Aralıklı Oruç İle Beraber Zayıflayalım Mı?

Bana da obez diyor 🙈 He pek de yalan değil . Ama bu sefer çok ama çokkk kararlıyım . Annemler yarın memleketten dönüyorlar , inşallah bozmadan devam edebilirim onların yanında da. Bir kaç gün bende kalacaklar . Sonra evlerine (İStAnbuL’a geçecekler. )
Su iç kahve iç maden suyu iç
Ben susayinca karbonhidrat aldığımı farkettim 😁

Herkese kucak dolusu merhaba 🥰

bugün ki menüm

sabah 10.00 klasik kahvaltı ☺️ ( 2 yumurta , 7 zeytin , bir domates, beş ceviz )

akşam 18.00 1,5 tabak karnıbahar yemeği, bir kase yoğurt

Su , 2 litreyi geçmiştir . Yatana kadar 3 litre olur .
Spor, 6130 adım şimdilik .
Birazdan Leslie 2 mile yapacağım . 💪🏻
Afiyet olsun gayet güzel 👍🥰
Hiç cis yok süper 🤩
Bende cis olmayan menü olurda yersem paylaşayım 🤪
Hemen saldırmayayım dedim 😂🙈

Selam kızlar 😍
Herkese mutlu bir gün diliyorum
Benim kış temposu iyiden iyiye yoğunlaştı çocuk ders, okul gidiş geliş eşimin işleri ev işi yemek vs derken bu aralar günler nasıl geçiyor anlayamıyorum
Diyetime -hedefime ulaşsam da- devam ediyorum spor aksıyor biraz
Yoğunluklarım artarak devam ederken bu günlerde sadece sağlıklı olduğumuza şükür ediyorum zor zamanlardayız dünyaca
Allah herkese sağlık versin 🙏
Merhaba aralikli orucla 6 ayda -31 kilo mu :KK57: masallah tebrik ediyorum.
Aralikli orucun hangi türünü kullandiniz peki farkli programlar varya🤔

Canım düne göre çok daha iyi 👍😍
Bir yumurta İlave etsen sabaha yada araya ayran filan onlar da keser biraz
Biranda azaltma zaten madem iştah var o zaman doyuracak şeyleri aburcubur yada karbonhidrat yerine bolca koy
Ondan sonra azalır insallah 🙏
aynen kaptanim.birazcik azalttim.ins yarin ve sonraki günlerde de karbonhidrat içeren seyleri kesicem.aslinda aburcubur yemiyorum da gözüm yemeklerde ve ekmekte.
can sıkıntısı durumu da degil de gerçek açlık gibi.
bi süre törpülemem lazim.tartim feci.
bu hafta da artiyim büyük ihtimal.neden böyle oldu bilmiyorum.geldim geldim tam 9 kilo kalmisken geri yukari ciktim.uzatmasaydim 2 ayda biterdi bu iş.
bu arada seni de tebrik edemedim.cok giremedim.dün girdim.gordüm ama alinti yapmayi unutmusum.
çok sevindim.masallah haftasina girmeden hedefin de altina indin.maşallah kaptanim.inş hayatin boyunca bu kiloda sabitlenirsin.❤

1 kase yoğurt içine ceviz yaban mersini yada meyve ile yulaf kepeği koy. bunu ye ve git.. sen ordayken yulaf midende şişer canım... valla bu ara kendimi çok bozdum birine fikir verirken sağ tarafımdan bir melek gelip sen kendine bak diyo:KK70::KK70:
Sağol canım🥰 Sadece kısır yerim o da şişirir zaten diye düşünmüştüm ama arkadaş 2 seferde bana 5 kişilik kısırı yedirdi sanırım🤭🤦‍♀️ Onun dışında da 1 dilim kakaolu bir tatlı ve 1 kurabiye yedim. O kadar kısırı yeyince tabi. Arkadaş da hala hiçbir şey yemedin diyor😅😅 Bizim milleti yedirme huyu acilen yok olmalı.

İyi geceler kızlar
Utanarak dün ne yediğimi hatırlamıyorum desem🙈 kafam o kadar dolu ki... Çocuklar ,tezim, ev.... Offf... Bazen hepsinin yarım kaldığını düşünüyorum. Neyse :confused:ama dikkat ettiğimi 6/18 yaptığımı hatırlıyorum.
Gelelim bugünün menüsüne 6/18
5.00 sade kahve
9.00 3 zeytin 3 dilim etimek çökelek sahanda yumurta 1 çay kaşığı ev yapımı vişne reçeli
12.30 gendime çorbası
16.00 Bir tane haşlanmış patates ve çay
15 dakika leslie b.
9.327 adım
bugün stresten ya da yağmurdan bilmiyorum kendimi temizliğe verdim. 4 saat temizlik
Capture+_2020-11-05-23-39-38.png

iyi geceler kızlar benim hamilelikten bu yana devam eden bir kasik ağrım var bazen hafifliyor bazen bacağa vuruyor ve yürümekte zorluk çekiyorum dr gittim kaç kez hiçbirşey bulamadılar dün yine fena tuttu bende arkadaşa sülük atyirdim 7 tane sabah çok iyi kalktım hiç ağrım kalmamıştı sanki tüm evi supurdum 5 çocuk malum ikindi vakti ödem oluştu ağrım çoğaldı normalde dinlenmek lazımdı şimdi iyi gibiyim dunde menü atamadim malum sizinle paylaşmak istedim

12 peynir zeytin 1yumurta tere 2dilim ekmek

17 1 tabak prasa
1kse yoğurt su çok icemedim regli basladi
hakkınızı helal edin uzun oldu biraz

Merhaba, iyi geceler. Günübirlik İzmir'e, Marmaris'e git gel, günlük iki üç saatlik uykular, iş, yatılı misafir vs derken elime telefonu alacak halim kalmadı. Yine de hergün farklı aralıklarla İf yapmaya devam ettim. Sadece kahvaltıyı öğleden önceye çekmek durumunda kaldım. Akşam yemeği saatinde bir değişiklik olmadı. Ara öğünlerde neredeyse bir şey yiyecek zamanım olmuyor. Bu hafta fazla oynama olmaz gibime geliyor ama erkenden de konuşmak istemiyorum. Bu hafta yemeği hep eşimle kardeşim yaptı, ne yapmışlarsa yedim akşam, pek dikkat edemedim. Haftanın geri kalanı da böyle geçecek gibi.
Bugünün menüsü;
10:00 2 yumurtadan sütlü omlet, zeytin, birkaç dilim sucuk, 1 tane boyoz, iki fincan şekersiz çay, domates, salatalık ve biraz peynir.
12:00 şekersiz filtre kahve
15:00 yarım fincan süt
19:00 1 tane tavuk dürüm, bir kase yoğurt, bir tane küçük salatalık turşusu

2 litre su.

Bugunku menum 18/6
7.30 da kahve
10.30 limonlu su
11.10 da yagsiz soganli yumurta pisirdim , 3 tane kiraz domates maydanoz lor ve 1 wasa 1 tane diyet bisküvi.
16.20 de 100 gr tavuk yagsiz soteledim yesil salata , 2 ceri domates be yarim kasik lorla limonladim.
2 lt su
11482 adim
30 saat leslie boosted.

Dünkü menü
Biber sote
Haslanmis yumurta
Peynir
Zeytin
Yeşillik
Bir sürü dilim kepekli ekmek 🙈
Öğlen
Tavuk sote
Acı biber turşusu
Ekmek

Spor 1 saat eliptik su 1.5 lt

Üstüne bide bu saatte acıktım kalktım badem atıştırdım uyku semesi . Sonra bi baktım badem yiyorum eee dedim kendime oruç ne oldu 😂😂 galiba ekmekten dolayı bu kadar acıktım ben . Normalde saat 9 10 a kadar gidiyordu.

Uzun oruç diye niyetlendm dün 28 saat içindeyim 30. Saatte açarım heralde daha uzun yapcktım ama boğazımda hafiften başlayan Bi agrı var yutkunurken ilaç içmem lazım malum daha tam düzelmedm

Afiyet olsun 🥰
Uzun oruç sonrası bu kadar yüklenmemek lazım hafif açmaya ( sebze çorbası az taze sıkılmış meyve suyu bir kaç parça meyve olabilir et pilav karbonhidrat süt yoğurt azaltarak tüketmekte fayda var pasta pilav vs zaten olmasın 🙈)

İyi olmanıza sevindim 💐
Ok sonrasında güncelleyeceğim 🥰

Rica ederim not ettim teşekkürler 🥰

Kahve metabolizmayı hızlandırıyor ve esas vücutta açlık tetiklemiyor insülin salgılatmıyor bilakis tokluk yaratıyor
mesela kalorisiz sakız salya salgılattığı için aralıklı oruçta açlık tetiklenir O sebeple tüketilmez aynı şekilde meyve içeren bitki çayları vs de 🥰
Umarım yanıt sorularını aydınlatmıştır

Canım aman dikkat
Biraz kendini meşgul edecek yemek dışı şeylere odaklan insallah bol su iç yemek isteği gelince 🙏
o kadar emek ettin kuzum, yemek istiyorsan yine ye ama hepsini aynı gün değil 🥰

Merhaba 🥰
Menü çok karbonhidrat agırlıklı çok acıktırır ve kilo vermeyi kolaylaştıracak besinleri daha fazla eklemekte fayda var( yoğurt ayran kefir salata et süt balık tavuk sebze )

Afiyet olsun
Mısır nişasta ve karbonhidrat yoğunluğu sebebi ile çok acıktırır insülini zıplatır dikkat 🥰

Canım çok teşekkür ederim 😍
Seninki de az mı 15 kilo 🤩👏
Devamını da getireceksin zaten 🏆❤️

Hiç böyle planlar yapmadım 😂🙈
planım sporu mümkün olduğunca bırakmamak ve diyet düzenini çok fazla bozmamak yani diyette yediğimi %30 gibi fazla yapacağım gerisini gidişata göre karar vereceğim 🥰

oluyor canım regl çok etkiliyor haftaya tartıldıgında normal kilo çıkacaktır 🥰

Biraz karbonhidrat yoğun tavsiyem az yiyorsan mutlaka yoğurt ayran kefir veya sağlıklı diğer proteinleri tüketmek çünkü yap yakımını bunlar sağlayacak
Afiyet olsun 🥰
Yani az değil tabi arada 2 beden fark var şimdi 😂 ama maşallah sana ben senden çok çok fazla ama kendi potansiyelime göre az kacamak yaptım 😂😂😂

Sağol canım🥰 Sadece kısır yerim o da şişirir zaten diye düşünmüştüm ama arkadaş 2 seferde bana 5 kişilik kısırı yedirdi sanırım🤭🤦‍♀️ Onun dışında da 1 dilim kakaolu bir tatlı ve 1 kurabiye yedim. O kadar kısırı yeyince tabi. Arkadaş da hala hiçbir şey yemedin diyor😅😅 Bizim milleti yedirme huyu acilen yok olmalı.
ahh ahhh bu sabahta benim bi arkadaş sen niye ne versem yemiyosun hep diyettesin dedi. bende kilo verme sürecindeyim deyince ben anlayamıyorum nasıl kilo alıyorsun ben gece 11 de bile hamurişi yaparım hafta sonu kahvaltımız hep hamurdur, yediğim pasta börekleri bi görsen diyo anlattıda anlattı.. benlede aynı kiloda.... ben dedim sen gibi yesem kapılardan sığmam... valla bizi biz anlarız gerisi yalan :KK50:

ahh ahhh bu sabahta benim bi arkadaş sen niye ne versem yemiyosun hep diyettesin dedi. bende kilo verme sürecindeyim deyince ben anlayamıyorum nasıl kilo alıyorsun ben gece 11 de bile hamurişi yaparım hafta sonu kahvaltımız hep hamurdur, yediğim pasta börekleri bi görsen diyo anlattıda anlattı.. benlede aynı kiloda.... ben dedim sen gibi yesem kapılardan sığmam... valla bizi biz anlarız gerisi yalan :KK50:
Onların şansı metabolizması 😕 benimde çevremde var . Devamlı yer ama tığ gibi maşallah. Evet, bizi biz anlarız . Hep dikkat edeceğiz . Yapacak başka bir şeyimiz olsa keşke 🤷‍♀️

Onların şansı metabolizması 😕 benimde çevremde var . Devamlı yer ama tığ gibi maşallah. Evet, bizi biz anlarız . Hep dikkat edeceğiz . Yapacak başka bir şeyimiz olsa keşke 🤷‍♀️
evet sır bu HEP dikkat etmek.. çünkü bizde durum hep şu kendi adıma söyleyim... zayıflayıp ideal kiloma kavuşuyorum. 1 ay diyetten çıkmanın verdiği hisle NORMAL İNSANLAR KADAR yiyorum. bakmışım kilo almışım. sonraki takip eden aylardada alışkanlığa dönüyo bir bakmışım 4 ay geçmiş ben 15 kilo almışım. Ama allah biliyo normal yerim asla çok fazla değil...

Koruma döneminde, haftada 2 gün istediğim şeyi yemeyi düşünüyorum. 5 gün yine dikkat ve spor. bunu başarırsam korurum yoksa bunca çekilen çile başa saracak... Koruma dönemindeki arkadaşlara da fikir olabilir isterlerse.

X