Aşırı aileci eş konusunda fikirlerinize ihtiyacım var..

Evet canim konusmustuk senin için çok sevindim çok Teşekkür ederim güzel temennilerin icin
Benim oturumum var ben suan vatandaşlık için A1,A2,B1 olarak eğitim aldim.Ben 3 yildir burdayım 4 yıllık ilamet istiyorlarmış.Direkt vatandaşlığa neden başvurmadın canim.Ben Almanya'da değilim tabi her ülkenin koşulları farklı

Hmm öyle mi ben sizi de Almanya sanıyordum.
Çünkü ilk olarak süresiz oturum gelmesi lazım, vatandaşlığa süresizden sonra başvuruluyor burada, ben de size geldikten ne kadar sonra süresiz oturum hakkı aldınız diye sormak istemiştim. Hadı bakalım umarım sınavlarınıza da vatandaşlıgınızı da alırsınız.

Çok Teşekkür ederim canim umarım sen de hayırlısıyla alirsin❤

zaten bir onceki gun yemekte gorusmusler, ne geregi var ki. ama problem cikarmak isteyen insan gozunun ustunde kasin var deyip trip yapacak bir sey bulur

Ben kendi annemi düşünüyorum, birkaç aylığına yurt dışına tatile gidecek olsam kapıdan bes dakikada olsa veda etmemi isterdi , bende anneyim , cocugum gidecek olsa veda etmesini isterdim , iki gün önce yemekte ben gidiyorum demek farklı birsey , evleri uzak olsa anlarım ama aynı apartmanda oturup yola çıkarken veda etmemeyi anlayamam

Çok gençsiniz, belki sizin yasinizdayken bende öyle düşünüyordum üzerinden uzun zaman geçti hatırlayamıyorum ancak aile olmak farklı birsey , eşinizi zor durumda bırakmanız gerek yok
Elbette haftada birkaç kere yemege gitmeyin , ya da yemekten sonra saatlerce oturmayın ama bu kadar da katı olup eşinizi zor durumda bırakmaya gerek yok
Bu adamı seviyorsanız bazı şeylere de onun için katlanması gerekir , burada ne aileci eşler okuyoruz , saçma sapan davranan , sizin eşiniz öyle değil ki , bir sene gitmemissiniz adam hiçbir şey dememiş, size zorla birsey yaptırmaya çalışmıyor, onu böyle ikilemde bırakmak bana bencilce geliyor

Benim kayinvalidem tok , biz evlenmeden önce vefat etmiş ama benim ailem var , evlendiğimde haftada bir benim aileme yemege giderdik , annem de çok sinir bozucu bir kadındır ama eşim bir kere bile gitmeyelim demedi neticede aile , ben derdim hatta gelmek zorunda değilsin diye , olur mu öyle şey neden seni yanliz gonderiyim aileyiz biz artık derdi
Benim için haftada bir katlanırsın anneme , eğer ciddi bir olay yoksa bu kadar abartmayın, biraz iyi davranmaktan kimseye zarar gelmez

Seni çok iyi anlıyorum biz de izine gittiğimiz de mesela akşam köyde kv deyiz yemek yedik Kendi evimize merkeze geldik sabah 9 da 9 30 da oğlunu arar öğlen yemeği yaptım gelmiyor musunuz babası arar ne zamn geleceksiniz ya cidden çok sinirleniyorum eş de senin dediğin gibi onları sevimli göstermeye çalışıyor sen bu işi eşinden başkasıyla çözemezsin annesine diyeceğin her lafın eşine gideceğini de bil

Elim ayagim titredi okurken, şükür ki ben nikahtan sonra set koydum araya cizgimi belli ettim herkese bide annemin kuzeni olur esim.

Hepsini okudum ne söylenir bilmiyorum. Cidden depresyondaysa kendine zarar verebilir üstüne gitmeyin. Psikiyatriye gitsin. Ailesi doldurmuştur kaldıramamıştır kendini kötü evlat kötü eş hissediyordur birikmiştir.

Normal şartlarda haklisiniz ama bizim daha farkli bir geçmişimiz var..Ailesi çok problemli öyle normal anne statusunde degerlendirebileceginiz olgunlukta bir kadin degil kayinvalidem.Hastayken bakmisligim,yardıma ihtiyacı olduğu her zaman yardimina koşmuşluğum var bu yüzden sırf mesafe koymaya çalıştığım dönemde gitmedim diye eşime şikayet etmesi benimle açıkça bu konuyu konuşmaması tabiki zoruma gitti ve kırgınlıklar başladı.Ve ben kendisiyle 5 kere acik acik gayet güzel bir şekilde konuştum ona rağmen hic konuşmamışım gibi ertesi gün yine çağırmaya başlıyordu.
Eşimi zor durumda bırakmıyorum esim ailesiyle benim aramda denge kuramadığı için kendisi zor durumda kalıyor.Eger esim zor durumda kalmasın diye davranacak olsam köle hayatı sürmem gerekir..Benim kendime ait bir hayatım olmaz..
Işte o zaman sorun şuydu,haftanın her günü çağırıyordu gitmeyince sorun oluyordu..Yemekten sonra da öyle yemeğini ye git olmuyordu ölümüne israr ediyordu.Ve sadece kv ile ben kalıyordum kp artik yatmaya gidiyordu,gorumcem o gün gelmişse odasına gider tv izlerdi esim çalışma odasına giderdi yemeği yer yemez ben mahsur kalırdım..Bir de o zaman daha yeniydim musade istiyordum israr edince mecbur istemeyerek de olsa oturuyordum..isten gelirdi hadi şuraya gidelim buraya gidelim sürekli bir yerlere sürüklerdi beni.1 seneden sonra artik mesafe koymaya çalıştım.Ama asla benimle orta yol bulmaya çalışmak bir yana hiçbirşey olmamis gibi tekrar tekrar çağırıyordu.1,5 senede artik patladım.Ailemle bu konuyu paylaştım.Ailem esimle konuştu kendi en yakin arkadasi eşimle konuştu.Ve ben artik psikolojik olarak cok yıpranmıştım sırtımdaki butun kaslar kasılmış yoğun bir sirt ağrısıyla doktora gittim.Doktor bile esimle konuştu çok fazla stres yapmıştım çünkü..1 sene görüşmedim çünkü sağlığım artik elden gidiyordu.Biraz psikolojik olarak rahat edince esim de üzülmesin diye onun hatri için barıştım.Ama şartımı da söyledim.
Yanlış anlamayın ama kayinvalideniz yoksa beni anlamanız mümkün değil.Benim annem bana hak veriyor yaşadıklarım konusunda ama annem bile benim yaşadıklarımı tam olarak anlayamaz çünkü annemin de kv si yoktu..Anneniz ne kadar zor bir kadin olursa olsun problemli kv gibi olmuyor..
Bir de bende aşırı kiskanc, agresif saldırgan bir gorumce var..Psikolojisi bozuk diyorlar onlar çekiyorlarmış benden de çekmemi bekliyorlar.Her yemege gittiğimde zaten masada bir kavga olurdu.Huzurlu bir ortamda da yemek yemiyorduk yani..Onlarin kardeşi kizi evladi çekmek zorundalar belki ama ben çekmek zorunda değilim. Yemek masasında o küfürleri işitmek zorunda hic değilim.

Son düzenleme:
Çok üzüldüm.
Eşin hiç değişmemiş.
Üzgünüm bu durum katlanarak devam edecek galiba.

Flört döneminde fark etmemiş olman çok sıkıntılı…
Teşekkür ederim yorumunuz için.. Flört döneminde ve nişanlılık döneminde ailesi ilişkimizin icinde olmadığı için hic sorun yaşamadık o yüzden farkedemedim malesef.

Teşekkür ederim yorumunuz için.. Flört döneminde ve nişanlılık döneminde ailesi ilişkimizin icinde olmadığı için hic sorun yaşamadık o yüzden farkedemedim malesef.
Rica ederim.
Yok ailesi değil.
Asıl sorun eşin.
Ağlarken fotoğraf göndermek çok çok büyük problem bence.
Hani ergenken bile yapmazdık o işleri di mi?

Rica ederim.
Yok ailesi değil.
Asıl sorun eşin.
Ağlarken fotoğraf göndermek çok çok büyük problem bence.
Hani ergenken bile yapmazdık o işleri di mi?
Kesinlikle,sizinle ayni düşüncedeyim..Bana da çok çocukça geliyor ve hic sevmedigim davranışlar.. Ama ilk defa böyle bisey yaptı sürekli aynı seyi yapsa tepkim daha farklı olurdu..Evet eşimin ailesiyle benim aramda denge kuramamasi yüzünden çok sorunlar yaşadık cok yıprandık belki ondan suan çıkıyordu belki de annesi daha çok dolduruyordur bilemiyorum ama elimden onunla konuşmak destek olmak dışında başka bisey gelmez.Gittigimde artik yüzyüze konuşur ona göre olumlu veya olumsuz bir karar veririz diye düşünüyorum

Inanın aynisi:)Simdi emekli oldu o zaman çalışıyordu hafta sonu da hem öğlen yemeğine hem akşam yemeğine beklerdi.Eger mesafe koymasaydım şimdi emekli oldu h ici de hem öğlen hem aksam beklerdi:)
Evet gerçekten anneleriyle çözülmüyor suan bu problemimiz ortadan kalktı ama ben geldikten sonra ne sorun oldu bilmiyorum esim depresyona girdiğine göre yine doldurulmus

Elim ayagim titredi okurken, şükür ki ben nikahtan sonra set koydum araya cizgimi belli ettim herkese bide annemin kuzeni olur esim.
Çok sevindim sizin için
Yemek problemini çözdük ama annesi hangi konuda dolduruyor bilmiyorum eşimi ama şimdi de depresyona girmis iste sebebini sorduğumda bir sebep söyleyemiyor

Evet olabilir,kendimi ise yaramaz hissediyorum fln da yazmıştı..Başta kızdım biraz, ağlama emojisi atıyor sürekli,ağlarken resmini çekmiş fln çocukça davranıyor diye ama baktım durum vahim doktora git dedim ancak benim burdan elimden bise gelmez çünkü sebebini bilmedikten sonra nasil yardimci olabilirimki

Ailesiyle konuşsan belki korkarlarda manipule etmeyi bırakırlar.

Ailesiyle konuşsan belki korkarlarda manipule etmeyi bırakırlar.
Canım bilmiyorum ailesi normal bir aile degilki.Tam tersi oğlumuzu ne hale getirdi der belki de kv..Biz yemek konusunda kavga ettiğimizde bile bakin sizin bu birlikte yemek yeme konusundaki ısrarınız yüzünden kavga ediyoruz bizim esimle normalde hiç bir problemimiz yok dediğimde bile ben naptimki diyip susan ertesi gün yine hiçbirşey olmamis gibi yemege çağıran bir kadındı.Yani ben bu kadına esim böyle böyle seyler söylüyor dikkat edin dememin faydası da olmaz diye düşünüyorum

Evet haklısın ben ailesinin manipule ettiğini düşünüyorum

Çok sevindim sizin için
Yemek problemini çözdük ama annesi hangi konuda dolduruyor bilmiyorum eşimi ama şimdi de depresyona girmis iste sebebini sorduğumda bir sebep söyleyemiyor
Her depresyonda sizi yaninda gördüyse aliskanlik olmuş olabilir depresyon degilde sizi yaninda tutmak icin demagoji yapiyo olabilir, yada ne yardan geciyor ne de serden. Çocuğunuzda yokmus iyi düşünün set koyun evliligin bir ömür beraberlik oldugunu unutmayin. Esiniz sizin kararlariniza saygi duyup annesiyle aranizda kalmayacaksa oraya gidip onu eğlemecek size gelipte sizi eğlemeyecekse evliliginizi devam ettireceginizi söyleyin. Annesinin oyuncagi degil sizin hayat arkadaşınız olmali yoksa yolunuzu ayirmanizi oneririm çünkü cekilmez.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…