Çocuk ayrımı

Merhaba arkadaşlar;

Size danışmak istediğim şu. Ben 1 buçuk senelik evliyim. Eşimin daha önceden evliliğinden 1 kızı var. Bizimde Ocak ayında bir oğlumuz oldu. Herşey güzeldi. Geçtiğimiz hafta sonu eşimin kızı bizdeydi 8 yaşında. Pazar akşamı eve annesine götürdü pazartesi annesi test yapmış covid testi pozitif çıkmış eşimde hemen kızını almaya gitti. Ama bana sordu ne yapalım diye bende ya evde oda karantinası yapalım ya da ben oğlanı alıp abinlere gideyim dedim yok evde karantina yaparız dedi. Ve geldiler ellerini yıkadılar ve direk bebeğin olduğu odaya geçtiler. Şimdi kızı birebir temaslı. Odaya geçtiklerinde kızı baba kardeşimi öpebilir miyim dedi oda tabiki sen ablasısın sen öpmüceksin de kim öpecek dedi. Şok oldum kucağına aldı oğlumu babası ve oyun oynamaya başladılar ben hayatımda ilkkez şuur kaybı yaşadım. Ne yapacağımı bilemedim mutfakta ağlıyordum yanıma gelip korkuyor musun dedi hani karantina yapacaktık dedim oda da mı yaşayalım kızım çok üzgün dedi ben gitseydim oğlumu alıp dedim e o zaman kızım daha çok korkacaktı ve psikolojisi nasıl olur su siz gitseydiniz dedi. Uzun lafın kısası 1 evladı üzülmesin diye diğer evladının sağlığını hiçe saydı. Ve ben bunu haZmedemiyorum ertesi gün anneme geldim. Odada karantinadayız. Sizce bu yaptığı ne? Ben nasıl affedicem. İçim soğudu. Kaldıramıyorum. Özür dileyecek ve geçecek bişey değil resmen oğlunun can sağlını hiçe saydı. Düşündükçe omuzlarıma yük biniyor ne yapmam gerekiyor.?

canım içinin soğuması, can sağlığını hiçe sayma, nasıl affedicem felan biraz fazla gereksiz ve arabesk cümleler.
babalardan annelerin hassasiyetini beklemek zaten manasız.
al sana örnek, sabah ailecek spora gittik, 6 yaşımdaki oğlum terlemedi, zaten öyle kendi çapında takıldı, aldı oğlunu giyinme bölümüne gitti, ben giyindim çıktım bi baktım oğlanı yıkamış. spordan sonra yıkanmak gerekirmiş, lan bi sorsana saç kurutma makinesi var mı, yedek kıyafeti var mı, çocuğun saçı uzun ıslak ıslak geziyor öyle hastalık an meselesi. direkt işe gideriz oğlanı da kreşe bırakırız diye düşünürken hop baştan eve döndük.. ne varmış bunda tartışılacak, büyütülecek??
sözün özü dediğim gibi bu babalar mal. öyle büyük büyük laflar etmeye gerek yok. kafa basmıyor net.. adam evlat ayrımı felan yapmamış direkt kafasızlık etmiş..
zaten kızı hiç getirmemesi lazımdı. eve girdikten sonra karantina odası çok da koruyucu bir şey değil zaten.. sonrasında sizin de evden çıkıp annenize gitmemeniz lazımdı.. komple mantıksızlıklar silsilesi..

Temasliymis kiz niye almis gelmis ki ,hayir annesiyle kalsin deseydiniz
Sizce anne hastayken bakabilir mı? Yataktan çıkamayanlar oluyormuş. Kızı odaya kapatsa bile zor. zaten 8 yaşındaki bir kız 1 hafta odaya kapatılır mı bilemedim. Illa yanına babası vs girecekti yani. Cocuk bu daha. Bence bastan bunları düşünüp konu sahibi gidecekti. Mantıklı olanı yapmamış. şimdi gidip annesini de tehlikeye atmış.

Sizce anne hastayken bakabilir mı? Yataktan çıkamayanlar oluyormuş. Kızı odaya kapatsa bile zor. zaten 8 yaşındaki bir kız 1 hafta odaya kapatılır mı bilemedim. Illa yanına babası vs girecekti yani. Cocuk bu daha. Bence bastan bunları düşünüp konu sahibi gidecekti. Mantıklı olanı yapmamış. şimdi gidip annesini de tehlikeye atmış

Dogru ben kendim ayakta atlattiğım icin annesiyle kalsaymış dedim ama anne agir atlatiyorsa cocugu bakması icin babası alması mantıklı.

Konu sahibi kiz gelmeden gitmeliydi bebekle annesine ama ona da esi gitme odasinda izole ederiz demiş.

Esi dusuncesizlik yapip öpturmuş amacinin cocuk ayrımı oldugunu dusunmuyorum.

Dogru ben kendim ayakta atlattiğım icin annesiyle kalsaymış dedim ama anne agir atlatiyorsa cocugu bakması icin babası alması mantıklı.

Konu sahibi kiz gelmeden gitmeliydi bebekle annesine ama ona da esi gitme odasinda izole ederiz demiş.

Esi dusuncesizlik yapip öpturmuş amacinin cocuk ayrımı oldugunu dusunmuyorum.
Olsun eşim gitme dese bile 8 yaşındaki kızın odada hep tek kalmayacağını düşünür yine giderdim. Eşim düşünemiyor demek ki derdim. 8 yaş bana ufak geldi çünkü. Ne yapacak televizyon mu izleyip duracak odada. Zaten kendi unutur odadan çıkardı büyük ihtimalle arada da.

Olsun eşim gitme dese bile 8 yaşındaki kızın odada hep tek kalmayacağını düşünür yine giderdim. Eşim düşünemiyor demek ki derdim. 8 yaş bana ufak geldi çünkü. Ne yapacak televizyon mu izleyip duracak odada. Zaten kendi unutur odadan çıkardı büyük ihtimalle arada da.

konu sahibi lohusalıktan olsa gerek zaten oğluma bulaşmış mıdır dan cok kocası onun cocuguna deger vermedi kızını dusundu kizi uzulmesin diye opturdu o konuya takılmış.

Simdi olan olmus onemli olan bebege bulasıp bulasmadıgı insallah bulasmamiştir bulasmişsada cabuk atlatir.

Merhaba arkadaşlar;

Size danışmak istediğim şu. Ben 1 buçuk senelik evliyim. Eşimin daha önceden evliliğinden 1 kızı var. Bizimde Ocak ayında bir oğlumuz oldu. Herşey güzeldi. Geçtiğimiz hafta sonu eşimin kızı bizdeydi 8 yaşında. Pazar akşamı eve annesine götürdü pazartesi annesi test yapmış covid testi pozitif çıkmış eşimde hemen kızını almaya gitti. Ama bana sordu ne yapalım diye bende ya evde oda karantinası yapalım ya da ben oğlanı alıp abinlere gideyim dedim yok evde karantina yaparız dedi. Ve geldiler ellerini yıkadılar ve direk bebeğin olduğu odaya geçtiler. Şimdi kızı birebir temaslı. Odaya geçtiklerinde kızı baba kardeşimi öpebilir miyim dedi oda tabiki sen ablasısın sen öpmüceksin de kim öpecek dedi. Şok oldum kucağına aldı oğlumu babası ve oyun oynamaya başladılar ben hayatımda ilkkez şuur kaybı yaşadım. Ne yapacağımı bilemedim mutfakta ağlıyordum yanıma gelip korkuyor musun dedi hani karantina yapacaktık dedim oda da mı yaşayalım kızım çok üzgün dedi ben gitseydim oğlumu alıp dedim e o zaman kızım daha çok korkacaktı ve psikolojisi nasıl olur su siz gitseydiniz dedi. Uzun lafın kısası 1 evladı üzülmesin diye diğer evladının sağlığını hiçe saydı. Ve ben bunu haZmedemiyorum ertesi gün anneme geldim. Odada karantinadayız. Sizce bu yaptığı ne? Ben nasıl affedicem. İçim soğudu. Kaldıramıyorum. Özür dileyecek ve geçecek bişey değil resmen oğlunun can sağlını hiçe saydı. Düşündükçe omuzlarıma yük biniyor ne yapmam gerekiyor.?
bu ne cahiliye devri mi. Covid pozitif temaslı , size geliyor, siz temaslı , siz annenize gidiyorsunuz onlar temaslı. sayı neden gün ve gün artıyor belli.

Evlat ayrımı yapmak amacıyla öyle dedigini sanmıyorum. Erkekler düşüncesiz oluyor bazen. Sizinki durumu ciddiye almamis. Kızını ya babasi alacak ya da babasi oraya gidecekti yasi kucuk cunku. 8 yasindaki bi cocugun 10 gun bi odada tek basina kaldigini dusunemiyorum bile. Kalamaz da zaten. Burda babanin op filan demesi o konuda cok haklisiniz. Ama kiz geldikten sonra gitmeniz cok anlamsiz sizde tasimis oldunuz evde kalsaydiniz o saatten sonra.

Allah'ım sen aklımı koru. Şu virüs sayesinde yeminle insanların zeka seviyeleri ortaya çıktı. İşte bu yüzden bu virüs bitmezzzz. Çocuğun annesi ta en baştan nasıl yolladı. Eşiniz el kadar bebeğe nasıl dokundu. Hadi sizi bir derece anlıyorum kala kalmıssınız. Ama sizde madem artık temas ettiniz o saatten sonra çıkmasaydınız evden. Vallaha artık çok doldum.

Haklısınız ama annesi ağır geçiriyor kıza bakan olmayacaktı. Bana da alırken karantina yapıcaz diyerek aldık onu yapmayınca annemi aradım anne odamı temizle geliyorum dedim geldim anneme yaklaşmıyorum ayrı tuvalet kullanıyoruz ve plastik çatal kaşık tabak temas sıfır anneme
bunu virüse anlatın , temas sıfır diye.

Ben annem de odada kalıyorum annem kapının önüne koyuyor yemeği. Ve normlde pandemi sürecinde hiç bir kimse ile görülmedik zaten hamileydim çok korkuyorduk
Herkese söyledik bebeğimiz için kimseyi eve kabul etmedik ben annemi tehlikeye attım ama evladım için şu an odanın kapısına bile yaklaşmıyorum annem oradayken sürekli pencere açık
Peki annenlere nasıl gittiniz ışınlanarak mı

Sizce anne hastayken bakabilir mı? Yataktan çıkamayanlar oluyormuş. Kızı odaya kapatsa bile zor. zaten 8 yaşındaki bir kız 1 hafta odaya kapatılır mı bilemedim. Illa yanına babası vs girecekti yani. Cocuk bu daha. Bence bastan bunları düşünüp konu sahibi gidecekti. Mantıklı olanı yapmamış. şimdi gidip annesini de tehlikeye atmış.
Corono pozitif olmasi yatak dosek hasta olmasi anlamina gelmiyor,
Bicok kisi evde cocuguyla beraber atlatıyor,
Konu sahibi zaten en bastan gideyim demis,esi olacak andavalli hrm göndermemis hemde getirip eve temasli cocugu salmis yok kardesini op falan ,burada sorun es kisisinde,buyuk dusuncesizlik yapmis

Corono pozitif olmasi yatak dosek hasta olmasi anlamina gelmiyor,
Bicok kisi evde cocuguyla beraber atlatıyor,
Konu sahibi zaten en bastan gideyim demis,esi olacak andavalli hrm göndermemis hemde getirip eve temasli cocugu salmis yok kardesini op falan ,burada sorun es kisisinde,buyuk dusuncesizlik yapmis
Ben de yatak döşek hasta olmasıdır illa demedim öyle olanlar varmış belki anne de öyledir dedim.Baba zaten hatalı ona bir şey diyen yok ama konu sahibi de enine boyuna düşünmemiş diyorum.

Neden kusura bakayım canım sabahtan beri bende siniri alamadım girip girip yazıyorum konuya :confused:

Hayır ben o adamı fena haşlardım yani. İnsanlar nasıl bu kadar sessiz kalıyor anlamadım. Mutfağa gidip niye ağlayayım ? Ben mi tuhafım , insanlar mı bilemedim 🤷🏻‍♀️
Aynen öyle canım dramaguenlik başka bir şey değil ağlayana kadar,paralarim o adamı hastalık bu .. üç aylık çocukla aynı evde olmaları bile hata hep beraber karantinaya girelim demişler onuda becerememisler olan küçük yavrucuğa olmuş ..gidiceksen baştan git annene şimdi gittin ne olucak çocuk opuldu sevildi .. annede şimdi temaslı olucak. şaka gibi konu 😏

Valla kusura bakmasın da ben öyle adamı öyle bi haşlarım ki....

Ne demek bebeği öp?
Çok sinir oldum. Hem temaslı çocuğu neden evden çıkarıyor ki?
Onun kızın kıymetliyse benim oğlum da bana kıymetli getirme diye restinizi çekecektiniz.

Virüs yani bu ...
Kaç tane insan oldu, hala da ölüyor.
Şaka mı zannediyor eşiniz ?
Benimde zoruma giderdi bayağı hemde 😢

X