Bayram ziyareti ve tartışma sizce ne yapmalıyım?

ciko07

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
10 Şubat 2010
5.902
818
Iyi geceler kizlar biraz uzun olabilir simdiden k.bakmayin.
Esimin ailesi köyde yasiyor asagi yukari 1 saat sürüyor (yollari baya bozuk köyünde köyü diyebilirim marketi bakkali olmayan 10 15 evden oluşan ufak biyer.
4 kardesler 2 ablasi bi abisi var.
Adetten her bayram arefe günü abisigil ve biz gideriz köye kaliriz bayramin 1.günü orda durur 1.gün gece zorla esimi ikna edip döneriz.
Ona kalsa 2.günde kalmak ister ama ben cok sıklyrm ve normal olarak da 2.gün kendi ailemn yanna gitmek istiyorum.
Kendi ailem bize 15 20 dk uzaklikdalar araba ile.
Neyse köyde yapacak bisey olmadigi icin sıklıp esime gidelim dedimde hep tartisiyoruz ama abisi bizden saatler sonra gelir saatler önce giderler.
Hepsini gectim bizimkiler bu sene kurban kesemiyorlar durumlardan dolayi kendi ailem.
Esimin ailesi kendileri köyde kesicekler abiside köyde kesicek biz danaya girdik ben kücükbas yiyemedigim icin.
Oda bayram sabah 8 gbi kesilecek o yüzden arefeden köye gidilmedi esim o yüzden bi triplerde benim suçum sanki.
Ve en önemli kısmi benim yola gitmem yasak 37 haftalik hamileyim 11 aylik bebegim var birde.
Ilki erken dogum oldugu icin ikincidede risk vardi cuma günü kontrlde biraz sancilarim cikti dkktor zaten yolu yasakladi ama esim bunu anlamak istemiyor.
Ben onun ailesinin yanina gtmek istemiyomusum gbi aksettiriyor.
Sòyledigim zaman gezerken geziyosun carsiya cikiyosun nolcak köy 1 saat dogum baslarsa atlar geliriz gbi konusuyor.
Ilk bebegimde köyde suyum patladigi icin erken dogmustu.
Artik cok agirlastim egilip kalkamiyorum kasiklarm cok agriyor ayaklarim sis zor bi hamilelik geciryrm ama kmsenn umrunda degil.
Köye gttim zmaan annesi hadi yemek hazirlayin sunu yap bunu yap gecen gittik agrim var cocuk bi yandan durmuyor oturdum.
Hadi kalkda sofrayi hazirlayin vs yagdiriyorlar.
Baska zaman onlar demeden yaparim ama agrim varmis yokms takan yok.
Annesi gecenlerde Bacagini kirdi alciya alindi vs aradan 30 40 gün gecti iylesti teyzesi yüruyor artik annen her isi göruyor dedi esime.
Biz köye gttik 1 hafta sonra ay uy yerinden kalkmadi yemek yapin sofra hazirlayin cay yapin uzandi yatti hep.
Neyse daha cok sey varda esime dedim gitmek istemiyosun falan dedi bende yasak dedim iste gezerken iyisin diyor yürümeye zorlaniyrm artk ayaklarim sis karnim burnumda 1 hafta sonra dogumum var sezeryan olacak yarin daha kurban kesilecek hemen gelcekmis eve kesip köye gtcekmisiz bide gece orda kalcakmisiz ben zaten yatamiyorum orda gecen bayramim zehir oldu sicakta abisgil klimali odada yatti ben hamile halimde bide kücük bebegimle sicak odada temmuzun ortasinda sivrisinekler yemedk yerim kalmamis ne uyuyabldim sabaha kdr ne bsey yapabldim.
Esime dedim madem bak tmm gidelim gönlün kirilmasin 1.gün frsat olmaz etle ugrasmaktan 2.gün gidelim sabahtan aksama döneriz dedim zaten en erkn döndugümuz 11-12 yok canm kalcaz koýde 2.gun olmaz yarin gdcez dedi ozman sen git dedim gelmiyorum ben dedim gtmezsen gtme ben gderim 2 3 gün kalirim bayram btesiye falan deyip söylenip gtti.
Smdi bana düsman az oñce sordum yine ne zman gidiceksin dedim yarin kurban kesildikten sonra giderim dedi nezman döncen peki dedim pazar günü dedi ya adam akilli sordum cevap versene dedim pazar dedim ya dedi iyi naparsan yap bida sormucam pazar dön dedim bende.

Bide kirildigim biseyi yazmak istedim benim ailemin durumu normal kendi halinde gecinen vs bi aile bikac senedir bazi sebeplerden dolayi skısıklar babamin isleri kışın oluyor okul dönemi 3 ayi boş genelde bu sene daha bi sknti oldu kurbanda kesemiyorlar.
Bu aralar annem kardesimin okul masraflari ücreti icin calisiyor hatta bayramda 4 gün calisicak sirf kardesimin okul parasi icin aldigi para tümüyle kardesimin masraflarina gidicek babam arada alkol alan bi insan kimsyee zarari.yok ama keyfine yani.
Neyse esimle eveli gün konusurken et dagiticakmyz dedim dagtriz kime vericz dedi bende bizimklere falan veririz bikac ksi daha bulur veririz dedim esim bana alkol icene verilmezmis dedi kendince gülup espiri yaparak.
Bende kizdim senin babanda kumar oynuyo.ona bakilirsa dedim bana benim babam kendisi kesiyo zaten dedi.
Sinir oldum kalktim balkona ckip biraz agladim gururma dokundu onlar sanki istemiyolarmiydi kesmek durum olsa verme et falan dedim istemyrm ben o manada demedm falan demeye basladi lafi istedgn gbi anlama dedi tabi vericez dedi ama cok agrima gttti.
Rabbim kkmseyi düsürmesin allahim büyük.
Neyse cok uzun oldu kusura bakmayin sizce napmaliyim gtmelimiyim köye gtmedigm zaman küscek sürekli basima kalkicak .
2.gün gtmeye de razi olmuyo illa kalmak istiyo ben elimde ufak cocugumla karnim burnumda zaten bi is yapamiyrm orda iyce rezil olucm her bayram ayni sorunlar napmaliyim ne demeliyim bi fikir verin alllah askina.

Ne kadar anlayışsız ve bencil bir eşin var ayrıca patavatsız. İnşallah ailenin durumu düzelir Allah yardımcıları olsun. Ben olsam gitmezdim kendi sağlığım daha önemli.

Kusura bakmayın ama ne kadar dusuncesz bır esınız var. Kesınlıkle gıtmeyın surda doguma ne klmış sızın yanınızda olmalıyken duşundugu seye bak .

Gitme... Bence gitme. Sen canının kıymetini bilmezsen kimse bilmez. Eşin gitsin bayramın 2. Günü telefon et. Acil gel sancim tuttu de. Doktora bile götürse senin şimdi yalancı sancılarınin gelmesi çok normal zaten. Doktor bakar geri yollar. O da o yolu bi daha gitmeye üşenir. Evet yalan çok kötü bişi ama zorla soyletiyolar. Köy yerinde 11 aylık bebeğin ne işi var. Hava bi açıyo bi kapanıyo.

Ne kadar anlayışsız ve bencil bir eşin var ayrıca patavatsız. İnşallah ailenin durumu düzelir Allah yardımcıları olsun. Ben olsam gitmezdim kendi sağlığım daha önemli.

Evet başklari bisey söylese olur ama ben dedim mi kötü olurum.
Egerki kendi annesigil deseydi getirme o kiz hamile vs böyle olmazdi ama ben diyince kötü oldum sagol canim insallah rabbim herkesin yardimcisi olsun insllah.

Kusura bakmayın ama ne kadar dusuncesz bır esınız var. Kesınlıkle gıtmeyın surda doguma ne klmış sızın yanınızda olmalıyken duşundugu seye bak .

Evet bana gelince hep böyle hep zitlasmak pesinde hic anlamiyor.
Bende gitmeyim.diyorum ama süreklide basima kalkicak hep zehir edicek bana.
Ama gidesimde yok zaten

Ben ikinizi de bencil gordum.. Herkes kendi tarafina megilli.. dogum konusunda hakli olabilirsin ama bayram bu.. hemen yarin dogurmayacaksin ki??
Cocuklar gibi laf yetistiriyorsunuz birbirinize.. senin gebelik hormonlarina veriyorum..

yarin kayinvalideye gidip 2. Gunu kurban payini alip annene gecersiniz.. 1 gun de orda kalip hoop eve.. her iki tarafin da gonlunu yapmak elinizde.. bunda tartisilacak ne var ki.. siz yeniden anne baba oluyorsunuz.. buna sevinip diger eften puften seylerle acmayin aranizi..

Evet bana gelince hep böyle hep zitlasmak pesinde hic anlamiyor.
Bende gitmeyim.diyorum ama süreklide basima kalkicak hep zehir edicek bana.
Ama gidesimde yok zaten

Senın saglıgın cocugunun saglıgından daha mı önemli.. Şayet goturrse senı burnundan getr sancım var dıye apar topar eve getırt:) gıdersede koş gel sancım var de:):) gelincede dha ıyıyım dersın :) bu dersı hkettı o

Kendi de durmazki pazar gününe kadar.
Gitse 1 gün kalir belki ama 4 gün sanmam zaten ne zman gitse sürekli onada is yaptiriyolar tavuk kapat dvar bagla yumurta topla traktoru götur falan fistan.
Diyorumki gitsin yarin hic aramiyim nasilsa donüp gelcek kalirsada kalsin kendi.
Ama sonrasi burnumdan getircek biliyrm.

Evet başklari bisey söylese olur ama ben dedim mi kötü olurum.
Egerki kendi annesigil deseydi getirme o kiz hamile vs böyle olmazdi ama ben diyince kötü oldum sagol canim insallah rabbim herkesin yardimcisi olsun insllah.

Ama olur mu öyle şey. Doktor yasakladı desin. Gitmeyin ama oldu da gittiniz bu sefer siz ah of yapın madem oturun ve size iş teklif edildiğinde yapmayın, ağrım var deyin.

Kadın daha önce erken doğum yapmış. Sorunlu bir hamilelik geçirmiş. ve ayrıca doktor yola gitmeyi yasaklamış iyi okudunuz mu? Ne biliyorsunuz yine aynı şeyin olmayacağını ?

Bencillik degilki cnim normlde zaten gidiyorz 2 haftada bir köydeyiz esimin bi pazar günü tatil 1 hafta evdeysek dger hafta köydeyiz.
Ben zaten agirlastim 11 aylik bebgm.var köyde surekli pesinden kosamiyorum apaliyo ayaga kalkiyo ama evde yuruteci vs bas edebliyrm orda merdivenler var dusme riski cok.
Esime 2.gün gidip aksam dönelim dedim onuda kabullenmiyor illa 1 2 gün kalincak ben rahat etmiyorum orda yatamiyorum sivrisinekler böcekler sicak vs.
Benim annem calisiyo zaten bayramda orda kalma gbi biseymz de yok aramiz 15 dk bi aksam annem cikinca.gtsem 1 2 saat tamam.
Ama köyün yolu cok bozuk biraz acilmam var sanci cikti nstde en son doktor en ufak bseyde hemen gel.dedi yol zaten.yasak ama esim anlamiyor

Herzman ayni sey oluyo canm.ya köy yüzunden kavga ediyorz babsigil gezmeye gidiyolar bizi ariyolar bi pazarimiz var gezicez plan yapmisiz denize gidicez kahvalti vs arkadaslarla ee koye gidin tavuklara davara bakin bz gezmeye gidiyrz bz planlari iptal edip köye gdiiyorz kavga ediyorz ertesi.gun dönuyoruz aksami babasi ariyor bana neden döndunuz biz bugunde kalcktk insan bi haber eder bagirip suratima kapatiyo hep ayni teraneler biz esimle kavga ediyorz lafi yiyen yine.ben.
Cok kizdim gtmicem :))

Kaynananiz cok dusuncesiz ki esiniz nasil olmasin! Karni burnunda erken dogum tehlikesi olan kadini kole gibi calistirmaya calisiyor. Kizim durumu biliyorum bosver bu bayramda boyle gecsin zaten yakinda dogumda gorusucez deseya. Simdi esiniz giderse onu da fisfikler kaynananiz.

Ama olur mu öyle şey. Doktor yasakladı desin. Gitmeyin ama oldu da gittiniz bu sefer siz ah of yapın madem oturun ve size iş teklif edildiğinde yapmayın, ağrım var deyin.

Ah anlamiyolarki canim gecen gittik gercekten.nasil agrim var kasiklarim agriyor of puf yapa yapa oturuyorum hemen is buyuruyorlar mutfakta 3 kisi.var sofra kurulacak bi ben eksiigim bana soyluyolar.zaten yolu tangir tungur mafediyor

Hiçde gitmem böyle adamları nerde buluyorsunuz yahu karnın burnunda yürüyecek halin yok iş yaptırıyorlar bide sıcakta yatıyorsun kocan ne yapıyor bu arada küsen küssün gitme aklı olsa karnı burnunda eşinin yanından ayrılmaz gidrr bikaç saat gelir

Höööffff erkekler böyle yapınca al şu çocuğu 2 saat de sen taşı karnında diyesim geliyo.

Eğer gitmek zorunda kalırsan da çocuğu ver babasına orda. Bi odaya geç uzan çok fena sancim tuttu de. Hatta agla. Evet evet ağla üstüne.

Ayyyy ben seni çok yalana teşvik ediyorum. En iyisi dinleme sen beni

Bncede gıtme.. Gıttıgındede cok deger bılınmemiş zaten

Evet dusuncesizler bundan 1 ay once bacagini krdi kaynanam beni aradi yannda kizi var iste kizi gitcekmis cocuklari sklmista cocuklarida liseye giden kizlar sanki gelmeseler evde kalamicaklar kendi baslarina.
Ben gidicekmisim 8 aylik hamileydim ozman elimde 10 aylik cocukla bakicakmisim.
Ben gelemem dedim sen gel bizim eve ben sana burda bakarm dedim ben orda sklyrm dedi bende orda sklyrm ozman dedim.
Esim trip atti sizn elinze dusulmez ztaen bana mi münasip 2 kizi var baksnlar dedim eltim var o gtsin dedim bn nasil gidip 1 hafta kalip bakicm dedim ozmanda ayri bi sorun olmustu anlamiyolar ki hic

O kusmeden önce sen küs. Hadi beni sevmiyorsun çocuklarını da sevmiyosun falan de. Alttan alttan vicdan azabı çektir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…