Artık Çok Geç

E

EU1

Ziyaretçi
ARTIK ÇOK GEÇ

Genç kız aklında binlerce soru ve bileğinde koca bir kesikle öylece oturyordu loş odadaki kanepede. Düşünmüyordu hiçbirşey. Düşünemiyordu. Sanki bütün duyguları, hisleri kaybolmuştu. Tek yaptığı şey; kolundan süzülen kanları izlemekti. Ve tek hissettiği yüreğinin her dakika daha da sıkıştığıydı. Canı acıyordu. Canı çok acıyordu ama kimse görmüyordu onu. Kalabalıklar arasında yapayalnızdı.

Peki neydi onu bu hale getiren? Bunu çok sormuştu kendine. Ama cevabını bir türlü bulamıyordu. Çok değil 1 sene öncesine kadar o kadar güzel bir yaşamı vardı ki. Aslında şuan yaşadıklarını o zaman da yaşıyordu ama o zaman bu kadar takmıyordu. Biraz daha büyüyeyim herşey yoluna girer diye düşünüyordu. Mutlaka birgün birileri onu anlayacaktı. Anlamak zorundaydı. Kimse anlamazsa çeker giderim diye geçiriyordu içinden sürekli. Biçok tartışmada da bunu dile getirmişti. Çekip giderdi. Bilmediği tek şey çekip gitmenin o kadar kolay olmadığıydı. Keşke bunu başarabilseydi. Ama kişiliği bunu yapmasına izin vermiyordu. Kimse düşünmezken onu o çevresindekileri düşünüyordu. Üzülsünler istemiyordu.

Şimdi ise daha çok üzülecekti herkes. Ama bu artık genç kızın umrunda değildi. Artık çok geçti çünkü. Herşey için artık çok geçti. Yaşaması gereken en güzel anları elinden almıştı üzülecekler. Hayatını elinden almışlardı ona yeni bir hayat vermek isterlerken. Nereden bilebilirlerdi ki onu kendinelerine yakınlaştırmaya çalışırken onu kaybettiklerini.

Gözleri kapanırken son bikez bunları düşündü genç kız. Oda loş kanepe kıpkırmızıydı gözlerini sonsuz uykuya kapatırken genç kız.

Sabah olduğunda annesi genç kızı uyandırmak için içeri girdiğinde gördüklerine inanamadı. Kızı kanepede kanlar içinde yatıyordu. Önce bir çığlık attı. Bütün şehir duydu çığlığını. Herkes biranda o odada toplandı. Kimse inanmıyordu gördüklerine. İmkansızdı bunun olması. Genç kızın intahar etmesi imkansızdı. O hayat dolu biriydi. Herkese neşe verirdi. Derdi olan herkese umut dağıtmaya çalışırdı. herkes için elinden geleni yapardı. İntiharı düşünen insanlara hayatın ne kadar güzel olduğunu anlatmaya çalışırdı. Oysa şimdi kendisi seçmişti bu yolu.

Herkesin kafasında tek bir soru vardı. NEDEN??? Kimse ama hiçkimse onun sessiz çığlıklarını görememişti. Son zamanlarda ne kadar içine kapandığını kimse görmemişti. Görenler de onu iyice ölüme sürükleyecek şeyler söylemişti.

Ama artık çok geçti herşey için. Artık çok geçti.

Yazar nur1835

nurcum öyle zor günlerim oldu ki.... ama ümidimi hiç kaybetmedim inan mutlaka bir çıkış yolu vardır. (yazıdaki kişi gibi ümitsizsen). seni öpüyorum canım.

hayatta mutlaka bir çıkış yolu var der meltem hanım. o zaman sanırım ben körüm. Dönüp dolaşıp hiç sebepsiz yere aynı noktaya gelebiliyorum. Neyse yorumun için teşekkürler alisa. Görüşmek üzere....

EVET BAZEN COK SEY ICIN GEC KALIYORUZZZ:none:

nur1835 .!.:
hayatta mutlaka bir çıkış yolu var der meltem hanım. o zaman sanırım ben körüm. Dönüp dolaşıp hiç sebepsiz yere aynı noktaya gelebiliyorum. Neyse yorumun için teşekkürler alisa. Görüşmek üzere....
SENI ÇOK ÜZEN BİRŞEYLER OLMUŞ ANLAŞILAN
MUTLAKA HER ŞEYİN ÇARESİ VAR BENDE ÇOK ACILAR ÇEKTİM ŞU AN BULUNDUĞUM NOKTAYA KOLAY GELMEDİM İNTİHARI DÜŞÜNDÜĞÜM ZAMANLARDA AİLEMİ GETİRDİM AKLIMA.VE ŞİMDİ MUTLUTUM TABİKİ ARASIRA KARAMSARLIK YAŞIYORSUN AMA ÜSTESİNDEN GELMEYİ BAŞARIYORUM HİÇ KİMSE KÖR DEĞİLDİR YETERKİ BAKMAYI BİL BİZE AÇIL BİZ SANA MANEVİ DESTEK VERMEYİE HAZIRIZ
ŞUNU UNUTMA ALLAHIN VERDİĞİ CANI YANLIZCA ALLAH ALIR SENİN BUNA HAKKIN YOK HERKESE İNAT YAŞAMA SIMSIKI SARIL

nurcum yaşını bilmiyorum ama şunu sakın unutma hiç bir şey için geç kalınmış sayılmaz insan nefes aldığı sürece düzeltebileceği birşeyler muhakkak vardır yeterki nefes alabilmenin ne büyük bir nimet olduğunun farkına varabilerim senin için yapabileceğim birşeyler varsa buna hazırım en azından iyi bir dinleyiciyimdir lütfen biraz daha güçlü olmaya çalış

sevgiler...

bu kadarmı paylaşmak istediğin bişey yokmu :)

teşekkür edrim kuzey ama gerek yok. Aklım karışık sadece bu ara ve ben bunu benden başkasının çözemeyeceğini biliyorum. İlgin için teşekkürler.

nur1835 .!.:
teşekkür edrim kuzey ama gerek yok. Aklım karışık sadece bu ara ve ben bunu benden başkasının çözemeyeceğini biliyorum. İlgin için teşekkürler.

rica ederim canım ve söylediğin çok doğru anahtar insanın kendisindedir ve doğru olanı sağlıklı düşündüğü sürece ancak ve ancak kendisi bilir mutlu bir yaşam dileklerimle

sevgiler....:teselli:

Birden kanım dondu okuduklarım karşısında.Çok tanıdık geldi hepsi...İçinde sessiz çığlık başlamışsa, kimse duymuyorsa, tercihi ölümde aramak kalıyor geriye! Ama bir bakıyorsun ki öldürmeyen Allah öldürmüyor...Bence hayata sarılman için bir şans daha sunulmuş sana, sımsıkı tutun içinde inandıklarına... bu şansı yitirmemeye bak canım.unutma!!!" herkesin bir derdi var durur içerisinde" Mutlaka bir çıkış yolu vardır...Amaçsız ve çaresiz kul toprakta yatandır...

MsscooL .!.:
Bence hayata sarılman için bir şans daha sunulmuş sana, sımsıkı tutun içinde inandıklarına... bu şansı yitirmemeye bak canım.unutma!!!" ..

O şansı çoktan yitirdim. HEm de kendim geri çevirdim. Şimdi sadece bekliyorum. Neyi beklediğimi, niye beklediğimi bilmeden öylece bekliyorum.

Canım benim hiç bir şey hiç bir kimse için kendini üzmeye değmez.
Çünkü hiç bir şey bir damla göz yaşına bile değmez
Evet hepimiz bazen bazı şeylere kapılıp gereksiz yere üzülüyoruz
ama bu hayatın tekrarı olmadığı aklımıza gelmiyor

Merhabalar canım,
Ben 156 gün önce intihar ederek hayatına son veren kızımın annesiiyim. Yalvarırım böyle birşey düşünüyorsan tekrar düşün.Gerçek nedeni hala bilmiyorum. Ama bir hayata kendi isteğinle son vermene sebep olacak hiçbirşey olamaz hayatta.Yıllar önce acı çektiğim birçok şey şu an komik geliyor bana hepimiz için de aynıdır bence..Tekrar düşün.Arkanda kalan insanlara fırsat ver.
İnan seninle birlikte sevdiklerinin de hayatı bitiyor sadece yaşar hale geliyorlar.Çünkü amaçları yaşam sebepleri bitiyor sadece yaşıyorlar.Belki de suçludurlar sana göre ama ya onlar bunun farkında değilseler.Ne zor bilemezsin.Sorularla yaşamak zorunda olmak,nefes almaktan nefret etmek...Neden sorularına cevap bulamamak,bu türlü vedada kendi payının ne kadar olduğunu düşünmek hersabah her gece bu soruyla başbaşa kalmak.Ve bir annenin duyduğu o büyük ve yakıcı özlemmm..Affet seni koruyamadım diyememek............

Herkes gibi ben de zaman zaman bunu aklımdan geçirmişimdir. İnançlarım kuvvetli olduğu için intiharı değil belki ama hayatımın bi şekilde son bulmasını istediğim zamanlar olmuştur. Öyle çıkmazlar vardır ki insanın hayatında ondan öteye bir daha yol olmadığını sanır. Ben bu noktaya geldiysem benim için artık yaşayacak bişey yoktur diye düşünür. Ama bu koskoca bi yanılgıdır. Hayatına devam ettiği sürece daha birçok şey yaşama tutunmasına sebep olacağını görür yeter ki devam etsin. Hayatta asla yeri dolmayacak insanları kaybedip de yaşayabilmeye çalışan ve bunu başarabilen nice insanlar var. Vücudunun büyük bir bölümünü kaybedip yaşama sıkı sıkı sarılan insanlar var. Büyük acıların altında ezilip, büyük hastalıklarla mücadele edip yine de 'keşke yaşamak için bir şansım olsa' diyen nice insanlar var.
Hayatımız bizim elimizde. Ne gördüğümüze bağlı. Nurcuğum ne yaşarsan yaşa güzelim hiçbişey senden, canından, bedeninden kıymetli değildir. Herşey yerine gelir, her acı unutulur ama insan geri gelmiyor. Ve ben şunu da biliyorum hayatına son vermek isteyen ama bunu başaramayan bir çok insan ölümü ensesinde hissettiği anda pişman olmuştur. Ve başaramadığı için şükretmiştir Allah'a. Kuvvetli ol sıkı sıkı tutun hayata yine diyorum hiçbir şey senden kıymetli değildir.

HAYAT ÖYLE KISAKİ HİÇ BİR ŞEY İÇİN CANINI SIKMAYA DEĞMİYOR ŞU AN İÇİN ÜZÜLDÜĞÜN HER NEYSE BİR İKİ YIL SONRA BU ÜZÜLDÜĞÜN ŞEYE GÜLÜP GEÇİYORSUN.MAL,PARA ,ARAKADAŞ,EVLAT,KOCA İÇİN ÜZÜLMEK BİLE DEĞMİYOR...MİLYAR VERSEN BİR GÜNÜN BİLE GERİ GELMİYOR.SENİN CANIN SAĞOLSUN CANDAN BAŞKA HERŞEYİN HAYATTA TELAFİSİ VAR.HER GECENİN BİR SABAHI OLDUĞU GİBİ HER DERDİNDE BİR ÇARESİ VAR.İNSAN İÇİN HER ŞEY BİTTİĞİ ZAMAN KENDİNDEN BAŞKA KİMSEYİ DÜŞÜNMEDİĞİ ZAMAN İNTİHARI DÜŞÜNÜR.O ZAMAN BU DERECEYE GELEN İNSAN NİYE GEÇMİŞ HAYATA SÜNGER ÇEKİPTE YENİ BİR HAYATA SIFIRDAN BAŞLAMIYORSUNKİ

Şanssızlığa katlanabiliriz , çünkü dışarıdan gelir ve tümüyle rastlantısaldır. Oysa yaşamda bizi asıl yaralayan , yaptığımız hatalara hayıflanmaktır.

Sen bu günden yarina umut sakla, günesin birgün senin icinde dogacagini unutma, ayagini saglam bas cukurlara kekip yikilma, kötü günleri asip aydinliga cikacaksin

dilaram .!.:
Merhabalar canım,
Ben 156 gün önce intihar ederek hayatına son veren kızımın annesiiyim. Yalvarırım böyle birşey düşünüyorsan tekrar düşün.Gerçek nedeni hala bilmiyorum. Ama bir hayata kendi isteğinle son vermene sebep olacak hiçbirşey olamaz hayatta.Yıllar önce acı çektiğim birçok şey şu an komik geliyor bana hepimiz için de aynıdır bence..Tekrar düşün.Arkanda kalan insanlara fırsat ver.
İnan seninle birlikte sevdiklerinin de hayatı bitiyor sadece yaşar hale geliyorlar.Çünkü amaçları yaşam sebepleri bitiyor sadece yaşıyorlar.Belki de suçludurlar sana göre ama ya onlar bunun farkında değilseler.Ne zor bilemezsin.Sorularla yaşamak zorunda olmak,nefes almaktan nefret etmek...Neden sorularına cevap bulamamak,bu türlü vedada kendi payının ne kadar olduğunu düşünmek hersabah her gece bu soruyla başbaşa kalmak.Ve bir annenin duyduğu o büyük ve yakıcı özlemmm..Affet seni koruyamadım diyememek............

inanın ne diyeceğimi bilemiyorum yaşamış olduğunuz gerçek katlanılması zor bir durum ama rabbim hiç bir kuluna çekemeyeceğinden fazla yük vermezmiş böyle düşünün lütfen başınız sağolsun ve Allah sabırlar ihsan eylesin

şu yazıyı açmadan önce başlığa bakıp hiçbirşey için geç değil diye içimden geçirdim. okuyunca yine aynı şeyi düşündüm.. her ne olursa olsun muhakkak bi çıkışı vardır bu sıkıntıların.. çıkış için iyi bak hayatına. bulamazsan bidaha bak bidaha bak yine bulamazsan ben gelir bulurum..

dilaram .!.:
Merhabalar canım,

Bu soruların hiçbirini sormayacak ailem ya da sevdiklerim. Ben intihar edicem ama onlar bilmeyecekler. Sizi anlıyorum. Ama sizde beni anlayın. Ait olmadığım bir yerdeyim. Ben yaşama ait değilim. Yapamıyorum bu düzende. Herşey sıkıyor beni. Olan bütün herşey üzüyor beni. Canımı acıtıyor. Sevdiklerim ya da sevenlerim suçlu değiller. Ve o yüzden bu nu onlara hissettirmiycem. Ama gitmeliyim. Burası bana göre değil. Konuştuğum her insanda, yazdığım her yazıya verilen cevaplardan bunu daha iyi anlıyorum. Kimse suçlu değil. Zaten bir suçlu da yok ortada. Eminim sizin kızınızda böyle düşünmüştür. O sizi üzmek için yapmadı eminim ve bunda sizin bir kabahatinizde yok.

Şöyle düşünün mesela siz bir yemeği çok seviyorsunuz. Aynı yemeği az sevenlerde var. Ama hiç sevmeyenler, öleceğini bilsede o yemeği yemek istemeyenler de var. İşte ben son saydığım kişilerdenim.

Hepinizden özür diliyorum. Hoşçkalın..... Hemen ölmiycem merak etmeyin. Aniden olucak ve kimse suçlamıycak kendini........

Dilaram başın sağolsun yazdıklarını okurken boğazım düğümlendi,Allah sabır versin.

nur1835
bazen insan kendisini kimsenin anlamadığını düşünür,hayatı boşluktadır ve yaşanmaya değer hiçbirşey bulamaz,herşey üstüne gelir,hayattan boğulursun,ölüm korkutmaz seni,öyle ileri gidersinki nasıl ölmek istediğini bile kurarsın kafanda aynı senin gibi, sana söylenen şeylerin önemi yoktur artık,aynı bizim burda sana söylediğimiz sözler gibi.Kendini ifade edersin ama dinlenilmediğini,anlamadıklarını düşünür,kendine çevrendekilere kızarsın,kim bilebilir ki senin yaşadıklarını,evet belki de haklısın birbirimizi anlayamayabiliriz ama yaşanmışlıkları paylaşırız,dinleriz sessizce.İlk sayfadaki bileğini kesen kız sensin değil mi nur?Böyle mi ölmek istiyorsun,bileğini keserek hemen öleceğini mi sanıyorsun,yooo yanılıyorsun gülüm o kadar kolay olmuyor.Arkandan yüreği yanacakları bir tarafa koyuyorum,farzetki sen gidince 1-2gün ağlayıp hayatlarına devam edecekler,ki sanırım sen öyle olacağını düşünüyorsun,peki sen intihar ederek kaçmayı,hayata yenilmeyi nasıl kabulleniyorsun,bu kadar zayıf karakterli misin,hiç mi güzel bir yanın yok senin?Bu kadar korkak mısın?Yaşamak için hiç sebebin yok mu?Zor olanı seçmek,hayata sarılmak bu kadar kötü mü?Aslında sende bir sebep arıyorsun yaşama dair,umudun olmasa buraya üye olmazdın,Kuma gömdüğün kafanı kaldırda bak bir etrafına,binbir dertle uğraşıyor herkes,ölümle mücadele ediyorlar,ölmemek için direniyorlar ve inatlaştıkları ölüme yenilmiyorlarken,yaşaması mucize olan insanlar bile yaşamaya değer bir sebep bulup dört elle sarılırken hayata,sen kaçmayı tercih ediyorsun.Kendine acımak ne kadar kolay değil mi?Ne kadar kolay kaçıp gitmek,yenilgiyi kabul etmek.Hiç kimseye hesap vermek zorunda değilsin,ya da kimseye kendini ispat etmek durumunda değilsin ama unutmaki kendine kendini ispat etmeyi borçlusun nur. Beni anlayın diye sessiz çığlıklar atacağına,Sesini yükseltte sorduğum bunca sorulara mantıklı cevaplar ver.Ha yaşamışım ha yaşamamışım ne farkeder,nasılsa kimsenin umrunda değilim diyerek çekip gidecek misin?Yoksa herkese herşeye inat kalacak mısın?Seni anlamıyorlar mı yada sen kendini anlatamıyor musun,başına dünyanın en kötü şeyimi geldi?Bunlar yeterli mi ölmek için sırf seni anlamıyorlar veya kötü şeyler yaşadın diye mi çekip gideceksin yani.Kalıp mücadele etmek zor mu geliyor?
Sana sorduğum sorulara cevap vermeden,beni ikna etmelisin.Ben bunca şeyi yazıp senin nedenlerini niye bu hale geldiğini düşünürken bana cevap vermeden gidemezsin,artık kendine borçlu olduğun kadar hayatınla ilgili cevapları bana da borçlusun nur.

X