Bebek sonrasi eşler hep mi böyle?Anlayissizlik...öfke patlamalari..kirginliklar..

Elimi kaldırıyorum evet bende o günleri yaşadım (bazı değişikliklerle) 18 yaşındaydım.Bebeğim doğduğunda kv kp hep birlikte yaşıyorduk. Güya bana yardım amaçlı yanımdalardı. Kahvaltı yapar çıkar akşam yemek vakti dönerlerdi. Tüm gün bebek,ev işleri derken çok yoruluyordum ama bir düzenimde vardı. Herkesin önerdiği gibi bu dönemde çok tehlikeli hareketlerde bulunuyorlar herşeyi kaldırdım birşey olmaz diyorsun bir bakıyorsun bulmuş bişey ağzına atmış yani yanımızdan genellikle ayırmıyoruz. Bu şu anlama gelmesin. Sürekli kucakta tutacaksın. Kesinlikle kucağa alıştırma. Yanında oyalanacağı bişeyler mutlaka bulursun. HİÇ AĞLAMAYACAK diye birşey yok gerçekten zaruri ihtiyacı yoksa(açlık,alt değiştirme) vb ben ona çıkarcı ağlama diyorum. Ya sizin işinizi bırakıp onunla ilgilenmenizi istiyordur ya da alıştığı başka birşeyi. Bu gibi durumları anlarsınız zaten. Kucak istiyor diyelim ki; kucağa gelmek yok , şimdi oyun zamanı deyip önüne ilgisini çekecek şeyler koyup bir müddet ağlamasını duymayın. Zaten kendi kendine susacaktır. Eş konusuna gelirsek sanırım bu daha önemli. Benim eşim çocukla ilgilenirdi. Ama ev konusunda eksiğim olursa ki oluyordu kimse dört dörtlük değil. Beni gayet kırarak bunu söylüyordu. Çocuk düşse ufacık birşey olsa aynı ortamda kendi de olsa benden bilirdi. Onu da şöyle aştım. Eşime ilgimi artırdım. Bebekten dolayı eskisi kadar ilgilenmediğimi anlayıp daha çok dikkat ettim. Tabi çocuğun düzeni olması şart. Uyku yemek oyun bunlar önemli! O zaman eşimin yumuşadığını gördüm kendim de rahat ettim.Şimdi ikinciyi düşünüyoruz eşim ve ben daha deneyimliyiz. Zamanla geçecek hepsi. Bir de tez yazıyormuşsun Allah yardımcın olsun kolay değil tabi... Bu arada izlemediysen Black filmini iZlemeni öneririm bir öğretmenin kör ve sağır bir kızı nasıl eğittiğini anlatıyor. Ailesi sadece alıştırmış o alışkanlıklarından vazgeçiriyor. Son birşey uyuturken yapıyor musunuz bilmiyorum kundak sarın. Sevmediğim kaynanam göstermişti bunu ilk başta ilkel gelmedi ama sonrasında nasıl da sakin uyuduğunu,uzun süre uyuduğunu görünce oğlum hoşnutsa benlik sorun yok diyerek devam ettim ve inanır mısınız 15.ayına kadar kundakla uyudu kendisi istedi hep. Bırakması da zor felan olmadı. Sadece kollarını yüzüne getiremeyecek bollukta yapın kundağı yetiyor. Sonrasında minik minik sallamak sessiz bir ninni hemen uykuya dalar(UMARIM) :anne: Kendinize ve bebişe çok iyi bakın:nazar:

Yaaa benim kizim ustunu bile ortturtmuyor su sogukta. Ortamizda yatiyor dedim ya, kipir kipir, saga doner olmadi sola doner bacagini atar kolunu atar H harfi seklinde yatariz bazen. Bizle paralel de yatmaz yani .. rahat pozisyonunu bulamaiyp uyuyamyor hatta. Donup duruyor. Kundakla hic durmaz bence :/ keske uyusa oyle.. hareket edemedi mi kollari battaniyenin altinda kaldi mi aglayip uyaniyor hemen..
Black filminin konusunu bliyorum ama izlememistim yuregim dayanmazsa diye.. :KK43:
18 yasta daha zordur tum bunlar. Bi de kv kp varmis basinizda oof. Smdi 2.de gelmezler heralde :KK70:
Kizimin odasi olsun diye ilk basta dusundugumuz oda, su an bilgisayar odasi oldu. Elektrogitar, anfi, bilgisayar,camasirlik utu ve utu masasi var.. hahahah cok guzel bi bebek odasi yani ..
Kiz icerde oturma odasnda oynuyor. Orda da tek sorun tv unitesi. Onunu koca kirlentlerle kapattim ama su aralar tirmanma hevesi basladi ayagini yuksekce biyer bulup koyarsa ne mutlu hemen tirmanasi var. Daha kotu oldu kirlenletr yani..

X