Bilinçaltı temizliği yaptıranlar buraya

Aslında şu cümleyi çok seviyorum "Neye inanırsan onu yaşarsın"
Ve Mevlana hazretlerinin şu paragrafı da çogu şeyi anlatıyor gibi;
Kardeşim sen düşünceden ibaretsin, Geriye kalan et ve kemiksin, Gül düşünür gülüstan olursun, Diken düşünür dikenlik olursun..

Bende araştırıp bilinçaltı, sevgi, rezonans, enerji vs. bu tarz konularda bayagı kitaplar okuyorum bu konuyla ilgili, anladıgım kadarıyla (uzman yardımı alan arkadaslarımda oldu) Herşey inanmaktan ibaret.. Gerçekten inanarak yaptıgımız herşeyin karşılıgını aldıgımızı düşünüyorum..Evet bu tarz çalışmaların illa ki etkisi vardır ama kalıcı değil bence... Ve bu yol uzun bir süreç...

Aslında şu cümleyi çok seviyorum "Neye inanırsan onu yaşarsın"
Ve Mevlana hazretlerinin şu paragrafı da çogu şeyi anlatıyor gibi;
Kardeşim sen düşünceden ibaretsin, Geriye kalan et ve kemiksin, Gül düşünür gülüstan olursun, Diken düşünür dikenlik olursun..

Bende araştırıp bilinçaltı, sevgi, rezonans, enerji vs. bu tarz konularda bayagı kitaplar okuyorum bu konuyla ilgili, anladıgım kadarıyla (uzman yardımı alan arkadaslarımda oldu) Herşey inanmaktan ibaret.. Gerçekten inanarak yaptıgımız herşeyin karşılıgını aldıgımızı düşünüyorum..Evet bu tarz çalışmaların illa ki etkisi vardır ama kalıcı değil bence... Ve bu yol uzun bir süreç...

Evet, kesinlikle uzun bir süreç ve kalıcı değil. Sürekli tazelenmek, kendimizi yenilemek o blokaj dediğimiz şeylerin oluşmasına sebep olacak olayları çekmemek, duygulara girmemek gerekiyor. Ama en önemlisi farkındalık sağlama noktasında büyük destek oluyor. Okuyup önerdiğiniz kitaplar varsa faydalanmak isterim :KK200:

Arkadaşlar kişisel gelişime ilgim 5-6 yıldır başladı. Kendi tanımak adına o kadar çok kişiye başvurdum ki seminerler eğitimler derken sonuçta çıkardığım sonuç sanırım insanların en çok suistimale açık olduğu konu bu. Hem maddı hem manevi hem fiziken de olabilir. Lütfen bir yere seansa giderken adamların herşeyini araştırın, merdiven altı terapi olmaz. Ben nefes terapisini ilk almak istediğimde gittiğim insanlar karı kocayız deyip sonra sevgili çıkmışlardı. Kadından evinde seans aldım, kadın birkaç gün sonra şehirdışına çıkınca adam beni aradı geceyarısı arkafonda zikir sesleri geliyor ama adam benimle küfrederek( s.ktir et sorunları) konuştu. Kadına tlf edip herşeyi anlattım. Defalarca aradılar gitmedim. Gideceğiniz kimseler lütfen güvenilir olsun , yaşam koçu olmak kolay değil illa psikoloji okumak gerekmiyor ama gittiğiniz yere enerji sizi çeksin, sorun kendinize buraya gitmek benim için hayırlı mı ? Cevabı size hafif hissettiriyorsa gidin. Ben kendimi en çok accesse yakın buldum, müthiş farkındalık kazandırıyor kendime çalışıyorum sürekli soru soruyorum, sorunlarımı yazıyorum onlar üzerinden soru sorarak hafifliyorum. Kendinizi keşfettiğinizde enerjinizi takip ederek hareket edin. İçinizden gelmeyen birşeyde muhakkak bir sıkıntı bir yapmacıklık vardır, ondan uzak durun. Sevgiyle kalın💕

Evet, kesinlikle uzun bir süreç ve kalıcı değil. Sürekli tazelenmek, kendimizi yenilemek o blokaj dediğimiz şeylerin oluşmasına sebep olacak olayları çekmemek, duygulara girmemek gerekiyor. Ama en önemlisi farkındalık sağlama noktasında büyük destek oluyor. Okuyup önerdiğiniz kitaplar varsa faydalanmak isterim :KK200:
Rezonans kanunu :KK200:
Dört Anlaşma
%100 Düşünce gücü

Ben yine de burayı canlı tutmak istiyorum. Herhangi bir bilinçaltı terapisi alan ve fayda gören oldu mu ? Öneriler ben gibi ihtiyacı olanlar için çok önemli arkadaşlar lütfen deneyim sahibi olanlar paylaşımcı olabilirse çok sevinirim :KK200:

Ben aile dizimi ve EFT yaptırdım. En çok EFTden fayda gördüm. Size tavsiyem Silvia Hartmann’ın “enerji EFT” kitabını alıp okuyup kendi üzerinizde çalışmanız. Bu süreç uzun bir süreç. Birkaç yıl sürebilir, terapistle çok para harcamış olursunuz. Tetiklendiğiniz,zor durumda kaldığınız her olayı tek tek yazın ve hepsiyle teker teker çalışın. Ya da stresli anımda mesela hemen yalnız kalabileceğim bir yere geçip EFT yaparak ağlayıp duygumu boşaltabiliyorum. Duyguyu boşaltabilmek çok önemli, yaşam kalitesi için.

Ben aile dizimi ve EFT yaptırdım. En çok EFTden fayda gördüm. Size tavsiyem Silvia Hartmann’ın “enerji EFT” kitabını alıp okuyup kendi üzerinizde çalışmanız. Bu süreç uzun bir süreç. Birkaç yıl sürebilir, terapistle çok para harcamış olursunuz. Tetiklendiğiniz,zor durumda kaldığınız her olayı tek tek yazın ve hepsiyle teker teker çalışın. Ya da stresli anımda mesela hemen yalnız kalabileceğim bir yere geçip EFT yaparak ağlayıp duygumu boşaltabiliyorum. Duyguyu boşaltabilmek çok önemli, yaşam kalitesi için.
Çok katılıyorum. Kitap da çok faydalı gerçekten. EFT’den gördüğüm faydayı hiçbir şeydeb görmedim. Geri kalan tüm teknikler para ve zaman kaybı oldu.

Bende önümüzdeki hafta regresyon için randevu aldım. Uzun zamandır araştırıyordum. Diba hanımı çok duydum. Öğrencilerinden birkaçına mail yolu ile ulaştım. Ayda Ersan ve Betül Binici çok ilgili, nazik ve oldukça detaylı bilgi verdiler. Buda tabi ilk izlenim olarak oldukça güven verdi. Fiyat olarak daha uygun olduğu için Betül Biniciyi tercih ettim. Haftaya seanstan sonra fikir olması açısından bilgi veririm.

Merhaba bende regresyon terapisi yaptırmak istiyorum. Önerebileceğiniz isim var mı?
Regresyon terapisi yaptıran arkadaşım var. Geçmiş yaşamda bilmemkim olduğundan filan bahsediyormuş. Para tuzağı olduğunu düşünüyoruz. Arkadaşım da parası gittiği için pişman 😄
geçmiş yaşamında prensesmiş de bıdı bıdı. Resmen insan aklıyla dalga geçiyorlar. Çok saçma bir şey

Merhaba bende bu konularla uzun yıllardır ilgileniyorum duygu boşaltma da neroformat en iyisi bence barış muslunun kitaplarını okuyup canlı yayınlarını takip ederseniz işi çözüyorsunuz.sayfası panik atak pankinson fibmiyalji kanser tümörü yenenlerin başarı videolarıyla dolu..ben kendi kendime yapıyorum baya yol katettim..birde 21 günlük bi bilinçaltı programına dahil oldum oda farkındalık oluşturdu ve çıkmaza girdiğimde yapacaklarım cepte. Herkese şifalar diliyorum..

Bende önümüzdeki hafta regresyon için randevu aldım. Uzun zamandır araştırıyordum. Diba hanımı çok duydum. Öğrencilerinden birkaçına mail yolu ile ulaştım. Ayda Ersan ve Betül Binici çok ilgili, nazik ve oldukça detaylı bilgi verdiler. Buda tabi ilk izlenim olarak oldukça güven verdi. Fiyat olarak daha uygun olduğu için Betül Biniciyi tercih ettim. Haftaya seanstan sonra fikir olması açısından bilgi veririm.
Deneyimlerinizi merak ettim 😊

Bu arada, konuya katkısı olacaksa ben theta healing seansı aldım. En ufak bir şey değiştirmedi hayatımda. Placebo etkisi bile yaratmadı, o derece. Ama theta dalgasına kendimiz geçip, kendimiz üzerinde bilinçli bir çalışma yapabilirsek etkili olacağına inanıyorum. Fakat sırf theta dalgasına geçmeyi öğrenmek için 1.300 TL veremem açıkçası şu an.
Mantığı anda kalmak ddgl mi?

Theta healingin tarihini Vianna Stibal/Theta Healing başlangıç kitabında okumuştum. Benim aklımda 1995'ten çok daha sonraki bir tarih olarak kalmış. Ama sizinki doğrudur. Çünkü okuyalı çok oldu ve okurken gidip terapiyi alıp faydalanamadığım için yarım bıraktım, önemsemedim. Yanlış hatırlamış olabilirim. Türkiye'de keşfedilmesi çok daha yeni. Belki ondan aklımda öyle kalmıştır. Her neyse, esas önemli olan bu değil. Yenilik-eskilik değil işe yararlık önemlidir benim için. Ben dört yılı da uzun yıllar olarak kabul edebilirim. Tek bir teknik ise söz konusu, dört yıl oldukça yeterli bir süre. Onda hak verdim size.

Benim gittiğim terapistin yetkinliği konusunda açıklama yapmam gerekirse, kendisi tekniğin mucidi Vianna Stibal ile ortak videosu bulunan tek kişi. Bu yeterlidir sanırım. Çok da hoş, ömrümde tanıdığım en harika insanlardan biriydi kendisi. Sizin İzmir'de gittiğiniz kişi de, eğer tahminimde yanılmıyorsam oldukça tatlı, eğitimli bir hanımefendi. Dört yıl dediğiniz için bu tahminde bulundum. Dört veya daha çok yıl öncesinde bu tekniği İzmir'de bilen terapist belli başlıdır.

Bana eğitim ve seans ücretlerinin tüm dünyada sabit olduğu söylenmişti. Bu ücretlerin altında ve üstünde terapi yapılması-eğitim verilmesi yasak denmişti. O kısımla ilgili bir iddiada bulunamam.

Size elitist minvalinde bir imada bulunmak değildi amacım. O konudaki yanlış ifadem nedeniyle özür dilerim. Gerçekten işe yaramış olsa ben de düzenli olarak o meblağı ayırır giderdim.

Ama diğer konularda size katılamadığımı tekrar söylemek zorundayım.

Ben herkese tavsiye ediyorum: Açıp theta healerların kişisel hesaplarını, internet sitelerini incelesinler. Hepsi tek seansta şifalanma vaad ediyor; o seansta çalıştığınız konu her ne ise.

Ben okuduklarımdan ikna olmayıp, randevu almak için aradığımda da net bir şekilde sormuştum:
"Her bir konu için tek seansta çözüm oluyor, doğru mu anlamışım?" diye.
Ve çok net cevap almıştım:
"Evet, hatta bazen birden çok konu da çözülebiliyor." şeklinde.
Mesajımda da belirttiğim buydu. Ama siz asıl karşı çıktığım noktayı kaçırmışsınız. Esasen aynı fikirde olduğumuzu da görüyorum: Tek seansta kesin çözüm, sihirli değnek vaatleri kesinlikle gerçeği yansıtmıyor.

Kinesiyolojinin ya da theta healingin tarihçesi ile inanın hiç ilgilenmiyorum. Sonuçları ile ilgileniyorum. Ve size bana uygulanan kas testlerinde olumlu yanıt verdiğimi, ancak olumlu ya da olumsuz hiçbir sonuç almadığımı, bunun tutarlılığının nerede olduğunu sordum. Tarihçesini değil. Beni yanlış anlamayın ama Google açıp okuma yeteneğim, takdir edersiniz ki, var. Sizde tutarlı olmuş. Bende kesinlikle olmadı.

Şunu da ekleyeyim, ben beyin dalgalarımı ölçebilmek için ev tipi EEG cihazı edinmiş biriyim. Sürekli testler yapıyorum. Ve daha önce de söylemiş olduğum bir şeyi yineliyorum: Theta dalgasına geçiş yapmayı öğrenmek daha farklı olabilir. Yani kendiniz theta healer olduğunuzda gerçekten etkili sonuçlar alabilirsiniz. Ama birinden seans alma konusundaki olumsuz şahsi kanaatim aynıdır.

Son kertede eğer saydığınız faydaları gördüyseniz bu muhteşem! Bana sadece tebrik etmek düşer. Ve bu faydaları görmüş olan biriyle bire bir karşılaşsam (hiç karşılaşmadım), inanın sizden daha çok mutlu olurum. Bu yönteme inanmayı belki sizden daha çok istemişimdir zamanında. Biraz da bu yüzden bozuldum theta healinge sanırım. Böyle anlamsız ve sonuçsuz bir tartışmaya girmek istemiyorum. Her yöntem herkeste işe yarayacak ya da aynı etkiyi oluşturacak diye bir şey yok. Theta healing sizin üzerinizde tesirli olabilir. Bizde hiçbir etkisi olmadı. Bunun tartışılacak bir tarafı yok. "İki kere iki dört" kadar basit bir sonucu ifade ediyorum. Fayda görsem en başta ben duyurur, gitmeye devam ederim.

Bir de şunu ilave edeyim: Yurt dışında theta healing ile ilgili oldukça enteresan tartışmalar var. Vianna Stibal'ın kanserini iyileştirmiş olmasının tamamen hayal ürünü olduğunu iddia eden, uzun süre onunla çalışmış olan biri var. Hakkında açılmış birçok dava var. Bahsettiğim kişi bir blog açmış hatta bu konuyla ilgili.
Tüm bunları da İngilizcesi yeterli olan konuyla ilgili arkadaşların göz önünde bulundurmalarını, en azından bilgi edinmelerini tavsiye ederim. Tabii objektif olarak... Karalama kampanyası olma ihtimalini de değerlendirmek lazım.

Benden de sevgiler...
Eeg cihazı mi aldınız? Neurofeedback seanslarında da bunu yapyrdm ben

X