Aralıklı Oruç İle Beraber Zayıflayalım Mı?

Amanedenolmuyo

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2018
1.597
5.441
Kızlar bugünkü menüm:
08:30= 1peynirli poğaça, birazcıkta börek
18:30= tavuk göğsü, küçük bir tabak kuru fasulye ve salata
Spor= Leslie 45 dk
Bugün sınav olduğu için böyle birde adet oldum inşallah yarın artı çıkmam 😓😢

Tarti oncesi gelen regl gibi zalım bisi yok bence 😂 ben pazartesi oldum 2 gunde kesildi hala sisligi hissediyorum. Gecmis olsun insallah arti cikmazsin 😕

Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 49 Kg. ile 66 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 163 cm. Başlangıç Kilom :87.7 Kg. Şimdiki Kilom :72.7 Kg.

mavikara

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Haziran 2015
4.337
3.976
İyi geceler
Sabah
100gr dil peyniri
50 gr Çiğ yer fıstığı
100gr şeftali
4 minik çeri domates
Yarım havuç

Ara
Türk kahvesi
10gr bitter çikolata

Aksam
300gr fırında alabalık
Marul salatası

3 bucuk lt su
Fazla yürüyüş yapamadım. 5 bin adım ile gün kapandı çok yorgunum. Herkese iyi geceler 🙋‍♀️ veeee bol eksiler yarın 💟

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 16-10-2021

Hamileliğimin 7. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 234 gün kaldı.

Bebeğinizin kolları artık paletten ziyade küreğe benzemeye başladı. Bebeğinizin ağzı, çene üzerinde açık ve büyük bir şekilde belirginleşti. Dokuz gün içinde dil kaslarını oluşturacak dokular yüzü şekillendirecek bögeye doğru kayacaktır. Annelerin ruh hali bugünlerde biraz sinirli olabilir.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : < 1gr.

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

kaybolmak

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Aralık 2019
526
1.815
Merhaba iyi akşamlar. :)) Bugün, dün yaptığım yemek planlarını pek gerçekleştiremedim. 12 saatlik oruç tutabildim. Sınava giderken araba bozuldu, bir şekilde eve dönüp motosikleti aldık yola öyle devam ettik. Sınav öncesi 9:30 da bir ısırık poğaça, 3-5 tane kuru üzüm ve bir yudum su içebildim.
13:00 et dürüm, birkaç çatal patates kızartması ve salata
17:00 soğuk kahve
18:00 1 çorba kasesi kadar salata, birkaç dilim peynir, zeytin, maden suyu ve 1 tane küçük poğaça.
Gün içinde o kadar az su içtim ki 1 litre anca olmuştur. Uyumadan önce biraz yükleneceğim.

cassiopeia8

BK:83,5 GK:60,5 H:60
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
27 Haziran 2020
166
678
Bugün menü
12: haşlanmış yumurta peynir zeytin domates çay
18: menemen ve sonrasında çok küçük bir tane börek yedim tartıdan sonra yemeyi planlıyorum devamını😒😂😂

mutlumuyum ki

Guru
Kayıtlı Üye
24 Nisan 2010
3.184
4.395
Kaptanim bugun tatilden dondum 1 bucuk saat oldu..tatilde dikkat edemedim tam.gaz devam ama acaip odemim ve siskinligim var yarin tartilir yinede bildirim yaparim..sizler neler yaptiniz musait oldugumda okuycagim insaAllah...

SanSebastianCheesecake

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Temmuz 2020
2.408
6.356
Bugünkü menüm :16/8
Sabah yulaf lapası yaptım muzlu
Öğlen et sote ve salata
Ara türk kahvesi,ceviz fındık
Akşam taze bezelyeli salata ve ayran
Spor: sadece yüryüş :6900 adım

-DOLUNAY-

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
11 Kasım 2018
321
1.214
27
Tarti oncesi gelen regl gibi zalım bisi yok bence 😂 ben pazartesi oldum 2 gunde kesildi hala sisligi hissediyorum. Gecmis olsun insallah arti cikmazsin 😕
Aynen ya🤣 kaderin cilvesi işte 🙃

TeslaNicola

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Nisan 2019
805
1.374
36
Selammm

Hedefim 40 saatti ama bugün yine 19 saat oldu. Dünkü gibi aksama kadar duramadım 1de yedim😀😀

12: Türk kahvesi

13: 1 kase yoğurt, 2 hurma, 4 ince dilim kavun

19: 1 kase yoğurt içine 1 kaşık yulaf ezmesi, 1 kaşık ceviz badem karışımı, 2 incir, 1 muz

Yarın normal düzene geçeceğim tartı sonrası.

capoeira

İmkanlar el verdikçe, hayallerini yaşa
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2013
2.305
2.456
Su tarti gunlerini cuma yapsak daha mi hos olur acaba diye dusunmeden edemiyorum 😂 herkes hafta sonu cosuyo 😂😂 blondeaddict blondeaddict sevgili baskanim ne dusunuyorsunuz bu konuyla ilgili 😊
Aslınca hafta sonu coşmayalım diye pazartesi yaptık tartı gününü , ama işte gel gelelim coşuyoruz laf dinlemiyoruz 😂

Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 47 Kg. ile 63 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 159 cm. Başlangıç Kilom :75 Kg. Şimdiki Kilom :66 Kg.

Amanedenolmuyo

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Ocak 2018
1.597
5.441
Aslınca hafta sonu coşmayalım diye pazartesi yaptık tartı gününü , ama işte gel gelelim coşuyoruz laf dinlemiyoruz 😂

Bence pazartesi tartilmak bazi insanlara moral bozuklugu yapiyor . Arti ciktiklari zaman zaten arti ciktim diyolar ve toparlamasi zor oluyo . Benim icin sorun degil hergun olabilir tarti gunu . Zaten ben hemen hemen hergun tartiliyorum 😂😂😂😂 ama gordugum kadariyla kacamaklar hafta sonlari daha fazla oluyo . Tarti gunu cuma olursa belki toparlanir ve daha az moral bozar gibi geldi . Bilemiyorum . Sadece bi fikir 😂😂

Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 49 Kg. ile 66 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 163 cm. Başlangıç Kilom :87.7 Kg. Şimdiki Kilom :72.7 Kg.

CANSE16

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2020
129
498
38
günaydın,

geçen haftaki kilom 76 kg
bu haftaki kilom 76 kg
tatilden döndüm aslında bozmadım kaçamakta yapmadım ama
100 gr bile vermemişim bu hafta
bu günden itibaren toparlıycam inşallah spor yapmadığım için veremedim sanırım
herkese tartıda bol ekşiler.....:KK200:

Boyum : 163 cm. Başlangıç Kilom :84.4 Kg. Şimdiki Kilom :76.9 Kg.

blondeaddict

Aralıklı Oruç ile 6 ayda -31 🤩 gncl 64.5🏆🥳
Pro Üye
5 Ağustos 2008
4.315
6.718
Günaydın kızlar
Harika bir hafta olsun herkese 💐❤️

Geçen hafta: 72.5
Bu hafta:71 (dün akşam regl oldum hafta içi tartılmıştım ekstra bir değişim yok )
Fark : -1.5

şimdi bir geçmişi okuyayım sizlerin sonuçlarını merak ediyorum 🙏🤩

Ranipella

Üye
Kayıtlı Üye
15 Ağustos 2019
189
203
42
Hayır aslında kahvaltımda çok yağ yok normal yağ var, günlük olarak makrolarımı hesaplıyorum sıkıntı yok :)
4 gun sonra 2 ay olacak toplam 12 kg verdim:)
Ayrıca geçmişten bize hep öğretilen yağlı yiyeceklerin vucuda yağ ve kilo yaptığıydı, hayır düpedüz yalan bu (kızartma lar hariç) yağlı yiyecekler yağ yapmaz bize karbonhidrat ve şeker yağ yapar. Gunluk makrolardaki karbonhidrat miktarını 60 gramın altında Tuttuğunuz zaman ve kilonuza göre yağ ve protein de aldığınız zaman mis gibi gidiyor yağlar :) Ayşegül Çoruhlu ve rengin börekçi okumanızı tavsiye ederim ✌
Doğrudur benim için çok geldi :) bana yaramıyor sanki bu denli yağlı peynirler bende kalça basen çok dedigin gibi karbonhidrat ve şeker tüketmiyorum zaten. Kilo veriyorsanız ne güzel devamını dilerim

Ranipella

Üye
Kayıtlı Üye
15 Ağustos 2019
189
203
42
sorum var arkadaşlar regl döneminde aralıklı oruç sistemini devam ettirdiğiniz halde kaç kğ fazla gözüktünüz tartıda anımsayan var mı ya da hala bunu gören yaşayan.

blondeaddict

Aralıklı Oruç ile 6 ayda -31 🤩 gncl 64.5🏆🥳
Pro Üye
5 Ağustos 2008
4.315
6.718
Su tarti gunlerini cuma yapsak daha mi hos olur acaba diye dusunmeden edemiyorum 😂 herkes hafta sonu cosuyo 😂😂 blondeaddict blondeaddict sevgili baskanim ne dusunuyorsunuz bu konuyla ilgili 😊
Bence pazartesi tartilmak bazi insanlara moral bozuklugu yapiyor . Arti ciktiklari zaman zaten arti ciktim diyolar ve toparlamasi zor oluyo . Benim icin sorun degil hergun olabilir tarti gunu . Zaten ben hemen hemen hergun tartiliyorum 😂😂😂😂 ama gordugum kadariyla kacamaklar hafta sonlari daha fazla oluyo . Tarti gunu cuma olursa belki toparlanir ve daha az moral bozar gibi geldi . Bilemiyorum . Sadece bi fikir 😂😂
Bence pazartesi iyidir 🥰

cumaya attığımız anda iki katı kaçamak olacağına eminim neredeyse ben bile gevşetebilirim 🙈
ama kişisel olarak bana farketmez genelimiz derse ki değişelim Cuma olsun uyarım herkese😊

Kızlar bugünkü menüm:
08:30= 1peynirli poğaça, birazcıkta börek
18:30= tavuk göğsü, küçük bir tabak kuru fasulye ve salata
Spor= Leslie 45 dk
Bugün sınav olduğu için böyle birde adet oldum inşallah yarın artı çıkmam 😓😢
Olsun canım sınav stresi yeter zaten 🥰
Umarım güzel sonuçlar alırsın 🙏💐
Merhaba iyi akşamlar. :)) Bugün, dün yaptığım yemek planlarını pek gerçekleştiremedim. 12 saatlik oruç tutabildim. Sınava giderken araba bozuldu, bir şekilde eve dönüp motosikleti aldık yola öyle devam ettik. Sınav öncesi 9:30 da bir ısırık poğaça, 3-5 tane kuru üzüm ve bir yudum su içebildim.
13:00 et dürüm, birkaç çatal patates kızartması ve salata
17:00 soğuk kahve
18:00 1 çorba kasesi kadar salata, birkaç dilim peynir, zeytin, maden suyu ve 1 tane küçük poğaça.
Gün içinde o kadar az su içtim ki 1 litre anca olmuştur. Uyumadan önce biraz yükleneceğim.
Canım geçmiş olsun araba için maceralı olmuş tam sınav evveli bayağı stres olmuş 😞
Umarım iyi geçmiştir güzel sonuçlar alırsın inşallah 🙏💐
Kaptanim bugun tatilden dondum 1 bucuk saat oldu..tatilde dikkat edemedim tam.gaz devam ama acaip odemim ve siskinligim var yarin tartilir yinede bildirim yaparim..sizler neler yaptiniz musait oldugumda okuycagim insaAllah...
Tamamdır canım hoşgeldin 🥰
günaydın,

geçen haftaki kilom 76 kg
bu haftaki kilom 76 kg
tatilden döndüm aslında bozmadım kaçamakta yapmadım ama
100 gr bile vermemişim bu hafta
bu günden itibaren toparlıycam inşallah spor yapmadığım için veremedim sanırım
herkese tartıda bol ekşiler.....:KK200:
Spor etkiliyor canım bazen duraklama da oluyor
Dert etme bu hafta toparlanır 🥰