Belimizi Büken Doğal Gaz Faturası..

geçen seneden beri %40 a yakın zamlandı doğalgaz , o yüzden geçen seneki fatualarınızı baz almayın derim. biz de 350 filan bekliyoruz bu ay faturayı . çok daha soğuklarda 500 ü geçmesek bari
ya böyle giderse ne yapacağız bilmiyorum bende kar kış geldimi daha kötü of

yok canm yani biz 20 derece 21 derecede üşüyoruz ellerim ayaklarım üşüyor benim oglumda üşüyor.. eğer üşümesek zaten o derecede tutarım ama üşüyoruz

Yani öyleyse ya kalın giyineceksiniz ya da yapacak birşey yok maalesef...

Ben şu an ev 19 derece olduğu halde kısa kollu tshirtle duruyorum. Ama üşüdüysem ve rahat rahat doğalgaz yakacak durumum yoksa da, kombiyi açmadan önce üstümü kalınlaştırırım. Ayaklarım üşüyorsa 2 çift çorap giyerim.

İşte insanlar apartmanda yaşamayı bilmiyor yanlış anlamayın ama alt yakmıyor üst yakmıyor. Oysa herkes belli bir derecede yaksa hem fatura az gelecek hem de herkes ısınacak.
Bizim merkezi sistem ve geçen faturalara baktım inanır mısınız en fazla gelen fatura 300 o da 5+1 dairenin faturası. Evin derecesini düşürmem gerekiyor ama düşüremiyorum çünkü herkes yakmak zorunda olduğu için ben yakmasam da evim sıcacık. Bana da 140 geldi yakıyorum oğlumun yattığı oda hariç diğerlerini çünkü böyle bir kural var bizim sitede. Herkes belli bir düzeyde yakacak ki tüm daireler en ucuz fiyata ısınsın diye. Ve herkes bu kurala uysa fatura da az gelir.
Haaaa ama tabiki bu demek değil ki aslında durum çok iyi!, kriz var maalesef. Bunlar daha iyi günlerimiz.

Şaka gibi, ben çok üşüyen biriyim. Geçen ay full açtım 40-45'lerde hep. Gelen fatura 188 TL

ona görede giynsem ben o derece üşüyorum.. hırka + patik oglumda ayı şekilde ama üşüyorum demişti o derecede tutmadım o yüzden demek ki birde bünye meselesi birde evden eve fark eder söylediğiniz gibi. tabiki nasıl ısınıyor isek o şekilde yakmalıyız benim anlatmak istediğim şu aslında gecen senede aynı yakıyordum.. bu senede değişik yakmadım.. çok farklı geldi.. herkesin mi böyle neden böyle onu merak ediyorum

Ben susayım en iyisi yoksa ban yerim. Bizi bu duruma getirenlere hakkım zehir zıkkım olsun. Tek diyeceğim bu.
ah ah bende birşey demek istiyorum allaha havale ediyorum.. allah onları bildiği gibi yapsın inşallah
iyi kötü ödüyoruz calısştığımız halde belimizi büküyor durumu olmayanlar ne yapsın yazık değil mi onlara
asgari ücreti 2 bin tl yapacaklarmış.. çok iyi bir halt yiyecekler ya.. yapsanız ne ?
cebine girmeden gitti vatandaşın ?

söyleyecek şey çokta konunuz kapansın istemem.

Bizimde alt kat 88 üst kat 62 biz 151 lira ödedik merkezi payölçerli güya ama herkes kapatıyor ben suan evde tişörtle oturuyorum oturma odam 5 diğer yerler 3te suan ev gayet güzel ama tabi daha da soğursa 4-5 arasına çekerim diğer petekleride hee bu arada alttada üsttede bebek var bende yok düşünün nasıl hasta olmuyo o Çocuklar anlamıyorum

aslında merkezi sistemi herkes çok pahalı olarak görüyor bence en ekonomik merkezi sistem
arkadaşım merkezi sistemde oturuyor 300 350 belki 400 tl ödüyor ama evi sıcacık kısa kollu ile gez rahatca o derece.. yerler sıcacık.. değiyor ödediği faturaya değiyor
biz napalım 345 tl öde ev 22 23 alt fayanslar buz gibi.. üst yakmasın

size yine iyi gelmiş.. ben ne yapayım
alt komşum o kadar cimri ki kadın evde titreyerek oturuyor
evine git ağzından buhar cıkar
ama yakmıyor parası yokmuş

Fransa da halk benzine zam geldi diye ayaklandı ve suan hukumet 6 ay geri cekti zamlari.
Burda millet ayaklansa hepsini terörist diye içeri atarlar ama önceden af ayağına ne kadar katil tecavüzcü hırsız varsa salarlar sonra da “hakkını savunmak isteyeni” terörist damgasıyla içeri atarlar. Sosyal medyada da analarından girip babalarından çıkarlar.
Tik-si-ni-yo-rum!

Evet merkezi sistem bu yönden bence de çok iyi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…