Boşanmalimiyim

Bu arada, az önce eski konularınıza biraz daha baktım ve 2020 Eylül’de ikiziniz olmamış. Ondan sonra bir daha doğum yaptınız sanırım, konu falan açmamışsınız daha sonra. Çocukların yaşlarını da yazmıyorsunuz. 2 çocuğunuz mu var yoksa? Biz boşan demeyelim diye mi 3 çocuk dediniz acaba?

Maddiyatimiz iyi ben iyi kazaniyorum kendimize ait evimiz arabamiz var. Onun pasif geliri yok.bence kadin erkek farketmez bir cok kadinda calismiyor. Rizki veren rabbim onun nasibi yoksa sorun yok ama evdede huzurum yok. Calismamasi benim icin sorun degil. Sorun bana kotu davranmasi
Vur tekmeyi gitsin niye katlanıyosun bu asalak adama , hem çalışmıyo hem desteği yok . Zaten sen ayaklarının üstünde duran bir kadınsın sen boşansan bile hayatından eksilen tek şey bir boş boğaz olcak . Al çocuklarını sıfırdan bir hayat kur

Herkese merhaba az once ufak bir sinir krizi gecirdim odadaki herseyi dagittim. Odanin kapisini kitledim cocuklar duymasin diye. Eve sigamiyorum resmen. Esimle hic anlasamiyoruz ben ak dersem o kara der. En son ne zaman guzel soz soyledi bilmem bile. Cocuklarim var uc tane bende memurum. Maas duzeyim iyi o ise calismiyor. Ama ben herkese soyledim calismayan bende olabilirdim sorun degil cocuklarim mutlu olsun yeter diye ama kadir kiymet bilmiyor. Bence benim gibi dusunen kadin bile azdir cunku calismasini senelerdir sorun etmedim. Bes senedir bir gun bile calismadi benim istedigim evde destek olsun ama ben evde bin yapiyorsam o bir yapar. Haftalik kadin alirim bir yapacagi yemek onuda bazen yapar. Ama artik huzursuz evde nefes alamiyorum
Merhaba, pasif agresif tavırlar sergiliyorsunuz, size naçizane önerim, hayatınızda ciddi düzenlemeler yapmanız. Terapi de ilaç da asıl sebep ortadan kalkmadığı sürece kalıcı çözüm sağlamaz.

Bu durum biraz daha devam ederse artık panik krizleriniz başta olmak üzere, ruhsal stresiniz bedensel belirtiler vermeye başlayacak. Epileptik olmayan bayılma nöbetleri, el ayak uyuşması vb.

O yüzden kalıcı çözüm bulmalısınız. Tabi bunun için, yani size yol göstermesi için yani kararlarınıza müdahale etmesi için değil ama, bu süreçte destek olacak profesyonel bir destek alabilirsiniz.

Adamı boşayıp aynı mahallede ev tutun, velayeti de verin, nafaka da verin, madem adamı çocuklar için boşamıyorsunuz yoksa kesin boşarsınız, e çalışmaması da dert değilse ev açın yakınınızda.

Her akşam gider çocukları seversiniz evinize dönersiniz.. evini ekmeğini verip boşayan tonla adam var nasılsa bence sırıtmaz mevcut yaşantınızda..

siz anlattığınıza göre eşinizi seven sayan, onun işsiz olduğunu yüzüne vurmaktan bile imtina eden, sadık, eğitimli donanımlı yüksek kariyerli bolca parası olan bir kadınsınız üstelik çocuk doğurup onlara bakıp işe dönmüşsünüz. bir çocuk değil 3 çocuk. bunu her insan başaramaz. şu an da 4 kişiye bakıyorsunuz. buzdolabını siz dolduruyorsunuz. işiniz daim olsun ama 6 ay işsiz kalsanız adam sefil olur. yani o aileyi birleştiren sevgiyle ve maddiyatla sizsiniz. sizin gibi kadınlar bekarken istediği her adamla evlenirdi. çünkü çalışkan azimli bütün ailesine bakan sevgili saygılı aldatmayan eve ekmek getiren kocasının işsiz kalmasına yıllarca ses etmeyen bir kadınla herkes evlenir. ama o adamla bir kadın evlenmek istemez.
izlediğim bir psikolog "bir adamın bir işte en az 5 yıl çalıştığını görmeden evlenmeyin " demişti. yaptığı işin ve kazandığı paranın zerre ilgisi yok yeter ki istikrarlı olduğunu görün sonra evlenin demişti.istikrarlı ise evlilikte de istikrar sağlayabilir ama istikrarsız ise kesinlikle evlilikte de istikrarsız olacaktır demiştir. harika bir tespit.
çünkü çalışmayan adam şu demek: zora gelemeyen, sorumlulukları bilmeyen , evde oturup habire kompleks edinen, kadını yücelteceğine daha da ezen, evde bomboş işlerle uğraşan, hayatla teması gitgide azalan ,sosyal çevresini kaybeden, diğer erkeklerle işi sorulmasın diye konuşmayan, evde oturduğu ortaya çıkmasın diye sosyal ortamlardan kaçan huzursuz bir kişilik yapısı. o yüzden adamın işsizliği uzadıkça kadınlar da boşanmak istiyor. hangi kadın eve ekmek getirip bir de surat asan adamı çeker allahaşkına.

Calismayan sen olsaydin evin butun yukunu sirtlanirdin o ne yapiyor acaba? Kadinlar calismiyor diye kendinize bahane bulmussunuz kadin cocuk doguruyor okuma imkani olmuyor imkansizliklar yuzunden calisamayabiliyor ama bir erkegin calismamasina bahane olamaz

siz anlattığınıza göre eşinizi seven sayan, onun işsiz olduğunu yüzüne vurmaktan bile imtina eden, sadık, eğitimli donanımlı yüksek kariyerli bolca parası olan bir kadınsınız üstelik çocuk doğurup onlara bakıp işe dönmüşsünüz. bir çocuk değil 3 çocuk. bunu her insan başaramaz. şu an da 4 kişiye bakıyorsunuz. buzdolabını siz dolduruyorsunuz. işiniz daim olsun ama 6 ay işsiz kalsanız adam sefil olur. yani o aileyi birleştiren sevgiyle ve maddiyatla sizsiniz. sizin gibi kadınlar bekarken istediği her adamla evlenirdi. çünkü çalışkan azimli bütün ailesine bakan sevgili saygılı aldatmayan eve ekmek getiren kocasının işsiz kalmasına yıllarca ses etmeyen bir kadınla herkes evlenir. ama o adamla bir kadın evlenmek istemez.
izlediğim bir psikolog "bir adamın bir işte en az 5 yıl çalıştığını görmeden evlenmeyin " demişti. yaptığı işin ve kazandığı paranın zerre ilgisi yok yeter ki istikrarlı olduğunu görün sonra evlenin demişti.istikrarlı ise evlilikte de istikrar sağlayabilir ama istikrarsız ise kesinlikle evlilikte de istikrarsız olacaktır demiştir. harika bir tespit.
çünkü çalışmayan adam şu demek: zora gelemeyen, sorumlulukları bilmeyen , evde oturup habire kompleks edinen, kadını yücelteceğine daha da ezen, evde bomboş işlerle uğraşan, hayatla teması gitgide azalan ,sosyal çevresini kaybeden, diğer erkeklerle işi sorulmasın diye konuşmayan, evde oturduğu ortaya çıkmasın diye sosyal ortamlardan kaçan huzursuz bir kişilik yapısı. o yüzden adamın işsizliği uzadıkça kadınlar da boşanmak istiyor. hangi kadın eve ekmek getirip bir de surat asan adamı çeker allahaşkına.
Size gercekten tesekkur ederim duymadigim laf kalmadi aksamdan beri. Nerdeyse enayi diyecekler halbuki ben evlilik kolay kolay kurulmuyor karsidakine bir kez es demisim onu kirmaktan bile cekinen birisiyim herkes arada bir boyle duygulari ile basedemiyor. Anlasilan burdaki herkes cok sansli esleri dort dortluk. Tamam pohpohlanmak istemedim ama bu kadar sert usluplada konusmak garip. hickimse normal degil. Su grup bana bunu gosterdi. Herkes cok agresif hakaret etmeye asagilamaya yer ariyor resmen.
Evet dediginiz gibi hirsli birisiyim hic bos durmam surekli bir ust seviyeye gecmek ne gerektiriyorsa onu yaparim belkide esimin calismamasi bundan beni cok rahatsiz etmiyor cunku ben kendime odaklanmisim

Calismayan sen olsaydin evin butun yukunu sirtlanirdin o ne yapiyor acaba? Kadinlar calismiyor diye kendinize bahane bulmussunuz kadin cocuk doguruyor okuma imkani olmuyor imkansizliklar yuzunden calisamayabiliyor ama bir erkegin calismamasina bahane olamaz
Soylediklerinizin coguna katilirim ama kadin imkansizliktan okumuyor lafina katilmam cunku kolaylarina geliyor tabi herkes icin gecerli degil. Tabiki imkansizliktan okumayan vardir ama ben cocuklardan sonra iki diploma aldim halada okuyorum. Yani insan istedimi imkansizlik olmuyor. Benim cevremdeki cogu kadin istese okur ama zor geliyor. Dedim ya benim en buyuk sorunum kendime kiymet vermemem. Canimin kiymetibi bilmemem

Ben zaten durumun farkindayim belki coguna gore yanlis dusunce ama ben cocuklar belli yasa gelince bosanicam zaten. Senelerdir bu dusunceyle sabrediyorum. Cocuklari babasindan ayirip mutsuz etmeye hakkin yok diye dusunuyorum ve onlar icin devam ediyorum bu evlilige. Cunku bir cok bosanmis aile cocugu arkadasimin yasadigi zorluklari biliyorum.

Roller değişilmiș
Para kadında , araba da.
Hem adam çocuklara bakıyormuş,
Adam mı gitseydi kuzum?

Roller değişilmiș
Para kadında , araba da.
Hem adam çocuklara bakıyormuş,
Adam mı gitseydi kuzum?
Problemin kaynağı adamın kadına değer vermemesinn asıl nedeni rollerin değişmiş olması zaten ama malesef konu sahibi anlamıyor ne diyelim. Çervremde bi kaç örnek gördüm karısınn finanse ettiği tipleri kadınlarına değer vermedikleri gibi gözleri dışardaydı malesef.

Cok sacma bir soru ama bu.
Sevilmiyorsunuz, çünkü seven insan sevdigi kisinin hayatini kolaylastirir!

Bu ise binmiş sizin sirtiniza, paranizi yiyor.
Evde de bir ise yaramiyor.
Cocuklarla da ilgilenmiyor, sizle zaten alakasi yok?
E ne diye bu adami besliiyorsunuz ki anlayamadim?

Bir deee, tembel ve calismayan adam sevilir mi ya?
Iyyyyy resmen.

Maddiyatimiz iyi ben iyi kazaniyorum kendimize ait evimiz arabamiz var. Onun pasif geliri yok.bence kadin erkek farketmez bir cok kadinda calismiyor. Rizki veren rabbim onun nasibi yoksa sorun yok ama evdede huzurum yok. Calismamasi benim icin sorun degil. Sorun bana kotu davranmasi
inançlı birine benziyorsunuz verdiğiniz cevaplardan anladığım kadaryla ama inancın bir de şu yönü var islamda eve kadın bakmaz erkek bakar kadının kazancı da eve değil kendinedir. bu kadar basit düşünmeyin. siz bir erkeğe bakmak zorunda değilsiniz. isteyerek çalışmıyorsa aile de kurmayacak ne çok türedi böyle pısırık herifler. allah korusun.

Herkese merhaba az once ufak bir sinir krizi gecirdim odadaki herseyi dagittim. Odanin kapisini kitledim cocuklar duymasin diye. Eve sigamiyorum resmen. Esimle hic anlasamiyoruz ben ak dersem o kara der. En son ne zaman guzel soz soyledi bilmem bile. Cocuklarim var uc tane bende memurum. Maas duzeyim iyi o ise calismiyor. Ama ben herkese soyledim calismayan bende olabilirdim sorun degil cocuklarim mutlu olsun yeter diye ama kadir kiymet bilmiyor. Bence benim gibi dusunen kadin bile azdir cunku calismasini senelerdir sorun etmedim. Bes senedir bir gun bile calismadi benim istedigim evde destek olsun ama ben evde bin yapiyorsam o bir yapar. Haftalik kadin alirim bir yapacagi yemek onuda bazen yapar. Ama artik huzursuz evde nefes alamiyorum

Evet azız , iyi ki de azız. Biz afedersiniz ama azıcık safız. Neyse ki kadınların çoğu böyle düşünmüyor.
Ben de senelerce sorun etmedim eşimin çalışmamasını. Herkesin de ağzını kapattım. Boşanırken hiçbirinin kıymeti bilinmedi, hepsi benim görevimmiş gibi oldu. Sürekli sen benim için ne yaptın diyip durdu.
Bakın boşandım kurtuldum ama enkaza döndüm. İçim çürüdü. Sevinemiyorum bile kurtulduğuma.
Yazık etmeyin kendinize, gerçekten yükten başka bir şey değil..

Bir erkeğe çocuk ver , temiz bir ev ver, sıcak yemek ver, temiz kıyafetler ver, ailesine hizmet ver , maaşını ver, bedenini ver, kalbini ver , gençliğini ver..

Erkek ne verecek ?

Erkek masaya ne koyacak ?

Eve evcil hayvan köpek aldığınızda karnını doyurduğunuzda işten eve geldiğinizde size sarılıyor etrafınızda dört dönüyor geceleri siz uyurken pat diye yatağınıza sıçrayıp yanınıza uzanıyor

Erkek ne yapıyor ? Erkekler ne işe yarar erkeğin görevi nedir ?

Kadınların her zaman çalışıp kendi ayakları üstünde durmasından yanayım ama çalışmayan bir erkekle yapamazdım sağlık sorunu , ciddi manada iş arayıp bulamama kabul edilebilir ama bahanelere sığınarak çalışmayan bir erkek size her daim zarar getirir. Bu koşullarda keşke bu kadar çocuk olmasa idi ama bu sizin tercihiniz demekki maddi anlamda gücünüz var ki kendinize güvenip dünyaya getirdiniz ama pasif eli ekmek tutmayan kadının eline bakan bir adamla ömür geçmez. Bence alın karşınıza konuşun tüm sorunlarınızı az çok demeden bir işe girsin çalışsın eve katkıda bulunsun. Ya da yol yakınken ayrılın ama o aşamada evden arabadan payda ister o nedenle öyle bir niyet içerisine girerseniz onları çocuklarınızın geleceği için garantiye alın derim.

Yalnız o öyle değil çalışmayabilir ok. Ama ev işlerine bakacak o halde. Siz olayı çok yanlış anlamissiniz

Senin boşanmamanın sebebi adama acıman. Sebebini anlayabiliyorum. Ama bil ki acıma acınacak hale düşersin diye bir laf var ya evlilikte çok geçerli malesef. Neyse cenemizi yormaya gerek yok üç beş yıl sonra burada tekrar konu açarsın zaten

X