Bilinçaltı temizliği yaptıranlar buraya

Ben de Ayda Ersan'ı, Diba Ayten Yılmaz'ı ve son olarak da Eylül Erdoğan'ı aradım. Aslında hepsinin hocası Diba Hanım. Ama belki de blog sitesindeki açıklamalı anlatımlarından dolayı bana en yakın gelen şu an Eylül Erdoğan. Yine de karar vermiş değilim. :KK43:

Theta Healing'de siz sadece oturuyorsunuz diyebilirim. :))) Hiçbir şekilde sizde trans, yarı trans, hatta gevşeme bile olmuyor. Bu yapılmaya çalışılmıyor zaten.

Öncelikle terapist sizinle konuşup notlar alıyor. Sonra elinizi tutup kendisi yarı transa giriyor. Siz burada hiçbir şey hissetmiyorsunuz. Burada sanıyorum aynı ortamdaki insanların beyin dalgalarının etkileşime girmesi prensibine dayanıyor olay. Yani terapist theta frekansına geçtiğinde sizin de geçtiğiniz ya da bir şekilde alıcı konuma geldiğiniz varsayılıyor.

Devamında elinizi tutarken bazı sezgisel okumalar yapıyor terapist. Bilinçaltı kodlarınızla alakalı. Ama bunları en çok konuşma esnasında çözüyor gibi geldi bana. Bu kısım tutarsızdı dersem haksızlık olur. (Ama ben zaten bilinçaltı kodlarımı bilen bir insanım. Ve bilmek hiçbir işe yaramıyor. Bana çözüm lazım. Bu yüzden de psikologlara filan gidemem boşu boşuna açıkçası.)

Sonrasında ise örnek vermem gerekirse: "Ben yeterliyim. ... işte çalışmayı hakediyorum. Bunu sevgiyle kabul ediyorum. Bunun his olarak size yüklenmesini kabul ediyor musunuz?" minvalinde şeyler söylüyor. "Evet" dediğinizde güya o his size yükleniyor. Bilinçaltı kodunuz da anında değişmiş oluyor. Bilinçaltı kodlarınızı da kas testiyle kontrol ediyor bu arada.

Çok mucizevi sonuçlar aldığını söyleyenler varmış. Bilmiyorum, belki de doğrudur. Ama ne bende ne arkadaşımda yaprak dahi kıpırdamadı. Hem de hayatımızın hiçbir alanında. Kendimi daha yeterli filan da hissetmiyorum açıkçası.

Cok tesekkurler anlatmissiniz ben de merak ediyordum theta healing'i... Evet baya basarili sonuclar oldugunu duymustum ben de, Caddebostan'da birisini dusunuyordum hatta.

Regresyon randevunuz size iyi gelir ve burda paylasirsiniz dilerim:) Bende kaygi bozuklugu var yillardir, onun icin dusunuyorum bu yontemleri.

Bilinçaltı-bilinçdışı sizin ulaşabileceğiniz bir şey değil, insanlar yıllarca analize giriyor, psikanalistle görüşüyor. Bilemiyorum, bana placebo etkisi gibi geldi. Ayrıntılı araştıracağım.

Kızlar uzun yazılarınıza bir göz attım kendi görüşümü söyleyeyim; her şeyin olumlu tarafını görebilmek yüreklere su serpiyor. Geçmiş veya geleceğe takılıp An ' ı şimdiyi kaçırmayın. Hayat siyahı beyazıyla güzel.
Bu yoruma çok güldüm kusura bakmayın. :)) Ve yanlış anlamayın ama inanın buraya yorum yapıp bir arayış içinde olan herkes bu dediklerinizin, hatta çok daha fazlasının farkında. Keşke dediğiniz kadar kolay olsa her şey.

Bilinçaltı-bilinçdışı sizin ulaşabileceğiniz bir şey değil, insanlar yıllarca analize giriyor, psikanalistle görüşüyor. Bilemiyorum, bana placebo etkisi gibi geldi. Ayrıntılı araştıracağım.
Bilinçaltı-bilinçdışına ulaşımın sizin ifadenizdeki kadar zor olduğuna katılmasam da, esasen aynı fikirdeyim. Bir uzman yardımı olmadan kolayca olacak bir şey değil. Bir de şu var ki, bilinçaltı temizliği gerçekten uzun bir süreç. Örneğin benim regresyon randevusu aldığım kişi, hala kendi üzerinde çalışmaya devam ediyormuş. O da başka bir arkadaşına gidip terapi görüyormuş.

Size placebo etkisi gibi gelen hangisi?

Cok tesekkurler anlatmissiniz ben de merak ediyordum theta healing'i... Evet baya basarili sonuclar oldugunu duymustum ben de, Caddebostan'da birisini dusunuyordum hatta.

Regresyon randevunuz size iyi gelir ve burda paylasirsiniz dilerim:) Bende kaygi bozuklugu var yillardir, onun icin dusunuyorum bu yontemleri.
Benim gittiğim Caddebostan'daki değildi. Onun iyi olduğunu duymuştum ama benim gittiğim kişi için de theta healingde en iyilerden deniyor. Çok tatlı, müthiş enerjisi olan biri. O yüzden ismini vermek istemiyorum. Ama maalesef dediğim gibi ne ben, ne benimle gelen arkadaşım hiçbir fayda görmedik. :KK43:

Yine de deneyin isterseniz. Sizin benimkine göre daha somut bir probleminiz varmış çünkü. Belki daha çok işe yarayabilir. Aklınızda kalmasın.

Regresyon randevum Aralık'ta. Deneyimimi paylaşacağım. Olumlu olursa uzmanın ismini de paylaşacağım. Umarım işe yarar. Merakla bekliyorum seansı. :)

Bu yoruma çok güldüm kusura bakmayın. :)) Ve yanlış anlamayın ama inanın buraya yorum yapıp bir arayış içinde olan herkes bu dediklerinizin, hatta çok daha fazlasının farkında. Keşke dediğiniz kadar kolay olsa her şey.
Kolay değil evet ama hayat mücadele gerektirir. İpler hep bizde olmalı.Allah cc iyi insanlarla karşılartırsın inş:dua:. Olumsuzlukların olmaması için önceden önlemler alabilmeliyiz. Anı yaşamak bu nedenle önemli

Kızlar uzun yazılarınıza bir göz attım kendi görüşümü söyleyeyim; her şeyin olumlu tarafını görebilmek yüreklere su serpiyor. Geçmiş veya geleceğe takılıp An ' ı şimdiyi kaçırmayın. Hayat siyahı beyazıyla güzel.
Haklisiniz elbette ama tum bu soyledikleriniz insana iyi gelen, bir takim degisimler yaratan bakis acilari olsa da bazi problemler bir turlu gecmiyor. Bulunmasi gereken sebepleri olabiliyor:) Yani aslinda zaten olumlu tarafi gormeye, anda kalmaya dikkat etmenizin yeterli gelmedigi durumlarda bilincaltina yoneliyorsunuz. Bir yerlerde beni aksatan ve temizlenmesi gereken bir sey var demek ki diye:)

Benim gittiğim Caddebostan'daki değildi. Onun iyi olduğunu duymuştum ama benim gittiğim kişi için de theta healingde en iyilerden deniyor. Çok tatlı, müthiş enerjisi olan biri. O yüzden ismini vermek istemiyorum. Ama maalesef dediğim gibi ne ben, ne benimle gelen arkadaşım hiçbir fayda görmedik. :KK43:

Yine de deneyin isterseniz. Sizin benimkine göre daha somut bir probleminiz varmış çünkü. Belki daha çok işe yarayabilir. Aklınızda kalmasın.

Regresyon randevum Aralık'ta. Deneyimimi paylaşacağım. Olumlu olursa uzmanın ismini de paylaşacağım. Umarım işe yarar. Merakla bekliyorum seansı. :)

Ozel degilse sizin gitme sebebiniz nedir?:)

Ozel degilse sizin gitme sebebiniz nedir?:)
Ben iş hayatımda yaşadığım kısır döngü için gittim. Yani esasen bu kısır döngü hayatımın her alanında tekrarlıyor. Yüzüp yüzüp kuyruğuna gelip, son anda çıkan saçma sapan (çoğunlukla da küçücük) bir aksilik yüzünden hiçbir sonuç alamıyorum.

Ben iş hayatımda yaşadığım kısır döngü için gittim. Yani esasen bu kısır döngü hayatımın her alanında tekrarlıyor. Yüzüp yüzüp kuyruğuna gelip, son anda çıkan saçma sapan (çoğunlukla da küçücük) bir aksilik yüzünden hiçbir sonuç alamıyorum.
Aralik'ta seansim demistiniz sanirim. Gittiniz mi nasil gecti yaptirdiysaniz?:)

bes seans regresyon terapisi yaptırdım. cok memnunum. aynı zamanda kendim teknigini ogrendım (uzun sürdü baya) evde tam regresyon yapamasam da baska tekniklerle (eft, nlp, oto hipnoz) kendime uyguluyorum. cok memnunum isinin ehli birilerine yaptırın lütfen bilicaltı hem cok guzel calısması hem de yanlıs ellerde tehlikeli olabililen bir arac..

Aralik'ta seansim demistiniz sanirim. Gittiniz mi nasil gecti yaptirdiysaniz?:)

Merhaba,

Evet seansım gerçekleşti.
Bütün seans eklenti temizliği denen uygulama ile geçti. Regresyona giremedik.
Açıkçası herhangi bir fayda ya da fark görmedim hayatımda. Terapistim, bunun normal olduğunu, ikinci seansta farkı göreceğimi söyledi.

İlk seans için, regresyona girmediğimi de tekrar ekleyerek şunu söyleyebilirim: Evde kendi kendime çok daha derin meditasyonlar yapıyorum ben. :))

Bir kez daha bütçe ayırıp gideceğim. Eğer gerçekten bir fark görürsem devam ederim. İlk seans gibi geçerse, üçüncüye gitmem.

Bir de şunu çok iyi anladım: Bu tür işleri çok abartmamak lazım. Yani yapamıyormuşuz ya da eksik yapıyormuşuz gibi düşünmemek gerekiyor. Ben daha önce gittiğim hipnoterapi ve theta seanslarından sonra da aynı şeyi düşünmüştüm.
Çünkü aslında profesyonel seanslarda da çok farklı şeyler yapılmıyor. Çok farklı, uç zihinsel durumlara girilmiyor bana göre. Ben, dediğim gibi, evde çok daha derin hallere giriyorum kendi kendime. Tabii çok fazla okudum bu konular hakkında. Kütüphanemde saysam yüzden fazladır eminim okuduğum kitap. Kendi kendimize, çok dikkatli bir şekilde ses kaydı yaparak bile büyük gelişme kaydedebiliriz. Otohipnoz öğrenmek çok elverişli olabilir. Bazı otohipnoz kitapları aldım. Şubatta da bir eğitime katılmayı düşünüyorum.

Bir de, Nil Gün'ün Derin Affediş Meditasyonu ve Yaratıcı İmgelemeyle Gevşeme CD'lerini aldım. Onları uyguluyorum.
Derin Affediş meditasyonundan sonra iyileştirmek istediğim hatırayı tüm ayrıntılarıyla ve affetmek istediğim insan hakkındaki tüm düşüncelerimi yazıyorum.
Bunu yaparken, hissettiğim en ufak acı için yastığı ağzıma bastırarak bağıra çağıra, küfür kıyamet topraklama yapıyorum; ta ki acıyı hissetmeyene kadar. Sanırım Seda Diker'in kitaplarından birinden öğrenmiştim bu tekniği.
Ardından kağıda o olaydan ve insandan özgürleştiğimi, ne öğrendiğimi ve yeni aldığım kararları yazıyorum.
Adımı, soyadımı, tarihi yazıp imzalıyorum.
Bitince de kağıdı yakıyorum.
İnanın, çok rahatlatıyor. Konu-kişi önemini ve duygusunu kaybediyor.
Bu yöntemle belki de hayatımdaki en büyük kilidi keşfedip çözdüm mesela. Duygusunu boşalttım.
Profesyonellerin de hedefi başka bir şey değil.
Bir kere başladığınızda zaten büyülü bir şekilde aklınıza sizi engelleyen tüm hatıralar bir bir düşmeye başlıyor zihninize. Bir liste yaptım. Sırayla gidiyorum.

İmgeleme CD'si de imgeleme yeteneğini geliştirmeye yönelik. O alıştırmaları da her gün yapmaya çalışıyorum. Eğlenceli oluyor.

Benim şimdilik geldiğim nokta böyle. :) Biraz uzun oldu ama umarım bir faydam olmuştur merak eden arkadaşlara.

Son düzenleme:
reiki pahalı mı? Sırf zenginler için mi var? Bence siz reiki diye başka bir şeyden bahsediyor olmalısınız.
Aslında hindistanda reiki parayla değil (turistlik yerler dışında) dünyada hiçbir şey karşılıksız olmadığı için, karşılığında sana bunu öğreten kişiye vereceğin bir hediyeyle. Bu hediye bir elma da olur, bir pijama, bir mum.
Parayla olmasına da karşı değilim aslında, yani sana zamanını veriyor, ee ne yiyecek ne içecek bu adam?

Ben reikiye inanmıyorum. Gerçekten Allahın, Tanrının enerjisiyse eğitimi neden o kadar pahalı? Neden sırf zenginler için var.. Neyse.

reiki pahalı mı? Sırf zenginler için mi var? Bence siz reiki diye başka bir şeyden bahsediyor olmalısınız.
Aslında hindistanda reiki parayla değil (turistlik yerler dışında) dünyada hiçbir şey karşılıksız olmadığı için, karşılığında sana bunu öğreten kişiye vereceğin bir hediyeyle. Bu hediye bir elma da olur, bir pijama, bir mum.
Parayla olmasına da karşı değilim aslında, yani sana zamanını veriyor, ee ne yiyecek ne içecek bu adam?

Ben de belli bir ücret/karşılık alınmasına karşı değilim. Ama birçok insan gerçekten epey fazla para istiyor. Bu da insana çok itici geliyor. Bu tür işler için 100-150 liradan fazla seans ücreti istenmesi bana tamamen tüccarlık gibi geliyor. Ha gidiyor muyum, gidiyorum. :))

bes seans regresyon terapisi yaptırdım. cok memnunum. aynı zamanda kendim teknigini ogrendım (uzun sürdü baya) evde tam regresyon yapamasam da baska tekniklerle (eft, nlp, oto hipnoz) kendime uyguluyorum. cok memnunum isinin ehli birilerine yaptırın lütfen bilicaltı hem cok guzel calısması hem de yanlıs ellerde tehlikeli olabililen bir arac..
Kime yaptirdiniz ve nasil bir fayda gordunuz? :)

Tesekkurler vakit ayirip anlatmissiniz uzun uzun:) Dilerim 2. seansta bir etki gorursunuz. Katiliyorum aslinda kismen soylediklerinize. Arastiracagim bahsettiginiz kisileri, kitaplari mutlaka

Merhaba,

Evet seansım gerçekleşti.
Bütün seans eklenti temizliği denen uygulama ile geçti. Regresyona giremedik.
Açıkçası herhangi bir fayda ya da fark görmedim hayatımda. Terapistim, bunun normal olduğunu, ikinci seansta farkı göreceğimi söyledi.

İlk seans için, regresyona girmediğimi de tekrar ekleyerek şunu söyleyebilirim: Evde kendi kendime çok daha derin meditasyonlar yapıyorum ben. :))

Bir kez daha bütçe ayırıp gideceğim. Eğer gerçekten bir fark görürsem devam ederim. İlk seans gibi geçerse, üçüncüye gitmem.

Bir de şunu çok iyi anladım: Bu tür işleri çok abartmamak lazım. Yani yapamıyormuşuz ya da eksik yapıyormuşuz gibi düşünmemek gerekiyor. Ben daha önce gittiğim hipnoterapi ve theta seanslarından sonra da aynı şeyi düşünmüştüm.
Çünkü aslında profesyonel seanslarda da çok farklı şeyler yapılmıyor. Çok farklı, uç zihinsel durumlara girilmiyor bana göre. Ben, dediğim gibi, evde çok daha derin hallere giriyorum kendi kendime. Tabii çok fazla okudum bu konular hakkında. Kütüphanemde saysam yüzden fazladır eminim okuduğum kitap. Kendi kendimize, çok dikkatli bir şekilde ses kaydı yaparak bile büyük gelişme kaydedebiliriz. Otohipnoz öğrenmek çok elverişli olabilir. Bazı otohipnoz kitapları aldım. Şubatta da bir eğitime katılmayı düşünüyorum.

Bir de, Nil Gün'ün Derin Affediş Meditasyonu ve Yaratıcı İmgelemeyle Gevşeme CD'lerini aldım. Onları uyguluyorum.
Derin Affediş meditasyonundan sonra iyileştirmek istediğim hatırayı tüm ayrıntılarıyla ve affetmek istediğim insan hakkındaki tüm düşüncelerimi yazıyorum.
Bunu yaparken, hissettiğim en ufak acı için yastığı ağzıma bastırarak bağıra çağıra, küfür kıyamet topraklama yapıyorum; ta ki acıyı hissetmeyene kadar. Sanırım Seda Diker'in kitaplarından birinden öğrenmiştim bu tekniği.
Ardından kağıda o olaydan ve insandan özgürleştiğimi, ne öğrendiğimi ve yeni aldığım kararları yazıyorum.
Adımı, soyadımı, tarihi yazıp imzalıyorum.
Bitince de kağıdı yakıyorum.
İnanın, çok rahatlatıyor. Konu-kişi önemini ve duygusunu kaybediyor.
Bu yöntemle belki de hayatımdaki en büyük kilidi keşfedip çözdüm mesela. Duygusunu boşalttım.
Profesyonellerin de hedefi başka bir şey değil.
Bir kere başladığınızda zaten büyülü bir şekilde aklınıza sizi engelleyen tüm hatıralar bir bir düşmeye başlıyor zihninize. Bir liste yaptım. Sırayla gidiyorum.

İmgeleme CD'si de imgeleme yeteneğini geliştirmeye yönelik. O alıştırmaları da her gün yapmaya çalışıyorum. Eğlenceli oluyor.

Benim şimdilik geldiğim nokta böyle. :) Biraz uzun oldu ama umarım bir faydam olmuştur merak eden arkadaşlara.

Tesekkurler vakit ayirip anlatmissiniz uzun uzun:) Dilerim 2. seansta bir etki gorursunuz. Katiliyorum aslinda kismen soylediklerinize. Arastiracagim bahsettiginiz kisileri, kitaplari mutlaka

Evet o zamanlar bu duruma çok içerlediğim için sadece zenginler için mi var demiştim :) şu an okuyunca o anki umutsuzluğum ve sanki birileri olmadan hayatımızdaki blokajların ürünlerini kaldıramazmışız gibi bi hisle yazdığımı farkettim sevgili pastelli, "insanlar işlerini güçlerini bırakıp bizim için çalışsınlar." demek değildi ordaki cümlenin özü. Tıpkı Seyhank gibi istenen ücretin fazlalığıydı beni irite eden. Ve bu işin kesinliği yokken. Ve henüz kendi gelirini kendi kazanan biri olmadığımdan mütevellit daha çaresiz hissedişimden olmuş o sitem. Makul ücretlerle olsa ve keske buna içten inanıp yapmak isteyen gönüller, bilinçler daha hızlı ilerlese. İyi ki kendi kendimize yapabildiğimiz meditasyonlar var.. Sevgiyle ve ışıkla :)

X