Bebekli Hayat Bana Göre Değilmiş

Bunlar gayet normal tabi,gerginsin uykusuzsun kime kızacağız ya bebeğe ya kocaya demi.
Koalina baştan sıcak bakmıyordu zaten,onuda çok iyi anlıyorum istemiyordu bir bebeğin varlığını.

Canısı aileden birileri oluyormu yanında sana yardımcı olmak için..

Canısı aileden birileri oluyormu yanında sana yardımcı olmak için..
Annem 1000km ötede, 10gün geldi sadece.
Kayınvalideme gidiyorum arada ama sürekli yemek yapıyor, ben yine bebek bakıp odaya geçip ağlıyorum. Gözümü silip çıkıp yemek yiyip dönüyorum. Başka da kimse yok maalesef.

Denedim bunu açıkçası, yani başına bir şey gelse mi daha çok yıkılırım yoksa şu halim mi daha beter diye. Şu halimin daha kötü olduğuna karar verdim.
Koalinacim bu cok ciddi bi soylem ve benim de sana daha once telkin etmeye calistigim gibi "gecicek, zamanla alisacaksin" gibi gecistirilebilecek bir durum degil.
Lutfen ve lutfen alaninda cok iyi bir uzman bulun canim.

Az kalmış aslında keşke biraz daha kalabilseydi yanında,destek olur bebeğede bakabilirdi.
İmkanları nasıl tabi bilmiyorum gerçi.

Katiliyorum.

İyi olmuş kal biraz onların yanında,bebek uyudumu çık dışarı dolaş biraz.
Annenle konuş sıkıntını anlat,en azından annen seni daha iyi tanıyor.
Annem beni asla anlamıyor, sen neden böyle oldun kesin başka bir şey var nasıl sevemezsin diyor. En sonunda da ağlaya ağlaya alışcaksın diye bitiriyor. Ben de fazla derine inmiyorum, konuşmamayı tercih ediyorum ama aklımdan çok şey geçiyor. Şurdan atlasam mı, kaçıp gitsem gelmesem mi, başka şehire gidip izimi mi kaybettirsem napsam...sürekli böyleyim.

Lohusalık dönemindesin bu düşüncelere ve ruh haline çoğu kadın bürünüyor bende böyleydim içimde ismini koyamadığım bir huzursuzluk vardı ağlıyordum vicdan azabı duyuyordum sonra böyle hissettiğim için. Yani bu yollardan hepimiz geçtik zamanla düzelecek adapte olacaksınız kolay değil insanın bir günde bütün düzeni demiyorum dünyası değişiyor. (Oğlum 2 yasında şu anda ve benim eşimde böyleydi )

Eşinize, size ve bebeğinize ayrı üzülüyorum.
Lütfen gerekiyorsa bir süre bir hastane de yatarak tedavi alın, kendi başınıza birşey getirmekten iyidir. Bu yük daha ağır.
Zaman bir çok şeyi değiştirecek o kesin ama siz bir hata yapmadan bu zamanı size tanıyabilecek misiniz şüpheliyim.
Adam akıllı kafanızı toparladıktan sonra gerekiyorsa eşinizden ayrılın.

Tamam anlamıyor olabilir ama sen bu kötü düşünceleri kafandan sil at ne olur.
Yardım al lütfen,bak bu düşüncelerinle hayatı kendinede bebeğinede eşine de yansıtıyorsun.
Yapma böyle.

Koalina seninki depresyonu aşmış artık, gerekirse hastanede yat ve tedavi ol lütfen.
Kendine zarar verme düşüncelerin bile var
Cuma günü başka bir doktora randevum var bakalım ne diyecek.

İlk gittiğim doktor sanırım pek ciddiye almadı. Bu cuma başka birine randevum var nasıl olacak bakalım ama ben de üzülğyorum. Bir tane mutlu duygum kalmadı, pişmanlık, korku, ümitsizlik, üzüntü vs...

Tamam anlamıyor olabilir ama sen bu kötü düşünceleri kafandan sil at ne olur.
Yardım al lütfen,bak bu düşüncelerinle hayatı kendinede bebeğinede eşine de yansıtıyorsun.
Yapma böyle.
Evet anlıyor, anlamıyor ama herkes mutsuz maalesef...olamıyorum eskisi gibi neşem falan kalmadı. Her gün kendimi itekliyorum artık nereye kadar bilmiyorum.

Koalina seninki depresyonu aşmış artık, gerekirse hastanede yat ve tedavi ol lütfen.
Kendine zarar verme düşüncelerin bile var
Evet surekli "atlasam mi kendimi mi oldursem, birakip kacsam mi" gibi fikirlerle kisir dongude iyice boguyor kendini.
Kesinlikle "gececek" diyip basite indirgenecek, ya da az cok herkesin az cok yasadigi bir lohusa depresyonu degil bu.

Cok kez yazdim Koalina'nin konusuna, moral vermeye calisip ben de "ben de yasadim, gecicek" dedim hep.
Ama durumun vehametini anlayip gercekci cozum bulunmasi gerekiyor. Okudukca uzuluyor ve endiseleniyorum.

Eşinden neden ayrılsın ki

Koalina konunuzu ara ara takip ediyorum.
Sizin,çok iyi bir psikiyatristle görüşmeniz şart.
Hangi şehirdesiniz?
Bilmiyorum uzman tavsiyesine ihtiyacınız var mı?
Durumunuz vahim bir hal almış,sizin adınıza tedirgin oldum.

Son düzenleme:
İstanbuldayım, alabilirim.
Şu an ailemin yanındayım...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…