Aralıklı Oruç İle Beraber Zayıflayalım Mı?

Iyi geceler kizlar ,
Bugün tek öğün yapamadim malesef . Çok yorgun hissediyorum kendimi.
Sabah ceviz suyu içtim midemi duzeltsin diye.
Kahvaltı 10.30da bi ceviz , zeytin , lor peynir , 3 dilim domates, 1 haslanmis yumurta , maydanoz, 3 wasa (36kalori tanesi 🙄🙄)
Saat 13.00 de leslie boosted 30 saat , 20 jumping jack, 140 karin altı hareketi, 80 mekik yaptım .
8000 yürüyüş
Akşam 5de çok kötü olunca 6 7 kasik yogurt ile 2 wasa yedim. Birazda siyah zeytin aldım ..
2 lt su , yesil cay, siyah kahve .

Sagol canim valla herşey beyinde bitiyo sirf sürecimi hızlandırdigima sevonoyorum en cok. Saglik anlaminda ayak parmağımda bir agri vardi o geçti saç dökülmem azaldı. Cildim cok degil biraz daha güzelleşt. Zayiflamam zaten süper. Anlayacagin faydasi cidden var. Tabi bunlar hissettiğim faydalar. Ama bugün cok acıktım mesela bu kadar hic olmamisti.
Dayanamazsan 3 gun yap pazartesi tartilirken aklina geleyim:) sonra her hafta pazar yap tartiya bak nasol yansıyo. Cumartesi pazar da iyi tabi:) zorlanirsin ama bayılmazsın emin ol:) ani kaljista bas dönüyo tansiyon değişebilir bende sorun olmadi bu.. basin agrir ki bende ilk 3 gün feci ötesiydi işte böyle. Hayırlı olsun açlığın cok mutlu oldum hoşgeldinnnnnnn :KK49: :21::KK24: bulunduğun acıktığın anı sakın önemseme valla hepsi geciyo hemen aksam oliyo hemen sabah oluyo saka gibi
Evet ya :) müthişsin ,motive oldum cidden,başlayacağım ben de . Sağlığa aşırı faydaları varmış ,saç dökülmesi,ağrı.. Müthiş. Hoş buldum güzelim. :) Dediğin gibi önce 3 gün yapayım sonra bakarım dayanabilirsem devam ettiririm :KK70: Pazartesi yemeye başlarım. En mantıklısı şuan için o , sonra onu da arttırırım yavaş yavaş, mantıklı . Dediğin gibi gün bir şekilde geçiyor zaten ama kilom efsane tıkandı bir de şişlik yaptı vücudumda. Hem bu şekilde atlatmış olurum :halay: Çok teşekkür ederim canım . :KK36::KK36:

Merhabalar bende 2 hafta gibi kısa bir sürede ıf yapmıştım 5 kilo kadar verdim ama öncesindede hep diyet kafası yaşadığım için yorulup bıraktım tatil vs derken bidaha dönemedim şimdi güncel kilom 70.1 hedefim de 57 olmak

Merhaabalar henüz kimseden bi cevap alamadım grup çok sesiz ama yinede yazayım
Sabah
8 gibi yeşil çay
Kahvaltı
2 yumurtalı peynirli otlu omlet
2 çeri domates
3 zeytin
Ara
Filtre kahve
Yarım muz
Yarım çay kaşığı bal
Akşam
Yarım tabak bulgur pilavı
Yarım tabak susuz tavuklu bezelye yemeği
2 kaşık yoğurt
Su 1.5 litre
Spor 30 dk yürüyüş

Aksam yemeginden once tam bugday ekmegine tost yaptm o doyurmayinca kabak detoksu hazirladim. Ayni anda 2 kucuk muz yedim o da kizimin artigiydi 😀 odemlerden kurtulmak icin boyle araya kabak detoksu katicam 😀
Ödem atmak istiyorsanız kahve tüketmeyin

Ödem atmak istiyorsanız kahve tüketmeyin
Kabak detoksu bütün gün olmuyor mu yani benim bildiğim 2 yumurta sabah yeşillik öğlen yoğurtlu kabak akşam yine yoğurtlu kabak arada 1 meyve. Ben böyle yapıyorum anca ödem gidiyor yani kabak harici gün boyu bişey yememek gerekiyor diye biliyorum öyle deneyin yarın 3 gün devam ettirmek gerekiyor sonuç icin

Kabak detoksu bütün gün olmuyor mu yani benim bildiğim 2 yumurta sabah yeşillik öğlen yoğurtlu kabak akşam yine yoğurtlu kabak arada 1 meyve. Ben böyle yapıyorum anca ödem gidiyor yani kabak harici gün boyu bişey yememek gerekiyor diye biliyorum öyle deneyin yarın 3 gün devam ettirmek gerekiyor sonuç icin
Ayy pardon sizin mesajı alintilamisim

Ben oyle yapiorum.ama.verdgmi hemen geri aliorm.o yuzden 2 ogun uygulamasini bozmadan kabak detoksu ekledim.tek ogune. Zaten 2 ogunle sindirim olayi iyilesti gibi o yizden de.kabak detoksuna cok.agirlik.vermek istemiyorum dengemi bozuyor 3 gun kuralina uyunca sonrasinda daha cok.yiyorum ve verdgmin fazlasini geei aliyorum 🤭

Herkese Merhaba,
Bir aydır 12-18 arası 2 öğün yiyip sonrasında hiçbir şey yemiyorum. IF'e başladığımda 79,6 kiloydum. şu an 75,9 kiloyum.
İlk hafta 2.5 kilo verdim inanılmaz motive oldum, son üç haftadır haftalık 400 gram verebiliyorum ve motivasyonum yerlerde.
İki öğün besleniyorum iki öğünde de de diyet besleniyorum.
Bir yılı aşkın bir süredir tüp bebek tedavisi gördüm. Her ay hormon ilaçları ve iğneleri kullandım. Hayatım boyunca hep maksimum 60 kilo oldum. 59 kilo ile başladığım tedavim sonunda 72 kilo oldum. Geçtiğimiz temmuz ayında transfer yapıldı sonrasında Hamileydim (79,6 kilo oldum 13. hafta sonunda), 13. haftada kalbi durunca küretaj yapıldı, iki operasyon geçirdim. ilk operasyon 50 gün önce ikincisi de 34 gün önce yapıldı, hala regl olamadım. acaba bunun bir etkisi var mıdır? Vücut ödem mi tutuyor yoksa ben mi kendimi kandırmaya çalışıyorum?
Cevaplarsanız sevinirim. tüm motivasyonumu kaybetmek üzereyim.
Acaba benim durumumda olan var mı?

Herkese Merhaba,
Bir aydır 12-18 arası 2 öğün yiyip sonrasında hiçbir şey yemiyorum. IF'e başladığımda 79,6 kiloydum. şu an 75,9 kiloyum.
İlk hafta 2.5 kilo verdim inanılmaz motive oldum, son üç haftadır haftalık 400 gram verebiliyorum ve motivasyonum yerlerde.
İki öğün besleniyorum iki öğünde de de diyet besleniyorum.
Bir yılı aşkın bir süredir tüp bebek tedavisi gördüm. Her ay hormon ilaçları ve iğneleri kullandım. Hayatım boyunca hep maksimum 60 kilo oldum. 59 kilo ile başladığım tedavim sonunda 72 kilo oldum. Geçtiğimiz temmuz ayında transfer yapıldı sonrasında Hamileydim (79,6 kilo oldum 13. hafta sonunda), 13. haftada kalbi durunca küretaj yapıldı, iki operasyon geçirdim. ilk operasyon 50 gün önce ikincisi de 34 gün önce yapıldı, hala regl olamadım. acaba bunun bir etkisi var mıdır? Vücut ödem mi tutuyor yoksa ben mi kendimi kandırmaya çalışıyorum?
Cevaplarsanız sevinirim. tüm motivasyonumu kaybetmek üzereyim.
Acaba benim durumumda olan var mı?
Senin durumun çok zormuş ama bende çoçuk sahibi olmak için hormon ilacları kullanıyorum pcos olduğum içinde zor veriyorum ilaçlardan ödem oluyor sonuçta hormon yüklüyorlar canım bol bol yürü

Merhabalar bende 2 hafta gibi kısa bir sürede ıf yapmıştım 5 kilo kadar verdim ama öncesindede hep diyet kafası yaşadığım için yorulup bıraktım tatil vs derken bidaha dönemedim şimdi güncel kilom 70.1 hedefim de 57 olmak
slm canim.hoşgeldin.
duraklamalarda benim 2 tavsiyem var.
biri 1 hafta ketojenik diyet yapmak diğeri kabak detoksu yapmak.bu ikisi duraklamalarda tavsiye ediliyor.uzu süre yapılmasi tavsiye edilmiyor zaten.
dene bence.kolay gelsin.

Senin durumun çok zormuş ama bende çoçuk sahibi olmak için hormon ilacları kullanıyorum pcos olduğum içinde zor veriyorum ilaçlardan ödem oluyor sonuçta hormon yüklüyorlar canım bol bol yürü
Cevap için çok teşekkür ederim.
Yürümek ve spor yapmak, şimdi de diyete bunu ekleyip deneyeceğim:)

Cevap için çok teşekkür ederim.
Yürümek ve spor yapmak, şimdi de diyete bunu ekleyip deneyeceğim:)
Hareketsiz hiçbir diyet işe yaramıyor ıf bile 30 dk yürüyüş yapılarak yapılan bi diyet hem hareket olunca daha hızlı veriyosun kiloyu ve motive oluyorsun

X