Bilinçaltı temizliği yaptıranlar buraya

Kibelehatun

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Haziran 2013
264
26
bilinçaltı temizliği yaptırıp hayatındaki kötü kısır döngülerden kurtulmuş hanımlar deneyimlerinizi ve hangi terapistle bu çalışmayı yaptığınızı yazar mısınız? Kimisi regresyon kimisi EFT kimisi hipnoz yöntemiyle bunu yapıyor.. Yakında ben de yapacağım çünkü.. Sınırlarımı artık aşmak, hayatı doyasıya yaşamak istiyorum..

Bu konuyu duydum.ama nebikim ya daha kotu bir etki yapmasını.sen iyi araştırdım mi

Merhaba ,
bilinçaltı temizlik çok önemli bir konu çok titiz davranıp öyle karar vermelisin..
ben reiki 2 uygulayıcısıyım ve kendi bilinçaltı temizliğimi kendim yapıyorum..
bu öyle kolay 2 - 3 seansta olabilecek bir şey değil bence ..benim 1,5 yıl oldu , her gün 1 saate şifa verdiğim halde daha 7 - 8 yaş aralığındayım ..Sahip olduğunu blokaj sayısına göre bu süre değişiyor , ben de ne çok varmış.

Bir konuyu düzeltmek için çocukluk kayıtlarınızdan birini değiştirirken o kaydın sizde yarattığı pozitif veya güçlü yanınızı da körelebilir ..Bazen sorun tek bir kayıttan değil 1 den fazla kayıttan yada karmadan kaynaklanabilir ..
Çok araştırdım , çok yazı okudum bu konuda ve şahsi inancım görüşüm bilinçaltı temizlik için reiki den daha güveniliri yok ..
reiki ile sadece olumsuz kayıtlarınız şifalanıyor ve yerine niyet ederek sadece ışık ve sevgi kaydedebiliyorsunuz , bu diğer sistemlerde bildiğim kadarıyla yok .

diğer sistemler de tek tek her bir sorun için kayıtları tespit etmeye çalışırken reiki ile her yaş aralığında tüm olumsuz kayıtlar şifalanıyor ..

bilinçaltı temizliği yaptırıp hayatındaki kötü kısır döngülerden kurtulmuş hanımlar deneyimlerinizi ve hangi terapistle bu çalışmayı yaptığınızı yazar mısınız? Kimisi regresyon kimisi EFT kimisi hipnoz yöntemiyle bunu yapıyor.. Yakında ben de yapacağım çünkü.. Sınırlarımı artık aşmak, hayatı doyasıya yaşamak istiyorum..
ben bunun yapılmaması gerektiğini okudum. geçmişe takılıp birşeylerin nedenini orada aramak iyi değilmiş.

Merhaba ,
bilinçaltı temizlik çok önemli bir konu çok titiz davranıp öyle karar vermelisin..
bu öyle kolay 2 - 3 seansta olabilecek bir şey değil bence ..benim 1,5 yıl oldu , her gün 1 saate şifa verdiğim halde daha 7 - 8 yaş aralığındayım ..Sahip olduğunu blokaj sayısına göre bu süre değişiyor , ben de ne çok varmış.

Bir konuyu düzeltmek için çocukluk kayıtlarınızdan birini değiştirirken o kaydın sizde yarattığı pozitif veya güçlü yanınızı da körelebilir ..Bazen sorun tek bir kayıttan değil 1 den fazla kayıttan yada karmadan kaynaklanabilir ..
Çok araştırdım , çok yazı okudum bu konuda ve şahsi inancım görüşüm bilinçaltı temizlik için reiki den daha güveniliri yok ..
reiki ile sadece olumsuz kayıtlarınız şifalanıyor ve yerine niyet ederek sadece ışık ve sevgi kaydedebiliyorsunuz , bu diğer sistemlerde bildiğim kadarıyla yok .

diğer sistemler de tek tek her bir sorun için kayıtları tespit etmeye çalışırken reiki ile her yaş aralığında tüm olumsuz kayıtlar şifalanıyor ..

İnsanların büyük sıkıntıları olabiliyor. Depresyon, panik atak, hamile kalamamak, geçmeyen fiziksel bir hastalık vs vs hayatlarını ciddi anlamda olumsuz etkileyen, tıkamış problemler olabiliyor ve takdir edersiniz ki 1.5 yılı aşkın bir süre, her gün uğraşarak bunları temizlemek, çözmek çok zor olur. Bariz bir probleminiz yoksa hayat kalitesini arttırmak adına elbet bu reikiyle olan yöntem yapılabilir ama bahsettiğim tarzda sorunlarda oldukça yorucu, ümit kırıcı olabilir bu şekilde temizlemek, hele bir de bir an önce çözülmesi gereken bir sıkıntıysa.. Fiziksel bir hastalığı olan veya ağır panik atağı olan birini düşünün mesela, 1.5 senede 8 yaşıma anca geldim demişsiniz, sorunun kaynağı 12 yaşındaysa mesela o insanın sürecini ve hislerini bir düşünsenize:) Amacım sizin inandığınızı eleştirmek değil ama en iyisi bu diye genellemek yanlış bence. Bir de herkes sizin aldığınız eğitimleri alıp bunları yapabilecek maddi/manevi güçte olmayabilir, deneyimli bir uzmana ihtiyaç duyabilirler.

Bu konularda herkesin yolu başkadır, en doğrusu, yanlışı yoktur bence.

İnsanların büyük sıkıntıları olabiliyor. Depresyon, panik atak, hamile kalamamak, geçmeyen fiziksel bir hastalık vs vs hayatlarını ciddi anlamda olumsuz etkileyen, tıkamış problemler olabiliyor ve takdir edersiniz ki 1.5 yılı aşkın bir süre, her gün uğraşarak bunları temizlemek, çözmek çok zor olur. Bariz bir probleminiz yoksa hayat kalitesini arttırmak adına elbet bu reikiyle olan yöntem yapılabilir ama bahsettiğim tarzda sorunlarda oldukça yorucu, ümit kırıcı olabilir bu şekilde temizlemek, hele bir de bir an önce çözülmesi gereken bir sıkıntıysa.. Fiziksel bir hastalığı olan veya ağır panik atağı olan birini düşünün mesela, 1.5 senede 8 yaşıma anca geldim demişsiniz, sorunun kaynağı 12 yaşındaysa mesela o insanın sürecini ve hislerini bir düşünsenize:) Amacım sizin inandığınızı eleştirmek değil ama en iyisi bu diye genellemek yanlış bence. Bir de herkes sizin aldığınız eğitimleri alıp bunları yapabilecek maddi/manevi güçte olmayabilir, deneyimli bir uzmana ihtiyaç duyabilirler.

Bu konularda herkesin yolu başkadır, en doğrusu, yanlışı yoktur bence.

çok haklısınız ,
yazımı yazarken zaten en başta ' kişisel görüşüm ' demiştim..
bahsettiğiniz sorunların çözümü için kullanılan alternatif yöntemlerde şifanın ertesi gün geldiğini - geleceğini düşünüyorsanız hayal kırıklığı olur .
Bazen bir konuda gösterilen iyileşmeyi ancak 1 yılda gözlemleyebiliyorsunuz bazen daha uzun bazen daha kısa ..
1 duvarı örerken diğer duvarlara zarar vermemek öncelik olmalı ..

reikinin maliyetli olduğundan bahsetmişsiniz bir diğer kullanıcı da keza öyle , seans ücret 100 tl , ( ben master değilim yanlış anlaşılmasın )
100 lira çok pahalı olarak değerlendirilebilecek bir miktar değil artık günümüzde..
doğanın bir alma verme dengesi vardır , bir şeye sahip olmak istiyorsanız karşılığını vermelisiniz..
Reikinin geri dönüşümünü düşünerek 100 tl nin çok uygun olduğunu düşünüyorum ..
Tüm bunların dışında , hep söylenen ve çokça dalga geçilen bir söz var ' ne varsa insanın içinde ' diye ..
herşeyiyle insanın içinde..
kalbinde , dilinde, kaleminde, selamında , yemesinde içmesinde..
Bütün bunlar bir bütün ..

Bu tür şeyler zaten hep zenginler için derseniz siz kendizini tüm kalıplarıyla zaten zengin olmayanlar sınıfına koyup buna inandırmışsınızdır ve bu inançlarınız sürekli size kendini ispat eder..
Kalpten reikiye uyumlanmak isteyin , ihtiyacınız olan para size mutlaka kesinlikle gelecektir.

çok haklısınız ,
yazımı yazarken zaten en başta ' kişisel görüşüm ' demiştim..
bahsettiğiniz sorunların çözümü için kullanılan alternatif yöntemlerde şifanın ertesi gün geldiğini - geleceğini düşünüyorsanız hayal kırıklığı olur .
Bazen bir konuda gösterilen iyileşmeyi ancak 1 yılda gözlemleyebiliyorsunuz bazen daha uzun bazen daha kısa ..
1 duvarı örerken diğer duvarlara zarar vermemek öncelik olmalı ..

reikinin maliyetli olduğundan bahsetmişsiniz bir diğer kullanıcı da keza öyle , seans ücret 100 tl , ( ben master değilim yanlış anlaşılmasın )
100 lira çok pahalı olarak değerlendirilebilecek bir miktar değil artık günümüzde..
doğanın bir alma verme dengesi vardır , bir şeye sahip olmak istiyorsanız karşılığını vermelisiniz..
Reikinin geri dönüşümünü düşünerek 100 tl nin çok uygun olduğunu düşünüyorum ..
Tüm bunların dışında , hep söylenen ve çokça dalga geçilen bir söz var ' ne varsa insanın içinde ' diye ..
herşeyiyle insanın içinde..
kalbinde , dilinde, kaleminde, selamında , yemesinde içmesinde..
Bütün bunlar bir bütün ..

Bu tür şeyler zaten hep zenginler için derseniz siz kendizini tüm kalıplarıyla zaten zengin olmayanlar sınıfına koyup buna inandırmışsınızdır ve bu inançlarınız sürekli size kendini ispat eder..
Kalpten reikiye uyumlanmak isteyin , ihtiyacınız olan para size mutlaka kesinlikle gelecektir.
Yok ben reiki maliyetli demedim. Gercek sifalanma soz konusu oldugunda zaten maliyet kismini onemsemeyen bir insanim. Ama olay sadece 1-2 seans reikiye gitmek degil ki, master degilseniz bile evde uyguladiginiz yontemin seviyesine gelebilmek icin belli bir surecten gecmek yine de gerekir diye dusunuyorum. Bu da hem maddi hem manevi acidan herkesin kaldirabilecegi bir sey degildir dedim. Regresyon ve benzeri yontemlerde rakamlar daha yuksek ancak birkac seanstan fazla surmuyor en azindan.

Sihirli degnek beklentisine girmek herhangi bir yontem icin cok saglikli degil tabi ki haklisiniz. Ama yerli/yabanci bircok kaynaktan, uzmandan okudugum duydugum kadariyla hizli sonuclar alinabilen (kisiye ve duruma gore degiskenlikler gosterse de) bir yontem. 1 gun sonra ya da 1 sene sonra etkisini gosterir demek dogru olmaz. Dedigim gibi herkesin yolu farkli, gayet populer, pahali bir psikiyatriste gidip zerre fayda gormedigimi de bilirim mesela. Genellememek lazim bunu demek istedim sadece.

Merhaba ,

mesela siz reiki ile bilinçaltındaki kalıplarınızı nasıl buluyorsunuz? suan bu konu benım cok dikkatimi cekti. ben de reiki bir uyumlaması aldım ve inanın nereden baslayacagımı bilemiyorum. siz mi belirliyorsunuz? söyle bir sorunum var diye??

Anladim. Tabi konuya, kisiye ve uzmanin yetenegine, tecrubesine gore degisir sonuclar. Herkes sifasini bulur dilerim.

Angelnr merhaba. Siz de regresyon terapisi ile ilgileniyorsunuz anladığım kadarıyla. Hala buraları takip ediyor musunuz bilmiyorum. Eğer ediyorsanız ve bir deneyiminiz olduysa paylaşabilir misiniz?

Bu arada, konuya katkısı olacaksa ben theta healing seansı aldım. En ufak bir şey değiştirmedi hayatımda. Placebo etkisi bile yaratmadı, o derece. Ama theta dalgasına kendimiz geçip, kendimiz üzerinde bilinçli bir çalışma yapabilirsek etkili olacağına inanıyorum. Fakat sırf theta dalgasına geçmeyi öğrenmek için 1.300 TL veremem açıkçası şu an.

Merhaba, ben de hala yaptirmadim. En son Gunes Tan diye biriyle konustum, o da benzer bir yontem uyguluyormus. Ama karar vermis degilim. Bu arada ben Theta Healing'i de dusunmustum bir ara, uygulama nasil yapiliyor siz denemissiniz? Transa girme tarzi bir durum var mi?

Merhaba, ben de hala yaptirmadim. En son Gunes Tan diye biriyle konustum, o da benzer bir yontem uyguluyormus. Ama karar vermis degilim. Bu arada ben Theta Healing'i de dusunmustum bir ara, uygulama nasil yapiliyor siz denemissiniz? Transa girme tarzi bir durum var mi?
Ben de Ayda Ersan'ı, Diba Ayten Yılmaz'ı ve son olarak da Eylül Erdoğan'ı aradım. Aslında hepsinin hocası Diba Hanım. Ama belki de blog sitesindeki açıklamalı anlatımlarından dolayı bana en yakın gelen şu an Eylül Erdoğan. Yine de karar vermiş değilim. :KK43:

Theta Healing'de siz sadece oturuyorsunuz diyebilirim. :))) Hiçbir şekilde sizde trans, yarı trans, hatta gevşeme bile olmuyor. Bu yapılmaya çalışılmıyor zaten.

Öncelikle terapist sizinle konuşup notlar alıyor. Sonra elinizi tutup kendisi yarı transa giriyor. Siz burada hiçbir şey hissetmiyorsunuz. Burada sanıyorum aynı ortamdaki insanların beyin dalgalarının etkileşime girmesi prensibine dayanıyor olay. Yani terapist theta frekansına geçtiğinde sizin de geçtiğiniz ya da bir şekilde alıcı konuma geldiğiniz varsayılıyor.

Devamında elinizi tutarken bazı sezgisel okumalar yapıyor terapist. Bilinçaltı kodlarınızla alakalı. Ama bunları en çok konuşma esnasında çözüyor gibi geldi bana. Bu kısım tutarsızdı dersem haksızlık olur. (Ama ben zaten bilinçaltı kodlarımı bilen bir insanım. Ve bilmek hiçbir işe yaramıyor. Bana çözüm lazım. Bu yüzden de psikologlara filan gidemem boşu boşuna açıkçası.)

Sonrasında ise örnek vermem gerekirse: "Ben yeterliyim. ... işte çalışmayı hakediyorum. Bunu sevgiyle kabul ediyorum. Bunun his olarak size yüklenmesini kabul ediyor musunuz?" minvalinde şeyler söylüyor. "Evet" dediğinizde güya o his size yükleniyor. Bilinçaltı kodunuz da anında değişmiş oluyor. Bilinçaltı kodlarınızı da kas testiyle kontrol ediyor bu arada.

Çok mucizevi sonuçlar aldığını söyleyenler varmış. Bilmiyorum, belki de doğrudur. Ama ne bende ne arkadaşımda yaprak dahi kıpırdamadı. Hem de hayatımızın hiçbir alanında. Kendimi daha yeterli filan da hissetmiyorum açıkçası.

Ben regresyon için bir uzmanda karar kıldım ve randevu aldım. Ancak adını seanstan sonra memnun kalırsam paylaşacağım. Seans olumsuz geçerse de paylaşmayacağım.

X