Başlık bulamadım

Sizede çok geçmiş olsun nasıl teselli edilir bilmiyorum ama Allah gönlünüze ferahlık versin dediğiniz gibi kendi yoluma bakmak en mantıklısı sanırım zaten hala daha beni arayan gelen olmadı Allah yüreğimize serinlik versin

Rabbim yar ve yardimcimiz olsun arkadasim cok tesekkur ederim
Hic takilma boyle seylere insan hakettigini yasar o nedenle kim nasil hakediyorsa o sekilde davranmak gerek bazen susmak ve allaha havale etmek cevaplarin en guzelidir... kara cahil insanlar her yerde kendi torununa ölüyü napiyim diyecek kadar kim senin oglun diyecek kadar...
Helallik de isteyip te ben hakliydim moduna sokarsan o insanciklari kendini daha bir halt sanar boyleleri en iyisimi hic muhatap olmamak gerek... ne olursa olsun o senin cigerin oldugu kadar onunda cigerinin cigeriydi el kadar torununun mezarina gidip ona son gorevlerini yapmalari gerekirdi senle konusmazsa konusmasaydi ... hakikaten kara cahillermis arkadasim. Uzak tut kendini o zaman yirtinirlar ne yaptin ettin bilmek icin bizimkiler oyle dusuk yaptim onu bile bilmezler bilmesinlerde...
Senden sanirim yas olarak buyugum ben 43 yasindayim sana tavsiyem kardesim sana ne iyi geliyorsa onu yap ama sana kotu gelen insanlari esinin ailesi dahi olsa uzak tut kendinden ... esin gitsin gorussun ama ozelini soylemesin benim esim her gun annesine gider gitsin annesidir ama ne laf getirir ne de goturur... ozel gunler vs haric ben ne giderim ne gelirim gelmiyosun dediklerinde sadece alaylar gibi gulumserim ve susarim ... o onlara yeter... suna inanin ki icinizde vicdan oldugu icin bu yapilanlar zorunuza gitmis uzulmussunuz vicdan en guzel meziyettir ama cigerinize dil uzatanlar ancak insanin vicdani degil dusmani olabilirler...
Allaha emanet kardesim

Dediğin gibi abla Allah razı olsun destek oluyosunuz burda benim gibi düşünen insanların varlığını bilmek çok güzel ama keşke yaşayarak öğrenmeseydik bunları ben 22 yaşındayım eşimi 7 ailesini 4 senedir tanıyorum hiç tanıdığım bildiğim gibi değillermiş ben herkese kv iyi saf temiz içinde kötülük yok derdim severdim ben bişey demiyorum Rabbim bilsin acımın içinde kim bi acı daha eklediyse Allah gördü görüyor ben herkesi Allah'a havale ediyorum

gözlerim boyle okudum ablam yasindasin abla bunlar nasıl bir vicdansız insafsizmis böyle Allahım şok oldum sizin acınız tazeyken nasıl yeni bebeği olan bir yere çağırır neden peki hiç mi merhameti yok bunların zevk mi aldı yaptığı pislikten gerçekten merak ettim hele eve giderken ağladık yazmışın ya içim çiz etti insalah cennet meleğin o senim herkes kalbinin ekmeğini yer gün gelir bulur bu yaptıklarını umarım fazlasıyla şimdi nas yüzünüze bakiyor utanmadan acaba

Aynen oyle cnm susmak ve allaha havale etmek en guzel cevaptir
Senin acin cok buyuk ve yeni bu acinin ustunde de bir aci olamaz zaten insan basina gelenle kimin ne oldugunu anlar ve ona gore de yolunu cizer canim senin burda yapacagin en buyuk sey esine sahip cikman onun da sana sahip cikmasi gerisi bos zaten...
Herkes gun gelir yaptigindan utanir bunu kendi yapmasa bile rabbim gun gelir onlarin da yuzune bir ar verir elbet ... sabrin sonu selamettir...
Sen toparlanmaya bak neden bebegini kaybettin bunlarin uzerine git ve tedavilerine basla sagi solu takma cnm meyve veren agac taslanir bunu da unutma ...
Evladin insallah sefaatciniz olur o kayin validen de ölüyü napıyım dedigi torunun raziligi olmadan insallah o cennet kapisindan gecemesin ve o gun ölü dedigi torunundan yerin dibine gecsin insallah...
Sen hep ileriye bak cnm esini al yanina daima ileriye bak ... olma cahil ile senin icin en hayirli olan da budur ezdirme kendini durusunu daima muhafaza et kardesim ...
Allaha emanet

Sagol canim cok tesekkur ederim
Allah kullarindan daha merhametli ablacim bana da bunlara sabretmeyi ogretti
Yuzume bakiyorlar abdest alip namaz kiliyorlar ...utanmadan da niye gelmiyosun gitmiyosun bile diyorlar ablacim ...
O bebek eltimin yegeninin kiziydi simdi her gun telefon durumuna cocugun resimlerini koyuyor kendinin de uc yasinda oglu var ama nedense hergun whatsapp durumunda ben o bebegi goruyorum....uzun zaman oldu artik bakmiyorum eltimin durumuna bile... benim bebekle bir sorunum yok ama varmis gibi her gun gozume sokuyor cabaliyor nedense... oysa ki benim evladim öldügünde bebegin annesi hamileyken evime gelmisti o gün o bebek icin dawn sendromlu yuzde doksan dokuz denmisti ve o acımın icinde ben o anneyi teselli etmistim aldirma evladini demistim ... bunlari hep unuttular simdi allah uzun ömürler versin bebekle beni birak eltimi gectim kayin valide oglunun canini yakti ... o bebegi daha bir iki gunlukken gozumuzun icine soka soka ope koklaya sevdiler... ben oglumu kaybedeli en fazla dort ay olmustu ... ben ölsemde o gunu unutamam o buyuk oglumun o bebege bakip bakipta giderken arabada hungur hungur aglamasini asla unutamam ayni sekilde esıminde... esim benim evladimin cansiz ellerini optugunu soylemisti bana... ben hic birini unutmadim unutamam da... ama allaha havale ettim ben canimi yakanlarin canlari yansin...
sagol kardesim allah razi olsun icimi doktum rabbim darda birakmasin seni insallah

Nasıl insanlar demeye dilim varmıyor abla yok insan olamazlar düşündümde insanoğlu kadar birbirine zulmeden varmı acaba bak ben seni konu sahibini hiç tanimadigim halde icim yandı çok üzüldüm insan hadi sen gelinsin ya kendi oğlu ya o acıyı taze yaşamışken bunu neden yapar ki hangi vicdana sığar bu abla isterse sabah akşam namaz kılsın herkes yaptığını ödeyecek can yakan canının yanacağı günü beklesin cennette meleğin seni bekliyor inşallah Allah sabrınızı artırsın

Cok sagol kardesim allah razi olsun bu insanlari en guzel allaha havale etmektir bende oyle yaptim ben o gunleri gic unutmuyorum dedigin gibi ablacim can yakan caninin yanacagi gunu beklesin... kimse evlat acisiyla sinanmasin istemem asla rabbim dismanima bile boyle bir aci vermesin yine de...
Allah buyuk herkesin bu dunyada bir imtihani var kardesim ...
Kulunu kandirsalar da allah buyuk onu nasil kandiracaklar ki ölü dogum oldugu icin sefaat edemez dedikleri bebegimin sefaatine muhtac kalsinlar insallah... allaha emanet kardesim...

Canım başın sağ olsun, Rabbim sabır versin. Evlat acısı en büyük acılardan biri, nasıl ciğerinin yandığını sadece melek anneleri anlar. Neler yaşadığını, neler hissettiğini sadece bu acıyı yaşayanlar anlar. Ne kv, ne annen, ne kardeşin ne de eşin bu acıyı anlayabilir. Onlardan senin acını anlamalarını bekleme, anlayamazlar...

Evet zor zamanında yanında olmaları gerek ama olamasalar da kızma onlara... Evlat acısının nasıl bir şey olduğunu tatmayanlar neler yaşadığını anlayamaz... Acının %1 'ini bile tahmin edemezler... O iç yanmasını, göğsünün sıkışıp nefes alamamanı asla asla anlayamazlar...

Bu acıyı 2,5 yıl önce yaşamış bir anne olarak sana tavsiyem; şuan acını dibine kadar yaşa, ağla ağlayabildiğin kadar. Loğusalığın bitince erken doğumunun sebebini araştır. Bir sonraki gebeliğinde de aynı şeyleri yaşamamak için kesin tanı konulmadan gebe kalma. Sonra da bir an önce hamile kalıp, meleğinin kardeşini dünyaya getirmeye çalış. Çünkü sana en iyi gelecek olan şey bu... Başka hiç bir şey yarana merhem olamıyor. Meleğinin kardeşi yaralarını saracak inşallah... Sana Yaradan'dan bol bol sabır diliyorum canım...

Çok teşekkür ederim Allah razı olsun Rabbim cennetinde meleklerimize kavuşturur inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…