- 14 Mart 2010
- 7.928
- 6.849
- 723
- Konu Sahibi mutemadiyenuzgun
- #801
Nasil yok ben sok dan alıyorum 30 lü yumurta 17 tl süt 4 e de var 5 6 ya da ama 4 lira olandan alıyorum ezine peynir 23 24 o yüzden onu pazardan alıyorum pazardan aldığım 15 liralık aynı peynir markette olan 23 liralık peynirle gramı aynı 23 vereceğime 15 veririm diyorum mesela.. tadı da aynı.. benim anlatmak istediğim birseyin daha pahalı olması daha iyi olduğu anlamına gelmez.. böyle araştırıp ufak hesaplar yapınca birikir illa.. birde ayda 2 pazara gidiyom herşeyi de alsam en fazla 130 tutuyo her hafta gitmiyorum aldıklarım iki hafta yetiyo bize.. 300 400 versem çürür birkere.. anlamdım ki biz mı az yiyoz.. herşeyden de alıyom mesela 2 değil 1 kilo az az hem yetiyo bize 2 hafta hem çürüyüp çöp olmuyo.. bir market olmaz diğeri olur illa 3 5 lira daha ucuzu vardır işte gözardı edilen o 3 5 birikip birikip aylık 100 200 olarak cebimize kaliyo
Sebzeleri, meyveleri curumemesi icin nasil muhafaza ediyorusnuz. Ozelikle meyve bizde hemen curuyor o yuzden az aliyorum.