bir derdim var :(

ozlemm11

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Şubat 2016
7
1
Arkadaşlarımın neredeyse hepsi hatta en yakın arkadaşlarım bile bana çirkin olduğumu söylüyorlar. Şu zamana kadar bunu kafaya takmazdım ama artık bir yerden sonra insanın zoruna gidiyor. Dış görünüşe pek önem veren bir insanda değilimdir ancak herkes espriyle karışık bir şekilde bunu size ima edince kafaya da takmaya başlıyorsunuz. Bu konuda ne yapmam gerekiyor? Beni çok etkiliyor psikolojikmen derslerime yoğunlaşamıyorum kendimi herkesten soyutlamak istiyorum hatta bunlar böyle yaptıkça ayrıca tamam evet belki güzel değilim öyle ahım şahım bir tarafım yok ama çirkin de sayılmam bana göre... Ben arkadaşlarıma iltifat ettikçe onlar bana bu şekilde tepki veriyor. :KK43:

Arkadaşlarımın neredeyse hepsi hatta en yakın arkadaşlarım bile bana çirkin olduğumu söylüyorlar. Şu zamana kadar bunu kafaya takmazdım ama artık bir yerden sonra insanın zoruna gidiyor. Dış görünüşe pek önem veren bir insanda değilimdir ancak herkes espriyle karışık bir şekilde bunu size ima edince kafaya da takmaya başlıyorsunuz. Bu konuda ne yapmam gerekiyor? Beni çok etkiliyor psikolojikmen derslerime yoğunlaşamıyorum kendimi herkesten soyutlamak istiyorum hatta bunlar böyle yaptıkça ayrıca tamam evet belki güzel değilim öyle ahım şahım bir tarafım yok ama çirkin de sayılmam bana göre... Ben arkadaşlarıma iltifat ettikçe onlar bana bu şekilde tepki veriyor. :KK43:

Güzellik görecelidir . Nasıl bakarlarsa öyle görürler . :KK66:

Arkadaşlarının içi çok çirkin. Üniversitedeyken gerçekten güzel olmayan bir arkadaşımız vardı hep estetik yaptırmaktan söz ederdi. Biz ona hep güzel olduğunu söylerdik. 80' ler başkaydı gerçekten.

Hayır fikirlerini almıyorum. Bir konu hakkında konuşurken bir şekilde laf dönüp dolaşıp buna geliyor ya ima ediyorlar işte özlem de çok güzelde falan diye ya da sen çok çirkinsin ki şöyle olsa nolur böyle olsa nolur diyorlar ama onlar bana mesela nasıl olmuşum falan diye soruyorlar ve ben genelde iltifat ediyorum onlara :KK61:

Tek sorun bu ama iste o yüzden de küsemiyorum onun dışında bana karşı gayet iyiler bazen düşünüyorum ben mi çok alınganım acaba diye ama öyle de değilim off ne yapacağımı hiç bilmiyorumm

Hayatımda böyle arkadaşlık görmedim. Gerçekten bu nesil ne yiyip ne içiyor..

Senin yaşın daha çok küçük. O yaşlarda herkes cirkin ordek yavrusu gibi zaten. 1 2 seneye bak bakalim kendine;-)

o zaman...

geçeçek canım ...bu düşüncelerine güleceksin ayna bak ve her zaman şükret sağlıklı Yaratan RABBE...aynaya bakabildiğin gözüne ayakta tutan ayaklarına alabildiğin nefese ....

daha çok küçüksün geçeçek bu düşüncelerinde merak etme :KK66:

X