Başlık bulamadım

Blackcat95

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Ağustos 2017
903
548
28
Bugün kızımı toprağa vereli tam bir hafta oldu meleğim bu dünyadan gideli 8.gün. Acım daha çok taze biliyorum kimseylede konuşamıyorum artık şimdiden söyleyim uzun bir konu olacak ben kızımı 23 haftalık dünyaya getirdim daha doğmadan hiç şansı yok en fazla 2 saat yaşar denmişti ve kanalda olduğu için sezeryan olamadım ben doğum sancısı çekerken yaklaşık 3gün sürdü budurum 2günü hastanede geçti annem yemek için dışarı çıktı kv geldi 1 saatliğine acımın arasında ördüğüm battaniye de boşa gitti dedi yok eşim onun karnında balık gibi yüzüyomuş vs doğum her an olabileceği için üzerimde ameliyat kıyafeti vardı altıma bakmaya çalıştı onlara tepki vermedim ama çokta yaktı canımı ben bebeğim için dualar ederken ölmemiş bebeğime ördüğü battaniyeye acıyıverdi. Doğum oldu 3.gece illa kv kalsın diyolar başka bi şehirde doğum yaptm evde kardeşlerim babam ve alzhemier hastası ananem olduğu için annm iki üç günlk yemek yapıp döneym dedi kp de sürekli eşime baskı yaptı gelin bizi istemiyo diye istemeye istemeye görümcem gelsin madem dedim yanıma uyumaktan başka gelmedi taburcu oldum anne oteline geçiçem bütün herşeyi ben toplayıp taşıdım 14 şubattı oogün bana bilmem kaç kişi sevgililer gününü kutluyo onları anlatıyo falan ilgilenmiyorum uyuycam dedim sadece lohusa psikolojisi değil arkadaşlar her an kızımın ölüm haberini bekliyorum sürekli tesbih çekiyorm vs bana anlattıkları sürekli kahkahalar atarak saatlerce telefonla konuşması sinir etmişti kv yanmda yatan gelinin kv ile fısfıs bişeyler konuştu kadıncağız onlar gidince senin bundan çekeceğin var dedi bana ne dediyse artık. Gece tuvaletin kapısını ardına kadar açmış ordan sıcak gelsin diyeymiş falan sabah sütümü sağdım kızıma gidicem 2de bende gelcem diyo anne baba dışında kimseyi almıyolar diyorm yok dr benim kankam güvenlikle sıkıfıkıyız bilmemne 1gece içinde nasıl kanka oldun? Ben girerm diyo sütlerine havale vicdanı olan sokar diyo bende vicdanı olan bebeğin iyiliğini isteyen zorlamaz enfeksiyon kapmasınlar diye almıyolar dedim geldi yinede kapıya hemşirelere yalanlar söylüyo uzun yola gitcem bi dahadgöremem falan almadılar içeri neyse eşimin bıraktığı parayı falan aldı benden karnım aç diye Neyse ertesi gece eşim annemi getirdi görümcemi götür diyorm gitmiycem diyo sende git annende kal sabah gel dedim yeterki gitsin diye yanmda olması sadece zarar hizmetli ablalarla bile anlaşamıyo çünkü eşim de onada git dediğim için üzülmüş zaten nasıl bir sıkıntıdayz anlatamam psikolojik olarak neyse aradm çağırdım geldi cumartesi sabah kardeşim geldi yanmda durmak için annem gitti saat 22 civarı eşimde memlekette tabi annemle telefonla konuşuyorm Rabbim acı çekiyosa çektirmesin kızıma 2 rahmetten birini versin kızıma dedim farklı bi numara aradı açtım hemen kızım vefat etmiş eşimi aradm nasıl konuştum ne dedim bilmiyorm tek isteğim kızımı görmek gördüm ölüm işlemlerini yaptım ama peşimde hemşireler yanımda işlemleri yapacak kimse yok kardeşim küçük olduğu için yapamıyor ha bayıldım ha bayılcam içime içime ağlıyorm işlemler imzalar bitti bahçeye çıktım kızımı morga götürdüler ciğerim yok sanki göğsümün ortasında bi alev dumansız ateşlerde yanıyorum diyorum kendi kendime yanıyo ciğerim eşimegelemedi hala normalde 1 saat 15dk da geliyodu kv aramış bizi al diye onlara hastane 30dk arabaları var ayrı gelmişler ama orda bekletmişler bizimkileri hızlıhgitme diye selektör yapıyomuş falan yolaçıktıktan sonra ben orada gecelikle bahçede işlemlerden sonra iki saat bekledim kah bağırarak ağladım kah tırnağımı etime geçirerek kanattm dişlerimi sıkmaktan 3gün ağrısını çektim sonra baktm gelen yok eşyalarımı toplamaya çıktım kardeşimin yüzüne bakmıyorm bu arada baksam tutamıycam çünkü kendimi hastaneyi yıkacam sanki yukarı çıkarken birileri başın sağolsun dedi tanımıyorm bile sağol gibi başımı salladm sadece toplandm anne otelinden çıkışımı imzaladm annemler gelmiş yukarı gelin taşıyamam hepsini dedim kv ile annem geldi sarılmaya çalıştı önce annem hayır dedim sonra kv zorluyo kolumdan çekiyo kimse bana sarılmasn dedim indim aşağı kimliğimi aldım eşimi gördüm onada dedim sakın sarılma bağırarak ağlamak istemiyorum çünkü kızımı rahatsız etmiycem diyorum morga indim kızımı aldım kucağıma tabutuna koydum dikişler umrumda değil ben taşıycam dedim eşim sadece kolumu tutuyo düşürmeyim diye yukarı çıktm kv almaya çalışıyo dokunma diyorm neyse kp eşim uzaklaştırdı arabaya oturdum kızımın tabutu eşimde verdi kucağıma kv çekiyo kucağımdan almaya çalışıyor bırak dedim 2kez sonra bağırdm dokunma diye bir bağırda bana X NAPIYO BU X BÖYLE BENİMDE EVLADIM GİTTİ BENDE ACI ÇEKİYORUM kapıyı kapattılar hemen ben içerde kucağımda kızım sessiz sessiz ağlıyorum sadece annem senin acınla onunki bir değil dedi sadece ben kızımı kendi yaşadığım yere gömelim dedim istediğim zaman ziyaret etmek için eşimde tamam dedi orda da konuşulmuş köyde para vermeyiz orda para alırlar demişler annemde biz karşılarz demiş sadece öyle yola çıktık o bağırmadan sonra pişman oldum hem kızım hem eşim için eve gelince konuştm telefnla kv ile hakkını helal et anne napacağımı bilemedim alacaksın elimden sandım dedim yzüne bakıp vercektm napıyım ben ölüyü dedi bana sustum yarın sabah görüşürz dedim kapattık sabaah kızımı yıkadılar gelmediler cenaze namazına gelmediler defnettik gelmediler annesi babası dedesi kardeşleri ablası hiçbiri aradan 4gün geçti tabutu vermek için bide ben tansiyon hastasıyım günlük 5ilaca rağmen17ye 10 dan aşağı düşmüyodu tansiyonum beyne pıhtı atmışmı diye baktrcaktk hstaneye gittik dedesi aradı eşimi başın sağolsun yerine köyde cenaze varmış ona çağırdılar beni bugün oldu ne arayan ne soran ne gelen giden var bu zamana kadar kaşımı bile eğmedim ben onlara geldiler evimde kaldılar daha evleneli 1 ay olmdan 7 8aylık evliyim en az 1ayını benim evimde geçirdiler demedikleri kalmadı sövdüler saydılar çekmecelerimi karıştırdılar bir kere bişey demedim eşimle tartışmamıza sebep oldu her gelişleri ben bana yapılana değil kızıma yapılana içerledim şimdi eşim aradan zaman geçsinde gideriz diyo bana pijamlrını iç çaamalırlarını getirmiş kullanılmış hastanedeyken istemiştim çıkamıyorum diye ben niye gideyim şimdi nasıl davranıyım gidip beni wpbile engellemiş kardeşleri. Bana acımı yaşatmadılar kendi oğullarının yanında olmadılar 1arkadaşı bile yoktu yanında benim 620km öteden amcam kuzenlerim geldi bu arada eve getrdiğim gece de kimseye vermedim kızımı babasıyla ben gördüm kapattık sadece onlara yapılan bi tavır değildi kesinlikle

Bu zor zamaninizda birde onlar ustunuze gelmis iyi dayanmissiniz. ayni durumu kuzenimde yasadi bebeklerini kaybettiler ama sonra allah onlara bir bebek daha verdi acilarni biraz olsun unuttular allahim sizinde acinizi hafifletir insallah
Amin inşallah benim durumum biraz farklı gibi doktorlar bana 3ay korun sonra bi an önce hamile kalman lazım yoksa erken doğum riskin zaten var daha da artacak zaman geçtikçe diyolar ve eşim kesinlikle 2 3sene geçmeden yapmıycam diyo oraasıda farklı bir sıkıntı

Esinizde cok etkilenmistir bu durumdan eminim oda belki uzuntsuyle oyle demistir hakknzda hayrlisi

Acınız çok büyük. Sadece kendinize odaklanın lütfen. Kim ne yaparsa ileride hesabını sorarsınız. Sizden daha büyük acı çeken yok bu olayda. Ağlamak istiyorsanız ağlayın,bağırmak istiyorsanız bağırın. acı çekme şeklinizle ilgili kimseye hesap vermek zorunda değilsiniz. Kimseyi kafaya takmayın lütfen. Bencil olun biraz. Sadece kendinize odaklanın. Allah sabır versin,başınız sağolsun

Basin sag olsun, acini dusunemiyorum bile. Onlarla hic ugrasma, cahil, anlayissiz insanlar ne yapsan ne dusunsen kendini yipratirsin. Esin zaten farkinda degil veya ailesine aliskin sorun bile gormemis. Dilerim kisa zamanda yuregin ferahlasin, acin hafiflesin, Allah sabir versin...

Başınız saolsun. Allah sabır versin. Kayinvalidenizin yaptığı ne kadar ayıp sizi anlaması lazımdı. Boşverin düşünmemeye çalışın. Sizin derdiniz yeter zaten bir de olanları düşünüp daha fazla yıpratmayın kendinizi. Eski nesillerde bir de çocuğa kıymet vermemek var. Ölürse bir daha doğar diye düşünüyorlar.

Allah sana sabir versin canim bosver simdi onu bunu sen once kendini sonra esini dusun gerisi ne dusunmek isterse düşünsün tavir alan da alsin oyle insanin geregi de yok zor gununde darlayan bi zahmet iyi gunde de olmayiversin yaninda.. Rabbim sana sabirlarin en büyüğünü versin.. Yuregine su serpsin..

Allah size dayanma gücü versin, yavrunuz cennette sizi bekliyor olacak inşallah
kayınvalideniz iyi bir insan değil bence. bazı şeyler cahillikle açıklanamıyor çünkü
ben olsam sizin yerinize onlar gelmeden, asla gitmem, böyle bir adımı haketmiyorlar
kv ile bir süre sonra barışsam bile wp wngelleyen kardeşlerle barışmam
ama siz şimdi onları bir kenara bırakın, kendinizle ilgilenin, yaşadığınız olay çok zor
Allah kimseyi çocuğuyla sınamasın inşallah

2015 ekim ayında 36 haftalık bebegimi doktor ihmali yüzünden kaybetmiş bir anne olarak konunu okurken gözyaşlarımı tutamadım...Allahım sabir versin öncelikle,acini yasamana izin vermeden sana bunları hissettiren kendilerine aile diyen kişileri Allaha havale et canım..acini içinde yasarsan daha çok yipranirsin yaşananların telafisi tabiki yok ama içine atıp acini otelemeye devam edersen tamir edemeyecegin yaralar acarsin kendinde ilk bir kaç ay çok önemli sana tavsiyem çok bunaldigin zaman duaya ve Allaha sigin..benim olen bebegimde kizdi su an 1 yasinda bir kizim var rabbim o melegimin tesellisini bunda bulamami sağladı umarım seninde acıların bir an önce hafifler ve herşey gönlünce olur

Allah sizede sabır versin inşallah ahirette kavuşuruz meleklerimize. Acımı yaşayamıyorum kızımın yanında mezarı başında ağlayabiliyorum bitek onada izin vermiyolar. Benim de doktor ihmali sebep oldu herşeye acilden ebeler baktı açılmamı rahim ağzında yara var sanıp gönderdi doktor bakmadı bile ne kadar anlatsam boş Rabbim bilsin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…