Böyle bir konu açmayı hiç istemezdim

Cogu ergen gibi aslinda. Hepimiz yapmisizdir bunlari, kismen ya da tamamen. Siz simdi iyi de davransaniz kotu de davransaniz yaranamazsiniz. En iyisi cok muhatap olmadan birlikte yasamaya alisin derim. Rahatsiz oldugunuz durumlari da babasiyla paylasin, uyarsin.
Öyle yapmaya çalışıyordum zaten ama eşimle paylaştıkça artık eşiminde gözüne batmaya başladım. Bu kızın hiç mi iyi özelliği yok hep mi kötü diyor başka birşey demiyor. Ama artık iyi özelliği varsa da ben görecek durumda değilim. Şu evden çıkıp bir ay gelmek istemiyorum artık

Bence de sabredin. Esiniz uyarmiyor anladigim kadariyla. Ortak kullanim alani salonu kurtardim demissiniz. Birakin diger yerleri ne yaparsa yapsin. Babasi ya konusacak guzellikle ya da kendi temizleyecek. Deforme olan esya olursa da aldirirsiniz yenisini bir guzel. Sureci yonetebileceginden emin olmaliydi. Seneye universiteye gidecek diyerek olmaz. Kedi yavrusu mu bu? Kizi ile iletisim kurmali. Siz bu arada eve takilmayin kendinizi yipratmayin.
Şuan sabretmekten başka bir yolum yok anlaşılan. İkinci evliliğim ve eşimle çok uyumluyum derken hiç aklıma gelmeyen bir mutsuzluk yaşıyorum.

Bence profesyonel bir yardım almayı deneyin. Ergen terapistiyle görüşebilirsiniz. En azından nasıl davranılması gerektiğini dair yol gösterir size. Herkes için çok zor bir durum. Baba kızına kıyamıyor, kız annesiz muhtemelen sizin annenin yerini aldığınızı düşünüyor tepkili, siz haklısınız bazen insan kendi doğurduğu çocuğa dayanamıyor yaşı küçükte değil. Allah yardımcınız olsun işiniz çok zor gerçekten
👆👆👏👏👏👏
Öyle yapmaya çalışıyordum zaten ama eşimle paylaştıkça artık eşiminde gözüne batmaya başladım. Bu kızın hiç mi iyi özelliği yok hep mi kötü diyor başka birşey demiyor. Ama artık iyi özelliği varsa da ben görecek durumda değilim. Şu evden çıkıp bir ay gelmek istemiyorum artık
Oyle olur
Bence de gidin bir sure evin ne halde oldugunu gorsun esiniz zor bir durum
Allah tez zamanda kurtarsin kv den kp den daha kotu durumunuz

Yanlis anlamayin ama su forumda en cok yazdigim soz: davul bile dengi dengine calar
Sizin kiziniz yoksa (ki ben oyle algiladim) hic bu yola girmicektiniz, girdiysenizde katlanmak zorunda oldugunuz seylee bunlar
Esinizin kizi sanirsam 18 yaslarinda yani tam ergen caglari
Kendinizi dusunun o yaslarda nasildiniz
Bende 2.evliligimi yaptim benim bir kizim var esiminde ayni yasta kizi var
Valla bir araya gelince zivanadan cikiyolar ikisinede kiziyorum ceza veriyorum
Yeri geliyo esimde yapiyo bunu
Simdiki gencleri gercekten zaptetmesi zor
Yapacak bise yok bence gulunu seven dikenine katlanir

Anne vefat etmiş. Ben de ne yapacağımı şaşırdım gerçekten. Dağıttıklarını toplamıyorum o da toplamıyor böyle böyle her yer leş gibi oluyor. Eşim işten gelince bazen toplamaya çalışıyor ama onun da kızına karşı eli kolu bağlı. Hiç bir şey söyleyemiyor ona
Canım işin zor Allah kolaylık versin.ve sabırlı olun.anladigim kadarıyla ergenlik döneminde siz yapıcı yaklaşın ortak aktivite yapmaya çalışın hadi birlikte bir kek yapalım diyin,ya da canım senin odandan başlayalim evimizi toplayalim babamız gelecek evimiz temiz olsun güler yüzle tatlı tatlı söyleyin her gün pek çaktırmadan küçük sorumluluklar verin.hadi birlikte yürüyüş yapalım diyin, bı kahve içelim vs ve ne dinliyosun kulaklığını alın dinleyin at bu ne ses can bu sağlıklı değil kulak zarin için gibi gibi.annesi yok bitek babası var 😔yaklaşık 3 yıl eşimin yeğeni bende kaldi ve erkekti.yri geldi birlikte cam sildik yeri geldi müzik dinledik yemek çay hep beraber yaptık densizleri coktu elbette.ama hep konuşarak çözmeye çalıştım.sorumluluk verdim b.makinasi boşaltmak ve çay koymak onun işiydi mesela.esinizde zor durumda kalmasın üzüldüm inan.tektar belirtme ihtiyacı duydum işiniz zor Allah yardımcınız olsun. Ama çözümsüz değil.

Kendi kızınız da olsa böyle sorunlarla bogusucaktiniz. Çocuklu biriyle evlilik yaptıginiza bu sebeplerden pişman olmayın derim ben. Kendi çocuğunuza bağırıp çağırabilirdiniz ama şimdi her hareketinizde üvey anne damgası yiyebileceğiniz için daha farklı davranmak zorundasınız. Kıza sinirlendiginizi belli etmeyin bunu bilerek de yapıyor olabilir bilemeyiz. Kulaklık hediye edin mesela bilemiyorum daha ne yapılabilir ki

Tamamen maddi yaklaşıyor bana da babasına da. Onun dışında genel bir konuşma yaptığında yada babası kızım şöyle yapsan daha iyi olur dediğinde sen anlamazsın diyor. Sosyal medya da bir iki kişiyi takip ediyor. Aynı onlar gibi davranıyor.
Sizde bankamatik olmayin tek kurus cikmasin veriyorsa da babasi versin muhattap olmayin hatta babasi bile vermemeli bu durumda zaten disari cikmasi da yasak belli saatler haric ee ihtiyaci da azalir bu durumda

Tamamen maddi yaklaşıyor bana da babasına da. Onun dışında genel bir konuşma yaptığında yada babası kızım şöyle yapsan daha iyi olur dediğinde sen anlamazsın diyor. Sosyal medya da bir iki kişiyi takip ediyor. Aynı onlar gibi davranıyor.
Zor bir durum ama o ergen ve bir kız çocuğu. Annesi vefat etmiş. Babasının yanında başka bir kadın var. Kafasındaki şablon belki de bu. Tam zor bir çağda. Küçük olsaydı aranızda daha kuvvetli bir bağ olabilirdi. Siz sabrederseniz bir gün o da iyi niyetinizi gorecektir. 17 yasinda yeğenim var. Her şeye isyankar...

Eşiniz ve siz, kızı karşınıza alın bu konuyu konuşun bence. Küçükte değilmiş ki yani ne öyle her yere boya yapmak falan. Biz de ergen olduk ama hiç böyle şeyler yaşamadık evde.
Annesi vefat ettiği için psikolojisi bozulmuş olabilir ama kendini de düzeltmesi lazım. 😒
Eşime göre kızının psikolojik bir sıkıntısı yok. Ama bence var. Şuan ki gençler böyle diye düşünüp anlayışla karşılamaya çalışıyorum ama yok bu başka bir şey

B
Zor bir durum ama o ergen ve bir kız çocuğu. Annesi vefat etmiş. Babasının yanında başka bir kadın var. Kafasındaki şablon belki de bu. Tam zor bir çağda. Küçük olsaydı aranızda daha kuvvetli bir bağ olabilirdi. Siz sabrederseniz bir gün o da iyi niyetinizi gorecektir. 17 yasinda yeğenim var. Her şeye isyankar...
Bizde yasadik ergenligimizi tamam annemiz yanimizdaydi Allah a sukur ama cokta iyi gecmedi yani ne dememi bekliyorsunuz psikolaga gitmeli demis bir arkadas bende onayladigimi belirttim

Anne vefat etmiş. Ben de ne yapacağımı şaşırdım gerçekten. Dağıttıklarını toplamıyorum o da toplamıyor böyle böyle her yer leş gibi oluyor. Eşim işten gelince bazen toplamaya çalışıyor ama onun da kızına karşı eli kolu bağlı. Hiç bir şey söyleyemiyor ona
Kizi ergenlik caginda aslinda bir cok ergen gibi davranıyor ama sizin kendi cocugunuz da olmadigi icin size tuhaf geliyor bikac yila akli basina gelir .. Siz sabırlı olun esinizle guzel bir dille konusun ve eviniz icin belli kurallar koyun ve herkesin bu kurallara uymasini isteyin iste muzik dinlemek ve film izlerken. Kulaklik kullanmak is hobi ders vb herkesin kendi odasini kullanmasi ortak alana mudahale etmemesi gibi

B
Bizde yasadik ergenligimizi tamam annemiz yanimizdaydi Allah a sukur ama cokta iyi gecmedi yani ne dememi bekliyorsunuz psikolaga gitmeli demis bir arkadas bende onayladigimi belirttim
Para verme konusundaki yaklaşımınızi beğenmedim. Babası da vermesin siz de vermeyin zaten dışarı da çıkamaz ne ihtiyacı varmış demeniz hoş değil.

Eşime göre kızının psikolojik bir sıkıntısı yok. Ama bence var. Şuan ki gençler böyle diye düşünüp anlayışla karşılamaya çalışıyorum ama yok bu başka bir şey
Her yerde resim yapmak bambaska birsey sorumluluk almali esinizle konusun dayanamiyorum ben secim yap demiyorum sadece kizinla konus biraz sorumluluk alsin odasini temizlesin ve sadece odasinda hobileriyle ugrassin de
Eger konusmayacaksan psikologa goturelim yoksa ben bir sure ailemin yanina gitmek istiyorum de o zaman ilk iki siktan birisini yapar eger sizi seviyorsa gitmenizi istemez

Canım işin zor Allah kolaylık versin.ve sabırlı olun.anladigim kadarıyla ergenlik döneminde siz yapıcı yaklaşın ortak aktivite yapmaya çalışın hadi birlikte bir kek yapalım diyin,ya da canım senin odandan başlayalim evimizi toplayalim babamız gelecek evimiz temiz olsun güler yüzle tatlı tatlı söyleyin her gün pek çaktırmadan küçük sorumluluklar verin.hadi birlikte yürüyüş yapalım diyin, bı kahve içelim vs ve ne dinliyosun kulaklığını alın dinleyin at bu ne ses can bu sağlıklı değil kulak zarin için gibi gibi.annesi yok bitek babası var 😔yaklaşık 3 yıl eşimin yeğeni bende kaldi ve erkekti.yri geldi birlikte cam sildik yeri geldi müzik dinledik yemek çay hep beraber yaptık densizleri coktu elbette.ama hep konuşarak çözmeye çalıştım.sorumluluk verdim b.makinasi boşaltmak ve çay koymak onun işiydi mesela.esinizde zor durumda kalmasın üzüldüm inan.tektar belirtme ihtiyacı duydum işiniz zor Allah yardımcınız olsun. Ama çözümsüz değil.
Teşekkür ederim. Ama diyorum ya hepsini denedim. Yok olmuyor. 17 yaşında ama makarna köfte ve tavuk dışında bir şey yemiyor. Çocuk gibi , ne yapsam ona öööğğ buna öööğğ. Eşim kızına birşey demediği için her sorunda benimle tartışıyor. Sekiz aylık evlilikte bütün kırgınlıklarımız kızı yüzünden oldu

Para verme konusundaki yaklaşımınızi beğenmedim. Babası da vermesin siz de vermeyin zaten dışarı da çıkamaz ne ihtiyacı varmış demeniz hoş değil.
Yaptiklerinin onune nasil gececekler peki hos birsey mi her yerin boya olmasi
Esi psikolaga bile goturmuyormus durumlari oldugu halde bence kirmizi odaya cikmali

Sizde bankamatik olmayin tek kurus cikmasin veriyorsa da babasi versin muhattap olmayin hatta babasi bile vermemeli bu durumda zaten disari cikmasi da yasak belli saatler haric ee ihtiyaci da azalir bu durumda
Para konusunda eşimde bende isteklerini ön planda tutuyoruz. Ekonomik olarak sıkışıkta olsak bir şey isterse yapmaya çalışıyoruz.

Teşekkür ederim. Ama diyorum ya hepsini denedim. Yok olmuyor. 17 yaşında ama makarna köfte ve tavuk dışında bir şey yemiyor. Çocuk gibi , ne yapsam ona öööğğ buna öööğğ. Eşim kızına birşey demediği için her sorunda benimle tartışıyor. Sekiz aylık evlilikte bütün kırgınlıklarımız kızı yüzünden oldu
Madem eşiniz karışmıyor. Siz ipleri elinize alın. İki yetişkin bir ergenin elinde oyuncak olmuşsunuz.
Kızın davranışları tipik ergen davranışları aslında.
Baba kızına kıyamadığı için, siz üvey anne damgası yememek için meydanı boş bırakmışsınız, kız da at koşturuyor. Aile içi kurallar belirleyin ve görünür yerlere asın. Uyulmazsa bazı cezalar ya da yasaklar getirin. Ör: 10 tl para cezası ya da 1 saat internet yasağı gibi.
Korkmayın, anne olmasanız da ablalık yapın.

Para konusunda eşimde bende isteklerini ön planda tutuyoruz. Ekonomik olarak sıkışıkta olsak bir şey isterse yapmaya çalışıyoruz.
Gerekli değilse yapmayın. Karı koca hayır demeyi bilmelisiniz.

X