diyo , bu arada ailesinin benden haberi varmiş bi kaç kere annem gönderdi diye bişeyler getirmişti , iki gün önce onu denemek için dedimki bi kaç güne seni görmeye köye gelecem kapıdan seni görür giderim dedim , köy yeri burası laf olur komşular laf eder , biz tarlada olacaz evde kimse yok falan tarzi bişey soyledi kapadım telefonu ve iki gündür arıyor açmadım , ben ne yapmalıyım ne dusunmeliyim bilmiyorum yardım edin lütfen
6 yıldır sevgiliyiz ailesiyle tanıştırmadığı için son zamanlarda sürekli tartışıyoruz , daha doğrusu ben söyleniyorum o susuyor okul zamanında dediki önce mezun olalım , mezun olunca dedi önce işim olsun , mezun olalı 2 yıl oldu daha askerlik yapmadı , ne işi var nede güçü , ailesiyle köyün en derinlerinde yaşıyorlar , maddı durumları pek iyi değil , o yuzden her zaman çok anlayışlı oldum hiç bi zaman parayı konu etmedim , bazen ne doğum günlerimde nede sevgililer gününde bişey alamadığı oldu olsun dedim geçiştirdim , ben hayatına girdiğim günden beri sosyal medya kullanmıyor , kız arkadaşlarıyla arasına mesafe koydu , 6 yıldır 1 kere kötü söz söylemedi küfürlü konuşmadı bana ,kavga ettiğimizde sürekli çözüm odakli davranıyor hemen çözmeye çalışıyo , 6 yıldır hergün en az 10 kere görüntülü arıyo hiç değişmedi , yazsaydın dediğimde olsun yüzünü görmek istedim diyor , bu yüzden sevmiyormu acaba diye hiç düşünmedim , şu ekonomide para gerçekten sıkıntı oldugu için ona yıllardır düğün istemediğimi , sacede nihah yeterli olacağini söyleyip durdum , ailesinin durumu olmadıgı için bana hiç bişey takamayacaklarını ilerde kendinin işi oldugunda fazla fazla alacağını söyledi ben gerek yok bişey takmalarına yanımızda olsun yeter dedim , vazgeçebileceğim herşeyden vazgeçtim artık onun için ne yapabilirim bilmiyorum , dugunden bahsettiğimde neyle evlenecez para yok pul yok seni görmeye gelmek için bile babamdan para istmemek çok zor geliyor , neden biraz sabretmiyosun , beni neden anlamıyosun diyo önce bi işim olsun hemen zaten söz nikah hepsini bi arada yaparım diyo , bu arada ailesinin benden haberi varmiş bi kaç kere annem gönderdi diye bişeyler getirmişti , iki gün önce onu denemek için dedimki bi kaç güne seni görmeye köye gelecem kapıdan seni görür giderim dedim , köy yeri burası laf olur komşular laf eder , biz tarlada olacaz evde kimse yok falan tarzi bişey soyledi kapadım telefonu ve iki gündür arıyor açmadım , ben ne yapmalıyım ne dusunmeliyim bilmiyorum yardım edin lütfen
Eğer gelecekte biraz olsun rahat yaşamak istiyorsan bu ilişkiyi bitirmek zorundasın. Daha kendine faydası yok .İlişkisine de sahip çıkmış değil .Evlenirseniz ilk önce maddi sıkıntı ardından da sen yıpranacaksın ve hatta suçlanacaksın geniş geniş beklemeyi bilmediğin için. Önüne bakman senin için en doğru karar.

Benim de böyle bir ilişkim vardı 4 yıl sürmüştü üniversite biter bitmez ben çalışmaya başladım ancak o evde oturup iş beğenmiyordu senede iki defa anca görüşüyor bir kafeye bile oturamıyorduk paramız yok diye. Sizden farkı beni ailesiyle tanıştırdı annesiyle tanışmaya da geldi ama olmadı. Ben parasız zamanlarını çektim, kavga ettim ama yanında oldum. Sonra ayrıldık. Yıllar sonra denk geldik çalışmaya başlamış bir de sevgisi varmış. İyi de maaş alıyor bulunduğu sektörü biliyorum. Ve bana ne dedi biliyor musunuz " Birinin beni koşulsuz sevmesi çok güzel bir şey." İşi gücü yokken yanında olan ben işleri yolundayken yanında olan koşulsuz seviyormuş. Ölsem bu cümleyi unutmam. Siz de bel bağlamayın bence yolunuza bakın. Sevgisinden bir gün bile şüphe etmedim. Bugün de buna yakacağım 🤦🏻‍♀️

Yani tek sorun sence ailesiyle tanistirmamasimi? 6 senede is guc bulamayan hicbir halti basaramayan biri var evlenelim diye tutturmussunuz koy hayatinda yapabilecekmisinizki yani akliniz basinda degil gibi

İşinin hala olmama nedeni nedir?

Buradaki tüm bayanlar aynı şeyi yazmış. Ben de hepsine katılıyorum. Siz suan ailesi ile tanismayi takıntı haline getirmissiniz. Bu hedefe kilitlenmişsiniz resmen. Bu adam daha askere gitmemis. Asla is bulamaz. Köyde ailesiyle yasayip sizi de oraya kapatir en iyi ihtimalle. Ya da tmm askere gitsin is bulsun sonra. Ee ilk maasiyla hemen ev mi düzülecek. E biraz da para biriktirse derken bi 6 sene daha gecer. Bakın buradaki yazılanlara kulak verin. Ben 2 çocuklu 35 yasinda bi bayanım ve eminim burada benim gibi evli çocuklu çok insan var ve size diyorum ki bu adamla olmaz. İlk 1 yıl belki çok iyi gecer. Ama emin olun her gun ayni evin içinde surekli askim cnm bitanem olmuyor. Bi yerden sonra kiraya bu ay para yetecek mi, cocuklarin okul masrafi, bebegin bez masrafi, e tabi disarida gezme masrafi, arabaya benzin masrafi. Bu masraflar uzar gider. Dizifilmlere ozenmeyin 😁 ben olsam çok çok seviyorsam ve onun da sevgisinden eminsem askere git, güzel bi ise gir. Maaşı da iyi olsun. Seni çok sevdiğimden 6 yıl daha beklerim. Yavaş yavaş çeyizimizi düzeriz derdim. Ama çok sevip karşımdakinin de sevgi ve sadakatinden emin olmam lazım. Yoksa size de yazık bu kadar beklemeye karpuz kelek
İşinin hala olmama nedeni nedir?
Mezun olunca evine dondu tabi kpss ye hazırlandı daha doğrusu hazırlanmaya çalıştı her gun tarla işleri varmiş bi yandan ailesine yardım edip bi yandan ders çalıştı , iş baktı hepsi askerlik yapmış olma şartı vardı , köyden çıkıp iş aramak içinde para lazım olduğu için iş te hayal oldu bu şekil işte

Mezun olunca evine dondu tabi kpss ye hazırlandı daha doğrusu hazırlanmaya çalıştı her gun tarla işleri varmiş bi yandan ailesine yardım edip bi yandan ders çalıştı , iş baktı hepsi askerlik yapmış olma şartı vardı , köyden çıkıp iş aramak içinde para lazım olduğu için iş te hayal oldu bu şekil işte
Anladığım kadarıyla ailesine yardım etmek 1.gorevi olmuş. Normal köy insanı gibi hayat sürüyor bana kalırsa. Köy işleri ağırdır. Genç ve elinden iş geliyorsa e bi de ektiği biçtiği şeyler paraya çevriliyorsa ailesi de kolay kolay birakmayabilir.

Köyden çıkıp iş aramasına dahi yetmeyecek bir iş için ailesine yardımcı olmayı bırakıp bir markette falan ise girse daha mantıklı olurmuş.

Nasil birisiniz bilmiyoruz. Eğer hayal ettiğiniz hayat tarzı bu degilse, bu aile kendi ailenize benzemiyor ise, yol yakınken vazgeçin.

Aşk karın doyurmuyor. Amalar, olursa yapicamlar beş para etmiyor bu hayatta.

Ondan feragat et, bundan feragat. Bak burada tecrübeli kadınlarız. Öyle feragatla, iteleme ile olmuyor bu işler. O telaslanacak. Kendi tecrübelerimden söylüyorum böyle ittire kaktira evlilikten hayır gelmez. Niye bir balayına gitmek istemez misin? Ev nasıl dosenecek? Onun 10 kere günlük araması sevgiden değil elimin altından kaçtı mı kaçıyor mu korkusundan. Adam olan 10 kere iş bulur. Hem şimdi bu kadar köy işlerinin içindeyse nası çıkacak ki? Köye gelin gidip yasarim ben de o isleri yaparım, kv yanında yaşayıp eşimin askerliğini beklerim dersen buyur.

Erkek arkadaşın seni ailesiyle tanıştırsa senin de ailenle tanıştırman gerekecek, aileler tanışıp ilişkiden resmi olarak haberleri olunca da iş ciddiyet kazanacak ve daha fazla uzamasın diye düşünebilir senin ailen.
Erkek arkadaşın evlenmeye zar zor bir şekilde ikna oldu diyelim bir ev kurulacak bütün eşyaları sizin alabilecek durumunuz var mı? Haydi durumunuz var diyelim eşyalarını aldığınız nikahınız oldu evlendiniz evinizi geçindirecek bir işiniz var mı? Erkek arkadaşın çalışmıyor, köy işleriyle ilgileniyor ee tarla işi onun üzerine demişsin evlense şehre yerleşse bu sefer ailesi gel tarla işini yapalım diyecek vırt zırt.. Sen bunu isteyecek misin? Ya da evlenelim madem ben iş bulup kendimi toparlayana kadar annemlerle kalalım diyecek bunu isteyecek misin?
Ben sizin ilişkinizin ilerisini pek parlak görmedim üzgünüm.

Aileleri karşılıklı tanistirip evlilik surecine girmek icin para lazim, is güç lazim. Adam hakli. Yoksa olmuyorsa ne yapsın. Seviyorum diyorsan sabredip cabalayacaksiniz. Biz de ayni yollardan gectik, anlıyorum. Hii yok beni ailesiyle tanistirsin ciddiyetini goreyim gibi bi kafa yasiyorsan eger yaşama bence o kafayi. Cok bos is ya. Aileyle tanismaya bu kadar hevesli olmayin iyi bir sey degil. Vakti gelince sizin ailenizle muhatap olsunlar

he yavrum he.. :KK47:
çalışmaya, askere gitmeye totom yok demiyor da bla bla bla.. :ukala:

başkası yazmış gibi okursanız ciddi anlamda saçmaladığınızı fark edersiniz
1- adam para yok diyor yok. sizi görmek için bile babasından para istiyor
2- köy yerinde ne işiniz var turist değilsiniz şehirde kaynayan dedikodu kazanlarını 1 milyonla çarpın köyler öyle
3- hiçbir şey istemiyorum yeter ki evlenelim cümlesinin romantikliği evlendikten 3 ay sonra biter. yiyecek bir şey bulamayınca birbirinizi yersiniz
4- aileyle tamışmak demek ciddi adım demek. para yok para
5- ikiniz de çalışmıyor musunuz şu an. meslekleriniz nedir bu da önemli bir kriter

Maddi durumları iyi olmadığı için kendisi ailesine yardım edip geliri artırmaya çalışıyor. Bu durumda ders çalışması ya da başka bir şehire gidip işe girip tutunması zor. Hadi diyelim ki iş buldu evlendiniz, bu çocuk yıllık iznini tarlada kullanmak zorunda. Çevremde var böyle kişiler. Sen yapabilecek gibi durmuyorsun köyde bir ay. Bunları iyi tart derim

Peki 6 yıldır beni tanıştırmaması normal mi , son zamanlarda kendimi hiç güvende hissetmediğim için en azından ailesiyle tanıştırma adımını atarsa ben yine beklemeye razıydım
Adam sizi her an bırakabilir kafasında, o yüzden tanıştırmıyor. Cinsel birliktelik için sürdürüyor büyük ihtimalle. Bedavadan seks yapıyor daha ne olsun. Eşi tanıştığımız ilk ay ailesine bahsetmişti, ikinci ayın sonunda da ailesi tanıştırdı.

Bu fekadarligin binde birini bir erkeğe yapmam. Siz yapmışsınız ve asla kıymetiniz bilinmeyecek.. yazık değil mi bu kadar fedakarlık bu kadar kendinden ödün vermek...

Dip not;
Sizinle evlenmeyecek muhtemel

Bence siz ona daha fazla yıllarınızı harcamayın derim ben. Sizinle evlenmeye niyeti ve çalışmaya da niyeti olmadığı gibi askere de gitmeye niyeti yok gibi. O sizin aksinize köy hayatından, ailesine yardım etmekten memnun görünüyor. Ama siz onunla rest çeker bir niyetle konuşabilirsiniz. Altı yıldır birlikteyiz, aramızdaki ilişkimizin artık adını koyacak mıyız? Köyde ailene yardım etmeye devam mı edeceksin askere gidip iş bulmayı düşünmüyorsun. Eğer icraat olmayacaksa her ikimiz de önümüze bakalım. Gibi.

X